Jump to content

Recommended Posts

Pe a mea motocicleta gumele astea fac fata cu brio la nisipi, paduri cu nisip, pietris, pamant - cam astea intalnesc cel mai des pe unde umblu.
Pe sosea sunt excelent fata de ce m-as fi asteptat de la ele la cum arata, chiar si pe ploaie.

Cand am fost in alte zone unde terenul era cu noroaie dinalea lipicioase - gata, sunt depasite instant.
Urmatorul set daca merg pe gume cu buget decent ar fi E-07 ENDURO sau E-10 ENDURO

• Replies 379
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Care ti-ai luat 690 Enduro 2019? Ne-am salutat in Jilava! Felicitari! 

Vad ca tot la Ktm te trage sufletu. Sa-l stapanesti sanatos si la cat mai multe podiumuri!

Felicitari man ! PS - vrem si "noi" poza aia cu muntii in fundal mare, pt wallpaper :))

Posted Images

1 oră în urmă, hora09 a spus:

Pe a mea motocicleta gumele astea fac fata cu brio la nisipi, paduri cu nisip, pietris, pamant - cam astea intalnesc cel mai des pe unde umblu.
Pe sosea sunt excelent fata de ce m-as fi asteptat de la ele la cum arata, chiar si pe ploaie.

Cand am fost in alte zone unde terenul era cu noroaie dinalea lipicioase - gata, sunt depasite instant.
Urmatorul set daca merg pe gume cu buget decent ar fi E-07 ENDURO sau E-10 ENDURO

Salutare,

Inceara si modelul asta https://endurotyres.com/product/michelin-tracker-combo-deal/.

Eu am un 640 si le-am prins la reducere....;)

Ride on !!

Cum naiba merg eu in fiecare zi cu moto la lucru cu gumele alea? :) Plus ca pana ies inafara asfaltului, merg intre 30min pana la 2 ore de mers, dupa si intors.
Sa nu pun in calcul ca as traversa cateva zile tari ca sa ajung la teren si mai misto.

Sunt sigur ca rupe gura targului pe off, da nu cred ca se pliaza pe ceea ce fac de fel, acela fiind acel "50/50"

Dupa ce halesc E07 personal o sa iau Anakee Wild si pe spate cred. Acum am pe fata Wild (e07 pt fata mi se pare ca sux in afara asfaltului).

Eu s-ar putea sa nu astept sa le termin. Personal imi plac gumele de le Mitas E09 Dakar spate iar fata desi nu imi place m-am descurcat mereu cu ea, acum am inteles ca au scos E 12 respectiv E13 nu mai stiu care e pentru fata dar am de gand sa o incerc.