Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Care Are Vro Relatie la Asirom sau au avut o Despagubire totala... la ei ... sa stiu cam cum merge treaba ???

Nu stiu cum e la Asirom, da la Euroins e de tot kktul, astept inca de la inceputul lunii Iunie si nimic. Oricum astia de la Asirom sunt mai vechi pe piata, poate sunt mai seriosi, tre sa ai rabdare de fier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum e la Asirom, da la Euroins e de tot kktul, astept inca de la inceputul lunii Iunie si nimic.

In contracte sunt niste timpi maximi. La RCA parca erau 20 de zile. Daca tu ii astepti pe ei sa te sune sa'ti dea bani, vei astepta pana in iunie la anul...

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In contracte sunt niste timpi maximi. La RCA parca erau 20 de zile. Daca tu ii astepti pe ei sa te sune sa'ti dea bani, vei astepta pana in iunie la anul...

Nu, nu astept sa ma sune, am fost saptamanal la ei, dar de fiecare data sa gasit cate ceva, acum ultima chestie venita de la Bucuresti, vor un referat de la Constanta care sa contina starea motocicletei, pt ca din poze reiese ca a mai fost lovita si inainte, o chestie de tot kktul, dar asa e la noi in Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nice pics. :makeout:

Ai fost destul de aproape de mine. Cum de n-ai dat niciun semn?

 

A fost ceva neplanificat,iar bugetul a fost limitat,f limitat. Singurul ocol a fost cel pana la Lacu Rosu :wink: Practic am fost sa-mi vad familia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

le primesti miercuri

io's inca in germania, ma intorc pe duminica, oricum ele intra in tara pe luni cam

Mesaj completat

le primesti miercuri

io's inca in germania, ma intorc pe duminica, oricum ele intra in tara pe luni cam

 

pe spate vad sa iti trimit ceva sport touring, daca nu e chiar sarac baiatul ii recomand un pirelli angel :) nu'l va termina in 5mii km

anunta'ma tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut.

Am si eu o intrebare ,as dori sa achizitionez un 919 sau 929 si as vre sa stiu din prin ce an este pe carburatie primul model (am auzit ca este economica )daca au ceva probleme ,dar si avantaje fata de alte modele .VA MULTUMESC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, de unde cumpar si eu un stator de 954? sau macar stiti pe cineva care poate sa il rebobineze? incarca pana ajunge motorul la 50 de grade, apoi nu mai incarca deloc.

Am auzit ca dezmembreaza un baiat 954 dar nu stiu cine este, poate ma ajutati voi.

Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa uite de ce am nevoie... care ma poate ajuta....

Am facut 919 praf in bot si vreau sal fac neked si imi trebuie un far.. buloane si un pinion mai mare de cat cel din fabrica care.. ai sau care aduci la comanda

Vreau so fac pentru WHEELING.. deci care ai ideei sau ceva care ma poate ajuta... pm bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, de unde cumpar si eu un stator de 954? sau macar stiti pe cineva care poate sa il rebobineze? incarca pana ajunge motorul la 50 de grade, apoi nu mai incarca deloc.

Am auzit ca dezmembreaza un baiat 954 dar nu stiu cine este, poate ma ajutati voi.

Mersi.

 

99% ca nu e statorul de vina. Ori o mufa ori regulatorul de tensiune. Ca sa faci praf un stator care da numai 450w la 5000ture i-ti trebuie multa ambitie. Plus ca e in ulei, e racit, nu e ca la alternatorul de auto. Daca ideea ti-a dat-o un neica electrician auto iarta-l, nu are de unde sa cunoasca .

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba da poate sa fie si statorul eu am avut probleme la sc 28 cu el

masoara cele 3 infasurari si vezi daca da la masa daca este asa sa prajit

eu pe al meu l-am bobinat si a mers super bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa uite de ce am nevoie... care ma poate ajuta....

Am facut 919 praf in bot si vreau sal fac neked si imi trebuie un far.. buloane si un pinion mai mare de cat cel din fabrica care.. ai sau care aduci la comanda

Vreau so fac pentru WHEELING.. deci care ai ideei sau ceva care ma poate ajuta... pm bafta

 

pinion + foaie gasesti la magazinul de la cotroceni (daca optezi pt foaie mare pe spate trebuie sa schimbi si lantul sau sa il lungesti)

 

"masca + far" gasesti pe louis (mai poti opta si pt kit-urile de faruri de pe louis) ...

 

"jug + ghidon" tot pe louis gasesti ... (personal nu as optat pt gauri in jugul superior + suporti de ghidon ...)

 

decat buloane mai bine un crash cage daca tot optezi pt uilii ...

 

919 e o moto grea + mare + carburatie ! - era una de vanzare pe probike care era pregatita pt stunt (poti sa te mai inspiri de la aia)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu sa imi reglez suspensiile pentru strada, am cautat cate ceva pe net insa nu am gasit mare lucru.Voi cum le-ati setat? este vorba de un 954

Setari STANDARD pentru 954:

 

Fata:

Preload - 7 ture fata de full soft

Rebound - 2 ture inapoi de la full hard

Compresion - 2 ture inapoi de la full hard

 

Spate:

Spring Adjuster - la al 4'lea dinte

Rebound - 2 ture inapoi de la full hard

Compresion - 2 ture inapoi de la full hard

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...