Sari la conținut

MotoVloggeri Romani


AlfaMoto
 Share

Postări Recomandate

Ahahah ce are mah ala lipit pe casca??

 

Un fel predator din Voluntari pe buget de criza.

e de la Brasov el ma...patria vlogger-ilor....ca nu stiu cum se face dar toti parlitii astia sunt de acolo....si casca, din moment ce se atinge indecent cand il vede pe Walterrific a vrut si el casca jme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acolo ca acolo e lumea mai calma si nu-i bate si/sau ii ia pe capota nimeni... vorba lui paulynos. Si na, aparent e mediul propice ca sa "rasari"

Uite, am gasit asta cu NakedDude (unul din clanul vloggerilor bambilici populari) cum se duce el in Italia sa-i invete pe Italieni cum se merge cu motoreta :)) https://youtu.be/-K8H8La3H00?t=186



Problema la bambilici e ii ignori si te prefaci ca nu exista, poate poate vor trece de la sine. Din pacate nu functioneaza asa si oamenii capata teren cu zeci/sute de mii de subscriberi care ii aplauda. Cui se adreseaza materialele lor stim deja, faza e ca daca doar primesc aplauze peste tot au inceput sa se bata cu caramida in piept ca ei cresc si reprezinta motociclismul in Ro. Si-am intrat la un bambilici pe pagina sa ii zic ca e penibil. Apoi a urmat discutia aia lunga in care s-au strans bambilicii sa imi transmita ca ei se simt offended si ca sunt eu frustrat :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca i-ai luat tare cu 6 metrii :P

Nici macar, ca pe FB am poza cu ktm-ul.

Ideea nu e ca nu i-ar lasa societatea sa aiba libertate de exprimare, ca nu le-a pus nimeni mana la gura cum ziceam mai sus, ci ca fac intentionat content din asta de calcat ca sa castige subscriberi... si probabil bani, desi daca nu ma insel conturile de youtube de ro sunt mai prost monetizate decat alea de US.

 

Si pt ca sunt attention whores cu material din asta cu titluri/poze click-bait de calcat ca sa dea copilasii de 12 ani click, cand i-am zis bambiliciului ca nu e frumos ce face, (trecand peste penibil) ca e meschin si ei sunt constienti de asta, mi-a raspuns ca el reprezinta motociclismul in romania si ca eu sunt hater... in timp ce s-au strans si restul de cotei si s-au dat offended.

 

Ce vrei.. fiecare e rege in canalul lui acolo :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In caz ca nu stiati ce inseamna motociclismul....aparent inseamna sa iti iei casca in cap...


» Post actualizat in 22 Mar 2018 08:31

si unul din commenturile de sustinere...

 

Motor)Bike UN MARE FAN ,TE URMARESC DIN LUNA NOIEMBRIE, PLUS ASTA IN VARA FAC 14 ANI SI DE MIC MA INCLIN SPRE MOTOARE SI MIE IMI PLAC CAND VAD UNA SIMT DE PARCA AS AVEA FLUTURI IN STOMAC DE PARCA MAS INDRAGOSTI. LA CATI ANI IMI POT LUA ZGOMOTOCICLETA ?; )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Naked ala mere gol pe motor macar? Nu ca as vrea sa-l vad...

La izba cu 5-arul au fost muuuult mai mult de 6m! Oare cu banii din asigurarea aluia si-a luat horneta? Sau cu cei din canal?

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a raspuns ca el reprezinta motociclismul in romania

Pai sa vina si aici sa stea putin de vorba cu noi in calitate de reprezentant al motociclismului romanesc. :laugh:

Ce motociclist esti daca nu rezisti la putina tavaleala? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa vina si aici sa stea putin de vorba cu noi in calitate de reprezentant al motociclismului romanesc.

Ce motociclist esti daca nu rezisti la putina tavaleala?

Nu cred ca inteleg cu ce tip de copilasi ai de a face. Oamenii o ard pe push-back de "nu-ti place nu te uita".

 

Cel mai tare s-au oparit cand le-am zis ca umbla cu cioara vopsita, desi ei sunt constienti ca sunt vidanjori.

 

In fine, discutia a fost mai lunga, daca vrei sa va amuzati, scriete-mi in prv si va dau linkul de FB, ca am mai zis ca nu le pun numele aici.

 

Astept cu interes un vlog despre mine :)))))) oare or munci toti la el?

post-13322-0-59996800-1521709400_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moama ...da aveti timp ma de cautati toate tampeniile ... :crack:

 

'Vlogghingu' asta este un adevarat fenomen ....ma uit la shoarecu meu .... degeaba am incercat sa-i explic cate ceva vis-a-vis de content , de modul de filmare .....de ''pus in pagina '' o poveste ...de penibilul a ceea ce face ......am renuntat :-L .

Astea-s vremurile , si trebuie sa le acceptam asa cum sunt cu speranta ca o sa-si revina .

Bai, asa e.

Si fi-miu m-a intrebat ca daca tot umblu cu camera pe casca, de ce nu pun si pe yt. I-am aratat ca am niste filmulete pe yt, cu plimbari, cu chestii. Dupa ce s-a uitat cateva minute a inchis dezamagit ca eu de ce nu vorbesc, de ce nu zic nimic?!?! Deci asta e trendul. Vloggingul, live-up pe FB e the shit acum. Inca reusesc sa tin sub control copilul ca sa isi posteze toate cacaturile pe yt, dar cat de curand se va alatura si el gloatei.

 

Si da, mai prind si eu cate un video al vreunui volgger de pe afara. Aia au chestii mai interesante, parca au o tema in spate, vor sa faca lucruri. Ai nostri vlogeeri se bucura daca le intoarce o masina in fata. Calitatea e zero. Dar normal ca pustimea se bucura - oaaaa, o fata pe motor; uuuu, un baiat era sa faca accident; uite-l pe asta cum face wheelie la semafor... Aia se uita ca ala a facut accident, dar nu stiu sa vada ca ala n-a fost in stare sa franeze / sa faca o eschiva sau da dea motoreta 20 cm mai in spate sa iasa proasta din parcare. Acum sunt alte vremuri - o motoreta colorata si care ia binisor peste 200 costa putin peste 1000 de euro, o camera e si aia cateva sute de lei, internet e la orice gard si prosti care sa puna botul la asa ceva sunt cacalu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, asa e.

Si fi-miu m-a intrebat ca daca tot umblu cu camera pe casca, de ce nu pun si pe yt. I-am aratat ca am niste filmulete pe yt, cu plimbari, cu chestii. Dupa ce s-a uitat cateva minute a inchis dezamagit ca eu de ce nu vorbesc, de ce nu zic nimic?!?! Deci asta e trendul. Vloggingul, live-up pe FB e the shit acum. Inca reusesc sa tin sub control copilul ca sa isi posteze toate cacaturile pe yt, dar cat de curand se va alatura si el gloatei.

 

Si da, mai prind si eu cate un video al vreunui volgger de pe afara. Aia au chestii mai interesante, parca au o tema in spate, vor sa faca lucruri. Ai nostri vlogeeri se bucura daca le intoarce o masina in fata. Calitatea e zero. Dar normal ca pustimea se bucura - oaaaa, o fata pe motor; uuuu, un baiat era sa faca accident; uite-l pe asta cum face wheelie la semafor... Aia se uita ca ala a facut accident, dar nu stiu sa vada ca ala n-a fost in stare sa franeze / sa faca o eschiva sau da dea motoreta 20 cm mai in spate sa iasa proasta din parcare. Acum sunt alte vremuri - o motoreta colorata si care ia binisor peste 200 costa putin peste 1000 de euro, o camera e si aia cateva sute de lei, internet e la orice gard si prosti care sa puna botul la asa ceva sunt cacalu.

 

De un lucru clar sunt buni....exemplul perfect de ASA NU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap.

 

Asta ca ne dam noi seama. Cei cu experienta (atata cata e, la unii mai multa, la altii mai putina), dar care vrem sa mai invatam si cate ceva. Dar dupa cum se vede din subscriberi si commenturi, lumea percepe altfel motociclismul.

 

Sa-mi bag... daca un vlogger din asta cu jdemii de subscriberi si-ar face si niste episoade in care ar povesti cate o carte citita de el, sa mor de nu mi-ar capta atentia. Da frate, uite, printre masini si pietoni chiauni povestesti si Contele de Monte Cristo. Sau Crima si Pedeapsa... Dar ei inca sunt la stadiul de "uite-o pe aia ce c*r are" si "pisi, ti-ai luat telefon nou!?!?"...

 

 

Mie asta mi s-a parut un pic altfel. Pacat ca n-a continuat.

 

Ideea e ca se poate sa faci un pic altfel - trebuie doar sa vrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumva mi-au ajuns si mie prin feed niste clipuri d-astea, dar nu am reusit sa gasesc poze cu ei, sa vad inteligenta in privirea lor.

Ca sunt prosti nu incape indoiala, dar sunt curioasa si cum arata, sa radem de ei cand ii vedem.

 

Oricum, fata aia tre' sa fie mega urata (grasa oricum pare) ca intai sa-si puna cagula si casca-n cap, si apoi sa-si bage in ochi rimelu' si "pamatuful" pentru obraz. :lool:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh, hai da-i in spanac, nu e ca si cand tre sa-i vorbim atat de mult. Ideea era sa ne amuzam din cand in cand ce le debiteaza mintea, ca io nu m-am dus justitiar sa-i indrept, ci sa le zic ca sunt penibili, si in general daca ai peste 13 ani, mirosi ca treaba e facuta toata la clickbait. Ca se bat ei cu caramida in piept ca promoveaza... meh. Cand i-am zis sa-mi promoveze in fata a facut manevra ca la Ploiesti. wooop! :D

Vad ca a sters si de pe FB si a inchis pagina. Probabil au aflat si ei ca au ajuns un pic mai vedete nu doar la copilasi :))
Daca tot timpul ala investit in filmat, editat, randat etc. l-ar fi bagat si ei in altceva decat can-can ieftin, era ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja acordati mult prea multa atentie, unor chestiuni fara continut. Este o moda. Toata lumea vrea sa faca bani pe iutub. Sunt copchile de 14 ani, care au vlog personal, si posteaza ce fac ele zilnic. Iar sute de mii de copchii, se chiorasc la asa ceva.

Nu ai ce sa faci. Este un trend, o moda. Toti vor bani din zbor...

Ce e trist e ca ei sunt petarde pe 2 roti, dar viitorii motociclisti, ii iau de model. Cand esti mic si prost, e greu sa faci alegeri corecte, fara indrumare.

Eu urmaresc mai multi vloggeri straini, care nu fac clipuri doar-ma sui pe mobra si bat campii, ci reviewuri, unii cursuri-lectii, am unul care e instructor in uk de exemplu, pe care il urmaresc, etc etc.

Daca a gasit cineva un motovlogger roman, care sa fie mai in varsta de 30 de ani, cu ceva continut, spuneti. Eu inca nu l-am gasit. Nu includ in discutie jurnalele de calatorie, alea sunt o specie aparte.

Editat de Adrian M.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal am mai trimis la vreo 2-3 amici link cu video tipei care se incalta cu manusile si casca puse. Uite asa se fac vizualizari. :crack:

 

Desi nu m-am edificat complet asupra marimii posteriorului domnitei in cauza (de, nadragi de piele), imi asum riscul si o iau, once or twice, pe...mobra, bineinteles. Unde altundeva? :crack:

 

P.S. Mai sus evident ca am facut misto, ca na, serviciu si plictiseala si forum. Dar a te lua de kg in plus ale cuiva... e magarie (@Beatrice silfido!)

Editat de andrei111
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar a te lua de kg in plus ale cuiva... e magarie (@Beatrice silfido!)

S-a luat ea de morti si tu ii bati obrazul la cateva kile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba ca e grasa, e vorba ca este mega penibila (impreuna cu gasca de motociclisti rebeli si revolutionari). Cand te expui in halu' asta pentru clickuri, tre' sa ai ce sa prezinti, stii ce zic?

Ca barbat as da click la un clip d-asta cu o gagica, sa vad un poponeata, un sfarc, o treaba; dar dai click si vezi cum se incalta cu casca-n cap o urata care nu aduce nimic productiv. Nici tzatze, nici chestii de motociclism.

Ca e grasa, aia e, dar toate adunate nu dau bine. Poate d-aia cauta anturaj pe net si pupa motoru' in subsol. Zic si eu...

 

Ba, da' sensibili sunteti :)))

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(impreuna cu gasca de motociclisti rebeli si revolutionari).

 

Se numesc Brap Team...get yo shit together...cu toate ca nici unu nu merge pe SM...ar putea la fel de bine sa isi spuna ADV Team :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked this topic
  • l.u.v unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...