Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

Eu, mai puțin punctul 5, unde nu e vorba de ex-... încă... (doamne feri, sper să nu ajung acolo!) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2109

  • Penetru

    1895

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1586

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Foarte tare omu :D

 

Clipul poate fi folosit drept CV la "Jackass next generation". :rock:

 

De neevitat :rusinica:

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Descrierea pe larg a unui accident de munca produs (se pare), in Caracal: :crack::crack::crack::crack::crack::crack:

 

Va scriu in raspuns la cererea dvs. de a va da amanunte suplimentare in

Sectiunea 3 a Raportului de Accident de Munca unde am completat ca drept

cauza "slaba planificare" ca fiind cauza accidentului meu. Ati cerut in

mod expres explicatii amanuntite cu privire la accident si sper ca detaliile

care urmeaza vor fi suficient de clarificatoare.

Eu sunt zidar de meserie. In ziua accidentului lucram singur pe

acoperisul unei cladiri inalte de 6 etaje.

Dupa ce mi-am terminat treaba, am realizat ca mi-au ramas caramizi

nefolosite, care, cintarite mai tirziu, au fost gasite a cintari aproximativ 270kg.

Decit sa car caramizile jos in brate, in mai multe etape, am considerat ca

e mai bine sa le cobor toate odata intr-un butoi, folosind scripetele

instalat in acest scop in spatele cladirii.

Am asigurat fringhia la nivelul solului, am urcat pe acoperis, am impins

butoiul in afara cladirii si am incarcat caramizile. Dupa aceea am coborit de pe acoperis

sa dezleg fringhia, tinind-o foarte strins ca sa asigur o coborire lenta a caramizilor. Veti observa in

Sectiunea 11 a Raportului de Accident de Munca intocmit ca eu am o greutate de 72 kg.

Datorita surprizei pe care am avut-o cind am fost literalmente SMULS de la

sol intr-un mod complet neasteptat, mi-am pierdut prezenta de spirit si am uitat sa dau drumul la fringhie. Cred ca nu este nevoie sa va mai spun, am inceput o ascensiune rapida catre acoperis. In apropierea etajului 3, m-am intilnit cu butoiul incarcat cu caramizi care acum se

indrepta vertiginos catre sol, intilnire in urma careia m-am ales cu capul spart, zgirieturi minore si o

clavicula fracurata.

Datorita impactului, ascensiunea mea a incetinit pentru o secunda dupa

care a continuat rapid catre nivelul acoperisului, neoprindu-ma decit atunci

cind degetele minii drepte au intepenit in scripete pina la nivelul celei de-a

3a falange. Din fericire, intre timp mi-am recapatat prezenta de spirit si am fost in

stare sa ma tin strins de fringhie in ciuda faptului ca incepusem sa am dureri. Aproape simultan, oricum, butoiul cu caramizi a lovit solul si ca urmare a impactului, fundul butoiului a cedat. Acum, saracit de greutatea caramizilor, butoiul cinarea doar 27 kg. Ma refer din nou la greutatea

mea; cum probabil v-ati imaginat deja, am inceput o coborire rapida.

In vecinatatea etajului 3, am intilnit butoiul care acum urca; ca urmare a

intilnirii m-am ales cu fracturi la glezne si cu mai multe taieturi si zgirieturi la picioare si in general.

Aici, norocul meu a inceput sa se schimbe usor. Intilnind butoiul, a fost bine ca mi-a incetinit usor caderea doar in masura sa-mi limiteze ranile, cind, am cazut pe gramada de caramizi si din fericire, am scapat doar cu 3 vertebre fisurate.

Imi pare rau sa va spun, asa cum stateam intins pe gramada de caramizi, cu dureri atroce,

incapabil sa ma misc, din nou mi-am pierdut prezenta de spirit si am scapat fringhia din miini. Asa cum stateam intins, pe spate, am putut sa vad cum butoiul gol si-a inceput calatoria in jos, catre mine, care explica cele 2 fracturi la picioare.

Sper din tot sufletul ca acest raport raspunde la toate intrebarile dvs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Descrierea pe larg a unui accident de munca produs (se pare), in Caracal: :crack::crack::crack::crack::crack::crack:

 

Va scriu in raspuns la cererea dvs. de a va da amanunte suplimentare in

Sectiunea 3 a Raportului de Accident de Munca unde am completat ca drept

cauza "slaba planificare" ca fiind cauza accidentului meu. Ati cerut in

mod expres explicatii amanuntite cu privire la accident si sper ca detaliile

care urmeaza vor fi suficient de clarificatoare.

Eu sunt zidar de meserie. In ziua accidentului lucram singur pe

acoperisul unei cladiri inalte de 6 etaje.

Dupa ce mi-am terminat treaba, am realizat ca mi-au ramas caramizi

nefolosite, care, cintarite mai tirziu, au fost gasite a cintari aproximativ 270kg.

Decit sa car caramizile jos in brate, in mai multe etape, am considerat ca

e mai bine sa le cobor toate odata intr-un butoi, folosind scripetele

instalat in acest scop in spatele cladirii.

Am asigurat fringhia la nivelul solului, am urcat pe acoperis, am impins

butoiul in afara cladirii si am incarcat caramizile. Dupa aceea am coborit de pe acoperis

sa dezleg fringhia, tinind-o foarte strins ca sa asigur o coborire lenta a caramizilor. Veti observa in

Sectiunea 11 a Raportului de Accident de Munca intocmit ca eu am o greutate de 72 kg.

Datorita surprizei pe care am avut-o cind am fost literalmente SMULS de la

sol intr-un mod complet neasteptat, mi-am pierdut prezenta de spirit si am uitat sa dau drumul la fringhie. Cred ca nu este nevoie sa va mai spun, am inceput o ascensiune rapida catre acoperis. In apropierea etajului 3, m-am intilnit cu butoiul incarcat cu caramizi care acum se

indrepta vertiginos catre sol, intilnire in urma careia m-am ales cu capul spart, zgirieturi minore si o

clavicula fracurata.

Datorita impactului, ascensiunea mea a incetinit pentru o secunda dupa

care a continuat rapid catre nivelul acoperisului, neoprindu-ma decit atunci

cind degetele minii drepte au intepenit in scripete pina la nivelul celei de-a

3a falange. Din fericire, intre timp mi-am recapatat prezenta de spirit si am fost in

stare sa ma tin strins de fringhie in ciuda faptului ca incepusem sa am dureri. Aproape simultan, oricum, butoiul cu caramizi a lovit solul si ca urmare a impactului, fundul butoiului a cedat. Acum, saracit de greutatea caramizilor, butoiul cinarea doar 27 kg. Ma refer din nou la greutatea

mea; cum probabil v-ati imaginat deja, am inceput o coborire rapida.

In vecinatatea etajului 3, am intilnit butoiul care acum urca; ca urmare a

intilnirii m-am ales cu fracturi la glezne si cu mai multe taieturi si zgirieturi la picioare si in general.

Aici, norocul meu a inceput sa se schimbe usor. Intilnind butoiul, a fost bine ca mi-a incetinit usor caderea doar in masura sa-mi limiteze ranile, cind, am cazut pe gramada de caramizi si din fericire, am scapat doar cu 3 vertebre fisurate.

Imi pare rau sa va spun, asa cum stateam intins pe gramada de caramizi, cu dureri atroce,

incapabil sa ma misc, din nou mi-am pierdut prezenta de spirit si am scapat fringhia din miini. Asa cum stateam intins, pe spate, am putut sa vad cum butoiul gol si-a inceput calatoria in jos, catre mine, care explica cele 2 fracturi la picioare.

Sper din tot sufletul ca acest raport raspunde la toate intrebarile dvs.

 

http://www.yourdiscovery.com/video/mythbusters-barrel-of-bricks/ :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Descrierea pe larg a unui accident de munca produs (se pare), in Caracal: :crack::crack::crack::crack::crack::crack:

 

Va scriu in raspuns la cererea dvs. de a va da amanunte suplimentare in

Sectiunea 3 a Raportului de Accident de Munca unde am completat ca drept

cauza "slaba planificare" ca fiind cauza accidentului meu. Ati cerut in

mod expres explicatii amanuntite cu privire la accident si sper ca detaliile

care urmeaza vor fi suficient de clarificatoare.

Eu sunt zidar de meserie. In ziua accidentului lucram singur pe

acoperisul unei cladiri inalte de 6 etaje.

Dupa ce mi-am terminat treaba, am realizat ca mi-au ramas caramizi

nefolosite, care, cintarite mai tirziu, au fost gasite a cintari aproximativ 270kg.

Decit sa car caramizile jos in brate, in mai multe etape, am considerat ca

e mai bine sa le cobor toate odata intr-un butoi, folosind scripetele

instalat in acest scop in spatele cladirii.

Am asigurat fringhia la nivelul solului, am urcat pe acoperis, am impins

butoiul in afara cladirii si am incarcat caramizile. Dupa aceea am coborit de pe acoperis

sa dezleg fringhia, tinind-o foarte strins ca sa asigur o coborire lenta a caramizilor. Veti observa in

Sectiunea 11 a Raportului de Accident de Munca intocmit ca eu am o greutate de 72 kg.

Datorita surprizei pe care am avut-o cind am fost literalmente SMULS de la

sol intr-un mod complet neasteptat, mi-am pierdut prezenta de spirit si am uitat sa dau drumul la fringhie. Cred ca nu este nevoie sa va mai spun, am inceput o ascensiune rapida catre acoperis. In apropierea etajului 3, m-am intilnit cu butoiul incarcat cu caramizi care acum se

indrepta vertiginos catre sol, intilnire in urma careia m-am ales cu capul spart, zgirieturi minore si o

clavicula fracurata.

Datorita impactului, ascensiunea mea a incetinit pentru o secunda dupa

care a continuat rapid catre nivelul acoperisului, neoprindu-ma decit atunci

cind degetele minii drepte au intepenit in scripete pina la nivelul celei de-a

3a falange. Din fericire, intre timp mi-am recapatat prezenta de spirit si am fost in

stare sa ma tin strins de fringhie in ciuda faptului ca incepusem sa am dureri. Aproape simultan, oricum, butoiul cu caramizi a lovit solul si ca urmare a impactului, fundul butoiului a cedat. Acum, saracit de greutatea caramizilor, butoiul cinarea doar 27 kg. Ma refer din nou la greutatea

mea; cum probabil v-ati imaginat deja, am inceput o coborire rapida.

In vecinatatea etajului 3, am intilnit butoiul care acum urca; ca urmare a

intilnirii m-am ales cu fracturi la glezne si cu mai multe taieturi si zgirieturi la picioare si in general.

Aici, norocul meu a inceput sa se schimbe usor. Intilnind butoiul, a fost bine ca mi-a incetinit usor caderea doar in masura sa-mi limiteze ranile, cind, am cazut pe gramada de caramizi si din fericire, am scapat doar cu 3 vertebre fisurate.

Imi pare rau sa va spun, asa cum stateam intins pe gramada de caramizi, cu dureri atroce,

incapabil sa ma misc, din nou mi-am pierdut prezenta de spirit si am scapat fringhia din miini. Asa cum stateam intins, pe spate, am putut sa vad cum butoiul gol si-a inceput calatoria in jos, catre mine, care explica cele 2 fracturi la picioare.

Sper din tot sufletul ca acest raport raspunde la toate intrebarile dvs.

:laugh: nu s-a intamplat in caracal, acolo nu sunt cladiri cu 6 etaje.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiri din I.T.

 

Cercetătorii români sunt la un pas de crearea prostiei artificiale

 

 

Pentru că în domeniul inteligenței artificiale japonezii sunt extrem de avansați, cercetătorii români s-au reorientat înspre prostia artificială. Ei spun că cercetările sunt extrem de avansate Âşi în câțiva ani vor putea prezenta primul robot care funcționează pe bază de prostie artificială.

 

„Prostia artificială este mult mai greu de obținut decât inteligența artificială. Practic, am fost nevoiți să creăm o tehnologie de la zero. Spre deosebire de inteligență, prostia funcționează în afara raționalității, motiv pentru care aceasta este mult mai greu de creat artificial. După ani de cercetări, noi am reuÂşit însă să o facem. Iar unitatea de măsură în această nouă tehnologie este retard-ul. Există retard, megaretard, gigaretard Âşi teraretard”, ne-a declarat Âşeful echipei de cercetători, Eugen Ăestosu.

 

Cercetătorul spune că deocamdată tehnologia care dezvoltă prostie artificială presupune aparatură extrem de voluminoasă, de dimensiuni apropiate Casei Poporului, însă speră ca în câțiva ani aceasta să fie redusă la dimensiuni mult mai mici, astfel încât să poată fi aplicată roboților de mici dimensiuni. „Emil Boc este exemplu cel mai bun că prostia poate fi miniaturizată Âşi existența lui ne dă încredere că vom reuÂşi să miniaturizăm Âşi tehnologia care dezvoltă prostie artificială”, îÂşi face singur curaj Eugen Ăestosu.

 

Realizarea cercetătorilor români este cu atât mai lăudabilă cu cât ei nu au primit din partea statului nici un fel de susținere financiară. „Ca o ironie a sorții, guvernanții ne-au ajutat foarte mult în cercetările noastre. Dar nu pentru că ne-au pus fonduri la dispoziție, cum am cerut în repetate rânduri, ci indirect. Mai exact, comportamentul lor ne-a folosit drept model de funcționare al prostiei. I-am studiat atent Âşi am identificat un reper important pentru condițiile în care se produce prostia”, ne-a spus cercetătorul.

 

http://www.timesnewroman.ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu sigurantza e de ras ...

Doar mi se intampla mie :D

De la sarbatorile de iarna in coace, numai asa imi merge ClickNet ... Romtelecom ... arde-ale-ar departamentul unde numara banii de la clienti ... ca sa nu zic care :D

 

Download speed: 0,35 Mbps

Upload speed: 0,03 Mbps

post-25108-0-41036400-1325878051_thumb.jpg

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu sigurantza e de ras ...

Doar mi se intampla mie :D

De la sarbatorile de iarna in coace, numai asa imi merge ClickNet ... Romtelecom ... arde-ale-ar departamentul unde numara banii de la clienti ... ca sa nu zic care :D

 

Download speed: 0,35 Mbps

Upload speed: 0,03 Mbps

 

M-ai facut curios :D La "tara mea" situatia se prezinta astfel: 1690872149.png

 

Trebuie sa scapi de ClickMelc :D

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partea reală :

Mircea Lucescu a vorbit pentru prima dată de la accidentul care l-a băgat în spital Âşi l-a adus pe masa de operație. Antrenorul lui ÂŞahtior susține că vatmanul tramvaiului care l-a lovit putea evita acest accident Âşi chiar este de părere că omul a provocat intenționat accidentul.

 

"Tramvaiul putea evita coliziunea! L-am zărit de la zeci de metri distanță Âşi mi-am imaginat că va frâna. Să mă ierte Dumnezeu, dar parcă a vrut să dea peste mine!"

 

Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/declaratie-soc-a-lui-lucescu-vatmanul-m-a-lovit-intentionat_902221.html#ixzz1iy9v9mhx

 

Bancul :

 

Mircea Lucescu acuză: “Vatmanul m-a urmărit cu tramvaiul prin tot BucureÂştiul!”

De pe patul de spital, antrenorul Mircea Lucescu face noi dezvăluiri Âşocante despre accidentul în care a fost implicat vineri. “Vatmanul m-a urmărit cu tramvaiul prin tot oraÂşul, am fost victimă sigură! L-am zărit încă de când am scos gipul din curte, statea la semafor Âşi-l asculta pe Gigi Becali la radio Trinitas. A urmat o cursă nebună prin tot BucureÂştiul, dar n-am reuÂşit să scap de el decât după ce am intrat pe niÂşte străduțe întortocheate", a spus Lucescu.

 

Se pare însă că vatmanul a reuÂşit să dea de celebrul antrenor român pe bulevardul Vasile Milea, moment în care efectiv Âşi-a pierdut capul. "Stăteam pe linia de tramvai de pe bulevardul Vasile Milea Âşi îmi beam apa minerală. Mă luase setea după o asemenea cursă. Cu coada ochiului am văzut cum vatmanul a accelerat Âşi m-a lovit în plin! Îl bănuiesc pe vatman că e stelist Âşi că s-a răzbunat pentru că n-am vrut să vin în vară la Steaua", a acuzat nea Mircea.

 

PolițiÂştii de la Circulație au confirmat versiunea lui Mircea Lucescu după ce au discutat, în particular, cu băiatul acestuia, Răzvan. Vatmanul stelist a fost reținut Âşi urmează să fie prezentat instanței cu propunerea de arest preventiv. “Il Luce” a precizat, totuÂşi, că este dispus să renunțe la acuzații în schimbul modicei sume de 15 milioane de euro.

 

Sursa : http://www.timesnewroman.ro/sport/6291-mircea-lucescu-acuza-vatmanul-m-a-urmarit-cu-tramvaiul-prin-tot-bucurestiul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha... acu./.. bine ca a scapat nea Lucescu asta... dar parca noua ne cam vine a ride acum... "Am vazut motociclistul dar credeam ca va frina" sau "Nu am vazut motociclistul ca mergea ca racheta da-l dracu" ...oops... tramvaiu... plua gip :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...