Sari la conținut

Timis, 09.06.2015, Sag - accident mortal


Dany_Tm
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 120
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bine ca a scapat pustoiaca.

 

Articolul imi speculeaza ca motocicleta a plecat in tromba, ca femeia s-a dus pe strada sa culeaga crengi (???), de unde dracu or stii ei, habar n-am, dar nu spune nimic la ora la care s-a petrecut accidentul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca a scapat pustoiaca.

 

Articolul imi speculeaza ca motocicleta a plecat in tromba, ca femeia s-a dus pe strada sa culeaga crengi (???), de unde dracu or stii ei, habar n-am, dar nu spune nimic la ora la care s-a petrecut accidentul.

Martorii, zgomotul, efectele loviturii,distanta de imprastierii a resturilor, camerele de supraveghere...toate astea dau indicii si informatii despre ce si cum s-a intamplat...

D-zeu sa-i ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc motorul,casca si intr-un final am realizat cine este bikeru la inceput am crezut ca nu este el dar... pacat,

Sambata a facut ultima excursie cu motorul catre Valiug, crunt.

Dumnezeu sa-l ierte.

Editat de kawazaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ROMANIA 2015

 

daca nu sunt carute la furat de lemne, sunt betivi pe bicicleta

daca nu sunt remorci de tractoare nesemnalizate, sunt cai

daca nu sunt gropi, sunt caini

daca nu e balega, e o BATRANA la cules CIUPERCI" pe mijlocul drumului

 

pacat de el si sanatate fetei

 

INCA NU SUNTEM O TARA IN CARE SA CALATORESTI NOAPTEA IN SIGURANTA PE STRAZI..........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

INCA NU SUNTEM O TARA IN CARE SA CALATORESTI NOAPTEA IN SIGURANTA PE STRAZI..........

 

 

... si cu toate astea, in fiecare noapte se aud motoare in limitare pe strazile (evident, cele fără viraje!) din Romania...

 

De ce ne mai mirăm că se întâmplă și accidente?

Selecția naturală e la pândă!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chestiile astea sunt cele care te fac sa te mai gandesti o data daca alegi sa mai continui cu pasiunea asta.. e un hobby plin de satisfactii pana ti se intampla o mizerie dintr'asta si ramai o poza pe o cruce...

 

Sa se odihneasca in pace..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... si cu toate astea, in fiecare noapte se aud motoare in limitare pe strazile (evident, cele fără viraje!) din Romania...

 

De ce ne mai mirăm că se întâmplă și accidente?

Selecția naturală e la pândă!

 

Desi nu sunt de acord cu turatul aiurea al motoarelor in noapte, in oras macar ai avantajul iluminarii stradale, ceea ce nu e cazul in afara localitatii sau in zonele marginase ale acesteia.

Ma intoarceam intr-o noapte de la munte pe DN1 si la un moment prin Ciolpani dat am evitat mai mult din instinct un biciclist beat pe banda 1, bicicleta fara elemente reflectorizante si penduland pe banda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceste rubrici de accidente sunt dovezi f clare ca nu putem gresi de prea multe ori. Sunt atat de multe de invatat aici... :(

 

Odihneasca-se!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poți greși de multe ori. Depinde de anvergura greșelii.

 

E cam ca la poker. Multora le place jocul la cacealma. Unii estimează, calculează, evaluează riscul, alții merg orbește.

Când nu le iese mâna, primii și-au asumat riscul și nu pierd foarte mult. Ceilalți, însă, de cele mai multe ori pierd tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greselile sunt facute tocmai in lipsa estimarii, a calculelor, a evaluarii riscului. Cu alte cuvinte, greselile sunt facute cand nu esti pregatit. De-aia se numesc greseli. Iar a gresi este uman. Cu totii gresim candva.

Multe cazuri te iau pe nepregatite.

 

Diferenta intre a gresi la volan si a gresi pe motocicleta este enorma, iar ce este de invatat este ca trebuie sa fii de 3 ori mai atent...

Editat de ®azvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP. Momentul ala de cacao cand vrei sa dai si tu un gaz scurt vs ceasul rau.

Am vzt pozele, echipament canci si casca sarita de pe cap. hainele femeii agatate in motor. Nu tre sa fii un geniu sa-ti dai seama ca avea viteza.

Nasoala treaba ... ma intreb, oare supravietuia motociclistul daca era echipat complet si cu casca legata (Arai banuiesc ca era a lui).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Martorii, zgomotul, efectele loviturii,distanta de imprastierii a resturilor, camerele de supraveghere...toate astea dau indicii si informatii despre ce si cum s-a intamplat...

D-zeu sa-i ierte!

 

 

Io intrebai 2 lucruri clare:

1. de unde stii ca batrana adune lemne pe strada (?) si nu traversa cu lemne in spate pentru iarna viitoare?, si ora la care s-a intamplat accidentul

imi raspund camerele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu mai multe detalii concrete de la accident, am vb azi dimineata cu un coleg din Sag care a fost acolo dupa 10min de la accident si chiar a auzit ,vazut motorul "cu coada ochiului sa spunem".A plecat tare spre sensul de mers spre Timisoara dupa ce a alimentat in benzinarie, nu s-a auzit nici o frana doar o bubuitura chiar la iesirea din Sag.Femeia nu era pe drum,sigur a incercat sa traverseze in graba drumul cu 4 benzi si atunci s-a si intamplat pt ca nu ai cum sa nu vezi ceva pe un drum cu 2 benzi drept (a fost inca lumina cand s-a intamplat).Saraca fata de pe motor au gasit-o abia dupa vreo 20min pt ca zburase intr-o iarba mare de pe marginea drumului si nimeni nu a stiut daca este singur sau nu.Distantele de la locul impactului sunt mult mai mari, undeva la peste 100m (tion a declarat 50m).Este o zona periculoasa din cauza drumului foarte bun, cainilor vagabonzi de la groapa de gunoi si a soferilor inconstienti care intorc pe linia continua ca si-au uitat inghetata acasa.Nu a avut echipament decat casca si manusi, poate, dar nu cred ca ar fi avut vreo sansa si daca era.

Lasa-ti gazul mai incet, nu mai incercati sa impresionati persoane de sex feminin cu ce scula de motor aveti in dotare, sunteti direct responsabili de persoana din sa sau din masina.Imaginile sunt prea horor, nu am putut sa ma uit , nu se vor publica.

Dumnezeu sa-i odihneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Io intrebai 2 lucruri clare:

1. de unde stii ca batrana adune lemne pe strada (?) si nu traversa cu lemne in spate pentru iarna viitoare?, si ora la care s-a intamplat accidentul

imi raspund camerele?

Ti se pare de domeniul SF ca pe imaginile filmate sa apara ora?In caz ca au fost camere in zona, desigur.

Mai conteaza daca avea lemne in carca sau daca le aduna?

Citeste ce scrie @KAWAZAKI si iti vei da seama ca ziaristii au fost "blanzi" in comentariile lor....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti se pare de domeniul SF ca pe imaginile filmate sa apara ora?In caz ca au fost camere in zona, desigur.

Mai conteaza daca avea lemne in carca sau daca le aduna?

Citeste ce scrie @KAWAZAKI si iti vei da seama ca ziaristii au fost "blanzi" in comentariile lor....

 

 

Da, ma interesa pentru mine daca era sau nu intuneric, daca batrana statea poe drum sau traversa, ai vreo problema cu asta?

Faptul ca a murit cineva nu ma impresioneaza, vreau doar sa-mi imaginez cum s-a intamplat accidentul.

Ziaristii pot fabula dar ar putea prezenta si faptele.

Ora, starea carosabilului, sosea dreapta, curba etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot citesc aici cat de nasol e in Ro,traficul,oamenii...

 

Atunci cand o arzi blana ca sa-ti impresionezi pasagera,trebuie sa iei in xalcul faptul ca sunt sanse sa o omori. Tzunami/Ianachim,va invit sa mergeti blana cu mobrele aici in Doiciland, sa depasim pe linie continua iar pe judetean sa o tinem in 160-180. Desi suna urat,nu cred ca "rezistam" mai mult de o zi. Nimeni nu e dator sa te protejeze pe tine,pilotul,atunci cand nici macar tu n-ai de gand sa faci asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stau exact unde s-a intamplat accidentul si am iesit din casa cam la 2 3 minute dupa impact. Inca nu erau ajunsi cei de la Smurd dar ldupa cateva minute au ajuns si ei. Si pe fata au gasit-o la sosire. Batrana statea la 2 case d mine si era cu familia in spatele casei , tundeau iarba si cel mai probabil a vrut sa duca crengile cazute pe partea cealalta de drum. Acum am auzit ca ar fi murit si fata la 4 azi dimineata (comotie cerebrala).

Odihneasca-se in pace

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot citesc aici cat de nasol e in Ro,traficul,oamenii...

 

Atunci cand o arzi blana ca sa-ti impresionezi pasagera,trebuie sa iei in xalcul faptul ca sunt sanse sa o omori. Tzunami/Ianachim,va invit sa mergeti blana cu mobrele aici in Doiciland, sa depasim pe linie continua iar pe judetean sa o tinem in 160-180. Desi suna urat,nu cred ca "rezistam" mai mult de o zi. Nimeni nu e dator sa te protejeze pe tine,pilotul,atunci cand nici macar tu n-ai de gand sa faci asta.

 

Cand mergi blana atunci cand stii sa mergi blana, nu cazi usor. Inertia e mult prea mare

Cine a spus ca sunt adeptul mersului "blana"? Ti-ai dat singur seama din faptul ca ma intereseaza raspunsul la 2 intrebari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...