Jump to content

MotoVloggeri Romani

AlfaMoto
 Share

Recommended Posts

De acolo vine si Baicări de weekend, fiecare foloseste bunul lui cum considera.

Si eu numa la uzura si costul implicit ma gandesc cand dau  braap braaaap braaaap prin paduri sa ies din noroaie... ăă.. nu 🤣

Acum 2 minute, hora09 a spus:

Si eu numa la uzura si costul implicit ma gandesc cand dau  braap braaaap braaaap prin paduri sa ies din noroaie... ăă.. nu 🤣

In loc sa faci economie🤣

22 minutes ago, Adrian M. said:

In loc sa faci economie🤣

Depinde si ce vrei de la motociclism. Una e sa-ti iei moto doar ptr a scurta timpul pana la job, caz in care mai bine iei un scuter.
In ceea ce ma priveste, decat s-o fâțâi prin oras sau prin tara, prefer sa strang banii si sa plec cate-o luna intr-o tura mai lunga prin alte tari.
Voi avea timp ptr plimbari in Romania la batranete... daca mai ajung.

Cand titlul vlogului tau este: DE CE SA NU MERGI, atunci devine valabil pentru toata lumea. Daca spuneai, de ce NU MERG, era altceva.

Apoi o dai cu depinde ce vrei de la motociclism. Ai pus tuturor pe cap palaria cu nu mergeti in oras. Nu o mai intoarce ca la Ploiesti, ca nu iese. Asta i titlu de clickbait, stii asta , nu? Senzationescu, etc. Aceeasi abordare.

Gata, eu ma retrag, am spus ce aveam de spus. Agit prea mult un topic mort in papusoi, si nu i bine :))

2 sau 3 vrei am facut si naveta zilnic la lucru cu varadero, 10% fix cat masina mea. Ca era naveta, plimbare  de o zi sau vacanta, o cheie pentru un fier si restul e can can

Eu unu sunt mai simplu si fierul din dotare il folosesc la tot, am avut mai multe moto in paralel si la.fel in cazul masinii, nu ii de mine

Acum 7 minute, Baxxter a spus:

Eu m-am gasit nimic interesant in filmele postate de Kosh. Risipă de mb fara conținut. Punct.

Fiecare cu scara lui de valori ...aia e ...mai nashpa cu insistenta  🤪

1 oră în urmă, Adrian M. a spus:

Gata, eu ma retrag,.....

Fugi la depou ...👹

Nici eu nu am B-ul si am +40 de ani.
Merg in orice conditii atat timp cat nu am alternative. Daca am alternative nu vad de n-as profita de acestea.
Nu-ti face nimeni statuie daca-ti complici viata aiurea.

2 hours ago, Baxxter said:

Va inflamati degeaba. Eu m-am gasit nimic interesant in filmele postate de Kosh. Risipă de mb fara conținut. Punct.

Ciudat cum pe la postarile mele din Turcia si Grecia, n-ai postat asta.

Acum 15 minute, Kosh a spus:

Ciudat cum pe la postarile mele din Turcia si Grecia, n-ai postat asta.

La Turcia am incercat sa te urmaresc dar m-am plictisit rapid, cu Grecia nu mi-am mai pierdut vremea. 

Da, sunt niste filme frumoase de familie,  dar nu e nimic spectaculos in ele. 

Încearcă ceva original,  nu clișee. 

Acum 36 minute, Sinner- a spus:

cu injuraturile de rigoare caci o ard pe engleza, new episode:

E 2020, cine mai face mofturi la engleza e.... anyway, mult succes!

problema este ca in romania, views fac numai cei care se injura sau comenteaza in trafic, cursele, zero.
Adica, n am nimic impotriva acelor genuri de vlog, doar ca eu ne facand acel ceva, n-am can-can uri d astea cotidiene inc are sa se regaseasca oamenii.

Si incerc sa mai atrag ceva views de pe afara, si munca dracu la fiecare episod

Eu mai urmaresc vloggeri de pe afara. 

Nu stiu daca este mai greu sa adaugi subtitrari, dar eu prefer o romana, poloneza, franceza, rusa, indoneziana, turca, greaca naturala, cu subtitrari in engleza decat o engleza chinuita. 

Generic vorbind, fara nici o aluzie. 

Plus de asta, mi se pare mult mai ok un vlogger care se exprima in limba lui si pune subs pt a creste audienta, decat unul care suna chinuit intr-o limba straina. 

My 2c.

Acum 5 minute, _Raul_ a spus:

decat o engleza chinuita

+1, de aia de nu mai stiu cand nu ma mai uit la DriveMag, unu din tovarasii de acolo imi produce gag reflex
YT scoate subtitrari automate decente, daca nu, intelegi contextul

Acum 3 ore, Sinner- a spus:

problema este ca in romania, views fac numai cei care se injura sau comenteaza in trafic, cursele, zero.
Adica, n am nimic impotriva acelor genuri de vlog, doar ca eu ne facand acel ceva, n-am can-can uri d astea cotidiene inc are sa se regaseasca oamenii.

Am observat ca montajul si editul sunt destul de fain lucrate, pacat ca e munca multa si viewuri putine, dar daca o sa continui asa sigur va creste canalul.

Acum 16 minute, hora09 a spus:

... unu din tovarasii de acolo imi produce gag reflex...

Am ras puternic 😂

Acum 3 ore, Sinner- a spus:

recomand titluri click-bait. :D 

Acum 42 minute, _Raul_ a spus:

Eu mai urmaresc vloggeri de pe afara. 

Nu stiu daca este mai greu sa adaugi subtitrari, dar eu prefer o romana, poloneza, franceza, rusa, indoneziana, turca, greaca naturala, cu subtitrari in engleza decat o engleza chinuita. 

Generic vorbind, fara nici o aluzie. 

Plus de asta, mi se pare mult mai ok un vlogger care se exprima in limba lui si pune subs pt a creste audienta, decat unul care suna chinuit intr-o limba straina. 

My 2c.

nu sta nimeni sa citeasca man, n-are lumea rabdare. zic.

Acum 6 minute, frigider a spus:

n-are lumea rabdare

ma.. cam asa este, dar aia care rabdare nu are vrea sa se uite la ciocneli, cazaturi, muituri.
De restu care au interese si curiozitati: sapa, cauta, intreaba, asculta, citesc! Depinde ce continut ai, asa si clientela

thnk u guys.

Problema este ca in romaneste, din pacate, google nu are subtitrari automatizate.
Cum zice si frigider, din pacate cam asa este, nu prea sta lumea sa citeasca.

Am un an si ceva de cand il fac, si da, este dureros.
Stiu cat timp pierd la montajele alea sa fie dragute cat de cat, iar cand vad pe altii care doar isi lipesc textele si au zeci de mii views, imi crapa nervii, dar, asta este lume ain care traim.

Tot internetul reflecta de fapt starea de fapt a populatiei majoritare, superficiali si orientati pe 'borhot'.
Cand am inceput vlogul am crezut ca lumea va cauta calitate si lucruri montate cu grija si arnajate si muzica si efecte..gen.. movie style nitel, dar.. 

Posibil gresesc undeva, insa subcriverii sunt fte importanti, eu la 1500 Sbs fac in medie 500-700 views per video, problema este sa ajung la SUBSCRIBERI mai multi.
Citesc non stop pe net sa incerc sa inteleg cum as putea sa il cresc, insa, no luck so far.

Imi place insa fte mult sa montez si mai ales sa arat oamenilor ce se intampla la curse behind the scenes.
Din fericire, a avut si un efect advers pozitiv - anul acesta MICHELIN ma sponsorizeaza cu pneuri in urma acestui vlog si al celorlalte videouri sucrte de pe FBK pe care le fac periodic.
Asta imi mai indulceste nitel amarul lipsei de views :)

• 1 month later...