Sari la conținut

05-06. 14-16 august 2020 my World Motorrad Grand Prix von Osterreich & 21-23 august, BMW M Grand Prix of Styria


xt600
 Share

Postări Recomandate

Marele Premiu al Austriei si Marele Premiu al Styriei,  inca doua etape tinute pe acelasi circuit: Red Bull Ring-Spielberg, Austria.

 

 Programul este urmatorul, pentru marele premiu al Austriei: *

VINERI: 

10:00 - 10:40 Moto3 Free Practice Nr. 1

 

10:55 - 11:40 MotoGP Free Practice Nr. 1

 

11:55 - 12:35 Moto2 Free Practice Nr. 1

 

14:15 - 14:55 Moto3 Free Practice Nr. 2

 

15:10 - 15:55 MotoGP Free Practice Nr. 2

 

16:10 - 16:50 Moto2 Free Practice Nr. 2

 

SAMBATA:

10:00 - 10:40 Moto3 Free Practice Nr. 3

 

10:55 - 11:40 MotoGP Free Practice Nr. 3

 

11:55 - 12:35 Moto2 Free Practice Nr. 3

 

13:35 - 13:50 Moto3 Qualifying Nr. 1

 

14:00 - 14:15 Moto3 Qualifying Nr. 2

 

14:30 - 15:00 MotoGP Free Practice Nr. 4

 

15:10 - 15:25 MotoGP Qualifying Nr. 1

 

15:35 - 15:50 MotoGP Qualifying Nr. 2

 

16:10 - 16:25 Moto2 Qualifying Nr. 1

 

16:35 - 16:50 Moto2 Qualifying Nr. 2

 

18:00 MotoGP Qualifying Press Conference

 

DUMINICA: 

09:40 - 10:00 Moto3 Warm Up

 

10:10 - 10:30 Moto2 Warm Up

 

10:40 - 11:00 MotoGP Warm Up

 

12:00 Moto3 Race

 

13:20 Moto2 Race

 

15:00 MotoGP Race

 

16:45 MotoGP Race Press Conference

* Programul etapei urmatoare este similar, identic si la fel cu cel din acest weekend.

 

Circuitul: 

Lungime: 4,3 km, 3 viraje stanga, 7 viraje dreapta, Linia dreapta: 626 m. 

image.png.edea49e8d9528e195c16216644297d15.png

Cum bine zice colegul @apriliacluj   DIIIIIIIII!!!! 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 499
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 21 minute, apriliacluj a spus:

deocamdata nimeni nu are nimic de pierdut, doar de castigat :)

cu cat mai multe puncte, cu atat mai bine

pai dl Q are mult de pierdut daca ia 0 puncte ;)  

o sa fie prudent.

 

dovi..sa zicem ca poa sa forteze ca e cam afara din schema deocamdata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, apriliacluj a spus:

mda, ai dreptate, poate el e singurul care ar avea de pierdut...., dar cat MM e afara pe tusa, oricate puncte face e in avantajul lui

exact. sa nu cada.

ok nici ultimu sa nu iasa. 

nu stiu cum merge Q pe ud. a mai avut curse pe ud?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, frigider a spus:

vai de mine, cand ploo castiga din aia de baga ALL IN ca n-au nimic de pierdut. Marquez

Pe conditii din astea schimbatoare unde tre sa fii oportunist,sa le mirosi din zbori si sa reactionezi rapid,castiga "calculatorul",pt ca era foarte inteligent in a reactiona la conditiile care se schimbau,in timp ce ceilalti dormeau in cizme.

Dar cum el nu e,as zice Dovi.Vad ca e rapid.daca are ritm de podium ii face pe micutzi,e cel mai smart dintre ei.

....poate si Miller sa intre in carti....daca se concentreaza si nu face vreo tampenie cum ii e obiceiul.

Yamaha vad ca sunt pe niciunde,Quarta ar fi bine sa puncteze solid (minim locul 6),ca vine Rimini si vine demonul si ala descifreaza guma spate rapid,nu sta sa se mai uite ca unul n-a inteles degradarea ca alalalt a gresit startul da isi revine,samd samd,vine cu pofta de sange si ar fi cazul sa aiba avans cat mai mare.Ca s-ar putea sa nu se stie,vorba poetului :P

 

Chiar sunt putin hater si as vrea sa nu castige Ktm,n-am nimic cu Binder,Doamne-fereste,si cu Pol la fel,dar chiar asa sa vii cu turta aia de motoreta si sa castigi doar ca tu ai facut teste private cu Michelin si stii la miime cum se degradeaza pneul ala spate in timp ce ceilalti sunt inca in ceata...mi se pare putin cheat.Pe uscat sunt convins ca vor fi puternici si aici,pe ud insa...all bets are off.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deloc johnule,aia tot trompeta e si trompeta va ramane.Chiar si faptul ca mere mai bine acum dupa ce renuntara la vestita grinda cu zabrele imi confirma teoriile.De handling,am vazut de sus cum vira din 3 linii rupte pe Brno,e de vis:crack: Au crescut si Binder si Pol in ochii mei pt ca ok,guma neguma,ei chiar pot mere competitiv pe asa ceva.Jos palaria.

Intradevar,Michelin sunt....gitanes.Dar dupa cum am mai zis - cu o floare nu faci primavara.Si Maldonado are o cursa castigata.Cu Williams.

 

Se mai prostesc ei vreo 2 curse si dupa aia se schimba foaia ca vin circuite unde nu au teste.Si le da cu virgula,bag mana'n foc.Plus ca vine si demonul si intoarce foaia.Ala va vrea sange.De austriac,de francez,de spaniol nu conteaza - va rupe cu dintii din ei ca sa iasa pe 1 la fiecare cursa.De aia am zis - Quartararo ar fi bine sa ia maxim din ce poate lua pt ca..."winter is coming"

Sper ca din toate balbele astea sa avem un nou campion mondial.Sau daca nu avem si castiga tot cel vechi,sa castige in style sa ne dea pe spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce banuiam inca de tura trecuta, se pare ca s-a intamplat... sunt nevoiti sa reduca din turatii, pentru a prelungi viata motoarelor: " Rossi, Vinales and Morbidelli already need to stretch the mileage of their remaining engines to compensate for the one that has been officially withdrawn, hence the apparent reduction in revs."

https://www.crash.net/motogp/news/942104/1/rossi-lower-revs-more-braking-everybody-fast

 

Si, ca de obicei, Vin nu intelege ce se intampla... https://www.crash.net/motogp/news/942101/1/vinales-it-s-yamaha-totally-different-bike

 

 

 

https://www.gpone.com/it/2020/08/14/motogp/la-honda-frena-quartararo-la-msma-chiede-chiarimenti-alla-yamaha.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, john17 a spus:

Pai nu prea spală, că e la client și nu la uzină! Marea uzină. 😋

Pai crezi ca ei nu stiu cat de mare e uzina...de ce oare au facut in asa fel incat MM sa semneze pe 4 ani....fara el imperiu se destrama...😂....probabil si MM stie asta...si va fi interesant dupa 2021

@Method...cu siguranta MM vine ca fulgeru' si ca vantu'...dar si el e inca pe gheata...ca greseala nu isi permite ...va trebui sa isi limiteze limita...sa zic asa...va fi interesant daca apare scenariul unui duel ,cum va reactionaa...

@xt600...pai daca limiteaza turatia ...fav doar act de prezenta sau cum?...pff...credeam ca si au revenit ..dar vad ca o dau in bara din nou...

Deja nu se mai joaca care e cel mai puternic ci care face greselile cele mai putine/mici...cum vreti sa i ziceti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, Buggy a spus:

 

@xt600...pai daca limiteaza turatia ...fav doar act de prezenta sau cum?...pff...credeam ca si au revenit ..dar vad ca o dau in bara din nou...

Din cate am inteles, in afara de Quarta, care mai are un motor nedesfacut, Vin, Morbi si Rossi sunt la ultimul motor, in conditiile in care au nush' ce problema de fiabilitate la o valva. Cum mai sunt ceva etape pana la final, sunt nevoiti sa mearga la conservare si la limitarea pierderilor, mai ales ca Quarta este implicat in lupta pentru titlu si va avea nevoie de toate resursele pe final de sezon. Ar fi un dezastru pentru el sa i se strice un motor tocmai acum. Asa ca reduc turatia, implicit puterea si ..Dumnezeu cu mila... castiga KTM.. :D 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@xt600...mda...gherla totala in conditiile in care MM lipseste...nu ca ar avea legatura directa dar...in loc sa profite ...o dau in bara grav....

Pana la urma...sezonul asta e cum e si lupta ramane deschisa ...asa ca al' mai bun sa castige chiar si ktm...desi nu cred.. cum am mai zis...ptr noi e bine ,e spectacol ,suspans...speram si la niste dueluri...desi cu gumele astea...dubios...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...