Sari la conținut

In jurul lumii https://worldride2016.wordpress.com/


florynk2000
 Share

Postări Recomandate

 

Super, Bravo ! faina ideea, insa cand am vazut cat ar costa....

O parere personala, motocicleta nu mi se pare ideala pentru o asemena calatorie.

Un mare plus cardanul, si viteza de croaziera, insa o sa prindeti multi multi kilometri de teren accidetat, nu aveti cum sa le ratati, si probabil ca ar fi si pacat, de cele mai multe ori pe drumurile greu accesibile sunt cele mai frumoase locuri de vazut.... Daca tot vrei bmw , de ce nu gs in mintile lui ? ar fi mai ok dupa parerea mea .

Va doresc multa Bafta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu RT-ul in Africa?

 

 

Interesanta ideea , insa eu unul nu mi-as lua iubita in asa ceva , mai ales dupa ce am vazut ce e in Africa ... Valoarea vietii e egala cu 0 acolo , cel mai mic lucru care ti se poate intampla e sa va lase in fundul gol si fara motor.

 

realitatea nu are prea multe in comun cu ce vedem la tv. nu-i dracu asa de negru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un filtru K&N va sterge investitia de 600 euro in filtre aer

Motocicleta e foarte veche, o sa dea diferite probleme.....

in rest...succes!

Editat de revo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dude, all the luck in the world! ;)

 

Cu alte cuvinte, o calatorie cat mai lejera, fara nici-un incident, daca Universul conspira in asta (aici tu trebuie sa-l ajuti gandind numai pozitiv) si... sa va bucurati de fiecare clipa.

 

O vei scoate la capat cu siguranta! Unde-i un gand, e o cale...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca nu va fi filmarea... vor fi filmarile... la 320 zile, plus minus cateva :))

 

iar cele mai tari filme le vor purta in ei iar noi nu le vom vedea niciodata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

80000 km..... 1000 euro anvelopele ???????

un set costa 300 euro....= 15000 km pe ASFALT......

restul e poveste

350000 de km facuti .....bravo man ......

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drum bun si aventuri cat mai faine!

in afara de asta, luati-va un transalp pregatit cu simt de raspundere si probabil lista de cheltuieli cu mobra se reduce la jumate (cel putin). boxer si carene in Africa, sa fim seriosi. 1000 de euro ulei? :)

 

niciodata nu am inteles amestecul asta dintre pasiunea proprie si carat bannere, gadilat diversi sponsori etc. e aventura ta si n-ar trebui transformata in goana dupa sponsori si contabilitate.

ma rog, oi fi eu mai salbatic :)

 

drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum au mai zis si altii...bmw rt in africa sau asia???...cred ca va trebui sa regandesti un pic strategia ta...dupa cum probabil ai vazut oamenii care fac asemenea calatorii folosesc alta categorie de motociclete...in rest succes si drumuri bune ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

peste 350.000 de km pe motor si doar 40 de posturi pe forum. respect!

sunt unii pe aici cu mii de posturi, care abereaza zilnic si n-au facut ture mai lungi de 2-300 km.

 

cu sponsorizarile, probabil trebuie sa dai mai multe detalii despre ce o sa fie la final. contracte tv, media, etc, sa se vada mai clar beneficiile sponsorilor, dar eu zic ca banii o sa vina.

 

oricum, sa aveti bafta. va admir curajul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

80000 km..... 1000 euro anvelopele ???????

un set costa 300 euro....= 15000 km pe ASFALT......

restul e poveste

350000 de km facuti .....bravo man ......

eu am luat cu 200e gumele la set si ruleaza cam 25.000 la rt, nu mai le topesc ca la Busa cand le schimbam de 2-3 ori pe sezon. plus ca se mai scade dintr-o parte si se mai aduna in alta. cheltuielile sunt orientative, un buget necesar. ca va costa mai mult sau mai putin....doar dupa ce o sa termin excursia o sa aflu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drum bun si aventuri cat mai faine!

in afara de asta, luati-va un transalp pregatit cu simt de raspundere si probabil lista de cheltuieli cu mobra se reduce la jumate (cel putin). boxer si carene in Africa, sa fim seriosi. 1000 de euro ulei?

 

niciodata nu am inteles amestecul asta dintre pasiunea proprie si carat bannere, gadilat diversi sponsori etc. e aventura ta si n-ar trebui transformata in goana dupa sponsori si contabilitate.

ma rog, oi fi eu mai salbatic

 

drumuri bune!

si eu am facut un tur prin europa cu 1100 GS si am plecat de acasa cu ideea ca merge ulei de masina. si la final am ajuns sa dau 28 de euro pe un litru in italia. cica nu dala ii place defapt. in rest, numa de bine de motoru ala :)

 

legat de sponsori, ai mare dreptate. bani putini si iti taie din exact esenta unei aventuri, libertatea de a alege. au fost cazuri cand s-au dat niste butelii de vin ca si sponsorizare si daia is de evitat. dar, daca sponsorii se cheam honda, bmw, ktm sau yamaha, nu zic pas.:)

pe de alta parte as lua parte la actiuni caritabile si la proiecte de promovare si dezvoltare.

 

N-am zis ca am vazut la tv . In unele zone se poate sa-ti ia mana cu maceta pe strada daca ai un ceas mai misto

 

io zic sa te duci si sa vezi daca e asa, sau lasa ceasu acasa si ea in loc o maceta mai mare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca sunt pareri pro si contra dar e normal, toti gandim si vedem diferit lucrurile. Cert e ca si daca o sa fie nevoie sa fac 2 credite de nevoi personale in aceeasi zi la 2 banci diferite tot o sa plec. imi doresc foarte mult sa ma pierd in lume si istorie. am citit prea multe carti ca sa stau doar cu imaginile postate de altii, e cazul sa le vad si eu. Plus ca o singura viata am, si sa astept sa se intample ceva...mai bine fac eu ceva.

Legat de partea cu maceta si ceasul de la mana...cam la fel e si in ferentari asa ca ....decat relieful difera....si daca o sa dau coltul se putea intampla si in Bucuresti pe trecere deci...din punctul meu de vedere toate panzele sus. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au fost cazuri cand s-au dat niste butelii de vin ca si sponsorizare si daia is de evitat. dar, daca sponsorii se cheam honda, bmw, ktm sau yamaha, nu zic pas. :)

 

Ce repede uită omu' . Pai daca venea la tine sponsorul, când erai la Merzouga, sa-ti dea niste vinoase si niste bercioaice, pun pariu ca nu ziceai pas. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce repede uită omu' . Pai daca venea la tine sponsorul, când erai la Merzouga, sa-ti dea niste vinoase si niste bercioaice, pun pariu ca nu ziceai pas. :)

 

Ce s-a intamplat in Merzouga, ramane in Merzouga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Florine..la mare treaba te inhami..eu iti doresc noroc si toate cele!..dar , te rog, mediteaza putin mai mult daca ai ales motocicleta potrivita pt asta..eu simt ca nu, sincer. In rest...doamne ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...