Sari la conținut

MotoVloggeri Romani


AlfaMoto
 Share

Postări Recomandate

Eu sunt curios daca dupa ceva timp se vor uita la clipurile astea si-si vor da seama cat de patetice sunt. Unii mai dau si sfaturi printre clipurile cu injuraturi si titluri click-bait “era sa omor un pieton”.

 

Ala care da din fund la motoreta.... sub orice critica, nici eu nu mi-as arata fata in locul lor cu asemenea tampenii la activ.

 

Eu cand eram pustan ma faceam de ras in privat, nu asa sa vada toata lumea. Internetul asta naste niste personaje catastrofale.

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca te faceai de ras in discoteca, tot nu era problema, ca intr-o saptamana se uita. In ziua de azi ramai pe servere si te rade o tara intreaga :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Măi fraților, miezul acestei povești este fabulos. Pun pariu pe ce vreți că peste 20-30 de ani (care mai apucă) acești tineri vor fi motoveteranii acelor vremuri. Și vor povesti celor care vor avea chef să-i asculte, cât de greu se înțelegeau ei cu contemporanii lor.

Cum încercau ei să educe șoferii cei răi care se conformau pe loc atunci când erau mustrați sau înjurați. Cum contemporanii lor nu erau de acord cu diareea verbală și filmarea de-a-mpuia cu pretenții de Oscar, pe nișa retarzilor cu IQ de două cifre.

Răbdare și tutun. Timpul le rezolvă pe toate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io sincer, vazandu-l pe baiatul ala cu Banditul ca a venit azi, singurul dintre ei vloggerii, sa-si ia toata mooia care zbura pe aici fara sa schiteze, mi s-a parut destul de indraznet din partea lui. Am zis ca hai sa nu fiu ignorant si sa ma duc sa ma uit si la el ce se intampla prin clipuri. Intr-adevar omu' pare ca are mai multi neuroni decat ceilalti, o fi cel mai mare dintre ei nu stiu, da' am vazut ca e calm si de civilizat in trafic. Ca vorbeste despre nimic de alta poveste, dar macar nu face pe razboinicul luminii, ma gandesc ca poate el macar ar intelege.

Oricum sunt foarte multi si foarte mult content, pentru cineva care abia i-a descoperit... ma consider ca sunt batran si nu mai am timp de asa ceva, nici macar sa ma pun in tema cu tot.

Pe de alta parte stai si te gandesti ca problema e mult mai adanca decat pare la prima vedere. In primul rand de cultura lipsa si saracia la general de la noi din tara care e proiectata in oameni si implicit in moto. Adica, da, probabil daca o duceam bine ca natie, ar fi fost altfel, aveam cu totii scoli moto facute pe nu stiu unde, altfel intrai in primul sezon, aveai o viziune asupra lucurilor. Aveai instructori buni in oras, vreun circuit sau ceva langa oras fie el noroi sau asfalt. Macar erai expus catre lucuri. Da' asa cand oricum iti iei carnetul si esti de izbeliste, se nasc personalitati din astea. Au cea mai mare parte de vina ca nu trebuie sa iti dea nimeni mestecat de la o varsta, dar pe de alta parte nici n-au cum sa aiba habar de chestii daca ei nu au auzit despre lucuri. Si aici degeaba-i judeci ca tot prin tine se uita. Ce sa le vorbesti despre rocket science... fac si ei fist-bump cu copilasii la semafor.
Pe alde razboinicii crizati care urla la altii in trafic ca sunt ei motociclisti, da, nu-i inteleg, dar poate-or fi printre ei care totusi sunt dispusi sa mai caste urechile.

Mi se pare complicat si trist in acelasi timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adidas,

eu n-am uitat cand ai participat la Mister Moto in Biker's :)))))))))))))))))))))))))))

 

Da bro, tinem minte :D Si ce petreceri bagam noi pe vremea aia :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Metal Heart - Mi-ai trezit amintiri cu filmuletul ala de l-ai pus cu bucatarie urbana :))) mi-am bagat si eu coada pe acolo :D apar pe la sfarsit in el, ca practic noi chiar am mancat ce-a gatit omu'. Sa mor de nu mi s-a parut o idee super tare, au fost si la ProTV sa incerce sa vinda emisiunea, dar a zis proteveu' ca nu intra in grila lor de programe alese :))) era cat pe ce sa semneze cu nu mai stiu ce televiziune, dar apoi iar s-a intamplat nu stiu ce si n-a iesit. Vezi/vedeti ca sunt mai multe episoade (parca 3), intr-un alt episode au luat o capra si au carat-o cu motocicleta, I-au pus si casca, sa vezi cum arata! doamne, ce vremuri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In clipu asta, intalnire cu fanii, se vede publicul tinta, copii fara buletin :what:

 

 

Ce content de calitate sa scoata in asemenea conditii...

 

Gata, am gasit explicatia la enigma mea. Era atat de simpla incat am eliminat-o din start. Am presupus ca oamenii de fac aceste vlogguri se adreseaza altor categorii de spectatori, ceva mai maturi. Am plecat de la o axioma si nu dadea rezultatul.

 

Problema rezolvata, q.e.d. Multumesc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca asta e nivelul ce sa le faci? Glume de gimnaziu pline de vulgaritati facute de acesti Capatosi ai motovloggingului mioritic, cum bine i-a numit colegu' Limp, si ei abia invata sa schimbe vitezele si pe ce parte se urca pe motoreta.

 

Personal nu as avea nimic cu ei dar stau si ma gandesc ca ma voi trezi, eu sau familia mea, injurat si scuipat la semafor de unul din fanii astora, si sunt destui se pare, ca ei asa cred ca se procedeaza, ca doar asta vad la ridicolii astia care injura femei in trafic, niste fatalai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Metal Heart - Mi-ai trezit amintiri/vedeti ca sunt mai multe episoade (parca 3), intr-un alt episode au luat o capra si au carat-o cu motocicleta, I-au pus si casca, sa vezi cum arata! doamne, ce vremuri!

Ala nu era episodul cand a luat’o pe bunica’sa pe motocicleta de i-a pus batranei casca si a dus-o la biserica?:))) Eu asa tin minte, cred ca era chiar casca mea.

Radem, glumim, dar Papu chiar stia sa gateasca, facea cele mai bune icre de(orice prindea prin Delta) de ii era maica’sii rusine cu ce gatea ea:) cred ca cealalta televiziune era Paprika Tv unde a si facut o emisiune undeva pe la snagov parca, i-am dat Suzuki’ul meu GS pt filmare:)))

Sa inteleg ca si tu frecventai beciul lui Zama

P.S. m-au ingretosat maxim pustanii astia penibili, si grasa lui Beatrice e colosala:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant o sa fie cand gasca asta braap, adica enduro, o sa se nimereasca langa o masa cu motociclisti din astia mai hotarati si-o sa se uite unu chioras la ei: - voi sunteti ma aia care va futeti motoretele in parcare si injurati femeile in trafic pentru subscriberi de 13 ani?

 

Ei nu stiu dar lumea moto de la noi este foarte mica, as plati sa asist la faza. Astept un vlog pe tema asta cand se va intampla :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Nu colegu ,nu ai pentru ce sa platesti pentru ca eroii de care vorbesti de la prima privire au si sarit in sa cu directia casa ,arzand de nerabdare sa deschida un nou topic in care sa exprime tot ce nu au avut curaj sa zica in fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e ex. In 2014 s-a apucat.


» Post actualizat in 24 Mar 2018 17:48

Putina inspiratie pt cei care fac video:

Si ce legatura are asta cu discutia? Noi vorbeam de continut nu de partea tehnica. O camera poa' sa-si cumpere orice agarici. Stiu eu cativa cu ultimul racnet de camere, da' tot vai de capul lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e ex. In 2014 s-a apucat.

» Post actualizat in 24 Mar 2018 17:48

 

Si ce legatura are asta cu discutia? Noi vorbeam de continut nu de partea tehnica. O camera poa' sa-si cumpere orice agarici. Stiu eu cativa cu ultimul racnet de camere, da' tot vai de capul lor.

Eu nu la review ma referam... eu vb despre modul in care este facut 😂😂 Editat de styuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine pli_bellite astia de fac vloggereala imi par ca sunt cam pârțari ei asa de fel.

Folositi-va camerele doar ca un mijoc de proba in caz de accident, nu sa umpleti youtubul cu ce va behaie voua mintea, sincer.

Editat de blue_nightwishX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E liberatate de exprimare... penibili mi se par fanii, aia care se bucura la orice mica atentie din partea "zeului" vlogger si il sustin. Ca daca nu ar avea fani, s-ar stinge usor, usor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked this topic
  • l.u.v unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...