Sari la conținut

S-a mai prapadit un motociclist


Silver Arrow
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

"tânărul, care circula cu viteză, a intrat în plin într-un autoturism" zi sa morit tu (cuvant urat) proasta...

"al cărui șofer încerca să vireze la stânga" tu (cuvant urat) roasa deci a intrat intr-un prost care nu s-a asigurat.

 

Poze cu mobra: abia indoita in fata.

(cuvant urat) mea de dobitoci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"tânărul, care circula cu viteză, a intrat în plin într-un autoturism" zi sa morit tu (cuvant urat) proasta...

"al cărui șofer încerca să vireze la stânga" tu (cuvant urat) roasa deci a intrat intr-un prost care nu s-a asigurat.

 

Poze cu mobra: abia indoita in fata.

(cuvant urat) mea de dobitoci...

 

UPDATE 1: Potrivit IPJ Alba, accidentul s-a produs la ora 20.13, pe strada Victoriei la intersecția cu strada Arțarului. C.D.S, în vârstă de 25 de ani, din Ciugud, în timp ce conducea motocicleta marca Honda, înmatriculată în Alba, a circulat pe sensul opus de mers cu viteză excesivă și fără a menține contactul roții din față cu partea carosabilă, a pierdut controlul și a intrat în coliziune cu autoturismul marca Toyota, îmnatriculat în Alba, condus în același sens de mers de O.I., de 44 de ani din Alba Iulia, care efectua manevra de întoarcere. Ca urmare a accidentului, C.D.S a decedat.

 

SURSA: http://ziarulunirea.ro/foto-accident-mortal-la-oarda-de-sus-un-motociclist-de-25-de-ani-a-decedat-dupa-un-impact-cu-un-autoturism-377396/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Declaratia care ai citat-o tu, George (ma adresez tie ca tu ai pus link-ul, nu ca as cauta galceava :) ), este data 'live' de un chipiu albastru grasunel si destul de comic. Vazui smecheria asta la porcitv de dimineata. Asta si sa nu uitam: "acul turometrului a ramas blocat la 13000rpm". Pai si eu daca imi trantesc bordul de asfalt sare vreunul dintre ace. Am testat acu ceva ani cu unul partial faramat :) Inca o treaba de o zicea o baba, ca mergea ca la raliu, numai pe o roata. Oricat nu suport smecheriile in trafic si nesimtirea, sunt retinut in a declara ca motoristul nostru e de vina. Plus chestia de viteza, cat timp mobra nu arata chiar rau-rau, nu prea as crede-o. Un prieten al meu a dat-o jos la 40km/h si arata mai rau.

 

 

deci wheelie pe contrasens?

Nu, el era pe sensul lui de mers el stie ce a facut, iar un jandarmel cracanel de 45 de ani a intors in fata lui si s-a lipit de el.

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e din ciclul "cum sa dam vina pe mort". De parca domnu' sofer (sigur e jandarm?) nu avea obligatia sa se asigure inainte sa faca manevra de intoarcere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte , din ce citesc din articol soferul are circumstante favorabile lui totusi ..... omul incerca sa vireze la stanga pe alta strada , dupa legislatie nu ai voie sa depasesti in intersectie , fie ea mare sau mica , eu vad ca din pacate aici e vina motociclistului..... oricum nu mai conteaza pentru el ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e din ciclul "cum sa dam vina pe mort". De parca domnu' sofer (sigur e jandarm?) nu avea obligatia sa se asigure inainte sa faca manevra de intoarcere.

Pai si obligatia ta de a nu-l depasi prin stanga nu exista? Au mai fost N discutii... daca ala s-a incadrat si a semnalizat ca face stanga, tu, din spatele lui, nu mai ai voie sa-l depasesti prin stanga.

Masina e lovita fix in coltul spate stanga, tind sa cred ca era deja cu masina perpendicular pe sosea, sau cel putin in diagonala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si obligatia ta de a nu-l depasi prin stanga nu exista? Au mai fost N discutii... daca ala s-a incadrat si a semnalizat ca face stanga, tu, din spatele lui, nu mai ai voie sa-l depasesti prin stanga.

Masina e lovita fix in coltul spate stanga, tind sa cred ca era deja cu masina perpendicular pe sosea, sau cel putin in diagonala...

 

Pai si obligatia ta de a nu-l depasi prin stanga nu exista? Au mai fost N discutii... daca ala s-a incadrat si a semnalizat ca face stanga, tu, din spatele lui, nu mai ai voie sa-l depasesti prin stanga.

Masina e lovita fix in coltul spate stanga, tind sa cred ca era deja cu masina perpendicular pe sosea, sau cel putin in diagonala...

Dar daca nu a semnalizat,mai e valabil ce prezumi tu,expertule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte , din ce citesc din articol soferul are circumstante favorabile lui totusi ..... omul incerca sa vireze la stanga pe alta strada , dupa legislatie nu ai voie sa depasesti in intersectie , fie ea mare sau mica , eu vad ca din pacate aici e vina motociclistului..... oricum nu mai conteaza pentru el ....

Legislatia nu se refera la faptul daca-i mare sau mica, asfaltata sau ne, ci daca -i dirijata sau nedirijata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UPDATE 1: Potrivit IPJ Alba, accidentul s-a produs la ora 20.13, pe strada Victoriei la intersecția cu strada Arțarului. C.D.S, în vârstă de 25 de ani, din Ciugud, în timp ce conducea motocicleta marca Honda, înmatriculată în Alba, a circulat pe sensul opus de mers cu viteză excesivă și fără a menține contactul roții din față cu partea carosabilă, a pierdut controlul și a intrat în coliziune cu autoturismul marca Toyota, îmnatriculat în Alba, condus în același sens de mers de O.I., de 44 de ani din Alba Iulia, care efectua manevra de întoarcere. Ca urmare a accidentului, C.D.S a decedat.

 

SURSA: http://ziarulunirea.ro/foto-accident-mortal-la-oarda-de-sus-un-motociclist-de-25-de-ani-a-decedat-dupa-un-impact-cu-un-autoturism-377396/

 

comunisti-securisti, manipulatori de meserie ... Toyota Land Cruiser cumva ??? textul este antologic, de pus in DEX la "imbecil, tampit, ..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toyota Land Cruiser cumva ???

Nea, era o smecherie mica ceva. Chestia cu 'sensul opus de mers' e posibil sa fie din cauza ca bezmeticul nostru a incercat sa evite masina. Posibil. Zic si eu. Dar la cate se baga 'din burta' in jurnalism doar ca sa dea bine la public, iar pozele vs declaratii sunt cam ciudate, nu sunt sigur de ce s-a intamplat cu adevarat, insa tind sa ii tin partea motoristului. Acu ceva ani, un unchi a dat cu masina intr-un iveco de transporta bere si i-a imprastiat aluia berea pe sosea. De acolo pana a zice ca nenea asta era beat nu a fost mult :) (nu prea il incalzeste chestia asta; iar de invatat cred ca putem invata doar sa stam pe banda daca ne taie unul calea si sa intram in el daca nu merge frana, sa nu dam cu mobra pe jos, sa nu incercam sa evitam pe contrasens ca daca dam in el nu e de bine, mai bine ne lipim ca musca de geam, sa avem toba stock ca ne aude vreo baba si zice ca mergeam in treispe'mii si sa nu avem bord, ca zice gaboru' ca mergeam in treispe'mii si doua sute. A si sa nu murim, dar asta e un detaliu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, clasicul "moarte conservarilor", indiferent de ce s-a intamplat... daca ziceau articolele de rau de sofer, erau 100% adevarate. Daca zic de mobrist, sunt securisti manipulatori... :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e asa, dar nu se potriveste descrierea comportamentului posesorului de trocarici cu descrierea accidentului. Plus, nu ai vazut filmuletul cu gaborul care vorbea? Pe mine m-a umflat rasul cand a zis ca 'turometrul sa blocat la 13k rpm'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut peste tampeniile alea, nu ascult ce debiteaza toti burtosii din comuna, mai selectam informatia. Eu ma iau dupa cum e lovita masina si manevra pe care vroia sa o faca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare regiune are județul ei cu șoferi proști. Spre exemplu în Moldova se zice că șoferii de Vaslui îs varză (cred că ăsta-i motivul pentru care nu le-a creat nimeni rubrică la comunități moto regionale). În zona Bucureștiului sînt șoferii de Argeș, cu celebrul permis de la Pitești. Ei bine, ați ghicit: în Ardeal sînt șoferii de Alba :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

manevra pe care vroia sa o faca.

Tocmai, ca mie nu imi e f clar ce facea motoristul nostru (din declaratii si poze), insa stiu de amicul gaborului "care efectua manevra de întoarcere" :) Ca doar nu statea pe loc si a intrat asta in el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, clasicul "moarte conservarilor", indiferent de ce s-a intamplat... daca ziceau articolele de rau de sofer, erau 100% adevarate. Daca zic de mobrist, sunt securisti manipulatori... :))

+1

 

Ei bine, ați ghicit: în Ardeal sînt șoferii de Alba

asa-i , indiferent de atelaj! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...