Sari la conținut

Unde schimb un cauciuc sector 6?


Postări Recomandate

Am schimbat pentru o motocicleta la autosoft militari. Cand a ajuns la stadiu de echilibrarea a zis ca nu face si oricum ar fi inutil pe un cauciuc nou, ca trebuie rulat ceva sute de km intai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Caut in sectorul 6 sa schimb cauciucul spate la o Yamaha Majesty 125 din 2002. Ma intereseaza si echilibrat. Ideal in Militari. Eventual si un pret. Multzam

stiu ca nu este chiar in sectorul 6 dar...

​Comuna Chiajna, Sat Rosu pe artera principal , "Red wheel"; am schimbat inclusive la roti cu camera

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu poti lasa o roata neechilibrata, mai ales cand anvelopa este noua. Nici janta si nici anvelopa nu sunt perfecte. Sa mergi cu dezechilibrari de zeci de grame nu cred ca este recomandat, mai ales la moto !? Aaaa... ca ar trebui reechilibrate dupa cateva sute de km... este altceva... dar cati o mai fac ? S'apoi, vorba colegului de mai sus, mai este valabila "teoria" si pentru gumele fara camera ?

Hai ca, se pare, a venit primavara, la multe plimbari !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Metric Motion nu se ocupa de scutere, la Red Wheel nu se ocupa de nimic cu 2 roti (am luat contactul de aici https://www.google.ro/maps/place/Red+Wheel+Service/@44.4453938,26.0175146,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xbd84136acb04370a!8m2!3d44.4453938!4d26.0175146). Are cineva un nr de la service-ul ala de pe Ceahlau, sa nu ma duc aiurea cu cauciucul pana acolo? As evita Autosoft pt ca vreau neaparat echilibrare, ca altfel faceam la alex_en, dar nu are stand de echilibrare pt modelul de prindere roata spate cum am eu. Mersi de ajutor. PS: cauciucul e tubeless

Editat de Filosofull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Metric Motion nu se ocupa de scutere, la Red Wheel nu se ocupa de nimic cu 2 roti (am luat contactul de aici https://www.google.ro/maps/place/Red+Wheel+Service/@44.4453938,26.0175146,15z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xbd84136acb04370a!8m2!3d44.4453938!4d26.0175146). Are cineva un nr de la service-ul ala de pe Ceahlau, sa nu ma duc aiurea cu cauciucul pana acolo? As evita Autosoft pt ca vreau neaparat echilibrare, ca altfel faceam la alex_en, dar nu are stand de echilibrare pt modelul de prindere roata spate cum am eu. Mersi de ajutor. PS: cauciucul e tubeless

Eu am montat la cei de pe Ceahlau, au fost OK, dar m-am dus cu rotile date jos.

 

https://www.facebook.com/Vulcanizare.Auto.Moto.Crangasi/?ref=br_rs

 

NR TEL: 0765 666 257

 

Asfalt uscat,

Florin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat la cei de pe Ceahlau, nu fac decat cu roata data jos, ca e mult de munca la scutere. Asa mi-au zis si la metric. Cam aiurea pt ca am masina in service si oricum nu ma pricep sa demontez roata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca va trebui sa inveti sa dai roata jos.

 

Despre Autosoft. Preturi mari, au multi angajati type Dorel/ Am fost cu masina pt geometrie. Fisa arata ca rotile au fost aliniate, volanul statea la peste 10grd bracat. Bani aruncati la gunoi. Dupaia am cautat pe forumuri, multi se plingeau de Autosoft pt aceeasi eroare. Ma gindesc ca si la cauciucuri pot da rateu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o dau jos e simplu, sa o pun la loc e mai greu, cureaua trebuie sa aiba o tensiune, roata sa fie dreapta, sa nu calce stramb, surubul trebuie strans cu anumita putere, nici nu stiu daca nu cumva trebuie data jos bascula ca la EN500, ca atunci se complica si mai rau


» Post actualizat in 29 Mar 2018 11:58

sau bascula se dadea jos doar la schimbatul curelei... ma rog, se vede cat ma pricep

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu fac naveta cu el din afara orasului, inclusiv pe autostrada, unde ii dau si 110 (atat poate), deci nu vreau sa risc nimic. Ms de sfaturi oricum. Ma vad nevoit sa largesc aria de cautare, deci astept recomandari si din alte sectoare, conditiile fiind sa desfaca roata acolo si sa o echilibreze dupa montare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat la scuter centre, au zis ca desfac ei roata, de echilibrare au zis "doar daca e nevoie", nu stiu ce inseamna asta. Ma duc saptamana viitoare, e cu programare. Nasol ca tre sa merg cu cauciucul pe umar juma de oras. Pret 60 lei. Ms de pont

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...