Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

Merge sotia cu sotul in SUA se cazeaza intr-un hotel la un moment dat, sotia vede un soarece in camera, se sperie, urla si ii zice sotului: suna repede la receptie, ca tu stii mai bine engleza si zi-le ca la noi in camera este un soarece.

 

Sotul:

- Hello

Receptie:

- Hello

- Do you know Tom&Jerry?

- Yes

- Jerry is here !

 

2 furnicute fumeaza iarba de se fac praf. Trece elefantul pe langa ele si le intreaba:

- Ce faceti aici mai furnicutzelor ?

Ele se sparg de ras si ii zic elefantului:

- Auzi, elefantule pun pariu ca nu poti sa ridici frimitura asta de paine si sa ti-o pui pe cap !

Elefantul ia frimitura si o pune pe cap, furnicutele se spargeau de ras. Mai scot ele o firmitura si-i spun elefantului:

- Auzi mai elefantule pun pariu ca nu poti sa calci pe frimitura asta! Elefantul calca, la care furnicutele:

- Sa moara mama, catamai sandwich-ul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2108

  • Penetru

    1894

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1586

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vara in uichend pe Cheia e si mai si ... numai ca n-are cine sa-i filmeze :laugh:

 

Numai ca noi n-avem o curba "speciala" unde cad multi motociclisti. Rnickeymouse ala de pe youtube, filmeaza numai acolo in zona aia, in acea curba, fiindca acolo se cade foarte des. Chiar astazi a pus un nou filmulet cu un zx7r :D (nu stiu daca e asa cald, chiar daca e california... poate ca a fost filmat mai demult)

 

http://www.youtube.com/watch?v=w7J7QKJwM4Q&feature=g-u&context=G253e88fFUAAAAAAAAAA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai ca noi n-avem o curba "speciala" unde cad multi motociclisti. Rnickeymouse ala de pe youtube, filmeaza numai acolo in zona aia, in acea curba, fiindca acolo se cade foarte des. Chiar astazi a pus un nou filmulet cu un zx7r :D (nu stiu daca e asa cald, chiar daca e california... poate ca a fost filmat mai demult)

 

http://www.youtube.com/watch?v=w7J7QKJwM4Q&feature=g-u&context=G253e88fFUAAAAAAAAAA

a blocat fata urat de tot. daca zic ca-i bun abs--ul, iar imi sar toti meseriasii in cap...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anunt specific romanesc pe bikeshop (din ciclul ce are sula cu prefectura) : http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzari-motociclete-second-hand--yamaha-r1-din-2003-423166.html

Daca tot nu mere afacerea cu putzurile,macar sa ne luam un miar "supersport","preferabil r1".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anunt specific romanesc pe bikeshop (din ciclul ce are sula cu prefectura) : http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzari-motociclete-second-hand--yamaha-r1-din-2003-423166.html

Daca tot nu mere afacerea cu putzurile,macar sa ne luam un miar "supersport","preferabil r1".

pai e din noua generatie de la Accidente

 

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzari-motociclete-second-hand--yamaha-r6-din-1999-423310.html

uite unu de exemplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu fac acasa tescovina (tuica din boasca ce ramine dupa ce storc strugurii pentru vin), nu multa, 20-25 litri pe an. O fierb de 2 ori si o scot la fix 38 de grade (cf. alcoolmetru). Dupa aia o las la maturat in damigeana de sticla (nu am butoi de lemn) cu fructe feliate (pere si gutui) si citeva surcele de lemn de dud.

 

De-a lungul timpului am incercat diverse grade de tarie, intre 30-65. Prietenii au decis ca 38 este valoarea optima. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

... si de la rusi :

 

http://www.youtube.com/watch?v=diDwZ1h3kJQ

 

 

MARFAA!!.. :crack:

 

Eu fac acasa tescovina (tuica din boasca ce ramine dupa ce storc strugurii pentru vin), nu multa, 20-25 litri pe an. O fierb de 2 ori si o scot la fix 38 de grade (cf. alcoolmetru). Dupa aia o las la maturat in damigeana de sticla (nu am butoi de lemn) cu fructe feliate (pere si gutui) si citeva surcele de lemn de dud.

 

De-a lungul timpului am incercat diverse grade de tarie, intre 30-65. Prietenii au decis ca 38 este valoarea optima. :ok:

 

:bow:

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahahah,deci omu' a avut o problema.Vai cat de prost e,pai dupa draq s-a bagat intre aia,nu era clar ce o sa se intample?Nu trebuia sa vezi culori si insemne,trebuia numai sa te uiti la fetele lor si iti dadeai seama pe loc ce si cum.

Ce credea el ca o sa se intample,ca aia o sa zica "stai ma,ca omu a cerut motorul frumos,e si cu camerele dupa el,gata i-l dam,ca altfel ne filmeaza astia cu camerele"?!OMG,unii oameni pur si simplu sunt retarzi,uite asa mori ca prostu.

Si ce urla proasta aia grasa in masina,"vai,vai",dar nu cobora jos :bounce:

Mi-a placut cat de tare in gura devenise ala chel de la repo,dar numai dupa ce a venit politia,real tough guy. :lol:

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.live leak.com/ view?i=5f8_1325610800

 

scoateti spatiul ca e interzis site-ul. e una de se handeste in magazin printre rafturi.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Mic ghid de umplut de (cuvant urat) din cap până-n picioare

 

 

Julius Constantinescu

 

Mă spălam pe mâini când, cu coada ochiului, am observat că suportul de plastic pentru odorizantul de WC plutea pe fundul vasului. „Las’ că îl scot mai încolo, acu’ m-am spălat pe mâini”, mi-am zis, pesemne grăbit să mă apuc de lucru.

 

Peste câteva zile, printr-o bizară coincidență, mi s-a înfundat buda. La început n-am dat mare importanță – părea doar că apa se scurge ceva mai încet din vas, iar lucruri mărunte ca ăsta se știe că nu sunt de natură să îngrijoreze un bărbat. O femeie ar fi tras pe loc concluzia că s-a înfundat WC-ul și trebuie reparat, și „dacă tot facem asta hai să schimbăm și gresia și faianța din baie, că modelul ăsta nu mai e la modă, și ne-ar trebui și un dulăpior nou, am văzut unul foarte drăguțla IKEA, și-ar trebui să și zugrăvim atunci, nu?”. Dar mie, bărbat fiind, nu mi-a trecut nici o clipă prin cap gândul nebunesc că ar fi ceva în neregulă.

 

A doua zi, a început să picure apă undeva în spatele WC-ului. Mi-am amintit vag de suportul de plastic, ceea ce, cumva, m-a liniștit: era doar un amărât de suport de plastic. Am căutat o pungă, mi-am vârât mâna în ea și, protejat astfel împotriva microbilor ce sălășuiesc în vasul de WC, am trecut la treabă.

 

În caz că nu știți, vasul de WC are dedesubt o formă de S. Am pipăit cu degețele protejate de punguliță, dar nici urmă de suport. „Să vezi că s-a dus în partea cealaltă”, mi-am zis, și am dat fuga la un magazin de ferometale să cumpăr un șarpe. Din nou, poate nu știți: șarpele este o sculă metalică flexibilă ce se introduce în WC și care se presupune că, prin răsucire, prinde obiectul înțepenit acolo, să-l poți trage afară.

 

De asemenea, mai pot să vă spun că, răsucit mai mult decât trebuie, se destinde brusc și te împroașcă cu (cuvant urat) din cap până-n picioare.

 

Cu stropi maronii pe frunte și pe tricou și cu mâinile șiroind de zoaie din WC, am apucat șarpele și l-am vârât cu dușmănie înăuntru, icnind sălbatic. Bine ar fi fost însă să nu înjur – așa, momentul în care șarpele a țâșnit afară stropind totul cu o apă maronie m-ar fi prins poate cu gura închisă.

 

M-am dezbrăcat la piele și am făcut un duș. Contemplând de sus dezastrul, având deci o privire de ansamblu asupra chestiunii, mi-a fost relativ ușor să înțeleg că trebuie desfăcut WC-ul.

 

M-am întors la magazinul de ferometale și am cumpărat o cheie de 10 și un patent, să fie. Am desfăcut cu calm și profesionalism vasul de WC, ocazie cu care conținutul acestuia mi s-a vărsat pe picioare. Am introdus din nou șarpele și l-am scos pe partea cealaltă, dar pârdalnicul de suport refuza să se predea. Mi-am vârât o mână printr-o parte și o mână pe cealaltă parte, le-am împreunat, am bătut cuba – suportul de plastic, nicăieri!

 

Poate nu știați, eu am terminat facultatea de Instalații. Am luat toate examenele de licență cu 10.

 

Nimic mai ușor, deci, pentru mine: am pus vasul de WC în cadă și am turnat o găleată de apă în el – dacă suportul mai era acolo, musai trebuia să iasă. Nu mai era – o jerbă de apă a țâșnit prin orificiu, potopind totul în jur.

 

„Carevasăzică, e pe conductă!”, am gândit, lipăind cu piciorușele goale prin baie. Gaura din spatele WC-ului se află cam la 30 cm distanță de coloana de canalizare, unde am presupus că e cotul în care s-a înțepenit suportul de plastic. Pumnul a încăput cu ușurință, iar mâna mea e mai lungă de 30 cm. Cum mama dracului însă să-ți bagi mâna de-a lungul unei țevi printr-o gaură decupată în lateral? Porțiunea dintre încheietura mâinii și cot, care poartă numele de antebraț, nu se poate îndoi – cel puțin, nu în lipsa unei fracturi.

 

Aici, mulți oameni lipsiți de ambiție s-ar fi dat cu siguranță bătuți. În ce mă privește, nu sunt eu omul care să se lase umilit de un vas de WC! Căcatul îți poate acoperi trupul, dar niciodată demnitatea.

 

Nu durerea a fost cea care m-a frânt, ci spaima de șobolani. Întins pe pardoseala udă și cu mâna înțepenită în conductă, mi-am imaginat cu groază cu câtă ușurință mi-ar putea roade șobolanii degetele până la os, ba mi-ar putea chiar consuma o bună parte din antebraț fără să pot riposta. Înnebunit de oroare, m-am smucit cu forță și am reușit să-mi eliberez brațul. Surprinzător, cu toate oasele întregi.

 

Iar toate astea s-au întâmplat fiindcă, în atâtea milenii de civilizație, n-am fost în stare să domesticim un amărât de șoarece. Am învățat câinele să alerge după un băț, dar n-am reușit să învățăm un animal infinit mai inteligent precum șoarecele o comandă simplă: „Chițchiț, aport! Adu suportul de odorizant! Bravo, Chițchiț! Ce animal deștept, uite o bucățică de brânzică”.

 

Momentan, profit de orice vizită ca să merg la toaletă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...