Sari la conținut

Ce ai mesterit azi la motocicleta ta?


Postări Recomandate

Salut,

M-am pus sa schimb rulmentii la roti, rulmentii originali au doar o "garnitura" de metal pe o parte (vezi foto), dar ce am cumparat eu au "garnituri" pe ambele parti, e ok sa ii montez asa?, sau sa dau jos o "garnitura"?

attachicon.gifrulment.jpg

sunt chiar mai buni, pune-i fara grija

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am fost la posta dupa cateva piese si fuga acasa sa le montez :D ,capac monopost si un buson rezervor fara cheie

» Post actualizat in 10 Feb 2015 13:52

mai am de montat indicator treapta viteza... dar ma trebuie sa ma pregatesc psihic :))) inca sunt in ceata ca de unde rezolv un + cand e pus pe contact , ma cam depaseste chestile cu curent si niciodata nu ma placut :-L

cauta+ la o mufa pe firele care duc la pozitia stopului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ca, este un fir la stop care e alimentat tot timpu cand e pus pe contact.... Ce usor a fost... Si totusi nu m-am dat seama. Mersi mult ;)

Editat de lessy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, e usor :) Doar ca avertisment, probabil ca un indicator de treapta de viteza nu are consum mare si e ok sa il conectezi la acelasi fir. Pentru cei care se gandesc sa puna lumini, stechere sau altele, sa nu faceti asa. Exista o solutie cu releu pe care am gas't-o pe net si nu o mai gasesc acum, dar daca va trebuie ziceti ca facem rost.

 

 

Chiar ca, este un fir la stop care e alimentat tot timpu cand e pus pe contact.... Ce usor a fost... Si totusi nu m-am dat seama. Mersi mult ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vazand-o, mi-am adus aminte de o "secventa" din Fata Morgana, in care se spunea ca vrand sa verifice cat de curat este tancul la interior, ofiterul isi da jos vestonul si in camasa imaculata intra in tanc si se freca de toate "acareturile", incercand astfel sa-si pateze camasa...

Evacuarea este cea stock, asa-i?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, nu o schimb..chiar imi place"burlanul" asta m-am indragostit de el :hug: ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am montat indicatorul de treapta de viteza,dar....este doar o pierdere de timp/bani

 

 

am fumat un pachet de tigari pana cand l-am montat,la ce nervi am mancat cu el+nu vad nici un rost la el,ca si cum nu ar fi

 

nu stiu ce mi-a fost in cap cand l-am luat.mai bine faceam asigurarea pe 6 luni :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate o sa-ti fie util..sa nu mai cauti pe a 7-a.. :) daca l-ai fixat intr-un loc vizibil o sa te uiti la 5 sec el, o sa ai o stare de multumire ca stii in orice moment in ce viteza esti..De curiozitate cat ai plati, daca nu fortez nota.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La-m ous in loc vizibil.sunt obisnuit foarte bine cu motorul meu,nu am ce sa fac cu indicatorul ala :))), .nu simt nevoia sa ma uit la el,nici la turometru ,nici la ecran km.inutil dupa mine :))) 100 lei a fost

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am montat indicatorul de treapta de viteza,dar....este doar o pierdere de timp/bani

 

 

am fumat un pachet de tigari pana cand l-am montat,la ce nervi am mancat cu el+nu vad nici un rost la el,ca si cum nu ar fi

 

nu stiu ce mi-a fost in cap cand l-am luat.mai bine faceam asigurarea pe 6 luni :))))

e inutil in oras ca mergi 1-2-3 .. iesi din oras sa vezi cum devine util

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am agatat cu degetul un stalpisor de metal,am derapat putin de fata. Ca rasplata am primit 7 copcii. On topic,am spalat motorul,uns lantul,facut plinul,ferificat una alta,la 11 grade cat au fost...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e inutil in oras ca mergi 1-2-3 .. iesi din oras sa vezi cum devine util

Util la ce? In fine, fiecare cu parerea lui. Cand mergi domestic se intampla des sa cauti o viteza in plus, cand demarezi in forta pana la capat niciodata.

» Post actualizat in 14 Feb 2015 20:30

Am agatat cu degetul un stalpisor de metal,am derapat putin de fata. Ca rasplata am primit 7 copcii. On topic,am spalat motorul,uns lantul,facut plinul,ferificat una alta,la 11 grade cat au fost...

7 copci, te-ai belit destul de rau.

Insanatosire grabnica.

Editat de vlad58
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma nu stiu daca o sa radeti de mine...

mi-am pus carton in radiator ca la dacie pe vremuri.

nu mi se ridica acul la temperatura aproape deloc.

acum pare a fi mai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Triumph...amintiri frumoase cu numele asta. Multi fug de modele UK, dar sunt motoare "adevarate". La un momendat, asa se intampla, vrei o schimbare.... Interesanta protectia de pe rezervor, dupa parerea mea o protectie pare, dar si un mic "bag".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma nu stiu daca o sa radeti de mine...

mi-am pus carton in radiator ca la dacie pe vremuri.

nu mi se ridica acul la temperatura aproape deloc.

acum pare a fi mai bine

=))))))))))))

 

N-a ras nimeni de tine....am zis ca ma ofer voluntar.....sa rad de tine....nu te superi nuuuu??? :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce acum 2-3 saptamani am rectificat tamburul si am comandat anvelopa noua, azi i-am schimbat sabotii pe spate si acum dau cu feruginol interiorul jantei, unde (evident) am gasit rugina.

Cred ca in curand o sa aiba nevoie si de rulmenti noi... nu au joc, dar au un mic huruit, mai mult se simt la mana decat se aud. Sau poate asa erau si inainte si nu am observat eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...