Sari la conținut

Accident Pe Barbu Vacarescu


Makalu
 Share

Postări Recomandate

Pe baiat il cheama Horatiu. Radu e de familie.

In plus, are B-ul de 16 ani.

 

Putea sa-l aiba de 100 de ani. Tot nu ajuta cu nimic pe moto.

 

Sanatate maxima pilotului si recuperare completa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Damn it! Mama lor de conservari tampiti...fratilor io zic ca mai atentie sporita, e una dintre lunile anului care conservarii nu se asteapta la motoare pe strada!

 

Insanatosire grabnica motoristului si fara complicatii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...e una dintre lunile anului care conservarii nu se asteapta la motoare pe strada!

 

Survolaje, astia nu se asteapta niciodata sa intalneasca masini sau pietoni. Eu era sa ii sparg mufarina lu unu d'asta ieri, cand era sa ma calce pe trecerea de pietoni, ca cica nu m-a vazut, desi eram deja pe trecere si se mai si oftica ca ii dadusem un pumn in timp ce trecea pe langa mine in masinuta lui de 10000 Euro, un Renault Megane, de parca ar fi avut Audi A4 sau Mercedes SLK. Si se mai dadea si cocos. Ca e masina lui si face ce vrea... :rose: Adica odata cu masina si-a cumparat si strada. Norocul lui ca ma asteptau oamenii, ca altfel il bateam si mai chemam si politia, ca m-a acrosat pe trecere. Concluzia off-topicului? Astia nu o sa fie atenti suficient NICIODATA. Poti sa ai si 10 girofare, 20 de veste reflectorizante si poate si vreo 2 sirene antiaeriene montate pe motor ca sa ai vreo sansa sa fi reperat de astfel de specimene in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Survolaje, astia nu se asteapta niciodata sa intalneasca masini sau pietoni. Eu era sa ii sparg mufarina lu unu d'asta ieri, cand era sa ma calce pe trecerea de pietoni, ca cica nu m-a vazut, desi eram deja pe trecere si se mai si oftica ca ii dadusem un pumn in timp ce trecea pe langa mine in masinuta lui de 10000 Euro, un Renault Megane, de parca ar fi avut Audi A4 sau Mercedes SLK. Si se mai dadea si cocos. Ca e masina lui si face ce vrea... :rose: Adica odata cu masina si-a cumparat si strada. Norocul lui ca ma asteptau oamenii, ca altfel il bateam si mai chemam si politia, ca m-a acrosat pe trecere. Concluzia off-topicului? Astia nu o sa fie atenti suficient NICIODATA. Poti sa ai si 10 girofare, 20 de veste reflectorizante si poate si vreo 2 sirene antiaeriene montate pe motor ca sa ai vreo sansa sa fi reperat de astfel de specimene in trafic.

 

Mda...pacat ca nici pielea ta nu poti sa ti-o pazesti, vine cate un bou d-asta de te mutileaza pe viata... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe baiat il cheama Horatiu. Radu e de familie.

E la urgenta. Are o mana rupta, care trebuie operata zilele astea. Cateva contuzii si s-ar putea si ceva la genunchi.

Intr-adevar mergea lejer, linistit. In plus, are B-ul de 16 ani.

 

Cum are B de 16 ani cand la profilul lui scrie ca are 24 de ani?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tau....mai da o "geana" pe profilul lui...ii nascut in August 1963...

 

Sry, aveti dreptate...

Insanatosire grabnica, asteptam detalii cu privire la starea lui. :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reptile,nu stiu cat de buna e metoda cu spartu parbrizelor,dupa aceea poate si ei o sa adopte un comportament ostil fata de noi....unde o sa ajungem????sa ne macelarim unii pe altii,pe strazi??nici nu stiu cum sa ma mai port cu soferii astia neatenti,cre ca depinde de starea in care sunt... sa nu ma intelegi gresit,si mie imi vine sa ii sparg mufa la cate un prost,dar nu stiu cat de bine e... :rose:

pentru radu,insanatosire grabnica si multa atentie pe viitor.bafta

 

Deci tu zici ca atunci cand soseaua e libera si cand unu cu un microbus vine pe banda mea (desi nu avea nici o masina in fata sau in spate) si vad pe sofer ca rade ca un prost si ma forteaza sa ies de pe sosea si cat pe ce sa iau in brate un copac.Tu zici ca trebuia sa ii multumesc ca m-o ajutat sa-mi iantaresc reflexe sau sa-i sparg geamul si sa-i rup gura (retine eram doar noi 2 pe sosea) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am cunoscut la Ruse la restaurant. Mi s-a parut la locul lui si foarte stapan pe el...

Insanatosire cat mai grabnica Horatiu... Sper sa ne revedem curand. Cat despre soferi de duminica care nu stiu sa se uite in oglinzi... :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba ce naspa.Insanatosire grabnica si sper sa nu se lase de motocicleta.

 

Chiar daca nu ar fi fost incepator,motocicleta era nou nouta si inca in rodaj deci oricum nu mergea prea repede(zic si eu ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pun si eu niste poze ...

Ciudat ca nici Ford-ul si nici R6-le nu au lasat nici cea mai mica urma de franare !!! :rose: :blink:

Din ce am vazut eu ... presupun ca masina a lovit motocicleta din lateral (carena si roata fata a motoretei)

Salvarea a venit foarte repede ... maxim 10 minute.

La locul accidentului oprise inaintea mea Dan Cotenescu care a chemat instant o duba cu care sa-i care mobra baiatului acasa.

M-au amuzat cativa baieti care s-au oprit ... au tras miste poze ... au intrebat de motociclist cine e cum e ... apoi s-au urcat pe cai, au intors pe sensul celalat, au huruit zgomotos tobele ... de abia au putut sa se opresca la semaforul de la algip pt ca era oricum ROSU !!!! :lol: :D :D

 

Soferul care a cauzat accidentul era complet distrus ... a stat in fund fara sa poata articula un cuvant mult timp !! ... Era tocmai bun de batut ... sunt un pic ironic !!

 

Iar despre manelistii aia cu 2 - 4 clase .... nu pot sa zic decat ca au pus carca sub motor si l-au ridicat in duba, au mers cu 1 sau 2 masini acasa la motociclist si i-au decarcat-o !! ... asta dupa ce "niste motociclisti" ne-au aratat o goneta pana la semafor ! Bravos !!

 

Mai subtire cu "sofer muist", "manelisti cu 4 clase" ... etc ... din spatele monitorului !

post-135-1168891370_thumb.jpg

post-135-1168891387_thumb.jpg

post-135-1168891398_thumb.jpg

Editat de Co_Blue
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii ne-am fi dorit mult sa se incheie sezonzul si asta numai pt a mai scadea nr acidentelor. E limpede ca si la 40 de grade si la 0 manelistii o specie de primitivi cu permis, in libertate. Prin urmare degeaba te feresti cand e rece, pt ca o poti patzi lejer peste o luna, doua... protagonistii fiind mereu aceiasi...

 

Sanatate multa, Horatiule! :rose:

 

.....

Mai subtire cu "sofer muist", "manelisti cu 4 clase" ... etc ... din spatele monitorului !

 

Bineinteles ca nu e un limbaj tocmai potrivit pt oameni care au si alte pasiuni in afara berii si a meciurilor de fotbal.

Crezi ca e suficient sa scriem despre accident si in cel mai fairplay gest de toleranta sa le acordam clementa unora care aproape ne vaneaza pe sosea? Ba sa caste ochii! Ca pot deveni criminali in fractiuni de secunda!

I-au carat motorul? Ei bine.. frumos gest, dar asta nu inseamna ca accidentul nu l-a produs.

'ntelegi?

Personal nu am nimic cu baiatul, dar ca sofer, l-as trimite pe banca de rezerva. Asta pt ca e posibil ca data viitoare sa comita un accident mai grav, daca maniera de a conduce denota atata inteligenta cat au si cei care sustin ca maneaua e muzica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am fost la spital la ora 21 si am aflat ca a fost internat la ortopedie. Cand am mers sa il vedem o asistenta ne-a spus ca a fost externat, desi nu era de externat, va rog ca cine are numaru` lui Horatiu de telefon sa mi-l dea si mie. Multumesc si multa bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Bineinteles ca nu e un limbaj tocmai potrivit pt oameni care au si alte pasiuni in afara berii si a meciurilor de fotbal.

Crezi ca e suficient sa scriem despre accident si in cel mai fairplay gest de toleranta sa le acordam clementa unora care aproape ne vaneaza pe sosea? Ba sa caste ochii! Ca pot deveni criminali in fractiuni de secunda!

I-au carat motorul? Ei bine.. frumos gest, dar asta nu inseamna ca accidentul nu l-a produs.

'ntelegi?

Personal nu am nimic cu baiatul, dar ca sofer, l-as trimite pe banca de rezerva. Asta pt ca e posibil ca data viitoare sa comita un accident mai grav, daca maniera de a conduce denota atata inteligenta cat au si cei care sustin ca maneaua e muzica.

 

1 Eu nu iau apararea soferului !!! Nici eu si nici tu nu cred ca avem dreptul sa-l catalogam sau sa-l judecam. ... cred ca politia se ocupa de asta ... asa cum pot si ei saracii !!! :rose:

2 Nu cred ca soferul l-a vanat pe motociclist !!!

3 Cred ca se poate intampla oricui sa greseasca ... eu conduc destul de mult si de multi ani ....

4 Nu toti cei care sunt echipati de fotbal si joaca acest sport ... sunt manelisti ! cred ca ai probleme de conceptie .. sau atitudine !

 

PS: eu nu joc fotbal !

Editat de Co_Blue
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 Eu nu iau apararea soferului !!! Nici eu si nici tu nu cred ca avem dreptul sa-l catalogam sau sa-l judecam. ... cred ca politia se ocupa de asta ... asa cum pot si ei saracii !!! :rose:

2 Nu cred ca soferul l-a vanat pe motociclist !!!

3 Cred ca se poate intampla oricui sa greseasca ... eu conduc destul de mult si de multi ani ....

4 Nu toti cei care sunt echipati de fotbal si joaca acest sport ... sunt manelisti ! cred ca ai probleme de conceptie .. sau atitudine !

 

PS: eu nu joc fotbal !

 

 

Nu inteleg... nu m-am referit la tine... Apoi... este un forum ,deci un loc unde imi pot exprima parerea.

Esti manelist? Imi cer scuze daca te-am deranjat. Din pacate pt cei care sustin genul asta, "manelist" este un termen des folosit la adresa celor care sunt implicati in accidente unde motociclistii devin tzinte.

1. Toti o facem!

2. "Rasfoind" forumul vei remarca, cred, de ce unii consideram "vanatoare" de motociclisti, traficul in jungla de la noi.

3. Se intampla oricui, bineinteles.. si eu am gresit ca sofer de conserva, fara a implica insa vreun motociclist. Ma uit dupa ei sa-i pot feri si sper sa reusesc mereu.

4. Nu m-am referit la fotbalisti... e posibil sa nu fi citit prea atent ce am scris. Probleme de conceptie nu am :blink: iar atitudinea mea seamana mai mult cu a unui pacifist cand e vb despre suferinta. Din pacate secvente din viatza, uneori similare, ne fac sa ne dam seama ca unii dintre noi chiar nu au ce cauta pe sosele. Poate ca am gresit facand afirmatiile astea fata de prietenul tau, dar nu ma las intimidat asa usor de 'smecherii' ale unor tineri prea siguri pe ei.

5. Daca vrei, putem sta de vorba pe mess sau email, nu vreau sa intru cu tine intr-o polemica de cateva posturi aici, unde altii asteapta sa citeasca lucruri interesante.

 

Bafta!

Editat de CBR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg... nu m-am referit la tine... Apoi... este un forum ,deci un loc unde imi pot exprima parerea.

Esti manelist? Imi cer scuze daca te-am deranjat. Din pacate pt cei care sustin genul asta, "manelist" este un termen des folosit la adresa celor care sunt implicati in accidente unde motociclistii devin tzinte.

1. Toti o facem!

2. "Rasfoind" forumul vei remarca, cred, de ce unii consideram "vanatoare" de motociclisti, traficul in jungla de la noi.

3. Se intampla oricui, bineinteles.. si eu am gresit ca sofer de conserva, fara a implica insa vreun motociclist. Ma uit dupa ei sa-i pot feri si sper sa reusesc mereu.

4. Nu m-am referit la fotbalisti... e posibil sa nu fi citit prea atent ce am scris. Probleme de conceptie nu am :blink: iar atitudinea mea seamana mai mult cu a unui pacifist cand e vb despre suferinta. Din pacate secvente din viatza, uneori similare, ne fac sa ne dam seama ca unii dintre noi chiar nu au ce cauta pe sosele. Poate ca am gresit facand afirmatiile astea fata de prietenul tau, dar nu ma las intimidat asa usor de 'smecherii' ale unor tineri prea siguri pe ei.

5. Daca vrei, putem sta de vorba pe mess sau email, nu vreau sa intru cu tine intr-o polemica de cateva posturi aici, unde altii asteapta sa citeasca lucruri interesante.

 

 

Bafta!

 

 

este o discutie pe care ati inceput-o aici...mi se pare normal sa o continuati tot aici...unde ne priveste pe toti...NOI(motociclistii) suntem cei lezati...si amicul soferului sare atit de sus cind ANIMALUL :rose: nu are nimic...ginditi ce spunea dak era si el in spital...sau cineva apropiat lovit de cite un ANIMAL iesit la vinatoare...

lui Horatiu ii doresc insanatosire grabnica...

Editat de magg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...