Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

se pare ca in combinatia asta de culori merge cel mai tare 954-le, celelalte sunt mai lente.......

urmatoarea investitie fa-o in cauciucuri :kali:

Gumele au fost primu lucru pe care l'am cumparat pentru motor,am luat de la mac metzeler rennsport

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

90? cel retroiluminat cu ecran LCD ..setarea dureaza 30 secunde maxim :kali:, mie atat mi'a luat :kali:, in plus are si functia SHIFT ..se aprinde ledul (sageata) la regimul de turatii setat de tine (14500 la mine)

tre doar sa gasesti un loc unde sa'l pui

eu mi'am facut un mic suport in aluminiu si gata :kali:

are 5 fire: turatie, viteza, masa, plus si firul de programare care se leaga la masa apoi la plus in fctie de ce tre sa programezi : treptele de viteza sau SHIFT

 

e mai simplu decat pare ..

 

 

io am citit direct pe pagian producatorului,acum ceva vreme,v am mai zis, si parea destul de complicat ,mai ales setarea.

 

apropo,ce baterie sa mi iau si eu si de unde pt sc 44 ca asta nu mai tine curentul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

repet ...30 secunde ptr setare: consta in schimbarea vitezelor de la 1 la 6 cu turatia constanta de 2000rpm pana cand pe indicator vezi 7 .....nimic mai usor decat asta ..

daca ti se pare greu in continuare .spune'mi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mac, zi-mi te rog ai tu de vanzare o astfel de dracie pt indicat treapta de viteza sau aduci pe comanda ?

 

Stiti de exemplu ca daca te uiti prea mult in retrovizoare risti sa ratezi curba sau mai grav, te tamponezi cu cel din fata care tocmai a frinat brusc? Mie mi s-a intimplat! Montarea indicatorului de treapta poate fi o greseala, daca ai ghinionul sa-ti frineze unul in fata, tu uitindu-te sa vezi in ce treapta e cutia. La cursurile de pilotaj, Victor Nemes mi-a acoperit bordul cu banda cind a aflat ca eu ma uit dupa turometru, viteza,... .Ochii inainte si incercati sa urmariti vizual cit mai departe ce se intimpla in fata,puteti retrograda sau urca o treapta, doua, e mai rapid sa schimbi viteza instinctiv decit sa te uiti intii in ce treapta esti si dupaia sa iei o haotarire, ori una in sus ori una in jos. E mult mai important de asemenea sa stiti sa schimbati corect vitezele, sint sute de motoare cu kilometri putini cu diferite trepte de viteza bulite de incepatori. Ma rog, fiecare face cum i-l taie capul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treapta se tine minte..e simplu. In plus...mergi cu motoru in functie de cum i-l simti...M-am dat o tura weekend-ul asta cu 929-le lu' Dezu si n-am simtit deloc lipsa indicatorului de treapta...Partea buna e ca m-am indragostit,partea proasta e ca mai am un pic de asteptat dupa credit.

 

 

 

 

 

 

 

LE: e de necrezut cat de usor se lasa condusa prin 'localitati" cu viteza melcului(legala) si in antiteza cat de repede starneste urgia odata cu rodirea energica a mansonului de acceleratie...Aproape poti spune ca e user friendly :P

Editat de turbogixxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai eu nici asa nu ma uit la bord de cand is , asta pentru ca am si eu bord doar acuma de cand am motoru asta nou la care merge , inainte , adica in 1999 incoace am condus numa jafuri rusesti la care nu aveam nici macar vitezometru functional , deci nici vorba de turometru .

 

la 929 ma mai uit asa din an in paste la turometru da cand merg incet sa nu intru sub 3000 sa fie subturat , peste nu are rost ca nici asa nu trag peste 8000 veci si sesizez la sunet turatia optima pt schimbat .

 

eu is prea batran sa mai stau cu nasu in ceasuri de bord , asa m am invatat fara ele si mi e greu sa ma invat acuma sa ma uit .

 

si verificarile mi e fac ca la orice jaf cand plec la drum desi nu e cazul la asta nou , da asa m am obisnuit sa car scule la mine sub sa in caz de ceva si sa l verific cand plec.

 

indicatoru ala l-as vrea mai mult pt drum intins cand mi e greu sa sesizez diferenta intre treapta 4 si 5 , in rest nu tare am nevoie de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LE: e de necrezut cat de usor se lasa condusa prin 'localitati" cu viteza melcului(legala) si in antiteza cat de repede starneste urgia odata cu rodirea energica a mansonului de acceleratie...Aproape poti spune ca e user friendly :P

 

Cata dreptate ai, sub 2000rpm nu este bine ca n-are putere, si nici nu se aude bine (cred ca nu face bine nici la motor, mai ales la lantul de distributie pt ca intinzatorul nu-l tine intins cat trebuie), dar intre 2000-3000rpm poti sa te plimbi lejer. Se aude numai sunetul motorului, valva h-tev nu este deschisa, asa ca toba suna foarte incet chiar daca este sport, are cuplu, chiar face wheelie daca bagi mana in gaz ca lumea.

 

 

 

Am montat sapt trecuta manerele Harris, frame sliders-urile (arata ca ale lui Dopeman, numai ca sunt nerge), si 'parbrizul'.

Atept bujiile NGK iridium, si kitul de lant din germania.

 

 

Apropo, kitul de lant Regina, costa la Louis 130EU in loc de 180 !!!!

Daca aveti nevoie acum este momentul !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vine cineva la Tg Secuiesc? In afara de Borosz1978 care ar putea practic sa vina si pe jos, pentru ca e aproape.......

Mac, am eu regina, dupa 6mii e intact, sunt curios cat rezista, am luat kit-ul intreg din louis, la reducere si curios era ca pinioanele erau ft ft grele fata de cele originale luate jos de pe motocicleta la 14mii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pune ba poze!! :jump:

 

Iete pozele :P

post-8669-1214906333_thumb.jpg

post-8669-1214906350_thumb.jpg

post-8669-1214906372_thumb.jpg

post-8669-1214906389_thumb.jpg

 

A ajuns si jaca

 

post-8669-1214906596_thumb.jpg

 

Este piele sintetica, nu stiu cat o sa tina, si cat este de calitate, dar a fost la un pret superbun !!!!

Editat de borosz1978
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dopeman io apar la Targu Secuiesc sambata dupa masa si cred ca stau pana duminica(in orice caz vin).lasa un nr de tel sau ceva sa bem o bere daca iti doresti. al meu e 0721895361 bafta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,spuneti mi si mie pls ce BATERIE SI MAI ALES CE BUJII sa mi iau pt honda sc 44?

 

vad ca pe louis nu au bujii pt honda sc 44

Editat de bu2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dopeman io apar la Targu Secuiesc sambata dupa masa si cred ca stau pana duminica(in orice caz vin).lasa un nr de tel sau ceva sa bem o bere daca iti doresti. al meu e 0721895361 bafta :P

eu o sa apar sper dupa-amiaza, lucrez inclusiv sambata. 0743175027

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e mare da' are o frica in el........ :P

se zvoneste in Sfantu ca a jucat baschet la vremea lui dar baietii din Ciuc (inclusiv io), i-au cam luat chefu........ :jump:

mac, ai vazut ce ohlins-uri are? mu mai e nevoie de nici un amortizor de ghidon...........

Editat de dopeman1979
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stii ahuaaahahahah

 

poate intru si eu curand din nou in randul vostru cu un 929

cred ca dau la skimb suzi pe o 929..ramane de vazut

altfel imi iau un 919 si il fac SPECIAL ...carene replica NSR 500 V4 doohan cu evacuarea sub coada ..partea fata upside down ducati cu discuri si etriere brembo

janta spate pe 6 si marchesini pe fata

sunt in tratative :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit ti-ai dat seama ca Suzuki nu e Honda......

in locul tau as opta pentru 954, mai rafinata decat 929 si are un look de milioane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omul are 929 si vrea suzi meu ...n'am ce sa aleg ..

daca nu ..o tin si iau sc28 ala ..cu 2 motoare si toate cele de mai sus :P

mi s'a pus pata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

om vedea ce'mi raspunde omul cu honda din italia

s'a apucat sa realizeze un special ...si s'a oprit ca are nevoie de bani

hhhhhhere i coooooooooooome

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...