Sari la conținut

Accident mortal Cheile Bicazului - copil de 17 ani


Metal Heart
 Share

Postări Recomandate

Acum 5 minute, ChrisRR a spus:

 

Invata sa legi o fraza si sa transmiti un mesaj, deoarece esti complet incoerent si nu meriti osteneala. 

Am spus cat se poate de clar: vlogeru e o scursura si tu insisti sa fii in aceeasi categorie cu el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chiar acum, leopold a spus:

Am spus cat se poate de clar: vlogeru e o scursura si tu insisti sa fii in aceeasi categorie cu el...

E a nu stiu cata oara cand ma asociezi cu el si devii penibil. 

Mesajul meu ramane in picioare: Nu va mai hraniti apetitul de trolling cu tragedii in care mor oameni. 

Daca apetitul e de nestapanit, folositi alte topicuri... sunt mii. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de unde pana unde am fost eu raspandacul de hate, asa cum sustine @ChrisRR... In fine, never mind, am incercat sa exprim civilizat o parere, nu mai comentez. Ma gandesc doar ca poate avem de-a face cu una dintre personalitatile vlogarului sub forma colegului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mari probleme de interpretare? Ești simpatic. Eu nu te am facut in nici un fel. Asta una. A doua, nici hate nu am raspandit, asa cum afirmi. Ia si cauta postarile mele. A treia, te am citat! Ai spus ca noi judecam pe altii, apoi, dupa inca 3 fraze, ne ai judecat tu pe noi. Si ai facut asta, pozand mereu din ipostaza, de ce judecati pe altii, cu ce drept? Adica ai facut fix acelasi lucru. In general, intr o discutie, enunturile au subiect, predicat, premise, iar suma premiselor, da o concluzie. La tine a fost fix asa cum ti  am semnalat o. Si acum eu nu inteleg si dau cu hate. Si iar dai cu judecatul tuturor, suntem orbi, hateri, bla bla bla. Cine iti da tie dreptul sa ne judeci? Iti incalci propriile cuvinte. Logica nu te prea ajuta, nici coerenta. Spre deosebire de tine, eu sunt atent la ce spun. Dar imi e clar ca nu am cu cine vorbi, eu am facut o civilizat, tu ai dat cu apelative. Probabil esti un troll din aceeasi tabara cu vloggerul ce acum isi freac palmele pentru alea 200k de vizualizari, si 50 dolari facuti din  clipul in care el pozeaza in victima, cand altcineva a murit, el fiind indirect parte din acea intamplare. Nu meriti sa primești reply uri. Reiterez afirmatia anterioara, rog blocarea acestui topic, este inutila discuția. Rog dati si voi, cei care cititi, report, in acest sens...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E trolleala, ma :)  Oricum au mai multe conturi. Nu vezi ca ne-a dat tuturor "react negativ". Zici ca aici e pe youtube. :))  Si pe topicul de vloggeri in trecut la fel, au fost conturi scoase de la naftalina facute acum 3-4 ani care nu aveau posturi. Nu stiam eu de unde mi-e cunoscut tronul de trolleala si m-am trezit vorbind chiar cu Buctrafic :D  
Si cu Cristinel m-am intepat vorbindu-i civilizat cand ar fi trebui sa-i dau cu "dispari" din prima.


Cristinele, e ok, nu te mai bagam in seama. Promiti si tu ca nu mai dai "react" sau thumbs down d-astea, da? :))))))))) Nu de alta dar nu stiu daca o sa pot sa dorm la noapte stiind ca primesc thumbs down pe internet de la un troll :D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, LimpTA a spus:

E trolleala, ma :)  Oricum au mai multe conturi. Nu vezi ca ne-a dat tuturor "react negativ". Zici ca aici e pe youtube. :))  Si pe topicul de vloggeri in trecut la fel, au fost conturi scoase de la naftalina facute acum 3-4 ani care nu aveau posturi. Nu stiam eu de unde mi-e cunoscut tronul de trolleala si m-am trezit vorbind chiar cu Buctrafic :D  
Si cu Cristinel m-am intepat vorbindu-i civilizat cand ar fi trebui sa-i dau cu "dispari" din prima.


Cristinele, e ok, nu te mai bagam in seama. Promiti si tu ca nu mai dai "react" sau thumbs down d-astea, da? :))))))))) Nu de alta dar nu stiu daca o sa pot sa dorm la noapte stiind ca primesc thumbs down pe internet de la un troll :D 

Gata, esti pe zero acu'. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain,ce s-o intamplat si unde s-o ajuns...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa se ajunge pe orice topic de la accidente, unde moare cineva. Nimic nou, Cristian. 

Sa ii fie țărâna ușoară băiatului. Restul, sunt discuții mai mult sau mai puțin constructive. Repet, nimic nou, ăștia suntem noi.

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat cate un UP la fiecare la care am putut ca sa compensez minusurire trimise la rand cu multa ura de către colegul nostru. 

Editat de M!ha!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine se scuza prea mult, se acuza!

La fel, cine se stie cu constiinta curata nu are sens sa faca mentiuni, indiferent de ce ar spune unii sau altii, punct. Acum, mie unul imi da cu virgula ceea ce povesteste pustiu' asta.

Afirma ca este foarte marcat de eveniment, dar vad ca se plimba cu mobra, asta pana ajunge acasa, sa editeze. Zice ca manusile sunt pline de sangele copilului, dar observ ca le foloseste in continuare. Eu nu-s sensibil de fel, dar parca ceva e gresit in toata treaba asta.

Zice ca nu s-a dus cu el la spital, ca nu stia la care din ele este transportat. Te interesezi tati, nu e atat de greu, pui mana pe telefon si suni, la nevoie te deplasezi la toate, nu-s atat de multe pe raza localitatii. Bine, asta daca iti este prieten si te intereseaza, altfel te speli pe maini si te duci acasa. Ulterior schimba placa, de fapt era vorba de bani, ca avea numa' vreo 50 de lei numerar si vreo 20 pe card. In cazul asta o suni pe mami si o rogi frumos sa se prezinte la prima banca care ii iese in cale sa iti transfere ceva lovele in cont. Bun, acum ca ai banii de la mami si tati te duci si in Timisoara daca e nevoie, ca doar esti prieten cu victima, si apoi prietenii la nevoie se cunosc. Ce sa vezi insa, schimba din nou placa, ca de fapt se insera si era frig. Se vede ca n-ai trait o banala emotie in viata asta. Frig zici? Clocoteste sangele in tine cand se intampla ceva nasol cu cineva la care tii! Apoi o intoarce iar, ca nu stiu care trebuia sa ajunga la facultate a doua zi si ca bla bla bla. Sa tot plece oamenii cu tine la drum, le zici macar din start cum sta treaba? Gen: "banditilor care sunteti voi banditi, plecam la drum toti, dar daca se intampla ceva va descurcati pe cont propriu, eu maine trebuie sa semnez condica la facultate si nu lipsesc nici de ar fi sa moara unu' dintre voi, sunt student model ce plm"

Plus ca se vede delimitarea in afirmatiile pe care le face, gen: "ma doare de suferinta lor" Ha? Nu ar trebui sa fie si suferinta ta, ca parca erati prieteni.

Cireasa de pe tort este desigur invinuirea mortului pentru cele produse, ca vazuse el micile greseli pe care le facea. In cazul asta trebuia sa opresti, sa ai o discutie cu el si sa va adaptati stilul de condus. Mai mult, el trebuia incadrat intre voi si astfel protejat. Cineva cu experienta in fata, sa citeasca traficul si sa semnaleze obstacolele de pe drum si cineva in spate care sa inchida coloana si sa il tina permanent sub observatie. Democratia nu are ce cauta in cazuri de gen, face cum ziceti voi sau alta data merge singur. In mod cert ritmul vostru era diferit fata de al lui, caz in care daca era pus in fata ar fi simtit presiunea din spate, iar daca ar fi fost ultimul ar fi tras tare sa se poata tine dupa voi. Cand pleci cu un incepator la drum trebuie sa iti asumi pe deplin. Asta inseamna sa realizezi in primul rand cand socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ, apoi sa accepti si ulterior sa iei masurile care se impun. Planul era, dau doar un exemplu, sa zicem sa ajungeti la ora 20.00 acasa, da? Cand realizezi ca acest lucru nu este posibil, solutia consta in reconfigurarea traseului ramas, din mai multe puncte de vedere: distanta (cea mai scurta), adoptarea unui alt stil de mers (conform conditiilor atmosferice si a lipsei luminii naturale), viteza (redusa) si ochii cat cepele, asta daca este musai continuarea traseului, altfel o cazare peste noapte poate salva, uite, o viata de om. Si apoi daca ardea sa ajungeti acasa in seara respectiva, iti asumi ca ai plecat la drum cu un incepator si ca ora 20.00 pm tocmai s-a modificat in ora 02.00 am. Poate ca el si-a supraestimat capacitatea de a parcurge 500 de km intr-un interval relativ scurt de timp, dar tu trebuia sa ai capul pe umeri astfel incat sa iei o decizie educata bazata pe experienta unor astfel de drumuri.

Nu exista indoiala, din punct de vedere moral te faci vinovat 100% de producerea acestui nefericit eveniment. Tot teatrul ala din videoclip este foarte transparent pentru oamenii care au trecut putin prin viata, nu pacalesti pe nimeni. Am aruncat fugitiv un ochi la titlurile unor videoclipuri postate, vad ca n-ai jena sa dai mu.ie in stanga si in dreapta sau sa injuri femei cu copii in masina. Esti feroce, cred ca te iubesc maxim grasele. Rar mi-a fost dat sa vad asa o scursura, tine-o tot asa si s-ar putea sa aplauzi cu umerii in curand. Ne vedem prin Brasov la un "fist bump" smechere, spor!

Editat de SONYC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v locked this topic
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...