Sari la conținut

Motociclist cautat de politie


yoyo_man
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 130
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

E mai bine că nu înțelegi asta. Nu de alta dar dacă începi să înțelegi prea multe ți se îngreunează biluța, ti se schimbă centrul de greutate și cazi naibii în cap

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu inteleg de ce nu isi iau unii motor mai mic, gen din asta ca al meu de 250cmc, ca saracu nu prinde mai mult de 130, oricat te mananca mana, nu poate sa te opreasca pentru viteza nici pe autostrada :))

pare o optiune buna, mai ales daca nu te poti controla, si nici nu fugi de politie ca nu ai cum :)) win-win

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

M-a oprit unu ,undeva intre Buc. si Calugareni , doar ca sa imi spuna ca este ilegal sa merg pe o roata. I-am explicat omului ca nu prea sunt in stare sa ridic nici una mai usurica , xx-ul baban nici atat. Omul tacticos imi zice : las' ca se invata si daca nu bagi la cap o sa te am de client.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu reusesc sa inteleg de cand regula asta ca daca ai motocicleta trebuie musai sa merge repede si sa incalci regulile de circulatie.

 

P.S.: Cand ma gandesc ca sunt atatia fabricanti cretini si neinspirati care fabrica motociclete care nu sunt super sport...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ceva cu Ploiestiul sau nu s-au mediatizat alte cazuri ?

Prin 2003-2004, in zona de nord, scandal mare... vreo 10 masini de politie (probabil toate din oras) alergau un ghost rider wannabe... Era circ maxim, ala pe tratuar, in toate directiile, pe toate sensurile... Au vrut sa faca blocaj, a trecut printre ei (dooh)... S-au mai gandit si au pus pe jos ceva (nu stiu ce, dar de departe a parut ceva gen spikes din NFS de pe vremea aia :)) ) s-a imprastiat riderul si l-au prins.

 

Probabil ca e si sezonul in care lumea nu are RCA la motoare...

Editat de Husqvy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e primul de care aud eu.

Culmea e ca eu stau fix pe bulevardul Bucuresti, care e la iesirea din Ploiesti spre Bucuresti. Stateam seara si ma jucam jocuri video si ma alerga politia (in joc) si fix atunci aud cum trece o motocicleta in viteza si dupa ~5-10 secunde se aud sirene de politie. Am inceput sa rad in sinea mea si ma gandeam ca ar fi chiar tare sa alerge pe cineva politia, mai ales ca eu nu am vazut treburi din astea in viata reala. A doua zi vad la stiri ca il alerga pe unul politia pe la mine prin fata blocului :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

riderontornadoes făcea mișto de Supapă, dar nu te-ai prins tu!

 

 

Îmi provoci silă, după ce scriu mesajul ăsta te bag în...ignore list

 

 

Să nu-mi spui că plătești impozit pe venitul obținut din vînzarea ferului :yikes:

Ai inteles atat de putin din ce am scris eu mai sus incat nici n-am de unde sa te iau ca esti in alt film tu...citeste mai atent inainte sa-ti dai cu parerea..si daca tu ai impresia ca salariul politia si l-ar lua citez "Să nu-mi spui că plătești impozit pe venitul obținut din vînzarea ferului" inseamna ca n-ai nici o idee cum functioneaza statul roman..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pot sa zic ca nu sunt putin de acord cu chestia cu bicicleta. Sau macar scuter, ceva...

Ca fapt divers, pe mine m-a oprit de cateva ori politia, si in doua situatii mi-a luat cheia din contact pana am terminat "discutia" :).

Cred ca as fi putut sa ma simt ofensat, ca de ce pune politistu mana pe cheia, pe motocicleta mea, dar mi s-a parut foarte tare sa faca asta.

 

Dacă erai cu bicicleta îți lua ventilul :crack:

Editat de zĂŽmbesc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare : ce se intimpla daca toti am da Nr. jos nu am mai plati asigurarea (care fie vb antre noi e o hotie acceptata tacit) si nu am mai plati nici taxele, am face troc ca in evu mediu de unde ar mai fura ? ce se intimpla atunci? i

Raspuns pentru MadMax wannabe:

1. s-ar fura mobrele ca in vestul salbatic, si poate si tu ai plange cu lacrimi de crocodil ca ai ramas fara fier.

2. atunci cad ai lovi o masina scumpa (fie din neatentie, fie din greseala, din cauza oboselii sau a starii asfaltului) ai merge sa pui ipoteca pe casa sa-i platesti aluia masina sau vreo spitalizare. Mie mi se pare inconstienta pura sa mergi cu ORICE pe strada fara RCA. Daca lovesti (sau te loveste si judecatorul ii da dreptate) unu cu vreo masina din aia de face vreo 50K euro in sus? Pe unde scoti camasa cand te anunta reprezentanta BMW sau mercedes ca reparatia insumeaza vreo X mii de iepuroi? (asta asa un far cu xenon si ceva tinichigerie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De asigurare sunt 100 % sigur că nu avea...acum să vedem și cu permisul cum stă/stătea...

Uite așa ne fac unii de căcat și pentru un (cuvant urat) suferă alte zeci de mii...

hai ma mami ca treci tu si peste asta. o sa reusesti sa iti speli imaginea in urmatorii 5 ani. hai, pwp si nu mai fi suparat.

 

oricum, nu era furata motoreta, aveam doar numarul ridicat.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ceva cu Ploiestiul sau nu s-au mediatizat alte cazuri ?

Prin 2003-2004, in zona de nord, scandal mare... vreo 10 masini de politie (probabil toate din oras) alergau un ghost rider wannabe... Era circ maxim, ala pe tratuar, in toate directiile, pe toate sensurile... Au vrut sa faca blocaj, a trecut printre ei (dooh)... S-au mai gandit si au pus pe jos ceva (nu stiu ce, dar de departe a parut ceva gen spikes din NFS de pe vremea aia :)) ) s-a imprastiat riderul si l-au prins.

 

Probabil ca e si sezonul in care lumea nu are RCA la motoare...

Acea urmarire s-a desfasurat intre parcul Snagov si Metro Ploiesti si s-a terminat nasol pt motociclist -ul urmarit de un motopolitist pe bmw plus multe masini de la politia rutiera PH si IF .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspuns pentru MadMax wannabe:

1. s-ar fura mobrele ca in vestul salbatic, si poate si tu ai plange cu lacrimi de crocodil ca ai ramas fara fier.

2. atunci cad ai lovi o masina scumpa (fie din neatentie, fie din greseala, din cauza oboselii sau a starii asfaltului) ai merge sa pui ipoteca pe casa sa-i platesti aluia masina sau vreo spitalizare. Mie mi se pare inconstienta pura sa mergi cu ORICE pe strada fara RCA. Daca lovesti (sau te loveste si judecatorul ii da dreptate) unu cu vreo masina din aia de face vreo 50K euro in sus? Pe unde scoti camasa cand te anunta reprezentanta BMW sau mercedes ca reparatia insumeaza vreo X mii de iepuroi? (asta asa un far cu xenon si ceva tinichigerie)

Nu e problema Bo$$, ca daca loveste pe cineva\ceva fuge ca asa fac barbatii cu oo :)) . Doar lasii stau si-si asuma responsabilitatea.

Si ne mai miram de ce la noi e civilizatia cu 300 de ani in urma.

Mai vezi topice cu diversi colegi loviti de cocalari care apoi fug, nu e diferenta decat la numarul de roti, mintea e aceeasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ma mami ca treci tu si peste asta. o sa reusesti sa iti speli imaginea in urmatorii 5 ani. hai, pwp si nu mai fi suparat.

 

oricum, nu era furata motoreta, aveam doar numarul ridicat.

Tu esti inamicul public nr 1 in Prahova ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e problema Bo$$, ca daca loveste pe cineva\ceva fuge ca asa fac barbatii cu oo :)) . Doar lasii stau si-si asuma responsabilitatea.

Si ne mai miram de ce la noi e civilizatia cu 300 de ani in urma.

Si tu esti de acord sa fuga?

Esti retoric sau doar esti cu 300 de ani in urma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

De ce nu te duci tu sa te bati cu talibanii din Syria daca esti atat de masculin?

 

Presupun ca oricum ai trecut testul spartan si pe cel viking...

Editat de mihai.sandu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă erai cu bicicleta îți lua ventilul

 

Cand eram copil, in anii '80, m-a oprit un militian si mi-a dezumflat rotile la bicicleta. Motivul: am trecut pe trecerea de pietoni pe rosu, calare pe bicicleta.

 

De mic eram antisocial :) :)

 

 

Probabil la fel si ala care a fugit, are traume din copilarie, cu militieni ;)

Editat de Baxxter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand eram copil, in anii '80, m-a oprit un militian si mi-a dezumflat rotile la bicicleta. Motivul: am trecut pe trecerea de pietoni pe rosu, calare pe bicicleta.

 

Mie mi-au facut-o milițienii / polițiștii (nu mai țin minte exact cînd a fost) de la TF, pe motiv că intrasem cu bicicleta pe peronul gării :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...