Sari la conținut

Intalniri zilnice Bucuresti


Postări Recomandate

Ma gandeam sa ne intalnim si noi seara sa stam de vorba pe undeva. Eu nu cunosc multi motociclisti din Bucuresti si habar nu am unde sa merg. Daca este cineva care vrea sa ne intalnim in vreun parc sa mai stam la o barfa si o samanta :))) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut eu niste oameni la victoriei,pe 30 de grade cu costum full piele plus cizme,da na nu arati sexy daca nu te vede lumea complect echipat,si eu am echipament complet dar ,il iau doar la drumuri lungi,daca stau la 30 de grade in costum de piele ,cand ajung acasa si ma dezbrac dau dauna totatla nasurilor celor din jur..

Deci ,daca exista sa ne vedem la o banca in parc in stilul chill ma bag si eu


» Post actualizat in 06 May 2015 16:55

plus a mea sotie cand are timp


» Post actualizat in 06 May 2015 16:56

Fara fitze e un concept care se regaseste din ce in ce mai greu si in randul motociclistilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

» Post actualizat in 06 May 2015 16:56

 

Fara fitze e un concept care se regaseste din ce in ce mai greu si in randul motociclistilor

Ba esti nebun, acum sa porti costumul chiar si pe caldura inseamna fite. :moron: Omul cat traieste invata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am recitit si eu post-ul, eu sincer nu plec nicaieri fara echipament, este adevarat ca pantalonii nu sunt de piele si ii pot desface, dar prefer sa ii am pe mine tot timpul. Si nu sunt fitze. Mie mi se par fitze cand umbli in pantaloni scurti si maieu pe motor ;).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si la Victoriei cine se strange? Majoritatea sunt "la fitza".

Combinezon de piele in Bucuresti, pe bune? Te coci instant. Protectia e protectie, dar mai exista si alte materiale in afara de piele.

Cartierele mai au si ele intalniri periodice... in functie de zona in care stai, vezi acolo daca se intalneste lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am mers in pantaloni mai scurti de blugi si cu genunchiere si cu tricou,nu merg fara casca si manusi,dar sa imi iau combinezon din piele, am mers in afara localitatii cu costum de pile la 30 de grade,si cand am intrat in oras si am facut jumatate de ora pana acasa cred ca am slabit 2 kg..si pana am dat jos cotumul de pe mine a durat 20 e minute,se lipise nenorocitul de piele si nu puteam sa scot mainile :).A si la temperaturi mici cel mai bun e costumul gorotex,cel de piele se raceste si tremuri ca un rahatel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde judecata asta "ia uite-l si p'ala la 56 de grade cu costum de piele! fite dom'le, fite!". Sunt n-cazuri in care baietii fac ture in afara oraselor si seara se strang la povesti nemuritoare, si lumea-i judeca ca vin din colt de strada.

Ok, costum de piele. Ajungi acasa, transpirat, (costumele de calitate se dau jos foarte usor daca au captuseala de panza subtire + aerisiri pe unde trebuie, inclusiv intre craci), faci dus, duci costumul la curatare mai des si ai incheiat balciul. E foarte greu, intr-adevar si extrem de incomod sa te speli mai des.

E un pret destul de mic care-l platesti pentru viata ta. Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cate au mancat le scuipa direct pe tastatura cu o precizie de invidiat. Sa nu mai zic de viteza(2, 3 litere pe secunda). Eu nu stiu cum poti sa stai pe motor la Victoriei si sa scuipi seminte. Am vazut eu live in trecere.

Editat de wawessh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde judecata asta "ia uite-l si p'ala la 56 de grade cu costum de piele! fite dom'le, fite!". Sunt n-cazuri in care baietii fac ture in afara oraselor si seara se strang la povesti nemuritoare, si lumea-i judeca ca vin din colt de strada.

Ok, costum de piele. Ajungi acasa, transpirat, (costumele de calitate se dau jos foarte usor daca au captuseala de panza subtire + aerisiri pe unde trebuie, inclusiv intre craci), faci dus, duci costumul la curatare mai des si ai incheiat balciul. E foarte greu, intr-adevar si extrem de incomod sa te speli mai des.

E un pret destul de mic care-l platesti pentru viata ta. Parerea mea.

Foarte bine punctat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă ești în pantaloni scurți și tricou e fiță, dacă ești în costum e iar fiță. Dacă mergi în Victoriei ești cocalar. Dacă nu mergi, ești cu nasul pe sus, adică iar fiță.<br />Mă duc să-mi arunc mobra-n Dâmbovița.<br />Sunt prea mulți ”înguști” ce judecă alte persoane doar prin prisma unui singur fapt. Dar, probabil, este vorba de nivelul de toleranță, cultură și educație al fiecăruia.<br />Îmi place să cred că de-a lungul vremii am învățat din toate experiențele trecute, că am devenit mai ”bogat”. Chiar îmi dau silința să înțeleg toți oamenii pe care îi întâlnesc și cu care stau de vorbă, să nu reacționez la prima prostie auzită. Am la ignore, aici pe forum, doua sau trei persoane, pe care, după îndelungi eforturi de înțelegere, am renunțat să îi mai tolerez. Ăștia frustrați (toți suntem, unii mai mult, alții mai puțin) nu înțeleg că, om fiind, înveți până mori, inclusiv de la oameni pe care îi judeci și condamni la o etichetă anume.<br />Hai ca m-am plictisit.<br />Bafto delo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce subiecte de discutie sunt ? o carte noua, o chestie ceva de suflet, ceva nou de invatat ?

 

sau mai bine sa vorbim mai putin si sa facem mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde judecata asta "ia uite-l si p'ala la 56 de grade cu costum de piele! fite dom'le, fite!". Sunt n-cazuri in care baietii fac ture in afara oraselor si seara se strang la povesti nemuritoare, si lumea-i judeca ca vin din colt de strada.

Ok, costum de piele. Ajungi acasa, transpirat, (costumele de calitate se dau jos foarte usor daca au captuseala de panza subtire + aerisiri pe unde trebuie, inclusiv intre craci), faci dus, duci costumul la curatare mai des si ai incheiat balciul. E foarte greu, intr-adevar si extrem de incomod sa te speli mai des.

E un pret destul de mic care-l platesti pentru viata ta. Parerea mea.

 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca era vorba de cei care se duc la intalnire, sa roada o samanta, in costum de piele, "de firma". Nu de aia care se plimba... aia care se plimba nu prea se duc la intalnirile astea, pleaca dimineata si se intorc seara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca era vorba de cei care se duc la intalnire, sa roada o samanta, in costum de piele, "de firma". Nu de aia care se plimba... aia care se plimba nu prea se duc la intalnirile astea, pleaca dimineata si se intorc seara.

 

Sincer ... Respect fata de aia care se plimba si fara de restu ''samantarilor'' care poarta costum de piele pe 30+ grade ... Macar au grija de pielea lor ... Decat cei care merg in slapi,bermude si tricou (desi nici pe ei nu-i judec ... pana la urma fiecare face ce vrea si cum il duce capu :)) .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca era vorba de cei care se duc la intalnire, sa roada o samanta, in costum de piele, "de firma". Nu de aia care se plimba... aia care se plimba nu prea se duc la intalnirile astea, pleaca dimineata si se intorc seara.

Nu mai spune... Am iesit in grupuri marisoare, dupa o zi de drum virajat toata lumea era de acord sa ne oprim undeva sa mancam o ciorba de burta, sau sa savuram momentul pe o banca intr-un loc umbrit. Indiferent de Bucuresti sau Bistrita, seara sau zi. Eu cel putin cand vad pe cineva intr-un costum: foarte bine dom'le! Chiar daca face ture lungi / scurte, tine la pielea de pe el. Daca tu preferi ca la 30 de grade, sa nu mori de cald, dar sa vii acasa cu pielea intoarsa pe dos, nu ai decat!

Tare as vrea sa vad cum arata un costum textil dupa o tavaleala buna. Asta ca sa nu mai vorbesc de bermude si tricou.

 

Acum sincer... Ce dracu ma, am ajuns sa judecam lumea ca poarta echipament prea adecvat?

 

Hai sa-i punem la perete si pe biciclisti, ca fac turi de parc cu casca, genunchere, cotiere + echipament ciclistic!

Editat de alecscosmi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...