Sari la conținut

Motociclist cautat de politie


yoyo_man
 Share

Postări Recomandate

pe la 17 cand o ardeam fara permis...de ce?

 

 

LE: poza era pentru cei care au luat foc asa...ca ce mare ura strang politistii pe noi...se fuge de politie de multa vreme ... cam de cand au aparut motocicletele...asa ca nu trebuie sa va speriati...pixdarii pot sa mearga linistiti in coloana...nu va abuza nimeni de ele.

Editat de Supapa_Jr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 130
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mie mi-au facut-o milițienii / polițiștii (nu mai țin minte exact cînd a fost) de la TF, pe motiv că intrasem cu bicicleta pe peronul gării :D

 

Daca se intampla in gara la Tecuci prin 91, e posibil sa fiu vinovat. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se intampla in gara la Tecuci prin 91, e posibil sa fiu vinovat. :D

 

Cînd ne-om întîlni te-oi las să-mi umfli o roată, să poți și tu să dormi liniștit :lool:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baros, nu tu fugeai de Ana care te fugarea cu un gandac prin MyMoto, sau te confund? :))) Sau Ana imita Politia? =))) Oricum, funny rau faza!

 

Cine fuge de politie fuge de politie si probabil o sa ia un gard in freza mai devreme sau mai tarziu, cine merge ca o 'pixda' va merge ca o pixda pentru ca asa considera ei de cuviinta (cu specificatia faptului ca unii care respecta legea sunt considerati pixde). Si mai sunt si aia care rup gura pistei, sau fac 20-30.000 km pe tura prin Europa.

 

 

La noi sunt haiducii din astea pentru ca sunt pedepsele mici. Sa te vad eu cu ce tupeu fugi de politie prin Elvetia (vb in general). Daca te prind iti baga motorul la casare si iti phut si o amenda de vei plati 5 ani din viata la ea.

Ba da, chiar el...tu poti face diferenta intre scarba si politie? sau intre caterinca si altceva? Crede-ma ca nu mi-e frica de prea multe chestii...iar in gard nu intru...pentru ca sunt atent pe unde merg cand e cazul...iar la viteza mare crede-ma pe cuvant ca nu am probleme...

 

Iar pentru barbos...da...cand nu o sa mai fi incepator o sa intelegi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cînd ne-om întîlni te-oi las să-mi umfli o roată, să poți și tu să dormi liniștit :lool:

 

Multumesc!

 

Deja ma simt mai bine... :alcy:

» Post actualizat in 09 Feb 2016 11:43

Un dur cu stomac sensibil... Nais!

 

Ba da, chiar el...tu poti face diferenta intre scarba si politie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar pentru barbos...da...cand nu o sa mai fi incepator o sa intelegi.

 

Chelios, nu stiu daca iti vine sa crezi, dar sunt cateva asemanari intre noi doi. De exemplu si eu mergeam fara permis acum ceva vreme, diferenta fiind ca mie mi-a venit mintea la cap si prefer sa imi folosesc creierul ca sa nu il fac placinta pe asfalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai...da omu'...si eu l-am luat acum vreo 8 ani si nu o sa gasesti nici un topic despre mine la accidente...pentru ca atunci cand merg pe strada nu imi sta gandul la pasarica sau la problemele de la serviciu...si nici nu mi-o ard cu casti in urechi, tocmai ca sa pot auzi orice...asadar am creier...dar il folosesc obiectiv si nu rastignesc oamenii care fac cate o golaneala...been there...done that...ipocrizia e boala grea si nu as vrea sa o contactez cumva, iar cand generalizez o fac pentru ca si eu am impresia ca soferii ne considera niste fatalai...doar pentru ca unii sunt prea cumsecade.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai...da omu'...si eu l-am luat acum vreo 8 ani si nu o sa gasesti nici un topic despre mine la accidente...pentru ca atunci cand merg pe strada nu imi sta gandul la pasarica sau la problemele de la serviciu...si nici nu mi-o ard cu casti in urechi, tocmai ca sa pot auzi orice...asadar am creier...dar il folosesc obiectiv si nu rastignesc oamenii care fac cate o golaneala...been there...done that...ipocrizia e boala grea si nu as vrea sa o contactez cumva, iar cand generalizez o fac pentru ca si eu am impresia ca soferii ne considera niste fatalai...doar pentru ca unii sunt prea cumsecade.

 

Cu mine nu s-a purtat niciunul ca si cum as fi fatalau, nu pot sa imi explic de ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde o plecat topicul si unde ati ajuns.

Mo,amandoi sunteti mobristi,nu dusmani. :hug:

Numa-ncet ca nu-i concurs! :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe la 17 cand o ardeam fara permis...de ce?

 

 

asa tarziu? :peace:

» Post actualizat in 09 Feb 2016 16:11

O alta posibilitate ar fi fost ca motocicleta sa fie furata.. La asta nu v-ati gandit nici unul desi sunt destui care au ramas fara motocicleta.. Poate ala era chiar cioara aia ordinara care v-a saltat motorul.. Nu dau nici 2 flecme pe politia romana care stie sa dea numai amenzi, dar cand vine vorba sa-si faca datoria fata de tine care practic le platesti salariul (in cazul unui furt de exemplu) te intreaba nenorocitul care chipurile se ocupa de cazul tau dupa vreo 2-3 luni de cand s-a intamplat dezastrul (pt tine ca pe ei ii doare in pla) daca ai mai aflat ceva de obiectul furat.. Nici macar sa-ti faci singur dreptate ca in vestuul salbatic nu merge ca daca il prinzi p-ala si-l schilodesti tot tu ai probleme dupa..tot cu "LEGEA"

ai vazut tu cioare pe mobra in ro?mai mult decat atat,din ph, unde sunt si albi putini care umbla cu mobrele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe motociclism.ro TOTUL e un concurs :)

Am cam observat trendu' asta!

Trist...:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On topic : Conform unor surse max-media.ro, bikerul dispunea de un motor puternic, tip sport, așa că șansele să fie prins erau destul de mici, indiferent de situație. Asta nu înseamnă, însă, că poate răsufla liniștit. Pe traseu există mai multe camere video, care pot fi folosite pentru a-l identifica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...