Sari la conținut

BMW Camp 7 (02-03.07.2016)


zigzag
 Share

Postări Recomandate

DACA E VREMEA BUNA, ma gandesc sa plecam din Buc la 9, ca nu e mult de mers iar ziua e lunga. Locul de intalnire, OMV militari - https://www.google.com/maps/dir//44.4339496,25.9950438/@44.4342267,25.9950258,16.25z . Daca vreti cafele si k.k. veniti mai devreme. La 9 fix plecam.

Ca sa nu frecam icra prin Pitesti si nici sa facem pe centuristele la marginea drumului dinspre Gaesti, de intalnit ne vom intalni la OMV-ul apropiat de Rm Valcea. Vezi punctul rosu de pe harta asta - https://www.google.com/maps/dir//45.0256539,24.4890849/@45.0509201,24.4116015,12.29z . Acolo avem si o terasa unde putem baga la vena un lapte de capra, un Johnny Walker sau un joint :bandit: Deci intalnirea la OMV va fi la 11,00 cu decolare la 11,30.

In caz ca sunt unii carora nu le convine primul loc de intalnire, urmatoarea oprire va fi la OMV Horezu - https://www.google.com/maps/dir/45.1441985,23.9888031/45.0256539,24.4890849/@45.0894856,24.0893086,11z/data=!4m2!4m1!3e0 . Acolo preconizez sa ajungem pe la 12,30 dar poate fi si mai tarziu in functie de cum ne miscam.

 

Cum am mai spus, totul depinde de Mama Natura, aia cu tzatze mari de la Antena :wink:

Daca ploua nu are sens. Hotararea finala o luam joia ce vine. Eu sper sa fie frumos ca sa ne intalnim si cu gasca lui eFu' :friends:

 

 

ps- Mai da unu' un up ca sa se ridice topicu' cand mai postez ceva info despre traseele pe si pe langa asfalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ai dreptate, nu este un loc bun de intilnire intrarea dinspre Gaiesti pe A1, dar la Pitesti ar fi cel mai bine, la Petromul din dreapta, intrarea din drumul vechi, ne regrupam si continuam impreuna, Vilcea este prea departe cred eu, aici pot veni colegii din multe directii, 10-10,30, sau cel mai bine la Dealul Negru la mici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu iasa confuzii, orele si locurile de intalnire raman cele pe care vi le-am spus in postarea mea anterioara.

- 9,00 OMV Militari.

- 11,00 - 11,30 OMV-ul dinspre Rm Valcea.

- 12,30 - 13,00 OMV Horezu.

Urmatoarele pauze fara numar vor fi la pozat TA urmand sa halim ceva la Obarsia Lotrului. Cu burtile pline si fara graba o luam spre Vidra sa vedem ce facem cu cazarea.

 

Sambata vom merge cu totii pe traseul Buc - Pitesti - Rm Valcea - Horezu. Aici ne separam. Cei care continua pe asfalt (printre care si eu) vor merge spre Novaci - Ranca - Obarsia Lotrului - Vidra. Cei care merg off road (in frunte cu SvGobi) vor merge spre Cheile Oltetului - lacul Petrimanu - Ciungetu - Strategica - Obarsia Lotrului - Vidra. Regruparea celor doua grupuri se va face la Vidra.

Duminica vom merge doar pe asfalt. Vidra - Obarsie - Sugag - Poiana Sibiului - Sibiu(centura) - Cartisoara - TF - Curtea de Arges. Aici, cine mai are chef sa se dea putem merge spre Campulung - Bran - Brasov si de aici spre Buc pe Cheia sau Vama Buzaului - Nehoiu. Cine nu mai are chef de plimbare pleaca acasa din Curtea de Arges.

 

Cum am mai spus, e o intalnire deschisa deci poate veni oricine indiferent de marca moto, sex, varsta, experienta, orientare sexuala etc. Singura conditie e bunul simt.

Fiecare merge cum doreste. Daca ne separam pe drum ne vom regrupa la locurile de pauza. Rugamintea mea este sa nu depasiti ritmul in care va simtiti in siguranta doar de dragul de a nu-i pierde pe cei din fata. E mai importanta viata. Deasemenea, ii rog pe zmei sa-si etaleze talentele cu alte ocazii. Stim deja cu totii ca sunt buni deci nu impresioneaza pe nimeni.

Va rog mergeti legal si in siguranta. Nu vrem probleme.

Sa aveti la voi un costum de ploaie, kit de pana si tot ce mai trebuie pentru o tura de doua zile.

 

Mai astept prognozele meteo si va anunt joi daca trebuie sa decalam intalnirea. Sa speram ca nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul dintre Obarsie si Voineasa e intr-o stare deplorabila, probabil cea mai rea din ultimii zece ani. Si cand era macadam de la Vidra la Obarsie se mergea mai bine. Sa stiti la ce sa va asteptati. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ramane doar de 2 zile...? Ca eu nu mi-am dat seama si vroiam sa ajung vineri seara si sambata sa continui spre Vama.

In caz ca decalez plecarea...unde e tabara generala, sau fiecare se descurca cum stie??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Văd că pe accuweather și inmh.ro prognoza meteo nu prea pare îmbucurătoare, mai ales pentru zona înaltă (ploi&vijelii&fulgere si trasnete).

Cum rămâne?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca am intarziat cu raspunsul dar am stat s-o intorc pe toate fetele de 1000 de ori.

Din pacate prognozele sunt nasoale. Cum v-am mai spus, asta e in primul rand o plimbare si-n al 2-lea rand o intalnire. Daca nu sunt conditii optime pentru plimbat aceasta intalnire nu-si gaseste sensul.

Pe udatura nu ne putem bucura de curbe, nu suntem in siguranta si cu norii in cap parca nici pozele nu ies.

Nici mie nu-mi pica bine deoarece eram cu bagajele deja facute.

In concluzie, o decalam pentru weekendul 9-10 iulie. Poate atunci vom avea mai mult noroc.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca sunt neplacute decalarile asa ca acum nu mai decalam chit ca o sa ninga.

In concluzie, sambata 9 iulie ne urcam pe mobre si o luam spre munte.

 

- 9,00 OMV Militari.

- 11,00 - 11,30 OMV-ul dinspre Rm Valcea.

- 12,30 - 13,00 OMV Horezu.

Ramane batut in cuie.

Editat de zigzag
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nRock,

yo unu nu pot decat sa ma bucur deoarece sambata trecuta am fost de servici, WE asta sunt liber, si s-ar putea sa vin cu inca un K1200RS din Bv, dar am o intrebare, unde e ”Tabara de Baza” de la Obarsia Lotrului, in campingu din intersectie? sau s-a decis pentru pensiunea de care se discuta mai sus?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha, multumesc, in cazul acesta se poate o coordonata pentru vilele de la Vidra? inca nu stiu pe ce ruta vin si nici nu prea conteaza, ca Pamantu-i rotund, dar as vrea sa stiu unde sa aterizez. Thx!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

harta de pe pagina de facebook poate sa induca in eroare ca ne arata OBARSIA care nu are legatura cu lacul Vidra

mai corecta e cea de aici:

http://www.cazare-vidra.ro/cazare-vile/ro/Vile-Vidra

Editat de Endurista
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mod cert vom lua in calcul propunerea ta. Decizia finala o luam la locul faptei si de comun acord.

 

Pentru cei care aveti cort in dotare, va recomand sa-l luati la voi pentru orice evetualitate. Cine stie ce idee ne loveste. Daca gasim vreun loc meserias de campare in natura sa nu spuneti ca n-ati stiut.

 

Sa iau cortul dupa mine , sau il las acasa ?!

As lua cortul , dar numai daca mai vine careva , ca nu imi doresc sa stau ca exilatu-n in fundu' curtii :hug:

Din cate vad pare destul de fain complexul acela de vile de la Vidra.

Daca mai vine careva de vrea sa campeze sa dea de stire, daca nu, cred ca o sa il imprumut unor prieteni de ies si ei pe cheia tot weekendu care vine si mai au nevoie de corturi si saci de dormit.

Vremea o sa tina cu noi de data asta :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vin cu cortul. si cu femeia. mai vine cineva cu perechea? sa stiu daca o las acasa sau vin singur :)))

serios, veniti insotiti sau singuri?

 

Sa iau cortul dupa mine , sau il las acasa ?!

As lua cortul , dar numai daca mai vine careva , ca nu imi doresc sa stau ca exilatu-n in fundu' curtii :hug:

Din cate vad pare destul de fain complexul acela de vile de la Vidra.

Daca mai vine careva de vrea sa campeze sa dea de stire, daca nu, cred ca o sa il imprumut unor prieteni de ies si ei pe cheia tot weekendu care vine si mai au nevoie de corturi si saci de dormit.

Vremea o sa tina cu noi de data asta :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vin cu cortul. si cu femeia. mai vine cineva cu perechea? sa stiu daca o las acasa sau vin singur :)))

serios, veniti insotiti sau singuri?

Iti este frica de frig si vrei incalzire?! :crack:

Si eu as putea sa iau pasagera ca este micuta ...o indes in topcase, dar are licenta intr-o saptamana si cred ca sta sa studieze .

Pei in cazul asta pregatesc bagajelul si cortu' daca nu sunt singurul !

Mi s-a facut pofta de invartit roata, mai ales dupa ce am stat pe bara ca mi se prajize ceva pe la instalatia electrica, dar s-a rezolvat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si yo-s tot cu cortu... see ya sambata

 

p.s. dap, am observat si yo ca este gresita harta de pe pagina de feisbuc. aici sunt coordonatele (luate din google maps) ale casutelor de la Lacul Vidra: 45.429036, 23.757226

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incerc si eu sa dau cu prezenta. Dar inca nu pot promite nimic, program foarte incert si problem cu timpul liber... :(

Daca imi iese pasenta, vin insotit si probabil stam la cazare.

Tineti-mi pumnii :D

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...