Sari la conținut

Detinatori de Honda 900RR Fireblade


emylyo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu in 5000 mii am terminat Brembo-urile de pe fata si Braking-urile pe spate. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

legat de placutele de frana nissin de la motorteam

setul pe fata / disc (2 placute) este 165 ron , nu 145

si pe spate 196 ron

 

io cred ca nu te ai uitat bine.

http://www.motorteam.ro/consumabile/placute-de-frana

pt cbr 929 an 2001 codul placutelor e 2p245 pt fata si 2p244 spatele

in oferta de pret de pe site pt fata in fuctie de compozitia placitelor pret intre 120-145ron setul

iar spatele 110-155 ron setul.

FOARTE SIMPLU DE VAZUT.

acum ca ei au un pret pe site si altu in magazin.....nu mai e vina mea.

ai acolo in format pdf tot ce ti trebuie...inclusiv placutele alea anti caldura la 10 ron.:unsure:

de unde ai scos tu preturile astea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu in 5000 mii am terminat Brembo-urile de pe fata si Braking-urile pe spate. :unsure:

 

Hai sa zicem ca intelegem pe alea din fata, dar de cele din spate chiar nu stiu ce sa zic. :polite:

 

'Apai la mine nu intelege cum pixul meu se termina palcutele spate de pe trotineta in 5000 km, daca sunt folosite numai la incetinirea bestiei, sau poate ai crezut ca pedala de frana este scarita, si stai pe ea cu toata greutatea' :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa revigoram topicul...

 

Ce faci cand vrei sa-i afli potentialul RR-ului? Il dai pe o curbe pana rupi gumele,il duci la viteze ametitoare,il dai pe o roata,faci stoppie?

 

sau... :unsure:

post-11570-1249203803_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa revigoram topicul...

 

Ce faci cand vrei sa-i afli potentialul RR-ului? Il dai pe o curbe pana rupi gumele,il duci la viteze ametitoare,il dai pe o roata,faci stoppie?

 

sau... :unsure:

muuuhahahaha

 

Ce faci mah, te-au dat afara din casa ? :polite:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa revigoram topicul...

 

Ce faci cand vrei sa-i afli potentialul RR-ului? Il dai pe o curbe pana rupi gumele,il duci la viteze ametitoare,il dai pe o roata,faci stoppie?

 

sau... :unsure:

pune-i si remorca ma giixule

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost in uikend acasa la brasov si sambata m-am dus in padurea bogatii( pe circuit :huh: ); dinspre Brasov spre Rupea la un moment dat se lateste drumul cu doua benzi la urcare si sunt vreo 10-15 curbe (serpentine) perfecte de dat cu Blade-ul. am facut portiunea aia de vreo 15 ori, m-am distrat de unu singur pe acolo si nici nu prea a fost trafic, foarte tare; am ajuns acasa cu un zambet larg pe fata, din pacate am fost singur si nu am poze, poate next time :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa revigoram topicul...

Ce faci cand vrei sa-i afli potentialul RR-ului? Il dai pe o curbe pana rupi gumele,il duci la viteze ametitoare,il dai pe o roata,faci stoppie?

sau... :huh:

 

Uite la el ce perna areeeeeeeeeeeeeeee!!! :huh:

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu in 5000 mii am terminat Brembo-urile de pe fata si Braking-urile pe spate. :rolleyes:

 

spatele ? cum ai reusit in 5000 ?

Mesaj completat

m-am dus in padurea bogatii( pe circuit :huh: ); dinspre Brasov spre Rupea

 

da si tu mai multe detalii vis-a-vis de acest "circuit" , cum se ajunge acolo ? (sunt din buc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io cred ca nu te ai uitat bine.

http://www.motorteam.ro/consumabile/placute-de-frana

pt cbr 929 an 2001 codul placutelor e 2p245 pt fata si 2p244 spatele

in oferta de pret de pe site pt fata in fuctie de compozitia placitelor pret intre 120-145ron setul

iar spatele 110-155 ron setul.

FOARTE SIMPLU DE VAZUT.

acum ca ei au un pret pe site si altu in magazin.....nu mai e vina mea.

ai acolo in format pdf tot ce ti trebuie...inclusiv placutele alea anti caldura la 10 ron.:rolleyes:

de unde ai scos tu preturile astea?

 

 

 

prietene... nu te mai contrazice cu mine daca nu ai argumente si nu esti sigur pe ceea ce spui.

nu sta nimeni sa actualizeze preturile pe acel site.

pune mana si da un telefon sa te convingi.

eu am fost si le-am cumparat, de aia sunt sigur pe ce spun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa revigoram topicul...

Ce faci cand vrei sa-i afli potentialul RR-ului? Il dai pe o curbe pana rupi gumele,il duci la viteze ametitoare,il dai pe o roata,faci stoppie?

sau...

Eu inteleg ca e criza, dar sa te angajezi la Fan Courier cu Blade-ul... :huh:

 

 

 

Uite la el ce perna areeeeeeeeeeeeeeee!!!

Se pare ca te-a detronat Gixxx-u`. Perna ta e deja amintire. :huh:

 

 

am fost in uikend acasa la brasov si sambata m-am dus in padurea bogatii( pe circuit ); dinspre Brasov spre Rupea la un moment dat se lateste drumul cu doua benzi la urcare si sunt vreo 10-15 curbe (serpentine) perfecte de dat cu Blade-ul. am facut portiunea aia de vreo 15 ori, m-am distrat de unu singur pe acolo si nici nu prea a fost trafic, foarte tare; am ajuns acasa cu un zambet larg pe fata, din pacate am fost singur si nu am poze, poate next time

Superb drumul acolo. :rolleyes: Musai sa ajung si eu o data cu motorul.

 

 

 

 

da si tu mai multe detalii vis-a-vis de acest "circuit" , cum se ajunge acolo ? (sunt din buc)

Treci de Brasov, spre Sighisoara. Cand incepi sa urci pe Padurea Bogata incepe distractia si tine pana la Mures.

 

 

 

Sambata m-am dat si eu putin pe Tihuta. M-am intalnit cu un baiat din Iasi pe un 600RR. Venea din Italia. :D

Duminica ne-am scaldat (si clatit ochii :lol: ) la Weekend, in Mures.

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

weekend...la naiba cu jobu' full time...anii trecuti faceam 5-6 buc-cj pe vara prin tg mures cu pauza la weekend. anu asta n-am fost decat cu munca la peninsula, dar cu masina.

 

aveti chef de plimbari? bagati fratilor un buc-tg mures, pauza-n apa, si-a 2-a zi inapoi...va-ncarcati bateriile sigur si-o sa fiti fericiti cel putin o sapt...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treci de Brasov, spre Sighisoara. Cand incepi sa urci pe Padurea Bogata incepe distractia si tine pana la Mures.

 

Superb drum, l-am facut si eu de cateva ori cu masina. Pe moto mi-ar fi frica ca acolo se depaseste in curba cu 0 vizibilitate. Am fost martor de cateva ori .. si ma gandeam daca venea careva din sens opus, cu genunchiul pe jos..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superb drum, l-am facut si eu de cateva ori cu masina. Pe moto mi-ar fi frica ca acolo se depaseste in curba cu 0 vizibilitate. Am fost martor de cateva ori .. si ma gandeam daca venea careva din sens opus, cu genunchiul pe jos..

 

adevaru' este ca au fost multe accidente de motociclete pe drumu' asta, dar marea majoritate fiindca unii exagereaza, e totusi drum public... io merg de ani de zile pe drumu' asta asa de fun, nu am comis-o si nici nu am avut "noroc" de vreun nebun.

 

@aalpine1 - ai mai sus explicatia unde este terenul de joaca :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene... nu te mai contrazice cu mine daca nu ai argumente si nu esti sigur pe ceea ce spui.

nu sta nimeni sa actualizeze preturile pe acel site.

pune mana si da un telefon sa te convingi.

eu am fost si le-am cumparat, de aia sunt sigur pe ce spun.

 

cre ca tu esti cam crizat....ti am zis ca astea s preturile la ei pe site? nu stii sa citesti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spatele ? cum ai reusit in 5000 ?

Mesaj completat

 

 

da si tu mai multe detalii vis-a-vis de acest "circuit" , cum se ajunge acolo ? (sunt din buc)

 

 

Asta si

e circuitul de care se face referire...in plus 99% radar la intrarea in rupea vis-a-vis de petrom +trafic super aglomerat (dn1)...in rest nimic de reprosat cox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duminica e cel mai bine, nu sunt camioane, mergeam si eu des acolo, foarte bun asfaltul, curbe mari cu vizibilitate, am prin odata un accident in padurea bogata, chiar dupa o curba, noroc ca eram incepator si mergeam incet, altfel eram si eu trecut in procesul verbal.....

Am fost in grecia, foarte multe motoare, dintre ss-uri 80% suzuki, toti fara casca, manusi.... dar soferi atenti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta si
e circuitul de care se face referire...in plus 99% radar la intrarea in rupea vis-a-vis de petrom +trafic super aglomerat (dn1)...in rest nimic de reprosat cox

al doilea nu e de pe meses???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cre ca tu esti cam crizat....ti am zis ca astea s preturile la ei pe site? nu stii sa citesti?

 

 

nu sunt crizat deloc, numai ca eu cred ca tu ai o problema cu perceputul informatiei. eu am oferit o informatie corecta cu privire la pret, nu ceea ce e scris la ei pe site(preturi care sunt mult mai mici decat in realitate)

 

si app nu era vorba de 929....

 

punct

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e de pe meses al doilea film, e intrarea in padurea bogata directia mures-bv, e o parcare mare cu un restaurant cu terasa si mancare de doi lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt crizat deloc, numai ca eu cred ca tu ai o problema cu perceputul informatiei. eu am oferit o informatie corecta cu privire la pret, nu ceea ce e scris la ei pe site(preturi care sunt mult mai mici decat in realitate)

 

si app nu era vorba de 929....

 

punct

 

imi cer scuze....dar in cazu asta esti chiar IDIOT....asa am gasit si io niste saboti la bicicleta la 10 ron...:rolleyes:)

daca nu stii nici sa citesti...te bagi si aiurea in vorba ...cauti anturaj cu noi....mai bine te duci si pasti capre...

am cerut parerea baietilor de pe forum in privinta unor placute de frana pt honda cbr 929. si am dat o lista cu ce am gasit eu pt ea..brembo,....,....,nissin...

daca tu esti nebun si mi dai pretul placutelor nissin pt alt motor......si te mai si contrazici....

oricum m am hotarat la brembo de la mac....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti fara cearta ca nu are sens

sa nu fim si noi cum fac altii pe la alte sectiuni :rolleyes:

asa ca voi 2 "make love not war" ..frumos ar fi cu o femeie buhuhuhuhhuuuuuuuuuuu

Editat de mac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti fara cearta ca nu are sens

sa nu fim si noi cum fac altii pe la alte sectiuni :rolleyes:

asa ca voi 2 "make love not war" ..frumos ar fi cu o femeie buhuhuhuhhuuuuuuuuuuu

 

 

adica ei doi si-o tanti cu-n strap on? asa poa' se calmeaza....sau varianta soft, puneti mana si-nvartiti un cui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...