Sari la conținut

Ture pe MotorPark Adancata


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

Salutare.

Știe cineva vreo posibilitate de a rămâne peste noapte acolo? În ideea ca de tot bați un drum măcar distracția sa dureze 2 zile. Sa vii dimineață ca sa pleci seara și sa mai revii și a doua zi,pe unii e chiar greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare.

Știe cineva vreo posibilitate de a rămâne peste noapte acolo? În ideea ca de tot bați un drum măcar distracția sa dureze 2 zile. Sa vii dimineață ca sa pleci seara și sa mai revii și a doua zi,pe unii e chiar greu.

LA 20 km este orasul Urziceni.Exista 3 hoteluri(unul la Petrom,unul in intersectia cu Buzau-Ploiesti si unul la intrare dinspre Slobozia) si o pensiune in oras

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totul e la fel dpdv al pistei. Au facut stalpisori metalici cu plasa peste parapetul de beton din zona boxelor.

 

La cursele de rookies multi bulgari si alte natii, cate o cazatura sau 2/cursa dar fara urmari nasoale, voie buna in general. N-am intrat in pista ca sa stiu daca s-a pastrat identic cu anul trecut.

Editat de the mentalist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pista e la fel,conditiile nu s-au imbunatatit in nici un fel. "Te caci in curte,te stergi cu usa..." Te speli pe maini cu apa plata pe care o ai la tine/servetele umede,etc

toti cei care au luat o-pe aratura au cazut ,vineri cel putin pt ca sambata si duminica nu am fost

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pista e la fel ca anul trecut... doar cateva upgrade`uri ar fi prin zona boxelor si mult praf

 

am avut ghinionul sa simt lipsa spatiilor de degajare, cand in urma unui voblaj am ales sa ies pe iarba, crezand ca e mai ok decat sa continui pe pista...la intalnirea rotii fata cu pamantul ala dubios si cateva fire de iarba a fugit motoreta de sub mine si am cam cazut in cap si in umarul drept...am ceva contuzii, dureri si maine am programare la doctor...am scapat binisor, bine ca nu am cazut intr`o zona cu apa si papura ( curand o sa apara broastele in baltile alea si o sa va simtiti ca pe strada, cu obstacole, sa fie un fel de delta vacaresti la adancata)

 

pentru cei mai incepatori in ale pistei, nu va recomand motorpark romania pana cand circuitul nu este finalizat 100%

 

noroi pe trase, iarba mare si lucrari de constructie cu excavatore, basculante etc in ziua trackdayului...tot praful era pe noi


» Post actualizat in 27 Apr 2015 12:50


Au facut stalpisori metalici cu plasa peste parapetul de beton din zona boxelor.

cu ocazia asta, accesul pe linia boxelor e nelimitat, stateau toti taranii in drum si cei care ieseau\intrau la boxe trebuiau sa`i ocoleasca


» Post actualizat in 27 Apr 2015 12:53


cine vrea sa invete mersul pe circuit, in mod clar nu trebuie sa inceapa cu adancata

 

am mai auzit ca acest circuit a fost omologat pt nush ce cursa...cum? cand nu ai vibratoare, spatii de degajare, toalete, parcare, apa curenta si electricitate

Editat de cristilvk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut ghinionul sa simt lipsa spatiilor de degajare, cand in urma unui voblaj am ales sa ies pe iarba, crezand ca e mai ok decat sa continui pe pista...la intalnirea rotii fata cu pamantul ala dubios si cateva fire de iarba a fugit motoreta de sub mine si am cam cazut in cap si in umarul drept...am ceva contuzii, dureri si maine am programare la doctor...am scapat binisor, bine ca nu am cazut intr`o zona cu apa si papura ( curand o sa apara broastele in baltile alea si o sa va simtiti ca pe strada, cu obstacole, sa fie un fel de delta vacaresti la adancata)

 

pentru cei mai incepatori in ale pistei, nu va recomand motorpark romania pana cand circuitul nu este finalizat 100%

 

noroi pe trase, iarba mare si lucrari de constructie cu excavatore, basculante etc in ziua trackdayului...tot praful era pe noi

Off, imi pare rau sa aud. Sper ca esti bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai auzit ca acest circuit a fost omologat pt nush ce cursa...cum? cand nu ai vibratoare, spatii de degajare, toalete, parcare, apa curenta si electricitate

 

Pentru o etapa din Campionatul Est-European. Daca tin bine minte, va fi simultan cu a 3-a etapa de CNMV.

Ideea e ca aici se tine Campionatul Nationatul (cu litere mari) sub egida statului, reprezentat prin FRM, deci ii trebuie 'omologare' (cum a zis stokerel)

 

PS Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut 1 52, cel mai bun timp...am cazut in a 2a sesiune cand inca incercam trase noi fata de cele din toamna si pozitia corpului pe aparat... fara sa fortez

 

planuiam sa ma dau 3 zile si sa particip in cursa de hobby

» Post actualizat in 27 Apr 2015 13:23

Sa vedem ce zice doctorul maine...ma bag la rmn si alte chestii, doar sa fiu sigur...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va pot confirma cele spuse de baieti,am vazut 4 cazaturi in a 2a sesiune,nu am apucat sa-l ajut decat pe prietenul meu ,am trecut 2 ture pe langa o motocicleta cazuta nu a venit nimeni macare sa o ajute pe fata(asa am inteles ca era o domnisoara ) sa ridice mobra,in interiorul curbei erau balariile asa de mari incat nu vedeai asfaltul unde se duce in curba aceea ,un baiat era intr-o balta cu un kawasaki nu aveam ce sa-i fac,intr-un final am primit "multumirile" ca nu trebuia sa ma opresc sa-l ajut pe prietenul meu care zacea intins pe jos in afara circuitului ca putea sa dea cineva peste mine cand am oprit,comisarul saracul alerga sper el eu am ajuns inaintea lui si eram speriat in leg cu sanatatea si integritatea corporala a prietenul meu,asa este ,imi cer scuze dar am actionat omeneste,cum sa nu ma opresc cand vedeam ca sta intins pe jos si incerca sa respire,salvarea a venit foarte rpd ,a fost foarte bine ca nu a fost nimic grav,nu am reusit sa ridic motocicleta singur ca se afundau rotile in pamantul imbibat cu apa.

ZOne de degajare 0,nu ai o a doua sansa daca tragi drept sau te sicaneaza cineva,pamantul este foarte moale,apa nu are unde sa se mai duca,roata se afunda in pamantul umed si cazi instant.

Conditiile de pe acest circuit sunt dupa parerea mea de maxim 35-45e, nu de 70e *** aici nu vb ca este organizator rosbk,cnmv sau trackday org de altcineva,vb de conditiile de la circuit .

Imi pare rau pt Ionut ca este un baiat de nota 100 ,are o inima mare si un suflet bun ,incearca sa multumeasca pe toata lumea,este foarte amabil are toata aprecierea mea insa trebuie sa mai gaseasca ceva ajutoare din partea proprietarului circuitului ca sa iasa totul aproape totul perfect si trebuie sa ceara proprietarului circuitului sa faca ceva in leg cu zonele de degajare,sa le ceara sa incerce sa traga apa curenta,wc`uri decente,vibratoare si nu in ultimul rand curent.Singur nu poti face prea multe.

Sunt de parere ca trebuie sa lase ultima portiune pt mai tarziu si sa se acseze pe ce este acum sa fie 95% safe,ok,multumitor pt participanti.

Cat costa domnule adminstrator al circuitului sa-i dai unui om din zona sa coseasca iarba din interiorul,exteriorul curbelor ?sa vezi macar asfaltul pe unde este sau pe unde o iei daca tragi drept sau se intampla sa iesi de pe circuit?ii dadeai si lui de munca ,lua un ban, maxim 50 lei(stiu... ponta vrea sa puna impozite peste tot) si aveai si iarba tataia,toata lumea era multumita.

Multumesc Lui Dumnezeu ca totul a fost bine.

Aveam planificata inca o iesire pt 3 zile dar nu o sa ma mai duc pana nu vad ca se incearca sa se faca ceva si pt participanti.

scz daca am gresit ceva

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa aud ca ati avut probleme. Sper sa nu fie nimic nasol.

Pentru mine preturile si logistica necesara pentru a te da pe un circuit ca Adancata sunt cam mari, poate o sa mai intru ocazional si sa ma abtin sa nu reduc timpii :)

 

Cel mai bun timp care l-ai scos care a fost ?

 

Usor, usor in timp o sa te obisnuiesti cu circuitul, mai afli una alta de la altii...trase franari etc...si sigur timpii vor scadea. Daca te duci sa rupi timpul, normal ca faci o baita cu broscutele si inamoliri ca la mare :)

 

Eu mai astept pentru Adancata...prefer sa mai astept...mai fac si eu pipi ca un om civilizat, o apa curenta, etc.

Editat de Survolaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cel mai bun timp care l-ai scos care a fost ?

 

....

Eu am intrat intr-o zi in octombrie anul trecut, 3 sesiuni de 20 de minute, cu littlekriminal. Cel mai jos 1,47 , dar incepuse sa se umfle taratza in mine si deja aveam de gand sa trag prea tare, m-a vazut Denis si m-a potolit :)

 

Anul asta n-am intrat inca.

» Post actualizat in 27 Apr 2015 14:48

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am cazut in conditiile in care nu am fortat sttind ca am 3 zile sa imbunatatesc orice ar fi

anul trecut am mers 1 56 cu niste opinci d211 folosite tot sezonul...sa vad si eu cum e pe circuit mare

 

nu ma plang ca o pixda trista, dar la orice trackday moto te duci la adancata, dai 70 de EUR, vineri dimineata s`au cerut initial 80 EUR, sotia lui Mistode nu stia exact cat trebuie sa incaseze...baietii din fata mea au inceput sa tipe ca ei au vbit cu Ionut pt 70 EUR...

 

oricum...lumea se da ca alternativa aproape de casa nu avem...preferi sa dai bani sa`ti iei doza...daca stai pe margine, te ia sevrajul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi sa nu te aud ca ai cate o accidentare pe fiecare pista pe care ajungi :D

 

Pacat ca circuitul nu Motorpark nu e inca la nivelul asteptarilor. ... si asteptarile au fost mari si de lunga durata.

Treaba e buna dar... mai dureaza.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere cele scrise aici,din pacate,se pare ca acest circuit nu ii ajuta cu absolut nimic pe cei mai incepatori.in sensul ca nu e pt rookie,cum spunea cineva mai sus,e pt cei care nu prea fac greseli.super!s-a facut pista si cu toate astea tinta principala,parerea mea,nu a fost atinsa.pacat,dar tipic romaneste!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toate astea, boxele erau pline full. Foarte multi participanti, si totusi putine accidente raportat la numarul de motociclete prezente pe pista. La Pannoniaring, nu exista sesiune sa nu intre camionul sa scoate motocicletele avariate. Putem spune ca Adancata e chiar safe comparativ cu Pannoniaring. Cine are experienta cu Pannonia, stie ce vreau sa spun. Si acolo urmarile , de cele mai multe ori, sint mult mai grave.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...