Sari la conținut

Accident Regie (Bucuresti)


m0jave
 Share

Postări Recomandate

Din cate am inteles cel cu ford ul ia taiat calea si la inghesuit intre masina lui si cele de pe margine.Masina mea a foat stearsa prima de motocicleta pana sa ajunga in fabia

Daca e asa, pare sicanare in trafic, pentru ca nu vad nici o strada pe care ar fi putut sa intre fordul ala fara bara. Numai motociclistul poate sa zica ce a fost. Mai mult ca sigur soferul fordului va face pe prostu si va da vina pe motociclist.

Urat accident.

Multa sanatate si recuperare usoara colegului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma duceam spre munca azi dimineata cand am auzit bubuitura si un fum gros...am vazut baiatul intins pe jos la vreo 20 m de incident...am vazut cum iesea fum din motor si parea sa arda mocnit...am cerut un stingator si d-asta e praful ala pe langa motor...Dupa ce am sunat la 112 si am vazut ca traieste victima..am intrebat in stanga si in dreapta ce s-a intamplat..soferul era un baiat de 19-20 de ani...care avea masina parcata pe partea stanga a carosabilului...a vrut sa iasa din parcare...a vazut ca erau masinile stationate la semaforul de la podul ala de la Maxx..si a iesit...intre timp, din spate a venit printre masini motorul..care a intrat in partea dreapta-fata ...a ricosat in Fabia...si din Fabia el s-a dus in fata...motorul in stanga...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tara curului.

Soferi fara habar ca exista motociclisti....militieni care iti iau talonul pentru ca ai toba care se aude (RnineT se aude frumos si cu toba stock dar poate il ajuta una mai de "golani")....

Totul depinde insa de viteza mobrei.

 

Insanatosire grabnica baiatului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tara curului.

Soferi fara habar ca exista motociclisti....militieni care iti iau talonul pentru ca ai toba care se aude (RnineT se aude frumos si cu toba stock dar poate il ajuta una mai de "golani")....

Totul depinde insa de viteza mobrei.

 

Insanatosire grabnica baiatului!

subscriu..sanatate colegului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe fb scrie ca e cam strivit piciorul si ca se caută donatori de sânge.

Am copiat:

 

Salutare, fac si eu un apel la voi:

 

Vineri, un prieten/membru din club a facut accident in regie. I-a iesit in fata, dintre masinile parcate pe stanga, un gaozar de student cu un ford mondeo crem. A incercat sa il evite, dar i-a luat aripa si bara din fata cu partea stanga a motorului si cu piciorul. Din pacate nu avea cizme iar toata partea de sub genunchi a piciorului a fost strivita. In rest nu a patit nimic. dupa primul impact a fost aruncat intr-o dupa apoi a lovit roata unei fabii si apoi pe jos.

 

E inca la terapie intensiva, inca nu se stie inca daca ii pot salva piciorul, insa sunt semne incurajatoare.

 

Tipul e un urs de om dar a pierdut mult sange iar cei de la spital ne-au rugat foarte insistent sa venim cat mai multi sa donam.

Am reusit sa ii asiguram necesarul de sange pana luni.

 

Problema e ca sunt foarte stricti cu privire la donatori. Azi, din 12 cati am fost, doar 2 au fost acceptati.

Mai jos aveti o poza la conditiile generale de donare, insa va zic si motivele respingerii de azi: a mancat un sandwich de dimineata, analizele pre-donare nu au fost suficient de convingatoare, orice interventie stomatologica sau de alta natura(inclusiv tatuaje) in ultimile 6 luni, antibiotice in ultimile saptamani, raceli puternice in ultimile saptamani, greutate scazuta (sub 55kg).

 

Aveti orarul in foile de mai jos insa ne-au rugat sa venim luni la prima ora.

Am sa revin cu un update duminica seara.

Va las si nr meu aici daca aveti nevoie: 0745145524

 

Nu facem campanie de ajutorare pe facebook ci cautam persoane de incredere.

 

Multumesc mult si aveti grija!

 

Edit: Este internat la Floreasca.

L.E: Stoicescu Dragos Gabriel este numele lui. Pt el donati.

Editat de Falkenberg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motivele respingerii de azi: a mancat un sandwich de dimineata, analizele pre-donare nu au fost suficient de convingatoare

 

Mi se pare o tampenie, am donat saptamana trecuta si am mancat un mic-dejun light, branza light cu paine. Mi s-a spus la Centrul de Transfuzie Sanguina Bucuresti ca e chiar indicat sa iei un mic dejun light sa nu ti se faca rau.

 

Analizele pre-donare sunt doar grupa sanguina, RH-ul si glicemia. Restul analizelor se fac dupa ce ti se recolteaza sangele si daca nu este ok, se arunca. Completezi inainte formularul ca nu ai baut alcool/ai boli etc.

 

Conditiile complete sunt aici: http://www.ctsbucuresti.ro/conditii_admisibilitate.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect. Acuma nah, si sexul neprotejat cu parteneri multipli sau de acelasi sex e motiv de excludere si o fi zis omul ca mai bine da vina pe micul dejun decat sa recunoasca in fata colegilor

Editat de einstein1984
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...
La 03.06.2016 la 20:38, Renea Andrei a spus:

Ma duceam spre munca azi dimineata cand am auzit bubuitura si un fum gros...am vazut baiatul intins pe jos la vreo 20 m de incident...am vazut cum iesea fum din motor si parea sa arda mocnit...am cerut un stingator si d-asta e praful ala pe langa motor...Dupa ce am sunat la 112 si am vazut ca traieste victima..am intrebat in stanga si in dreapta ce s-a intamplat..soferul era un baiat de 19-20 de ani...care avea masina parcata pe partea stanga a carosabilului...a vrut sa iasa din parcare...a vazut ca erau masinile stationate la semaforul de la podul ala de la Maxx..si a iesit...intre timp, din spate a venit printre masini motorul..care a intrat in partea dreapta-fata ...a ricosat in Fabia...si din Fabia el s-a dus in fata...motorul in stanga...

Salut....ai fost singurul care a relatat exact ce s a întamplat , nu am venit printre masini, am veni la semafor pe bucatica din banda 2 care mai rămânem în urma staționari vehiculelor neregulamentar pe partea stanga, cand semaforul s a pus verde eu eram deja oprit la el de 2...3 secunde si dupa am demarat....si s a întamplat nenorocirea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Dan Ny a spus:

Sper ca esti ok acum si ai trecut cu bine peste  @Mineru bh

 

 

''northern_freyja    Last visited  July 29, 2017''  "Moartea, singura întâlnire la care trebuie să fim prezenți, a cărei dată nu este niciodată cunoscută."

😥

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Da, am suferit mult,  si acum suferă de PTSD, m am recuperat în proporție de 95 % atat se poate....toată viața voi avea nevoie de kineto si fizioterapie, orice mușchi taiat, strivit etc, se va atrofiat.

Pot doar sa va spun, fiti atenți si purtați echipament.

In romania nu ai voie sa te îmbolnăvești....pe mine sincer, statul nu ma ajuta cu nimic, din contra te încurcă, procesul durează din 2016 abia acum este in cameră preliminară, mi au refuzat ajutorul de handicap si mi au spus sa dau in judecată în contencios administrativ....deși cei de la sp. panduri cei care fac expertizacapacitatea de muncă, mi au dat gradul 3 accentuat.

Efectiv acest accident mi a dat restant la viață. 

Aveti grijă...eu continui sa merg pe 2roti, dar înafara orașului....asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...