Sari la conținut

Bucuresti, 15.11.2014, Cimitirul Belu


heinrich08
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 99
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pe motor mi.au dat 1200euro si pe vatamare inca astept ca de la inml mi.au dat decat 60 zile ingrijiri medicale si dupa noua lege tre sa ai minim 90 de zile ... sub 90 este contraventie si... nu prea iti da bani... astept sa imi scot tija din mana sa vad cate zile mai mi se da


» Post actualizat in 15 Feb 2015 19:42

daca nu imi vor da 90 de zile soferul va scapa cu o amenda si cu permisul luat pt 3 luni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mod normal ar trebui sa primesti bani si pentru vatamare corporala .Ori va intelegeti la bani ,ori il dai in judecata si ai sanse f f mari sa castigi.Nu exista cale de mijloc..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la el nu pot scoate nici un ban dupa noile legi date.... ma va despagubi asigurarea lui dar avand in vedere ca sunt sub 90 de zile de ingrijiri medicale si nu este penal nu imi vor da vreo suma wow... cunosc un caz asemanator cu al meu care a fost despagubit cu 6000 de euro si el a fost mai sifonat ca mine si a avut 75 de zile de ingrijiri medicale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc colegu... sunt intreg , m.am recuperat cam 90% si deja am facut prima tura cu motocicleta.. am crezut ca nu voi mai putea prea curand dar... m.am inselat... am mers cu motorul unui var si este ok... acum astept banii de la asigurari sa imi iau alta motocicleta ca p a mea nu o mai pot repara...necesita prea mare investitie... Asfalt uscat tuturor!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

motorul este disponibil pentru vanzare!!!! intreg sau pe bucati. detalii la tel 0763609992

 

Daca e gata motorul meu inainte sa iei banii, iti dau sa te plimbi cu ea asta daca nu mai comentezi ca nu e de viteza :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sigur ca cei trei Magi din Biblie aveau si cunostinte medicale. Probabil ca tocmai de aceea s-a ales varianta ca baiatul sa fie dus la Baltazar si nu la Bagdasar.

:crack: :funny:

)))))) acum sunt acasa

Editat de al3xu2107
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa ramanem cu ceva de aici. Accident tipic pentru sosea cu mai multe benzi pe sens. Motociclistii se vor strecura intotdeuna prin trafic spre pool position, este una dintre ratiunile utilizarii motorului in oras. Fie printre coloane, fie dreapta la bordura ,sau stanga la linia de demarcatie intre sensuri. Baiatul a avut bulan sa scape cu viata, dar tija si durerile din zilele umede ii vor aminti de aici inainte ca:

 

-Nu se circula cu 100 km/h prin trafic intens de oras ca e ruleta ruseasca si pe vreme proasta aproape sinucidere garantata. Automobilistii in majoritatea lor nu au reflexe de motocilisti, de aceea nici nu sunt motociclisti ci conservari. In plus vizibilitatea lor in special cea laterala este inferioara.

Nu lasati acul sa treaca decat in mod exceptional peste 60, multumiti-va cu demarajul superior si cu capacitatea de a incape printre coloane. Pana la 60 e relativ sigur, daca ai frane bune si gume la fel, poti in principiu evita sau macar limita lin limite rezonabile si la un minim consecintele unui buuum, indiferent de situatie.

 

-Datorita gabaritelor unor autovehicole, de multe ori nu ai vizibilitate laterala, asa ca mai ales daca toata lumea incetineste nu te apuci sa "iesi din rand", te multumesti cu pool position partajat cu cei de pe celelalte benzi pana te asiguri ca poti devansa coloana in siguranta.(oricum in scurta vreme dai de alta). Se pare ca in acest caz automobilistii de pe primele doua benzi l-au lasat pe parintele catolic sa intoarca, manevra neobservata la timp de catre motociclist.

 

- In general si mai ales in localitati, CAND NU AVETI VIZIBILITATE PERFECTA evitati sa depasiti "in forta"si mai ales cu viteza (uneori dubla) coloanele auto, deoarece ii surprindeti pe cei care intorc pe contrasens sau ies de pe o laterala si care se asigura doar relativ la coloana auto si nu au la randul lor cum sa va vada. (cazul prietenului Marian Toader din Bals, care desi veteran motociclist, cu conserva fiind, a fost surprins de catre tinerii cu speed-ul care "invizibili " pentru el depaseau coloana cu viteza dubla.)

In rest bafta si grija ca-i mai buna decat toate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa ramanem cu ceva de aici. Accident tipic pentru sosea cu mai multe benzi pe sens. Motociclistii se vor strecura intotdeuna prin trafic spre pool position, este una dintre ratiunile utilizarii motorului in oras. Fie printre coloane, fie dreapta la bordura ,sau stanga la linia de demarcatie intre sensuri. Baiatul a avut bulan sa scape cu viata, dar tija si durerile din zilele umede ii vor aminti de aici inainte ca:

 

-Nu se circula cu 100 km/h prin trafic intens de oras ca e ruleta ruseasca si pe vreme proasta aproape sinucidere garantata. Automobilistii in majoritatea lor nu au reflexe de motocilisti, de aceea nici nu sunt motociclisti ci conservari. In plus vizibilitatea lor in special cea laterala este inferioara.

Nu lasati acul sa treaca decat in mod exceptional peste 60, multumiti-va cu demarajul superior si cu capacitatea de a incape printre coloane. Pana la 60 e relativ sigur, daca ai frane bune si gume la fel, poti in principiu evita sau macar limita lin limite rezonabile si la un minim consecintele unui buuum, indiferent de situatie.

 

-Datorita gabaritelor unor autovehicole, de multe ori nu ai vizibilitate laterala, asa ca mai ales daca toata lumea incetineste nu te apuci sa "iesi din rand", te multumesti cu pool position partajat cu cei de pe celelalte benzi pana te asiguri ca poti devansa coloana in siguranta.(oricum in scurta vreme dai de alta). Se pare ca in acest caz automobilistii de pe primele doua benzi l-au lasat pe parintele catolic sa intoarca, manevra neobservata la timp de catre motociclist.

 

- In general si mai ales in localitati, CAND NU AVETI VIZIBILITATE PERFECTA evitati sa depasiti "in forta"si mai ales cu viteza (uneori dubla) coloanele auto, deoarece ii surprindeti pe cei care intorc pe contrasens sau ies de pe o laterala si care se asigura doar relativ la coloana auto si nu au la randul lor cum sa va vada. (cazul prietenului Marian Toader din Bals, care desi veteran motociclist, cu conserva fiind, a fost surprins de catre tinerii cu speed-ul care "invizibili " pentru el depaseau coloana cu viteza dubla.)

In rest bafta si grija ca-i mai buna decat toate!

ai perfecta dreptate dar, dupa cum am spus si mai sus.. aveam 60 km/h ... problema este ca mi.a iesit in fata in ultimul moment si singurul lucru care am putut face a fost sa ma aplec sa incerc sa il evit... doar ca nu am reusit ... motiv pt care motorul este pe contrasens

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt sigur ca cei trei Magi din Biblie aveau si cunostinte medicale. Probabil ca tocmai de aceea s-a ales varianta ca baiatul sa fie dus la Baltazar si nu la Bagdasar.

Tare de tot bah baiatule! Am ras de mi-a trecut si constipatia...offff....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari pentru recuperare. si eu am o placa cu 9 suruburi in stanga, am dat de asfalt in oct 2011 incercand sa evit un matiz care mi-a intrat in fata.

mie doctorul nu a vrut sa mi-o scoata cica e bine cu ea. eu n-am probleme, m-am recuperat 100%

sanatate si grija.

 

dd

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari pentru recuperare. si eu am o placa cu 9 suruburi in stanga, am dat de asfalt in oct 2011 incercand sa evit un matiz care mi-a intrat in fata.

mie doctorul nu a vrut sa mi-o scoata cica e bine cu ea. eu n-am probleme, m-am recuperat 100%

sanatate si grija.

 

dd

multumesc colegu !! asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...