Sari la conținut

Accident Bucuresti, zona Berceni


Damsteric
 Share

Postări Recomandate

Hai sa o vedem pe a ta, ca vad ca si tu esti smecher dupa un ecran !

» Post actualizat in 22 Jun 2016 09:05

Posteaza unu care ma stie, cu un cont dublura,care n are tupeul necesar sa mi spuna in fata ce il doare,stiind cate am,ce am, cum am si mai ales cat am. Si se da mare si tare aici. La fel ca majoritatea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ce se mai excita unii cand sunt bagati in seama. Cand ar fi fost simplu sa citeasca printre randuri si sa vada ca omul nu e cum cred ei, sa-si impresioneze gagica sau teribilist. Nu ne-am maturizat toti in acelasi ritm. ;)

Bravo lui ca nu se lasa si o sa-l calce pe cap pe mitocan. Altel, mitocanul o sa se excite si el si o sa mai incerce cacaturi. Ceva imi spune ca n-a fost la prima abatere.

 

Ca sfat, data viitoare lasa-i sa te depaseasca si ia-i incet, la primul stop. Atunci sa vezi ochi bulbucati. ;)

Editat de Cinefilul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa o vedem pe a ta, ca vad ca si tu esti smecher dupa un ecran !

» Post actualizat in 22 Jun 2016 09:05

Posteaza unu care ma stie, cu un cont dublura,care n are tupeul necesar sa mi spuna in fata ce il doare,stiind cate am,ce am, cum am si mai ales cat am. Si se da mare si tare aici. La fel ca majoritatea !

 

Dar vorbiti frate pe PM, dati-va intalnire, melteniti-va si ati rezolvat problema.

 

Toata lumea a inteles opinia ta. Drept urmare, mai multi useri, printre care ma numar si eu, te considera (cuvant urat). Motivatia poate difera de la unul la altul, dar se invarte in jurul ideii ca tu consideri tentativa de omor ca fiind o urmare logica la un banal schimb de obscenitati.

 

Gata, te-ai facut auzit. Acum nu incerca sa ne convingi ca ai dreptate, pentru ca tot (cuvant urat) o sa ramai si peste 3 posturi.

» Post actualizat in 22 Jun 2016 09:24

Ca sfat, data viitoare lasa-i sa te depaseasca si ia-i incet, la primul stop. Atunci sa vezi ochi bulbucati. ;)

 

La fata locului nu e asa simplu. Cand doua masini incearca sa te opreasca, in general vor sa o faca ca sa te lase lat. Daca opresti e game over. Singura sansa e sa mergi prin locuri greu accesibile sau sa-i dai blana, ambele solutii dificile cand esti cu pasager.

 

Prin cuvant urat ma refeream la C R E T I N. Ca sa nu existe dubii.

Editat de Rimio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fata locului nu e asa simplu. Cand doua masini incearca sa te opreasca, in general vor sa o faca ca sa te lase lat. Daca opresti e game over. Singura sansa e sa mergi prin locuri greu accesibile sau sa-i dai blana, ambele solutii dificile cand esti cu pasager.

 

Dupa ce intri in "poveste", e mai greu. Eu ziceam sa-i lasi sa te depaseasca la primul semn de ghiolbanie (vezi facutul din faruri). Ca daca intri in discutii, nu stii ce iese. Poti gresi grav tu, ca rider, incercand sa scapi de mitocan.

 

Citesc cu greu posturile despre accidente, dar o fac pentru ca vreau sa invat ceva din pataniile altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fata locului nu e asa simplu. Cand doua masini incearca sa te opreasca, in general vor sa o faca ca sa te lase lat. Daca opresti e game over. Singura sansa e sa mergi prin locuri greu accesibile sau sa-i dai blana, ambele solutii dificile cand esti cu pasager.

 

Dupa ce intri in "poveste", e mai greu. Eu ziceam sa-i lasi sa te depaseasca la primul semn de ghiolbanie (vezi facutul din faruri). Ca daca intri in discutii, nu stii ce iese. Poti gresi grav tu, ca rider, incercand sa scapi de mitocan.

 

Citesc cu greu posturile despre accidente, dar o fac pentru ca vreau sa invat ceva din pataniile altora.

 

Asta a fost primul lucru pe care l-am facut, sa ma dau la o parte pe banda de langa bordura. Dar melteanul pe langa c-a trecut super aproape de mine, adica a intrat si pe prima banda cu claxon continuu, mi-a mai pus si frana super aproape in fata mea. Acolo mi-a sarit mustarul si am luat proasta decizie de a-i arata semn obscen. Ma asteptam maxim la acelasi gest din partea lui si niste injuraturi. Nicio secunda nu m-am gandit ca mai apare unul ca el, ba chiar mai agresiv si se va termina asa. Nu s-a pus niciodata problema sa nu-i las sa treaca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

traim intr-o tara de needucati, probabil si ei s-au simtit indreptatiti sa te dea pe jos, la fel ca si filozofia de viata a lui sinister, cine da mai tare are dreptate.

si mie imi sare mustaru cand vad turbati din astia cu spume la gura, sau altii care imi inchid linia din rea vointa, in zone de unde el mai prinde de 3 ori rosu.

sper sa il identifice politia. asta merita bagat un pic la racoare pentru tentativa de omor, de fapt amandoi merita, dar macar unu sa isi papara.

ma mir ca nu avea numere de bulgaria

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ca nu ar fi o idee rea sa fie facuta o lista cu nr masinilor agresive ( bine, nu masinile sunt agresive, idiotii care le conduc sunt agresivi. e adevarat ca se poate intampla ca masina sa isi schimbe proprietarul si nr nu sau nu imediat, dar asta se intampla mai rar ) . si ca sa nu fiu gresit inteles, asta ca sa stim si noi de cine sa ne ferim , pt ca orasul e mic ( oricare oras :) ) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un spray de gaz nu ocupa loc mult....

..... e folositor si impotriva celor cu 2 picioare, nu numai impotriva patrupezilor!

O trag pe dreapta, o scot din viteza, ii pun cricul, imi rog pasagera sa se dea jos, ii iau contactul, ma dau jos si ma duc la sa, deschid "portbagajul", scot spray-ul, imi dau manusile jos... (toate astea cu adrenalina in vene)

Sau sa merg, preventiv, cu spray-ul in mana in timp ce motociclesc prin bucale strigand "Yippee ki-yay, motherfucker!"? :))

 

Bine ca esti intreg, tu si prietena. Iti doresc multa forta si sa mergi pana la capat!

Editat de LexDee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa cum pui tu problema, nici nu mai are rost sa-l cumperi

daca nu-l ai la indemana si gata de utilizare, nu mai are rost

cele bune

Exact, e destul de greu sa operezi acaretu' si sa stai cu o mana pe spray.

Si parca nu ai sta cu el intr-un cupholder, pe ghidoane. In situatia data... cam greu sa gasesti o solutie ideala. :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sprayu ai unde-l tine ca sa fie la indemana: in buzunar, la curea, prins c-un elastic de cablurile din bord (asa il am eu). si evident ca nu-l folosesti cand conduci. si este doar ptr extrema urgenta. eu personal il tin pentru caini. am sechele de cand ma plimbam (si inca ma plimb) cu bicla. desi numarul maidanezilor a mai scazut.

 

si apropo de nervi si incidente in trafic. azi am facut vreo 60 km in bucale cu motorul. pe langa faptul ca arat ca un tractorist, am mainile pana mai sus de cot negre, in rest sint alb, erau sa se urce pe mine 2 conserve. o duba fancurier si o blonda cu logan. ambii s-au bagat in fata mea, ba blonda s-a bagat peste mine cand eram in dreptul ei. mergeam normal, 50-60 la ora, pe banda mea. nici unu nu m-a vazut din spusele lor. blonda a recunoascut ca nici nu era atenta la trafic. nu cred c-ar fi vazut nici un autobuz. nu le-am aratat mwi sau alte semne. doar claxon scurt si i-am atentionat. ambii si-au cerut scuze. daca le aratam dejtu sint convins ca-mi raspundeau la fel. plm e destul de stresant ca ma simt vesnic ca o victima cand sint pe doua roti, ca sa ma mai si enervez si sa ma iau la harta cu toti retarzii.

 

ganditi-va la urmatoarea situatie. mergeti pe-un drum cu 4 benzi si vine unu tare (mai tare de cat e legal), cu claxoane, flashuri, sirene, urlete, nervi...etc. si tu ai doua variante de reactie:

1. ii dai mwi lu ala;

2. te tragi pe banda ailalta si lasi nebunu sa se duca, ba chiar cand e in dreptu tau ridici mana si-l saluti la genu "gata fratziuere, ti-am facut loc, scuze"

cum credeti ca reactioneaza melteanu functie de reactia voastra? prostu trebuie gadilat la orgoliu. stiti vorba aia "cu prostu nu te pui ca te duce la nivelu lui si te bate cu experienta".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a zis omul ca a adoptat varianta a 2 a, doar ca i-a scapat o mu ie spre mu ist. am o vaga impresie ca ala nu se grabea nicaieri, doar avea chef de scandal. da... nu scoti pu la la el, dar nici sa ii faci o mu ie gratuit nu merge, ca se crede el regele soferilor.

sper doar sa aibe rabdarea si forta necesara si sa se implice si politia mai cu spor si sa fie pedepsit melteanul. cu cat trece mai mult timp cu atat scade ardoarea cu care te implici. una e daca il gaseste acum in cateva zile, si alta daca il gaseste peste 2 ani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O mwie minuscula si nevinovata, in capu unui prostavan de genu aluia cu beamveu se transforma in sfarsitu lumii. D.aia e bine sa ne tinem mwile ptr noi, oricat de mici ar fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ar fi bine sa inghitim si sa ne stergem cuminti la gurita. Mpula mea de femei...

 

daca stai pe mobra esti fragil, daca te dai jos nu stii cine / cati coboara din masina si cu ce anume in mana.

eu zic ca atunci cand adversarului pare ca nu ii pasa de conventiile astea moderne denumite generic "legi", esti inapoi in epoca de piatra. iar in epoca de piatra logica e simpla - ala mai slab se da batut sau e omorat.

in concluzie da, iei mwie si te stergi cuminte. eventual il intrebi daca vrea sa ii faci si un anilingus.

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te rog sa ne tii la curent cu deznodamantul incidentului. o buna parte din intelegerea a ce se intampla si la accidente si la alte evenimente de la topicurile de asigurari sta in deznodamant, dar din pacate multi uita sau nu mai sunt interesati sa posteze si despre cum se rezolva astfel de situatii.

 

multa sanatate, sper sa ii prinda si sa faca putina parnaie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te rog sa ne tii la curent cu deznodamantul incidentului. o buna parte din intelegerea a ce se intampla si la accidente si la alte evenimente de la topicurile de asigurari sta in deznodamant, dar din pacate multi uita sau nu mai sunt interesati sa posteze si despre cum se rezolva astfel de situatii.

 

multa sanatate, sper sa ii prinda si sa faca putina parnaie.

 

O sa fac asta.

 

BMW, DJ...

Era de... "culoare"?

 

Nu era colorat, era alb cu atitudine si comportament de colorat. Cocalarul specific in slapi si maiou

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ar fi bine sa inghitim si sa ne stergem cuminti la gurita. Mpula mea de femei...

E mai complicat de atat. Reactiile pe care le ai vin ca urmare a unor experiente traite. Sau a lipsei lor. Nu stiu cati ani are fiecare om care posteaza aici, dar tind sa cred ca astia cu sange fierbinte care sar repede la cafteala, nu sariti de 35 ani. Maxim. Daca aveti mai mult si inca ganditi asa....plm, aveti o problema.

Hai sa.ti zic o experienta personala. Acum multi ani pe cand aveam si eu vreo 31, ma dadeam cu bicla. Aproape ca atingeam bordura ca sa nu incomodez masinile. Dar unu a mers prea aproape si m.a agatat cu oglinda laterala, de ghidon. Am cazut, nimic grav. Nici macar o julitura. M.am ridicat, am plecat mai departe. Ala evident ca n.a oprit. L.am ajuns din urma la semafor. Nu l.am injurat, nu i.am aratat nimic. Doar i.am zis mai rastit ''fii bai nene mai atent''. Atunci ala a tras dreapta si.a inceput sa faca scandal. S.a dat jos. A venit la mine. Io eram ceva de genu ''ce plm vrea frate asta??!!''. A dat cu picioru in bicicleta. Atunci am vazut si io rosu. In loc sa las prostu si sa plec l.am pocnit. Ala era un gujter de fro 1.7 si 80 kile. Io cu fro 20 cm peste si 30 kile in plus. A cazut cu capu de muchia aripei de la masina si acolo a ramas. Acu vorba aia ''mai bine sa planga masa decat mama'' s.a sucit. Ca saraca mama prefera sa vin batut de ala, decat sa treaca prin ce.a trecut. Respectiv am ajuns la proces. Ala m.a acuzat de tentativa de omor. In final am scapat, dar i.am platit reparatia la masina, unde.a dat prostu cu capu. Avocat si alte cheltuieli. Si in final intreb, cine.a fost prostu in toata povestea? Ce.am castigat ca i.am aplicat aluia o corectie? Plm, nimic!

Acu fiecare face dupa cum il taie dovleacu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mai complicat de atat. Reactiile pe care le ai vin ca urmare a unor experiente traite. Sau a lipsei lor. Nu stiu cati ani are fiecare om care posteaza aici, dar tind sa cred ca astia cu sange fierbinte care sar repede la cafteala, nu sariti de 35 ani. Maxim. Daca aveti mai mult si inca ganditi asa....plm, aveti o problema.

Hai sa.ti zic o experienta personala. Acum multi ani pe cand aveam si eu vreo 31, ma dadeam cu bicla. Aproape ca atingeam bordura ca sa nu incomodez masinile. Dar unu a mers prea aproape si m.a agatat cu oglinda laterala, de ghidon. Am cazut, nimic grav. Nici macar o julitura. M.am ridicat, am plecat mai departe. Ala evident ca n.a oprit. L.am ajuns din urma la semafor. Nu l.am injurat, nu i.am aratat nimic. Doar i.am zis mai rastit ''fii bai nene mai atent''. Atunci ala a tras dreapta si.a inceput sa faca scandal. S.a dat jos. A venit la mine. Io eram ceva de genu ''ce plm vrea frate asta??!!''. A dat cu picioru in bicicleta. Atunci am vazut si io rosu. In loc sa las prostu si sa plec l.am pocnit. Ala era un gujter de fro 1.7 si 80 kile. Io cu fro 20 cm peste si 30 kile in plus. A cazut cu capu de muchia aripei de la masina si acolo a ramas. Acu vorba aia ''mai bine sa planga masa decat mama'' s.a sucit. Ca saraca mama prefera sa vin batut de ala, decat sa treaca prin ce.a trecut. Respectiv am ajuns la proces. Ala m.a acuzat de tentativa de omor. In final am scapat, dar i.am platit reparatia la masina, unde.a dat prostu cu capu. Avocat si alte cheltuieli. Si in final intreb, cine.a fost prostu in toata povestea? Ce.am castigat ca i.am aplicat aluia o corectie? Plm, nimic!

Acu fiecare face dupa cum il taie dovleacu.

man, sry, ai procedat aproape corect, nu se da la cap... plex, ficat/rinichi, oo, tibie, etc.

si mai corect, daca ai antrenament, duci... si esti sigur pe tine, ripostezi dupa ce ai fost agresat cu o imobilizare, de preferat cu ceva luxatie, in legitima aparare. greu de judecat pe moment, stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cum te a gasit ala? Ca circulai cu bicicleta...De unde a stiut ca esti x? Nume si bla bla?

A venit politia. Nu stiu cine a sunat. Oricum se adunase lume ca la urs. Si n.aveam de gand sa fug ca nu.s vreun infractor. De salvare n.a fost cazu ca si.a revenit ala. Ne.au dus la sectie, declaratii bla bla. Ala a depus plangere si asa s.a ajuns unde s.a ajuns. Pe moment e greu sa judeci cum sa lovesti. Sa nu dai la cap. Iti trebuie multa stapanire si judecata ca sa faci ca la carte. Io am reactionat instinctual. Idee este ca o dileala d.asta de moment se poate termina foarte grav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da fetitzo, ai ajuns la avocati ca nu l-ai mierlit pe ala. Daca faceai treaba corect, ala nu mai depunea plangere si tu ii dadeai familia in judecata pentru daune morale ca te-a speriat ca te omoara si erai in legitima aparare. Daca-i dai, da-i sa nu se mai scoale. Daca nu, baga putza-ntre picioare si cara-te. Sau lasa-te calcat in picioare sa nu cumva sa ajungi sa dai declaratii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...