Sari la conținut

Accident moto neinmatriculat vs duba - Brasov


meanpower
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 84
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Gelatu' s-a uitat la prea multe filme cu james dean. Rebel fara casca & permis, parca asa era filmul?.... Da' ce ciocate frumoase are in schimb!

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat cu atentie la semafor sa vad daca nu cumva avea verde intermitent pentru virare la dreapta, dar nu imi dau seama.

 

Oricum, e un mare imbecil: Condus mobra neinmatriculata, fara casca, trecere pe rosu, si parasirea locului accidentului.

"N-am nimic" si a plecat cand a auzit ca vrea ala sa cheme Politia.

Si noi ne agitam pe forum ca sunt foarte multe accidente in care sunt implicati motociclistii, ca mor multi motociclisti pe strazi, ca soferii de autoturisme nu ne observa in trafic.

 

Realitatea e ca multi fac accidente de prosti ce sunt. Mai sus e o dovada clara a ceea ce am spus.

Editat de gabizxc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

M-am uitat cu atentie la semafor sa vad daca nu cumva avea verde intermitent pentru virare la dreapta, dar nu imi dau seama.

Si daca avea, ce?

Editat de Doctor X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat cu atentie la semafor sa vad daca nu cumva avea verde intermitent pentru virare la dreapta, dar nu imi dau seama.

 

Oricum, e un mare imbecil: Condus mobra neinmatriculata, fara casca, trecere pe rosu, si parasirea locului accidentului.

Pana acum sunt 4.

 

Și dac-ar fi avut, verdele-ăla nu-i dădea prioritate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și dac-ar fi avut, verdele-ăla nu-i dădea prioritate.

Avea verde intermitent la dreapta. Dar tot trebuia sa opreasca 1. pentru pietoni. 2. pentru masinile care aveau verde. 3. macar sa incetineasca sa nu moara calcat de vreo duba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si dac-ar fi avut, verdele-ăla nu-i dădea prioritate.

 

Teoretic, daca avea semaforul ala verde intermitent, ar fi avut voie sa treaca, bineinteles daca dadea prioritate pietonilor de pe trecere si apoi dubei care l-a lovit, dar eu vroiam sa fiu sigur ca nu il acuz aiurea ca a trecut pe rosu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă șoferul dubei se va duce la politie este foarte probabil să se aleagă cu dosar penal.

De ce? Azi a fost accidentul, nu pare sa fie nicio victima. Stiam ca (poate gresesc), daca victima paraseste locul accidentului, nu se mai deschide dosar.

 

Teoretic, daca avea semaforul ala verde intermitent, ar fi avut voie sa treaca, bineinteles daca dadea prioritate pietonilor de pe trecere si apoi dubei care l-a lovit, dar eu vroiam sa fiu sigur ca nu il acuz aiurea ca a trecut pe rosu.

 

A luat-o intre. Nici drept, nici la dreapta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...