Sari la conținut

Accident usor Mamaia N - Navodari


Geo_ZGA
 Share

Postări Recomandate

mama am vazut poze.

nu prea se incadreaza la accident usor...

nici nu vreau sa ma gandesc cat va dura cresterea pielii inapoi.

si cum trebuie sa fie sa dormi sa faci dus, sa schimbi pansamente...

brrrr....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nici mama ironiei nu-l spala de atitudinea sub-umana de a cere filmarea accidentului respectiv.

Daca ai cautat vreodata filmulete pe jewtube cu accidente moto, nu te faci cu nimic mai sfant ca mine ci doar mai ipocrit.

 

Jerry,

- a fi motociclistul din discutie

- a face dus

alege unul.

Editat de SjukskĂśterska
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O inventie si mai subtila prin nordul Bucurestiului sunt trecerile de pietoni la iesirea din giratoriu, in intersectii superaglomerate. Faci o structura gandita pentru fluidizarea traficului (giratoriul) si dupa aia ii dai cu tesla-n rulemnti cu o trecere de pietoni nesemaforizata. Te doare creierul...

nu numai in Buc.. si aici. si asa abia se descurca mai trebuie sa se si taraie ca sunt pietoni practic in giratoriu la iesire ...

si mai misto sunt parcarile marcate pana in intersectie. nu vezi nimic. daca mai e si duba sau ceva mai mare... opresti pe trecere, sa vezi caca omori sau nu pe unu'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stop-ul ala e clar pentru drumul

lateral,doar ca,s-a trezit careva de l-a rotit nitel

spre cel ce intra in giratoriu si are cedeaza

trecerea.

Nu l-a "uitat" nimeni

acolo,clar...

Asta e valabil si pt tine cat si pt ady32.

» Post actualizat in 07 Aug 2017 15:01

Asta e valabil si pt tine cat si pt ady32.

» Post actualizat in 07 Aug 2017 15:06

Iata cum voi doi va aflati in situatia cand sunteti in necunostinta de cauza, astfel intr-adevar exista un stop pt cei care circula pe acel drum paralel si secundar, dar exista si un al doilea stop, respectiv cel de dinainte de cedeaza trecerea.

post-90837-0-03067000-1502118069_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mon cher, mai sus am spus ca exista un stop lasat acolo dinainte de construirea sensului giratoriu si am vrut doar sa arat si sa demonstrez decat acest fapt si nimic mai mult.

Eu nu ma aflu aici sa imi dau cu parerea daca acel indicator are sau nu vreo legatura cu intersectia in sens giratoriu ca nu voi face decat sa dau nastere la alte discutii in contradictoriu in plus probabil ca asta va decide altcineva si in alta parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca masina ar fi avut stop, eu zic ca dinamica "datului de pamant" ar fi fost alta, pentru ca auto ar fi trebuit sa plece de pe loc, de la roata blocata, si nu de la roata invartita la ralanti intr-a doua...

 

Mai erau 1-2 sec in care auto ar fi trebui sa-i dea pokemonului prioritate

 

 

 

 

No, si el doarme cu moto in pat

 

attachicon.gif15400986_559081237619872_557435572298294968_n.jpg

 

(si eroul lui e joker)

 

De ce e Joker eroul lui?

 

Si nu in ultimul rand de ce are tricou cu Rolling Stones???

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici e vinovata sageata galvena pentru ca A intrat peste sageata rosie de pe cealalta banda.

 

@superbec: ai intuit corect; am o problema de intelegere, ca altfel nu mai postam aici. Tu, daca ai fi fost in locul loganului, tot cu durerea aia-n p&!a ai fi intrat in intersectie daca l-ai fi vazut pe bezmetic ca vine lansat? Loganul, daca era de 5 minute in giratoriu probabil ar fi fost observat de motociclist (nu neaparat ocolit de motociclistul in cauza, dar macar observat). Pe langa asta, n-ai voie sa intri in intersectie daca o blochezi. Scrie tot in oug. Iar neintelegerea mea apare din faptul ca loganul ar fi trebuit sa cedeze trecerea motocicletei (cel putin teoretic) si cu toate astea, conform unui paragraf citat anterior de un coleg, au prioritate de trecere vehiculele care circula in sensul giratoriu fata de cele care patrund si da, se vede ca loganul patrunde primul. N-am filmarea in fata ca scriu pe telefon dar parca logan era.

 

Acum sa-ti mai dau un exemplu: eu si cu tine intram in intersectie, tu venind din stanga mea. Tu ai cedeaza iar eu am stop. Tu presupui ca eu voi opri, ca ma obliga indicatorul, si te bagi. Eu reduc viteza, vad ca nu trebuie sa-ti dau prioritate tie sau altcuiva si intru si eu. Buf. Cine-i de vina? Eu ca n-am oprit la stop sau tu ca nu mi-ai acordat prioritate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista legal indicator de stop la intrarea in giratoriu. Fizic, mai tranteste/uita un Dorel cate unul, dupa cum se vede.

In plus, nu exista prioritate "inferioara" intre stop si cedeaza trecerea. Unul te obliga sa opresti, altul nu, atat.

Pt ultima oara: "loganul" care e un ford mondeo nu ar fi trebuit sa cedeze nimic motociclistuui. Primul venit, primul servit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici e vinovata sageata galvena pentru ca A intrat peste sageata rosie de pe cealalta banda.

 

@superbec: ai intuit corect; am o problema de intelegere, ca altfel nu mai postam aici. Tu, daca ai fi fost in locul loganului, tot cu durerea aia-n p&!a ai fi intrat in intersectie daca l-ai fi vazut pe bezmetic ca vine lansat? Loganul, daca era de 5 minute in giratoriu probabil ar fi fost observat de motociclist (nu neaparat ocolit de motociclistul in cauza, dar macar observat). Pe langa asta, n-ai voie sa intri in intersectie daca o blochezi. Scrie tot in oug. Iar neintelegerea mea apare din faptul ca loganul ar fi trebuit sa cedeze trecerea motocicletei (cel putin teoretic) si cu toate astea, conform unui paragraf citat anterior de un coleg, au prioritate de trecere vehiculele care circula in sensul giratoriu fata de cele care patrund si da, se vede ca loganul patrunde primul. N-am filmarea in fata ca scriu pe telefon dar parca logan era.

 

Acum sa-ti mai dau un exemplu: eu si cu tine intram in intersectie, tu venind din stanga mea. Tu ai cedeaza iar eu am stop. Tu presupui ca eu voi opri, ca ma obliga indicatorul, si te bagi. Eu reduc viteza, vad ca nu trebuie sa-ti dau prioritate tie sau altcuiva si intru si eu. Buf. Cine-i de vina? Eu ca n-am oprit la stop sau tu ca nu mi-ai acordat prioritate?

Io nu cred ca ai permis ! Nu exista !!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici ...

lol... eu am prioritate de bmw negru ... si la scuteristi nu dau prioritate din principiu

 

Io nu cred ca ai permis ! Nu exista !!!

esti adormit... nu vezi ca e de la Pitesti ... dai un ban permis primesti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Banditosul argintiu

1: vinovatul legal e șoferul autoturismului, pentru neacordare de prioritate. Punct.

2: vinovatul moral e flăcăul nostru motociclist pentru neatenție, viteză neadecvată evitării oricărui pericol, plus supraevaluarea abilităților proprii în caz de frânare de urgență și lipsa echipamentului de protecție minim, asa, de bun simt (o gecuță din piele, cumpărată ieftin, de la second-hand, cu 20 de lei, l-ar fi protejat de julituri, la viteza aceea mica a trântei),

Oricum, șoferul va plăti daune legale, materiale și morale. Sunt curios cât va cere flăcăul nostru pentru smalțul lui destul de pușcat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferul autoturismului a circulat absolut legal. Motociclistul a gresit grav din punct de vedere al respectarii indicatoarelor rutiere si a modalitatii de control a motocicletei.

Cei care aveti alte idei puteti sa mergeti linistiti sa predati permisul la politie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferul autoturismului a circulat absolut legal. Motociclistul a gresit grav din punct de vedere al respectarii indicatoarelor rutiere si a modalitatii de control a motocicletei.

Cei care aveti alte idei puteti sa mergeti linistiti sa predati permisul la politie.

si o mica completare...

intai folositi acest aparat si numai dupa aia sa predati fasiile de permis!!

c7bdcf5e296e1f0dbafd5eb01dd393f90749d998

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In animatie e clar cel cu galben vinovat. De ce? Pentru ca a schimbat banda. Putem presupune ca cel risu se invartea de cateva zile in guratoriu (nu se hotara pe unde sa iasă).

Nu exista argumentul ca cel aflat deja in i tersectie avea prioritate pentru ca nu se stie de cat timp era acolo.

 

In accidentul de fata, daca autovehiculul se invartea acolo de 10 minute, cine era vinovat? Moto ca nu a acordat prioritate, da? Dar dacă era el racheta si mobristul avea 10 km pe ora? Lucrurile astea fara filmare... Nu prea pot fi analizate.

Dacă eram la volan si VEDEAM racheta nu as fi intrat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greșit!

 

Verde procedează corect legal (desi nu moral).

La politie va fi considerat vinovat cel portocaliu.

 

Imaginează-ți 2 benzi pe sens... Cand schimbi banda, te asiguri, corect? Acum, iei capetele și le unești. Obtii un giratoriu... Si se aplica aceeasi reguli.

 

Daca insa existau marcaje de preselectie.... Era altceva.

Editat de sebibv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neincadrare corespunzatoare pt verde

uau! in sfarsit!

cand tot zbieram eu chestia asta mi-au sarit toti in cap.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta in cazul animatiei. Cocalarul a avut problema cu prioritatea la patrundere si condusul ca o cizma

am vazut filmarea..

el a intrat al doilea in sens, avea loc sa evite fara frana, putea frana / incatini, avea optiuni.

s-a blocat / taiat / lipsa experienta, nu stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu neincadrarea e cam la ordinea zilei..n-ai ce sa-i faci...aici e prea mic rondul, dar pentru cine trece pe la arcul de triumf cam stie cum e treaba.

Vine cate unul pe banda 1 de pe Kiseleff si vrea sa faca toata intersectia..spre aviatorilor si blocheaza toate celelalte benzi ..ca daca vrei sa iesi din rond trebuie sa-i dai prioritate..ca schimbi banda...acolo sa vezi distractie.

Plus ca majoritatea nu-si tin banda, ca nu sunt in stare sa ia o curba corect..trec zilnic pe acolo si ma crucesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu a aparut individul care sa zica cum ca motociclistul a avut prioritate ca era din localitate pe cand ala cu masina era vizitator. Cate pagini sa mai astept?

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...