Sari la conținut

Accident Valea Putnei, Suceava


Gugal13
 Share

Postări Recomandate

@dudah15
Tocmai de-aia am intrebat daca prietenii lui au invatat ceva din asta, ca "la final de sezon, să observăm că foarte puțini au fost cei care au plecat dintre noi"

Iar la cum privesti si expui tu situatia cu "fiecare pentru el" si ca voi la sfarsit de sezon va numarati "plecatii"..... colega, nu sunteti in MadMax. E simplu, lasati-o mai moale pe strazi si o sa vezi ca va scad statisticile cand faceti voi cifrele clanului la sfarsit de sezon.


Editat de LimpTA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 135
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@limpta

 

Eu m-am referit în general să nu mai avem așa mulți colegi morți. Nu că stăm noi ca un clan ce suntem - sunt ironică- și vedem dintre ai noștrii câți au plecat.

Legat de cealaltă treabă :,, fiecare pentru el,, - recitește ce am scris. Consider că m-am exprimat cât se poate de clar.

Este o trecere de la singular la plural pe urmă, ca să subliniez ideea de mai sus legată de colegi morți.

 

@prafrau

Nici nu îți doresc măcar. Să ai mulți kilometrii și ani la ghidon.

Editat de dudah15
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@limpta

 

Eu m-am referit în general să nu mai avem așa mulți colegi morți.

Tocmai de-aia este de datoria ta acum sa te tii de ceilalti prieteni ai lui sau ai vostri s-o lase mai moale prin satele alea pe acolo, iar daca raman cu surplus skill, sa vina si sa-l arate pe circuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce am vazut ca putea face cu mobra, personal il respect. Unde, nu! D-aia a murit :(

 

RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat nu se face diferenta intre pista si strada se va mai scrie mult la accidente . Vor veni alti asi ai ghidonului de pe bancile scolii si altii si altii si tot asa . Daca tu nu te respecti si nu faci tot posibilul sa te protejezi sa nu te astepti sa o faca altii . Nu avem drumuri , nu avem civilizatie rutiera , nu avem multe si pe langa asta mai si zburam in trafic urland ca vrem " drepturi egale pe sosea " si " moarte conservarilor " , " stalpilor " , " gropilor " , etc . Din moartea lui daca va fi unul sau doi care sa lase gazul mai moale , ar fi o minune . In rest , ciclul normal al vietii . Pomeni , amintiri si uitare .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Numai combat bunnies pe aici. Poate o sa învățați ceva din acest negru eveniment.

Mi-e teama ca la semnături de genul "arde cauciucul, dar nu și sufletul tau" va mai trece ceva timp pe lângă voi.

Dumnezeu sa îl odihnească și sa dea enorma putere familiei și apropiaților pentru a trece peste acest eveniment.

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moarte capriorilor

Nu esti normal. E singurul topic cu accidente la care mi-au dat mucii pe nas.

 

 

De gresit gresim toti; unii mai des, altii mai rar, unii mai aduna experienta, altii nu. Cand e cu RIP nu prea mai conteaza nimic. El, cum zicea cineva mai sus, si-a facut iesirea, a plecat. Mai rau e de cei care raman.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

, moldoveanco! ca voi, moldoveni, care cred ca Mestecănișul și satele apropiate sunt pistă de viteză! Tu-vă-n gură!

Stimabile, nu cred ca doar pentru ca un "moldovean" a facut asa ceva, desi daca ii intrebi pe cei din partea Sucevei vor spune ca ei sunt bucovineni, nu trebuie sa generalizezi si sa ne stuchi pe toti intre ochi, zic si eu.

 

Ca nu cred ca s-a luat nimeni de zona ta sau de ungurasii tai...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

 

Ca nu cred ca s-a luat nimeni de zona ta sau de ungurasii tai...

Nu tine de a fi moldovean,ardelean,muntean,regatean,ungurean,etc.Tine de educatie...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu tine de a fi moldovean,ardelean,muntean,regatean,ungurean,etc.Tine de educatie... :)

Lucru care se vede cu desavarsire ca ii lipseste din pacate...

Degeaba s-a chinuit sa para inteligent si a scris cu diacritice, daca a dat cu mucii in fasole cu tampeniile care le-a debitat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@DeVazut_TM

Pot scrie orice la semnătură, dar nu înseamnă că timpul va mai trece fără să fi învățat ceva - vorbesc doar strict de mine. Nu mă cunoști pentru a fi tu sigur.

 

@Banditosul argintiu

Pot spune doar că îmi este milă. O așa vârstă și cu un așa limbaj. Păcat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa stiu care este viziunea despre viata a posesorilor de carenate.

Nu cred sa aibe careva >100CP si sa mearga legal.

Pur si simplu nu cred.


» Post actualizat in 29 May 2017 17:05

O motocicleta "cinstita" in livrarea puterii (care sa nu te fure), in viziunea mea: nu trebuie sa aibe carene si nu trebuie sa aibe racire pe apa.

Altfel este ca si un culturist pe steroizi.. nu stiu daca mai e careva pe aceeasi lungime de unda ca si mine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Eh ,natura umana...

 

Suntem capabili sa sarbatorim drept eroi conducatori din trecut care au comis atrocitati inimaginabile ,crime de razboi ...

Acceptam drept sfinti niste personalitati dubiose ,canonizate in circumstante bizare si cu dovezi pentru miracolele necesare cel putin hilare(asta pentru religiosi)

Suntem capabili de camaraderie si altruism si toleram comportamente cat se poate de nocive ,dar ...

 

Dar incredibil cat de irational ne manifestam in cazuri de accidente ,indiferent de cauza si dinamica.

Sa mai apara si un zvon ca individului implicat ii placea si un pic de acceleratie si gata,chiar si cei mai pufani au o opinie despre ce inseamna sa mergi ca o racheta.

Mai sunt multe de zis dar ...

» Post actualizat in 29 May 2017 17:23

A da , nu confunda nimeni circuitul cu sttrada, diferenta de cheltuieli implicate fiind enorma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere astfel de oameni care confunda drumurile patriei cu piste de avioane nici nu ar trebui comemorati doar dati ca si exemple negative. Ok ok , am inteles este o tragedie pentru familia lui, prieteni dar daca pe drum langa balustradaia aia trecea un grup de copii, mame, tati, etc si i-ar fi secerat si pe ei cum ati mai fi vazut lucrurile?

"Ati mai fi putut zice, ooo vai doamne saracul Alex,RIP bla bla, cel care invartea mobra de mama focului incat am ajuns sa il respect, cum zicea cineva mai sus?"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

A da , nu confunda nimeni circuitul cu sttrada, diferenta de cheltuieli implicate fiind enorma.

 

Pai uite ca ajungi sa platesti pretul ala cel mai scump pe strada daca nu vrei sa dai un ban in plus pe circuit.

 

 

 

Dar incredibil cat de irational ne manifestam in cazuri de accidente ,indiferent de cauza si dinamica.

 

 

cand pui pe youtube video-uri numite `Mestecanis-Ring` cu 170 prin sat dinamica accidentului e vax albina. Mai trist e ca aia care te laudau acum te plang, iar strainii... care se purtau iresponsabil si te criticau, pe ei nu-i doare ca de-aia sunt straini

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Nu critica este iresponsabila sau irationala, pierderea capacitatii de a pastra proportiile este.


» Post actualizat in 29 May 2017 17:54

Pai uite ca ajungi sa platesti pretul ala cel mai scump pe strada daca nu vrei sa dai un ban in plus pe circuit.

 

Da , este cazul aici, probabil ...dar ca fenomen mai larg se incadreaza la povesti pescaresti.

Majoritatea victimelor sunt incepatori,asa a fost mereu si se va continua traditia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu dati niciodata cu RIP pentur mine aici, insa omul asta a gresit...si a platit. Si-a primit pedeapsa pentur greselile lui (mica, mare, habar nu am). Problema nu este el, problema este legata de cei care au ramas. Acolo este suferinta.

O vorba spune: "sa nu iti para rau de ce ai facut, sa iti para rau de ce nu ai facut".

Daca maine voi muri, o sa imi para rau de o gramada de lucruri pe care nu le-am facut!

 

Sa-i fie tarana usoara si fie ca familia sa poata trece peste aceasta nenorocire!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai crunt accident moto de care am citit este cel din Arad cu motociclistul taiat in doua de stalp.

FRATEMELEU, ANUNTA CAND PUI LINKURI CATRE ASA CEVA! !!!!!

Ma gandeam ca citesc un articol or smth, cu vreo poza blurata bine, nu ca vad un om rupt in doua cu matele pe afara, absolut necenzurat. DA-O-N PANA MEA!!!

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toti am facut prosti si vom face , cand ai o motocicleta sport o folosesti sport nu touring , nu zice nimeni s-a mergi legal , nici cu Dacia nu mergi legal dar pericolele de pe strazi se stiu bine doar ca nu vrem sa le intelegem , uni dintre noi au prins schema ca ulciorul nu merge de multe ori la apa , din pacate cei mai multi inca nu constentizeaza treaba asta si continua . Tipul aflat in cauza nu sia dat seama ca viata lui se va termina in mai 2017, pe cand cei care il cunosc stiau bine ca inevitabilul se va intampla , dar ce sa mai discutam , era cel mai bun , le dadea praf martalogilor care desi nu merg legal respecta legea conservarii si fizicii . Pacat de familie si prieteni . Majoritatea accidentelor ii indruma pe ,,viteji,, la circuit , doar ca circuitul costa mai mult ca o viata sau nu vor sa se vada pizzda din ei cand le invart alti casca in cap de zici ca se dau cu mopedul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. :rose: :rose:

Cine stie ce a fost acolo... O pata de ulei, o balega, un voblaj, o clipa de neatentie, o "mobra" care nu-i era pe masura de scapat-o in... "sant" :(

Miorita?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Romanii au o vorba : despre morti , numai de bine . La fel si despre cei care inca mai salasuiesc pe aici dar o ard pe ringuri mioritice. Daca baiatul ala avea experienta si stia drumul ca-n palma , inseamna ca ceva a fost acolo de s-a ajuns la o astfel de tragedie. Asta inseamna ca pe drumurile publice unde se da si nea Vasile cu tractorul care pisa motorina pe la toate incheieturile sau badea Ion cu remorcuta lui ca o clepsidra plin cu nisip , o curba nu va fi la fel si a doua oara . Faptul a ajuns la asa distanta , inseamna ca a avut viteza dar inca era sub limita interstelara la care se gandesc unii . Configuratia terenului a facut posibila realizarea acestei distante . Daca era camp dupa acel parapet am fi vorbit de alte distante . In astfel de situatii castigul de imagine si senzatie are un pret mult prea mare pe care il platesc cei ramasi in urma .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...