Jump to content

Recommended Posts

În disputa Băsescu - Geoană, din 2009, Băsescu era văzut drept marele reformist sau “răul cel mic”, iar Geoană era etichetat drept omul rușilor. Zece ani mai târziu, în 2019, Geoană este adjunct al secretarului general NATO, iar Băsescu este - oficial - colaborator al Securității.
Fericiți cei ce se îngroapă în certitudini, căci a lor este împărăția…

Și alta: 

Planul P
Să zicem că ești un  cetățean în vârstă și nu mai poți să te îngrijești singur, iar guvernul zice că nu mai există niciun loc disponibil la azil pentru tine. Deci, ce faci? Optezi pentru “Planul P de îngrijire medicală”. Acest plan oferă fiecărei persoane peste 75 ani un pistol (de unde numele de Planul P) și un cartuș. Primești autorizația să împuști un politician inutil. Acest lucru înseamnă că, pentru tot restul vieții, vei merge la închisoare, unde vei primi trei mese pe zi, o locuință, încălzire centrală și aer condiționat, televiziune prin cablu, bibliotecă și toată îngrijirea medicală de care ai nevoie. Ai nevoie de o nouă dantură? Nicio problemă! Ochelari noi? S-a rezolvat! Îți trebuie o proteză auditivă, proteză de șold, de genunchi, transplant de rinichi, de plămâni, de inimă, sau operație de schimbare de sex? Totul este decontat! Ca bonus suplimentar, copiii pot veni să te viziteze cel puțin la fel de des ca și în prezent. Și cine plătește toate acestea? Același guvern, care tocmai ți-a spus că nu-și permite să te trimită într-un azil de bătrâni.
Și, în același timp, ai scăpat țara de un politician inutil.
În plus, pentru că ești un deținut, nu vei mai plăti impozite!
Nu-i așa că avem o țară mișto?

Nu știu dacă sunt de râs sau de plâns...

Geoană fusese recrutat de CIA in post la New York, de acolo azi NATO, iar Băse declarase public la ProTv în anii 90: Hă, hă, vă trebuie camion măi să cărați tot ce am scris eu în post la Anvers. 

Astea fiind la adevăruri istorice. Not fun. 

Edited by September

16 minutes ago, September said:

Geoană fusese recrutat de CIA in post la New York Washington, de acolo azi NATO, iar Băse declarase public la ProTv în anii 90: Hă, hă, vă trebuie camion măi să cărați tot ce am scris eu în post la Anvers. 

Astea fiind la adevăruri istorice. Not fun. 

Fixed.

Acum 3 ore, Kagemusha a spus:

În disputa Băsescu - Geoană, din 2009, Băsescu era văzut drept marele reformist sau “răul cel mic”, iar Geoană era etichetat drept omul rușilor. Zece ani mai târziu, în 2019, Geoană este adjunct al secretarului general NATO, iar Băsescu este - oficial - colaborator al Securității.
Fericiți cei ce se îngroapă în certitudini, căci a lor este împărăția…

Și alta: 

Planul P
Să zicem că ești un  cetățean în vârstă și nu mai poți să te îngrijești singur, iar guvernul zice că nu mai există niciun loc disponibil la azil pentru tine. Deci, ce faci? Optezi pentru “Planul P de îngrijire medicală”. Acest plan oferă fiecărei persoane peste 75 ani un pistol (de unde numele de Planul P) și un cartuș. Primești autorizația să împuști un politician inutil. Acest lucru înseamnă că, pentru tot restul vieții, vei merge la închisoare, unde vei primi trei mese pe zi, o locuință, încălzire centrală și aer condiționat, televiziune prin cablu, bibliotecă și toată îngrijirea medicală de care ai nevoie. Ai nevoie de o nouă dantură? Nicio problemă! Ochelari noi? S-a rezolvat! Îți trebuie o proteză auditivă, proteză de șold, de genunchi, transplant de rinichi, de plămâni, de inimă, sau operație de schimbare de sex? Totul este decontat! Ca bonus suplimentar, copiii pot veni să te viziteze cel puțin la fel de des ca și în prezent. Și cine plătește toate acestea? Același guvern, care tocmai ți-a spus că nu-și permite să te trimită într-un azil de bătrâni.
Și, în același timp, ai scăpat țara de un politician inutil.
În plus, pentru că ești un deținut, nu vei mai plăti impozite!
Nu-i așa că avem o țară mișto?

Nu știu dacă sunt de râs sau de plâns...

Sunt haioase astea ...dar macar citeaza si sursele ...asta asa ca vrem sa fim cinstiti si-i aratam pe altii cu deshtu  :)))))

16 hours ago, Paca said:

...dar macar citeaza si sursele... 

Primite pe Uaț ap. 😀

Acum 7 minute, Flower-Power a spus:

:))
Dintre toate roast-urile de pana acum de la noi, Godina mi se pare ca a avut cea mai buna replica :D

Oare aici tre' postata asta?!

71896909_10162433473500626_3140401604897800192_n.jpg

Acum 33 minute, ivan pedala a spus:

Oare aici tre' postata asta?!

71896909_10162433473500626_3140401604897800192_n.jpg

Nu îmi place gluma..e totuși vorba despre o fetiță nu are ce căuta tenta sexuală în acest context. Numai pedofilii au astfel de viziuni și sper și cred că nu e cazul.

Habar n-am ce varsta are mandra si nici nu ma intereseaza, cert este ca am vazut ca-i mare balamuc pe-aci dupa ce ea s-a bagat unde nu-i fierbea oala. Probabil si-a meritat gluma! Daca tenta ofenseaza, roaga tu moderatorii s-o mute/stearga! Ah...da, intra si pe feizbuciuc si roaga-l pe Zuki' sa faca la fel, ca-i plin de poze ca asta si comentarii pe masura!:blbl:

Cat ma priveste, daca intru sau nu in categoria aia, specificata de tine, te las sa constati singura! ;)

Edited by ivan pedala

Acum 39 minute, Flower-Power a spus:

Nu îmi place gluma..e totuși vorba despre o fetiță nu are ce căuta tenta sexuală în acest context. Numai pedofilii au astfel de viziuni și sper și cred că nu e cazul.

Calmează-te, are 16 ani iar în Europa aia civilizată se tot scriu proiecte de lege să se dea voie de pe la 12 sau 13 ani pe motiv că s-a schimbat vârsta la care se maturizează fetele.

O fi şi lobby puternic din partea Olandei sau Belgiei, nu zic nu.

Acum 1 oră, Penetru a spus:

Calmează-te, are 16 ani iar în Europa aia civilizată se tot scriu proiecte de lege să se dea voie de pe la 12 sau 13 ani pe motiv că s-a schimbat vârsta la care se maturizează fetele.

O fi şi lobby puternic din partea Olandei sau Belgiei, nu zic nu.

Nu vreau să lungesc discuția dar să se dea voie la ce?

Asa merge?!

68493080_383867422326932_4579481112396431360_n.jpg

Acum 15 minute, Flower-Power a spus:

Nu vreau să lungesc discuția dar să se dea voie la ce?

https://en.wikipedia.org/wiki/Ages_of_consent_in_Europe

Adică sex de voie, nu cu de-a sila, actual e 14 şi se încearcă reducerea la 12. În poză doar o trage de păr, aşa ceva practicăm la grădiniţă.

În poza aia, modelul tras de păr stă cu spatele și este goală.  

Iar afirmația de mai sus ,,probabil și-a meritat gluma" îmi dă sentimentul că nu ne-am civilizat absolut deloc.  Gust amar!

În Ro și sweden vârsta legală este de 18 ani.

Că este la nivel de discuție să se micșoreze această vârstă și ești la curent ,ce pot spune, sunt 2 lucruri  are îmi vin în minte dar o să fiu drăguță și o să exprim unul singur. La nivel declarativ se spun multe, acesta nu este un argument valid pentru că nu are o bază legislativă acceptată în prezent.