Sari la conținut

Accident Suceava 2 morti


SpeciaL
 Share

Postări Recomandate

Pustiul si-a luat motorul din alocatie sau i l-a luat ma-sa / tac-su? Nu mai intreb de inmatriculare, etc. Toti am trecut prin varsta de 16 ani, teribilisti, prosti, necopti la minte. Unii inca mai avem reminescentele varstei respective. Daca la varsta aia imi lua tata un V8, probabil ca as fi mers cu el. Aici a plecat de la parinti totul, parerea mea. Nu prea ai ce sa acuzi la un pusti de 16 ani ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu inteleg inconstienta de 16 ani ca toti am fost la acea varsta si am facut tampenii, iar mai mult decat atat am vazut colegi si prieteni facand altele si mai mari. Pe mine ce ma deranjeaza este cretinismul acesta cronic in care o patesti dar nu te cumintesti.

 

Adica: te prinde politia fara carnet, sigur cineva iti explica ce inseamna acel dosar penal s.a.m.d iar tu O COMITI DIN NOU. Iar in ziar scrie ca avea DOUA DOSARE PENALE PENTRU MERS FARA CARNET. Nu sunt jurist insa tind sa cred ca nu au fost deschise doua dosare pentru aceiasi fapta, ci ca, mai degraba, a fost prins de doua ori.

Asta mi se pare mie deranjant. Si faptul ca l-a mai luat si pe celalt cu el. Care poate era la fel de teribilist si (cuvant urat), sau poate doar era influentabil si atata a tras de el pana nu a mai putut refuza si s-a urcat cu cretinel pe motor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai motocicletele unde le tinea? Ca daca fuma o tigare,poti sa spui ca o ascundea unde n-o gaseau parintii,dar moto de 600....?!

la un prieten in parcare? wtf... undeva, oriunde.

Pustiul si-a luat motorul din alocatie sau i l-a luat ma-sa / tac-su? Nu mai intreb de inmatriculare, etc.

banii de la parinti sau poate nu de la parinti... intreaba-l pe el asta...

inmatriculat, transcris adica? nu cred... era la a n-spea mana netranscris... urma sa caute vreunu pe aici pe forum pe cinestie cine ca sa faca rost de un fiscal...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu inteleg inconstienta de 16 ani ca toti am fost la acea varsta si am facut tampenii, iar mai mult decat atat am vazut colegi si prieteni facand altele si mai mari. Pe mine ce ma deranjeaza este cretinismul acesta cronic in care o patesti dar nu te cumintesti.

 

Adica: te prinde politia fara carnet, sigur cineva iti explica ce inseamna acel dosar penal s.a.m.d iar tu O COMITI DIN NOU. Iar in ziar scrie ca avea DOUA DOSARE PENALE PENTRU MERS FARA CARNET. Nu sunt jurist insa tind sa cred ca nu au fost deschise doua dosare pentru aceiasi fapta, ci ca, mai degraba, a fost prins de doua ori.

Asta mi se pare mie deranjant. Si faptul ca l-a mai luat si pe celalt cu el. Care poate era la fel de teribilist si (cuvant urat), sau poate doar era influentabil si atata a tras de el pana nu a mai putut refuza si s-a urcat cu cretinel pe motor...

 

Daca arunci un ochi peste pagina lui de facebook o sa iti dai seama ca nu era genu de persoana care sa fie deranjat ca are cazier si de urmarile pe care le aduce acesta . Copilu nici nu stia scrie bine in limba romana . Si cum spui , sa nu te inveti dupa prima data cand esti prins .. Dar nici dupa a doua inseamna ca nu il ducea prea mult tartacuta . Si eu eram mic si prostovan la 14-15 ani si ma dadeam pe sate fara carnet pe motor (nu eram teribilist , si mergeam in mare parte in excursii pe munti , parcurgand 2-3 km de drum public ..) , dar cand am fost prins de sefu de sectie si am fost luat la rost ( nu dosar , amenda , alea alea , doar atentionat verbal ) , am bagat motoru sub husa si nici nu am mai vrut sa-l vad pana nu am facut scoala .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alt articol despre accident: https://m.monitorulsv.ro/Local/2015-07-17/Goana-nebuna-pe-o-motocicleta-a-bagat-in-pamant-doi-tineri

 

Am vorbit cu nişte prieteni ai băiatului pe facebook şi nu mi-au vorbit prea de bine de el. Mi-au spus că nu asculta de părinți şi că în noaptea cu pricina a fugit de acasă. Bani de motocicletă a economisit de la părinți şi motocicleta o ținea prin vecini din cauza părinților care îl urmăreau tot timpul şi încercau să îl liniştească. Eu am o bunică în satul Clit, undeva tot prin zona aia. Weekend-ul viitor voi merge pe acolo şi am să încerc să aflu mai multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbeam cu un prieten ca in judetul Suceava nu a mai murit nimeni din 2008, cand si atunci au murit vreo 3 in decurs de o saptamana. Se pare ca s'a terminat distractia, din nou 3 intr'o saptamana.

Cat despre idiotul care conducea motocicleta si cel care s'a urcat in spate nu ma mira nimic. Am cunoscut baieti de seama lor din sat lor si nu numai si cam toti au aceeasi mentalitate: durere in fund de absolut orice.

Pacat ca au distrus 2 familii care poarta intreaga vina pentru lipsa educatiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu părerea este uşor de dat şi lumea îşi crează câteodată păreri subiective, nu a fost cazul şi aici.

Ieri am ajuns la bunicii mei în satul Clit (este aproape de Marginea şi Horodnicu de Sus) şi am vorbit cu nişte prieteni şi bunicii mei despre acest caz. Toată lumea spune că poliția şi părinții lui sunt de vină. Mama lui pentru că i-a luat motocicletă şi tatăl lui că la scăpat... de cele 2 dosare, iar polițiştii că nu au făcut nimic. Băiatul a fost reclamat la poliție de mai mulți vecini din cauză că facea zgomot noaptea şi că în repetate rânduri era să creeze accidente. Cu câteva zile înainte să moară s-a izbit de o căruță cu fân şi a ieşit de pe drum între nişte copii de grădiniță care se jucau pe marginea şanțului. Doar norocul a făcut să nu fie atunci o tragedie. Familia este una înstărită de religie penticostala şi foarte respectată în localiate, nimeni nu înțelege de unde până unde acest copil a fost problema. Nu este la prima motocicletă, lumea vorbeşte că mai umbla prin localitate cu fel şi fel de motocicleta/scutere şi cu maşina părinților. De altfel în toată zona aia sunt foarte mulți care umblă fără permis şi cu maşini neînmatriculate. Chiar ieri la prins poliția pe unu cu duba la intrare într-un peco local (băut, fără permis, cu lemne furate, maşina avea nr de bulgaria, probabil nici alea nu era în regulă). Nu am stat până la gata să văd ce se întâmplă, doar ce am auzit cât am alimentat. Sper ca din accident prietenii lui şi cei de pe forum să aibă ceva de învățat.

Editat de Elena Maghior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-Nu stiu cum Dumnezeu asta "ea" numai oameni buni.

Trebuie sa ne obisnuim cu ideia ca Dumnezeu ea dor oameni buni acolo sus. emoticon frown Tu Abell erai un baiat de treaba nu te voi uita niciodata. emoticon frown Nimeni nu te va uita emoticon frown..Dumnezeu sa te odihneasca si sa te aiba in paza. emoticon frowncondoliante familiei

 

 

 

-Cand ma uit pe wall-ul lui ma minunez. Cam nimeni nu zice nimic de baiatul celalalt. Dar el a fost un baiat bun care avea pasiunea in sange. Din cate vad mai invata si pe alti la asa ceva ...

Tu ai fost cel care m-a învățat pentru prima oară să conduc un micuț monstruleț de 500cc, primul care m-a făcut să simt adrenalina pe șaua unui kawasaki, care, îți plăcea la nebunie. Îți mulțumesc! Încă un motiv pentru care nu o să te uit niciodată. Dumnezeu să te ierte, prietene!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

-Nu stiu cum Dumnezeu asta "ea" numai oameni buni.

Trebuie sa ne obisnuim cu ideia ca Dumnezeu ea dor oameni buni acolo sus. emoticon frown Tu Abell erai un baiat de treaba nu te voi uita niciodata. emoticon frown Nimeni nu te va uita emoticon frown..Dumnezeu sa te odihneasca si sa te aiba in paza. emoticon frowncondoliante familiei

 

 

 

-Cand ma uit pe wall-ul lui ma minunez. Cam nimeni nu zice nimic de baiatul celalalt. Dar el a fost un baiat bun care avea pasiunea in sange. Din cate vad mai invata si pe alti la asa ceva ...

Tu ai fost cel care m-a învățat pentru prima oară să conduc un micuț monstruleț de 500cc, primul care m-a făcut să simt adrenalina pe șaua unui kawasaki, care, îți plăcea la nebunie. Îți mulțumesc! Încă un motiv pentru care nu o să te uit niciodată. Dumnezeu să te ierte, prietene!

Inseamna ca mai urmeaza sa auzim si de altii pe care " ea " Dumnezeu la el .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...