Sari la conținut

05-06. 14-16 august 2020 my World Motorrad Grand Prix von Osterreich & 21-23 august, BMW M Grand Prix of Styria


xt600
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 499
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 30 minute, danypop a spus:

BB33 Champ20 20💫

I-ha!

Acum 10 ore, Method a spus:

Pe conditii din astea schimbatoare unde tre sa fii oportunist,sa le mirosi din zbori si sa reactionezi rapid,castiga "calculatorul",pt ca era foarte inteligent in a reactiona la conditiile care se schimbau,in timp ce ceilalti dormeau in cizme.

Dar cum el nu e,as zice Dovi.Vad ca e rapid.daca are ritm de podium ii face pe micutzi,e cel mai smart dintre ei.

....poate si Miller sa intre in carti....daca se concentreaza si nu face vreo tampenie cum ii e obiceiul.

Yamaha vad ca sunt pe niciunde,Quarta ar fi bine sa puncteze solid (minim locul 6),ca vine Rimini si vine demonul si ala descifreaza guma spate rapid,nu sta sa se mai uite ca unul n-a inteles degradarea ca alalalt a gresit startul da isi revine,samd samd,vine cu pofta de sange si ar fi cazul sa aiba avans cat mai mare.Ca s-ar putea sa nu se stie,vorba poetului :P

 

Chiar sunt putin hater si as vrea sa nu castige Ktm,n-am nimic cu Binder,Doamne-fereste,si cu Pol la fel,dar chiar asa sa vii cu turta aia de motoreta si sa castigi doar ca tu ai facut teste private cu Michelin si stii la miime cum se degradeaza pneul ala spate in timp ce ceilalti sunt inca in ceata...mi se pare putin cheat.Pe uscat sunt convins ca vor fi puternici si aici,pe ud insa...all bets are off.

Pai MMnu e cursa asta,nu?

 

Acum 7 ore, Buggy a spus:

@xt600...mda...gherla totala in conditiile in care MM lipseste...nu ca ar avea legatura directa dar...in loc sa profite ...o dau in bara grav....

Pana la urma...sezonul asta e cum e si lupta ramane deschisa ...asa ca al' mai bun sa castige chiar si ktm...desi nu cred.. cum am mai zis...ptr noi e bine ,e spectacol ,suspans...speram si la niste dueluri...desi cu gumele astea...dubios...

Pai vezi tu numai prin faptul ca lipseste pune o presiune imensa.

Parca vad ca unul din locurile 1-3 in campionat o "pune" jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Buggy a spus:

...gherla totala in conditiile in care MM lipseste...nu ca ar avea legatura directa dar...in loc sa profite ...o dau in bara grav....

chiar ca gherla totala

Gherle si Yamaha ca dupa ce au avut tot acest timp si teste si pregatiri samd,acum constata suav ca le crapa motoarele...pai ce-ati facut tati 4 luni din martie si pana acuma?Pai trebuia sa aveti mii daca nu zeci de mii de teste pe banc cu motorul,wtf?Costa multi bani benzina?S-a scumpit si la voi?Ceilalti vad ca totusi s-au pregatit,nu le troznesc motoarele,inseamna ca ei au avut bani de benzina.Si acum cer dezlegare sa umble in ele...mhmm,trebuie aprobare de la toti constructorii,ia sa vedem le da HRC aprobare? :bounce:

Gherle si Yamaka boys,insa....Quarta o gresi flagrant la Brno,wrong setup ori wrong tyre choice,ceva a gresit,pt ca Morbi a iesit pe 2 si nu prea l-a ajuns nimeni in afara de Binder.Iar Rossi pe 5,deci se putea.Dar Quarta oricum sta stas,de Vinales ce sa mai zic?

Pe Vinales oricum nu l-am luat in serios ca se bate el la titlu,pt ca stiam ca undeva in sezon se va rataci in vreun setup (e prost Forcada si tu esti destept nu?te trage Forcada in jos,este?) sau in vreo maneta de ambreiaj,asa ca...no surprises there.

 

Iar de Dovi....Dovi e fad.Degeaba stramba el din nas ca sefii se uita dupa altcineva,pai ar fi cazul sa se uite sefii dupa altul,ca Dovi...s-a nascut talent si va muri speranta.Anul asta el trebuia sa zboare,sa aiba macar o victorie si 2 locuri decente - primii 5-6,el e prin balarii.Anul trecut pana la ora asta,cu Marquez langa el, avea o victorie si 54 de puncte,acum are 31.Si degeaba arunca matza moarta in ograda Ducati ca de obicei,nu motoreta e de vina,pe motoreta aia (si fara suport de fabrica da?),au fost in aceste 3 curse (mult) mai rapizi decat el si Miller si Peco,si acum si Zarco.Si chiar daca castiga 2xRBRing,tot nu cred ca rezolva ceva.La Rimini cand il vede pe Marquez iar o culca pe-o parte de emotie...

All italian squadra azzura and shit...ma lesi?Sa ia Ducati rideri buni rapizi si sa lase nationalismele.Ca ajung la sapa de lemn,pana la urma o sa le taie naibii VAG robinetul cu bani daca au rezultate din astea de 2 lei.

 

Asa o ocazie irosita de absolut toata lumea...penibil.Quarta a fost singurul care a profitat decent de treaba asta.In rest...ar trebui sa le scada salariul cu 25% la toti,ca nu isi merita banii.Pai pe Marquez nici nu-l mai iau la socoteala,ei in 2020 alearga singuri si ies pe 2.Profesionalism zero,ei nu sunt in stare sa castige o cursa macar cu nr.1 out of the game.Pai ce pretentii la campionat sa mai aiba?

Am impresia ca vine ala si ne arata cum se poate castiga un campionat de pe o moto unrideable,cu mana rupta,si dupa juma de sezon de absenta.Ca in stilul in care merg restul,nu e exclus.

Acum 22 minute, frigider a spus:

Pai MMnu e cursa asta,nu?

La Rimini se zvoneste ca ar veni da nu e nimic batut in cuie.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Buggy a spus:

@xt600...mda...gherla totala in conditiile in care MM lipseste...nu ca ar avea legatura directa dar...in loc sa profite ...o dau in bara grav....

Pana la urma...sezonul asta e cum e si lupta ramane deschisa ...asa ca al' mai bun sa castige chiar si ktm...desi nu cred.. cum am mai zis...ptr noi e bine ,e spectacol ,suspans...speram si la niste dueluri...desi cu gumele astea...dubios...

Cred ca Yamaha isi raporteaza intreaga strategie la MM, mai exact la prezenta sau absenta lui de pe circuit, insa au toate sansele sa ii piarda din vedere pe urmaritori, care sunt destul de aproape in clasament. Pe de alta parte, in situatia lor, nici nu prea au de ales, trebuie sa traga de motoarele pe care le mai au, ca de elastic... HRC face nazuri, in legatura cu desigilarea motoarelor. Aici ii dau dreptate methodului, ce plm a pazit uzina, pana au fost sigilate motoarele? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, danypop a spus:

BB33 Champ20 20

LIKE!! LIKE!! LIKE!! LIKE!! LIKE!! LIKE!!

Pentru cine intereseaza ce s a intamplat in cursele precedente cu Binder Vs Marcel / Quarta urmariti timpii lui in timpul cursei.

Maine ploua, in conditii normale e mai rapid decat toti. Vedem ce poate si pe prima lui cursa la MOTOGP udaa

 

FORTZA AFRICAAA

 

Acum 9 ore, Method a spus:

La Rimini se zvoneste ca MM ar veni da nu e nimic batut in cuie.

Doar daca au batut suficiente in tija aia

Acum 2 ore, linoleu a spus:

Si raspunsul lui Aleix

 

 

Asta este unul dintre cei mai c@c@ciosi piloti. Cu fra-su la pachet si cu ceilalti doi frati Marqez, prieteni de-o viata.

Acum 2 ore, Method a spus:

Da, au zis ca daca-i criza.. sa taie tuturor salariile. Dovi nu a acceptat motivul si a plecat.

Mandria Ducati a fost intodeuna deasupra oricarei persoane din jur.

 

Sa-i dai lui Laurentiu 15mil pentru 3 curse castigate si sa-l refuzi pe vicecampion la o marire. Speechless..

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, ZaiR a spus:

Sa-i dai lui Laurentiu 15mil pentru 3 curse castigate si sa-l refuzi pe vicecampion la o marire. Speechless..

 

Da da dar conform spuselor unor multi si mari maiestri Jeni Lop este singura speranta a MGP la o concurenta reala pt Marcelinho  asa ca in conformitate cu aceasta ipotetica ipoteza ii dai si 25 de mil pt o cursa, ce mare lucru, in loc sa aduci unul de 20-22 ani si sa poti progresa ceva, dar na banii lor fac ce cred de cuviinta cu ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Altair a spus:

Probabil le-a cerut bani si italienii au arici in buzunar

Ciabatti era prea categoric,impresia mea e ca,la fel ca atunci cand deja semnasera cu Petrucci,au contract cu altcineva.

Intrebarea majora este "cu cine??

Eu barfele cu Lorenzo nu le cred,Lorenzo se mai da cate o tura cu Yamaka de plictiseala dar in rest m-as mira sa il mai vedem in gp.

Zarco?

Peco?...anul trecut a fost duda dar anul asta a inceput fulminant so...

Alti candidati?

Acum 25 minute, ZaiR a spus:

Da, au zis ca daca-i criza.. sa taie tuturor salariile. Dovi nu a acceptat motivul si a plecat.

Mandria Ducati a fost intodeuna deasupra oricarei persoane din jur.

 

Sa-i dai lui Laurentiu 15mil pentru 3 curse castigate si sa-l refuzi pe vicecampion la o marire. Speechless..

Da,intradevar,Ducati nu a facut de-a lungul timpului cele mai bune decizii manageriale,insa aducerea lui Lorenzo nu cred ca a fost o decizie rea.

Lorenzo era normal ca la acea data sa primeasca banii aceia.Negocia din postura de campion (2015) - Lorenzo a semnat in cursul 2016 pt 2017+2018 cu Ducati repet ca se auda clar - din postura de campion en-titre : Ducati a adus campionul en-titre la ei in ograda.

 Dovi cere bani degeaba - Lucescu parca a zis - "esti cantarit si judecat dupa ultimul tau rezultat" - e corect sau nu,e un mare adevar.Ori daca ne uitam la rezultatele lui Dovi...din ce postura negociaza de vrea bani multi?De campion?De tanara speranta?De pilot super rapid in quali?Ca nu sunt in clar cine sau ce il recomanda..."vocea si talentul lui" ca sa citez un film clasic.La misto la misto dar a zis bine Redding "am crezut ca s-a retras la sfarsit de 2017 cand si-a luat bataie de la Marquez la Valencia"...si chiar ca de atunci parca nu s-a mai vazut,niste mici sclipiri insa in rest,somn de voie.

Am zis la inceput de an - Dovi ar trebui sa mearga pe varfuri si sa lase ciocul mic ca altfel "tanarul" si eternul pretendent la locul 2 s-ar putea sa ramana fara ghidon factory daca insista.Exact asta s-a intamplat.Proasta miscare pt cariera sa,mai ales la varsta lui....trebuia sa traga cu dintii de inca 2 ani de contract cu Ducati,nu sa sufere de el.Eh,fiecare pasare pe limba ei piere.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm, nu am inteles eu bine cred dar nu era vorba de o marire, nici macar o mentinere , se discuta de micsorarea cu 50% a contractului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, ZaiR a spus:

Da, au zis ca daca-i criza.. sa taie tuturor salariile. Dovi nu a acceptat motivul si a plecat.

Mandria Ducati a fost intodeuna deasupra oricarei persoane din jur.

 

Sa-i dai lui Laurentiu 15mil pentru 3 curse castigate si sa-l refuzi pe vicecampion la o marire. Speechless..

 

Dovi nu ar fi luat niciun campionat, o stie si el.

Aia e. Next.

 

Eu am inteles ca Peco sau Zarco vor veni la duc oficiala.

In interviu din calificari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Altair a spus:

Nu se vorbea ca merge la KTM? Acolo ia si bani mai multi si are si gagici misto, poate si acces la secrete Michelin. 

Pare o optiune foarte viabila pt el,acum ca Pol fuge la Honda.

Acum 3 ore, frigider a spus:

Dovi nu ar fi luat niciun campionat, o stie si el.

true

Acum 6 ore, Djenavar a spus:

Hmmm, nu am inteles eu bine cred dar nu era vorba de o marire, nici macar o mentinere , se discuta de micsorarea cu 50% a contractului.

Sunt doar barfe,zvonuri,dar in ambele directii : unii afirma ca Ducati ar fi cerut o micsorare a pretentiilor sale salariale,altii ca Dovi ar fi cerut o marire semnificativa de pret fata de termenii actualului contract.

Nici una din parti nu a spus clar care sunt divergentele.Si nu cred ca va spune vreodata.

Acum 3 ore, frigider a spus:

Eu am inteles ca Peco sau Zarco vor veni la duc oficiala.

In interviu din calificari.

Ciabatti nu a nominalizat pe absolut nimeni.A zis ceva de genul "vom anunta la momentul oportun cine va veni de la anul langa Miller"

Daca e sa ma risc la un pronostic,as zice ca au deja contract semnat cu altul.Sunt convins ca vor anunta weekendul viitor sau cel mai tarziu la Rimini.

As paria pe Zarco - zvonurile cu Lorenzo nu le cred,iar Peco inca e prea necopt,o sa-i dea la anul motoreta lui Miller,il mai cresc inca.Alte variante eu nu vad...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca e simplu, Dovi are o oferta de la KTM si ca un bun baiet ce e i-a zis managerului ca va ramane la producatorii de suruburi in tigaie daca acestia aduc salariul la nivelul acelei oferte, Ciabatti a zis ca nu poate si aia e. Vom vedea oricum in curand unde va merge. Cert e ca s-a vorbit mult de Dovi la KTM inainte sa fie publica plecarea lui Pol la Honda. 

Editat de Altair
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Method a spus:

 

Ciabatti nu a nominalizat pe absolut nimeni.A zis ceva de genul "vom anunta la momentul oportun cine va veni de la anul langa Miller"

 

Nu stiu cine e ciabati, stiu ca intre q1 si q2 un baiat in rosu a vb despre despartire si a dat cele 2 nume.

Nu cred ca era baiatu de schimba roata.

O sa ma mai uit si revin cu numele. Azi-maine.

Acum 55 minute, john17 a spus:

Pe principiul "dacă tot nu pot lua campionatu' măcar niște caș să vină"! 😈

Ahaha

 

 

Ciudat ca Pol pleaca fix cand KTM incepe sa miste. Si unde pleaca? La honda? Unde doar Zarco a mers ok dintre cei care au incercat-o din prima.

 

Un mare LOL pentru POL. Neinspirat rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Altair a spus:

Eu cred ca e simplu, Dovi are o oferta de la KTM si ca un bun baiet ce e i-a zis managerului ca va ramane la producatorii de suruburi in tigaie daca acestia aduc salariul la nivelul acelei oferte, Ciabatti a zis ca nu poate si aia e. Vom vedea oricum in curand unde va merge. Cert e ca s-a vorbit mult de Dovi la KTM inainte sa fie publica plecarea lui Pol la Honda. 

Foarte probabil.Mai ales ca in preambulul acestui weekend,intrebat ce reactie are la faptul ca Ducati a zis ca se va hotari in urmatoarele 2 curse daca mai prelungeste cu ei sau nu,a zis ridicand din umeri ceva de genul "it's up to them",adica nu parea foarte patruns de ultimatumul Ducati.

Si mai e o chestie dubioasa aici - Ciabatti a fost primul care a iesit si a zis ca nu vor mai continua cu Dovi,DAR,cerandu-i reportera detalii,a zis ca au fost chemati pt o discutie cu Simone Battistella de unde a reiesit ca nu vor mai continua impreuna.

Managerul lui Dovi a zis cam acelasi lucru - Dovi a hotarat ca,indiferent de faptul ca il vrea sau nu Ducati,el nu mai vrea sa continuie cu ei.

Intrebat daca Dovi are alt contract cu o echipa,Simone spune un categoric nu,ca situatia e alalandala cu toate contractele pilotilor samd.

Nu m-as mira insa ca,mai ales in cazul unui rezultat bun al lui Dovi aici in Austria,azi sau sapt viitoare,sa iasa Ktm la scena deschisa si sa faca un anunt ca l-au semnat.Si dupa aia sa il puna sa fluture un steguletz al Imperiului (Austriac desigur) :P

 

In alta ordine de idei : Quartararo showcases Yamaha's new ride height adjuster

A zis ca nu e obisnuit cu el,nu l-a folosit la cursele anterioare si e greu de folosit corect,dar azi il va folosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...