Sari la conținut

Ture pe MotorPark Adancata


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ceva timpi pentru 600/1000? A/B/C? Exista transpondere?

 

Pentru cei care vor sa-si organizeze singuri achizitia de date fie ca e vorba de laptimere sau de datalogger/video render am postat adineauri, preturile sunt foarte rezonabile, la indemana oricui are banii sa faca iesiri pe circuit si reprezinta cea mai buna investitie pentru cineva care vrea sa-si urmareasca evolutia.

 

/index.php?/topic/718698-datalogger-video-render/&do=findComment&comment=3844875

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dl. Denis, ce baiat de nota 11 apare la inceputul filmuletului :))) .

 

Te referi la Balamuc ? :))

» Post actualizat in 29 Sep 2014 07:06

Cum e asfaltul? Cum sunt virajele?

 

Asfaltul e foarte ok, un pic denivelat pe alocuri. Personal, am reusit sa setez bine mobra in asa fel incit sa nu le mai simt, sa nu ma deranjeze de niciun fel.

 

Ca aderenta, pare sa fie in standard. Eu am avut un set de Pirelli sc2 slick si n-am pierdut aderenta niciodata pe durata celor doua zile. Este adevarat ca am mers si foarte safe/incet.

 

Virajele sunt ce trebuie, tehnice si alterneaza de la rapid la incet pina la inclinatie pozitiva si negativa. Una peste alta, foarte mistoc desenul pistei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis nota 11, Bala e de nota 12 :P .

@ Proxi, de pe margine sunt ok, pe linia dreapta sunt cateva denivelari dar nu sa te impiedice sa-i dai blana. In rest, las oamenii care s-au dat sa vorbeasca.


» Post actualizat in 29 Sep 2014 07:08

Plus ca e "ceva" mai slab decat Bala :))) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva timpi pentru 600/1000? A/B/C? Exista transpondere?

 

Pentru cei care vor sa-si organizeze singuri achizitia de date fie ca e vorba de laptimere sau de datalogger/video render am postat adineauri, preturile sunt foarte rezonabile, la indemana oricui are banii sa faca iesiri pe circuit si reprezinta cea mai buna investitie pentru cineva care vrea sa-si urmareasca evolutia.

 

/index.php?/topic/718698-datalogger-video-render/&do=findComment&comment=3844875

Clasa 1000Sbk si 600Ssp aveau cam 1,33-1,34 (Mistode si Pascota).

 

Clasa B merge cam la 1,43-1,48 asa din ce am vazut baietii (si fetele) pe care le-am cronometrat.

 

Clasa C peste 2 minute, 2,06-2,08

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Echipaj cu masina de salvare a fost?

 

Ar trebui pus un gard de protectie peste zidul dintre linia dreapta si boxe. Mi se pare periculos sa stai acolo si ultimul lucru care lipseste este un accident cum a fost la Ghermanesti...

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a facut mare placere sa stam impreuna pe durata weekendului :cheers:

 

p.s. felia de pizza si biscuitele cu susan au facut diferenta :)

 

 


» Post actualizat in 29 Sep 2014 16:46

Cica mergea deja pe pana. Am vazut si eu ca era ceva in neregula si i-am pus poza pe FB

 

 

Cu pneul ala dezumflat a mers in jur de 1:40 ( un timp de top la clasa B, cu 5 secunde mai repede ca mine pe tur ) :lool:


» Post actualizat in 29 Sep 2014 20:30

Cu Victor si Catalin, in cautarea traselor si la citeva liniute pe drept ...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prima curba cred ca trebuie atacata cat mai tarziu(o trasa mai larga) ca sa-ti confere tractiune cat mai buna pt ce urmeaza ,cei care se simt bine pe franelor lor cred ca o sa castige cateva secimi bune acolo franand mai tarziu si abordand o trasa mai "tarzie",o vad ca pe o trasa super buna si pentru cursa cat si pentru calificari(o trasa defensiva pentru cursa va aduce o secunda in + cel putin pt curba aceea prin abordarea curbei mai devreme), atacand in scurt curba dupa linia dreapta nu se intampla altceva decat sa pierzi din viteza de iesire + ca te scoate mai in exterior ,eu asa o vad acum din filmare poate ma insel ,pe circuit poate se simte altfel treaba + cred ca mai depinde si de rapoartele cutiei de viteze si cum se simte fiecare bine pe motocicleta,este mult,mult,multprea devreme cred ca sa se discute de ceva trase "perfecte"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...