Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

ce ulei imi recomandati si mie pentru un fireblade din 97? :unsure: ca stau cu ea pe tusa ca nu am pneu si daca tot sta am zis sa pun si alt ulei.

ps. de unde pot sa iau pneu spate 180/55/r17(73w) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Unii este isteti...am oprit la un restaurant si in timp ce o parcam vine un nene pana in 30 de ani si f sigur pe el spune-intreaba...E din 91 nu? :rock: Initial am vrut sa-i spun ca e din 82 da' m-am abtinut...

 

Cati dintre voi aveti "probleme" cu ceasul de viteza in benzinarie...La fiecare oprire se gaseste cel putin unu care sa vina ,sa se uite suspect si sa intrebe...chiar baga 300? :D De fiecare data ii raspund ca baga 400 iar bordul i-l tin "doar" cu 300 ca sa nu se ia politia de mine :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand power commander 3 pt 954 / 929 ... astept oferte ... f putin folosit ...

p.s. are deja mapele facute pt 954

p.p.s - my bike sold out :rock:

r1 wait for me :bounce:

Editat de Andr3y 954
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri, dupa ce toata noape am compus 2 contestatii la 2 procese verbale, la ora 4jumate mi-am luat lumea-n cap si m-am dus la Fagaras sa le depun. din pacare, n-am luat ap. foto. a fost magnific, pana sa se lumineze am parcurs aut. buc-pitesti, pan' la balea drumu f naspa, da s-a meritat pt. pe partea cealalta....am tocit un pic sagetzica pe pe cauciucu spate, ajuns in fagaras, depus contestatii la judecatorie si plecat la brasov de unde mi-am ridicat permisul.drum in reparatii, cca 75% facut. da' si unde era facut...mama mama ce bine-a fost....am avut si companie, un mergedes negru care-a stius sa mearga in tandem chiar si la viteze mari...cu depasiri anuntate pe portiunile de drum mai naspa (numa pe-acolo ma putea depasi), fara sa se lipeasca de mine etc. ceea ce mi-a prin bine ca ma grabeam destul de tare. sper sa fie frumos cand ma voi duce la proces, sa repet figura.

 

singura problema e ca dupa ce-am intrat in buc., la plecarea de pe loc am inceput sa aud niste "cloncanituri" de pe undeva de la motor, sau roata spate, n-am deslusit exact, un clonc-clonc-clonc ciudat....si parca la franare in mers mai incet trepideaza un pic ghidonul, dar nu pare a fi de la discuri, iar placutele sunt schimbate recent. poate fi de la drumu naspa pitesti-curtea de arges-balea, o problema la rulmenti ceva?

 

ma duc sa fac o turicica, poate reusesc sa descopar de unde exact se-aude...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand power commander 3 pt 954 / 929 ... astept oferte ... f putin folosit ...

p.s. are deja mapele facute pt 954

p.p.s - my bike sold out :rock:

r1 wait for me :bounce:

 

 

PWC de 954 nu merge la 929. Da eroare. Am incercat.

Atentie!!! Nu dati banii pe Power Commander daca nu aveti full sistem pe evacuare. De banii aia va luati intii un set de serpisori. Face toti banii.

 

In alta ordine de idei, transmisia secundara la 954 e 16/42 varianta europeana si 16/43 de State. Eu am incercat mai multe combinatii si cea mai tare este 16/48. 15/45 nu prea e buna deoarece lantul atinge protectia de pe bascula si o roade.

Lant RK 520 Gold XW ring (mai usor cu 1.7kg decit 530) ajuns deja la 4000km,2 Serres la activ(800km), uzat cam 25-30%, uns numai cu ulei de cutie de viteza, Motul 80-90W-22ron. Nici un leu cheltuit pe alte prostii de unsori si spalari. Se curata singur, numai ca trebuie repetata ungerea cu periuta la 300-400km.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PWC de 954 nu merge la 929. Da eroare. Am incercat.

Atentie!!! Nu dati banii pe Power Commander daca nu aveti full sistem pe evacuare. De banii aia va luati intii un set de serpisori. Face toti banii.

 

In alta ordine de idei, transmisia secundara la 954 e 16/42 varianta europeana si 16/43 de State. Eu am incercat mai multe combinatii si cea mai tare este 16/48. 15/45 nu prea e buna deoarece lantul atinge protectia de pe bascula si o roade.

Lant RK 520 Gold XW ring (mai usor cu 1.7kg decit 530) ajuns deja la 4000km,2 Serres la activ(800km), uzat cam 25-30%, uns numai cu ulei de cutie de viteza, Motul 80-90W-22ron. Nici un leu cheltuit pe alte prostii de unsori si spalari. Se curata singur, numai ca trebuie repetata ungerea cu periuta la 300-400km.

uite un raspuns destept, da bogdane, tot nu mi-ai zis de Bacau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lantul si foile arata chiar bine, din pacate nu l-am uns inainte sa plec si-am facut 54km. acum ii dau un spray.

 

mai mult ma ingrijoreaza fata, se simte un trepidat usor la mersul foarte-ncet, iar cand franez se accentueaza putin. oare rulmentii, din cauza portiunilor de drum f proaste ce le-am avut de parcurs? sper ca nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lucrez la un dealer auto (parte de piese-service). IN PRINCIPIU, piesele din urma daunelor raman PENTRU O VREME la service. Asta pentru ca s-ar putea ca cei de la asigurari sa vina sa le ceara (personal, inca nu stiu ce fac ei cu ele, nu vad vreun agent constatator lipind carene). Dupa acea perioada de timp, daca nu le solicita asiguratorul, poti merge la service sa le ceri tu (asta daca vreun mecanic/tinichigiu de acolo nu le-a luat si le-a facut pentru el iar tine sa-ti spuna ca inca le mai tin pentru asigurator). Daca te ai bine cu baietii de la service, n-ar trebui sa fie nicio problema.

30 de zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit 954 e o minune inginereasca dopeman stie

nu are absolut nimic

schimba uleiul si totul e ok pt totdeauna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...