Sari la conținut

05-06. 14-16 august 2020 my World Motorrad Grand Prix von Osterreich & 21-23 august, BMW M Grand Prix of Styria


xt600
 Share

Postări Recomandate

1. Zarco a devenit noul Bautista. Ăla de care trebuie să te ferești ca nu știi ce tâmpenii face. 

2. Vinales o fi apăsat din greșeală setarea C de ploaie... 😅 

Și-a dat seama după 4 ture. 

Nu înțelegea ce se întâmplă, ca de obicei... 😅 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 499
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Yamaha la praf pe circuitul asta. Si mai urmeaza inca unul :).

vine MM si castiga campionatul.

 

Sincer, e mult mai intresant campionatul fara MM. 

cam asta e diferneta intre MM si restul .

 

Pacat de Dovi ca pleaca dupa cate a facut la Ducati..... 

sper sa si-o fure ducati dupa treaba asta cu Dovi... sa-" aduca pe lorenzo sa se zbata in mijlocul plutonului.

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru viitorii ingineri, KTM deja le arata cum NU reuseste sa vireze bine o motoreta de MotoGP....serios acum, e atat de evident pentru toata lumea? Ca deh, eu sunt un nimeni vis-a-vis de sportul asta.

Si da, il astept pe MM; nu o sa ia campionatul, dar spectacolul o sa fie garantat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 ore, Method a spus:

Am zis la inceput de an - Dovi ar trebui sa mearga pe varfuri si sa lase ciocul mic ca altfel "tanarul" si eternul pretendent la locul 2 s-ar putea sa ramana fara ghidon factory daca insista.Exact asta s-a intamplat.Proasta miscare pt cariera sa,mai ales la varsta lui....trebuia sa traga cu dintii de inca 2 ani de contract cu Ducati,nu sa sufere de el.Eh,fiecare pasare pe limba ei piere.

Daca maine iti zice sefu' ca-ti taie salariul la jumatate, te-ai mai duce la serviciu cu aceeasi ambitie?

Ca asa din fotoliu, toti ti am spune ca esti fraier daca renunti pe vremea asta..

 

Acum 18 ore, Altair a spus:

Nu se vorbea ca merge la KTM? Acolo ia si bani mai multi si are si gagici misto, poate si acces la secrete Michelin. 

dadadadaa, la schimb cu Binder!!! BWhahahahhahahhahahhaha

Acum 8 ore, Altair a spus:

Eu cred ca e simplu, Dovi are o oferta de la KTM si ca un bun baiet ce e i-a zis managerului ca va ramane la producatorii de suruburi in tigaie daca acestia aduc salariul la nivelul acelei oferte, Ciabatti a zis ca nu poate si aia e. Vom vedea oricum in curand unde va merge. Cert e ca s-a vorbit mult de Dovi la KTM inainte sa fie publica plecarea lui Pol la Honda. 

Ar fi tare sa ia cu KTM titlul.

 

Acum 7 ore, frigider a spus:

Ciudat ca Pol pleaca fix cand KTM incepe sa miste. Si unde pleaca? La honda? Unde doar Zarco a mers ok dintre cei care au incercat-o din prima.

 

Un mare LOL pentru POL. Neinspirat rau.

Repsol are un cuvant imp de spus acolo. Oricum, pe cine ar aduce acolo.. ar fi bun de lins titlurile lui Marcel. Altu nu poate merge cu mobra aia.

 

Acum 45 minute, Method a spus:

 

Avanataj Quarta care o comisese si era pe 22

 

O sa suferi ceva pe aici daca te-ai legat cu asta de cap... Cred ca mai mult decat fanii Rossi si cei Ducati, la un loc!!!  :))))

 

Dupa accidentul Zarco vs Morbidelli, KTM a gresit cand a ales cauciucurile, ca si Miller.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, vAli. a spus:

Pentru viitorii ingineri, KTM deja le arata cum NU reuseste sa vireze bine o motoreta de MotoGP....serios acum, e atat de evident pentru toata lumea? Ca deh, eu sunt un nimeni vis-a-vis de sportul asta.

Si da, il astept pe MM; nu o sa ia campionatul, dar spectacolul o sa fie garantat!

Stai cateva clipe  si imediat apar "cei din padoc/uzina" sa explice pe larg si indelete😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, September a spus:

1. Zarco a devenit noul Bautista. Ăla de care trebuie să te ferești ca nu știi ce tâmpenii face. 

Eh, exagerezi. Regula e simpla: la intrarea in viraj, are voie sa se bage din spate pentru ca vede o trasa libera. La iesirea din viraj, iese larg pentru ca e primul si isi alege trasa. Ceilalti nu inteleg cum functioneaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, damager a spus:

 

sper sa si-o fure ducati dupa treaba asta cu Dovi... sa-" aduca pe lorenzo sa se zbata in mijlocul plutonului.

Abia astept sa il aduca pe Lorenzo. :D 

Acum 14 minute, vAli. a spus:

Pentru viitorii ingineri, KTM deja le arata cum NU reuseste sa vireze bine o motoreta de MotoGP....serios acum, e atat de evident pentru toata lumea? 

Si da, il astept pe MM; nu o sa ia campionatul, dar spectacolul o sa fie garantat!

Ti-ai dat foc la valiza cu fanii KTM, dar da, este evident. 

Spectacol si suspans garantat este fara MM pe pista. Catalanul ii papa pe toti. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, Djenavar a spus:

Stai cateva clipe  si imediat apar "cei din padoc/uzina" sa explice pe larg si indelete😁

Da da, poate intelege si eu ceva😁

Se observa evident! Motoreta aia chiar accelereaza bine, dar te lua plansul cand vedeai cum se chinuia in curbe ma lungi...

In fine, aici era sansa lor mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, damager a spus:

cum ar fi, dar cum ar fi ca anul asta Dovi sa ia titlul si apoi sa plece de la Ducati😂😂😂😂😂

Ar fi extraordinar si m-as bucura pentru Dovi, dar cu motocicleta aia nu vad pe cineva sa castige un titlu. Nu Dovi este veriga slaba in echipa aia, ci Gigi si motoreta lui, competitiva doar pe unele circuite. Asta este unul dintre ele. Pe restul insa... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce m-am uitat de mai multe ori la reluari, sincer, cred ca cel mai castigat dupa cursa asta a fost Rossi. A ramas in viata si asta este cel mai mare premiu. La cum a trecut motocicleta aia pe langa capul lui, pot spune ca a avut noroc cu carul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, damager a spus:

cum ar fi, dar cum ar fi ca anul asta Dovi sa ia titlul si apoi sa plece de la Ducati😂😂😂😂😂

Haha..da si eu m am gandit la asta .  ..cam greu ...dar vedem...si da pacat ca pleaca dar cei din conducerea Ducati continua seria de greseli...si Lorenzo nu va veni...or sa l aduca pe Peco sau cineva tanar...ca se merge pe economie...

Si da...mare noroc a avut Rossi ...putea sa iasa urat de tot...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rossi va trăi 100 de ani sănătos după încercarea asta. 

A văzut cu coada ochiului că vine proiectilul, a frânat a îndreptat-o, a evitat glonțul lui Morbi, apoi exact pe locul unde ar fi trebuit să fie, a căzut maldărul lui Zarco...😅 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, xt600 a spus:

bomboane fondante.

Fundante. "Scuderia" LGBT. Mai mult G. 

Ce-i aia formula 1? :huh: Se învață la școala online? 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, ilarionciobanu a spus:

Eh, exagerezi. Regula e simpla: la intrarea in viraj, are voie sa se bage din spate pentru ca vede o trasa libera. La iesirea din viraj, iese larg pentru ca e primul si isi alege trasa. Ceilalti nu inteleg cum functioneaza.

Sigur că are voie, dar cu "dreptatea" lui stupidă a rămas fără puncte, ca și Morbi. 

Are ceva cwaie, dar n-are minte.

Nu va fi niciodată vreun campion. 

La intimidare mergea la ăia mici. 

Aici între rechini ești doar o gâză enervantă. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, MirceaB said:

Dupa ce m-am uitat de mai multe ori la reluari, sincer, cred ca cel mai castigat dupa cursa asta a fost Rossi. A ramas in viata si asta este cel mai mare premiu. La cum a trecut motocicleta aia pe langa capul lui, pot spune ca a avut noroc cu carul.

Si vazand si rezultatul final, dupa ce ai "vazut glontul" venind, incepi sa intelegi diferenta dintre EL  si astia mici(tineri), o sa sara multi dupa comment-ul asta, dar chiar nu mai conteaza, FORZA VALE!!! Sunt curios cati dintre actualii lupi tineri ajung macar la 35 de ani in Moto GP cu rezultate comparabile...Imi doresc si va doresc sa comentam rezultate din Moto GP si peste 10 ani macar, sa vad daca avem despre cine... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, ilarionciobanu a spus:

Eh, exagerezi. Regula e simpla: la intrarea in viraj, are voie sa se bage din spate pentru ca vede o trasa libera. La iesirea din viraj, iese larg pentru ca e primul si isi alege trasa. Ceilalti nu inteleg cum functioneaza.

 

teoretic da, practic asta merge doar daca esti sofer de camion

idiot sa fii sa intri la intimidare cu motorul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, prafrau a spus:

 

teoretic da, practic asta merge doar daca esti sofer de camion

idiot sa fii sa intri la intimidare cu motorul


tot teoretic, chiar daca esti in fata, nu ai voie sa iti schimbi trasa brusc. 
nu cred ca e cazul lui Zarco aici, sar este interzis chiar daca esti in fata sa te plimbi pe tot circuitul.

Acum 1 minut, ilarionciobanu a spus:

Comentariul meu a fost ironic si facea referire si la incidentul din cursa trecuta.

Ulterior am vazut incidentul de azi filmat si din spatele celor doi. Un idiot.


cursa trecuta discutia a fost despre intrarea larga a lui pol si zarco care s-a bagat sub el.

daca urmaresti trasele ktm-urilor, o sa vezi ca intra mai larg ca sa ascuta virajele, ca sa se foloseasca de puterea motoarelor.

data trecut la Zarco a fost penalizat de comisarii de cursa, care stiu si au vazut mqi bine..

aici nu a zis nimeni nimic de Zarco nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, damager a spus:


tot teoretic, chiar daca esti in fata, nu ai voie sa iti schimbi trasa brusc. 
nu cred ca e cazul lui Zarco aici, sar este interzis chiar daca esti in fata sa te plimbi pe tot circuitul.


cursa trecuta discutia a fost despre intrarea larga a lui pol si zarco care s-a bagat sub el.

daca urmaresti trasele ktm-urilor, o sa vezi ca intra mai larg ca sa ascuta virajele, ca sa se foloseasca de puterea motoarelor.

data trecut la Zarco a fost penalizat de comisarii de cursa, care stiu si au vazut mqi bine..

aici nu a zis nimeni nimic de Zarco nu?

Din punctul meu de vedere, Zarco este responsabil pentru ambele incidente si penalizarea de saptamana trecuta a fost meritata. 
La primul comentariu doar bagam batul prin gard pentru ca au fost voci care au fost de parere ca ce a facut saptamana trecuta e normal si voiam sa vad ce spun acum. 
Ulterior am vazut reluarea din spate pentru ce a facut astazi si zic ca este un idiot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, ilarionciobanu a spus:

Din punctul meu de vedere, Zarco este responsabil pentru ambele incidente si penalizarea de saptamana trecuta a fost meritata. 
La primul comentariu doar bagam batul prin gard pentru ca au fost voci care au fost de parere ca ce a facut saptamana trecuta e normal si voiam sa vad ce spun acum. 
Ulterior am vazut reluarea din spate pentru ce a facut astazi si zic ca este un idiot.


Da. Acuma as vrea sa zic ca dorinta i-a depasit talentul:). Nu pot sa imi sau seama dc Mor a crezut ca o sa-l depaseasca pe interior si s-a trezit cu el in fata.

chiar nu pot sa ma dau cu parerea, bine ca nu s-a terminat mai rau.... ca putea sa se termine urat de tot acolo. 
in particular si eu cred ca fortat aiurea acolo depasirea, dar regulamentar nu cred ca i se poate imputa accidentul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, sbk750 a spus:

Bravo la toti , mai putin M.Vinales , asta-i puscarie rau de tot . pacat ca Quartararo nu e in plm mai constant , tare-mi e ca MM cand vine le scoate la toti figurile din cap si ia titlul , deci daca se intampla asta , trebe toti sa plece din MotoGP ...

Asta o sa se întâmple, ce crezi....

Acum 3 ore, September a spus:

1. Zarco a devenit noul Bautista. Ăla de care trebuie să te ferești ca nu știi ce tâmpenii face. 

 

 

Cred că îl jignești pe Bautista...

Tu când te uiți la moaca lui Zarco îți transmite vreo formă de inteligență?

Acum 3 ore, xt600 a spus:

 

Spectacol si suspans garantat este fara MM pe pista. Catalanul ii papa pe toti. 

Cu MM e mai mult spectacol. E suspansul pt locul doi plus tâmpeniile pe care le face el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Every angle from one of the most petrifying MotoGP™ crashes

Mie nu mi se pare Zarco vinovat pt acest incident.Iar Morbi ca il face "half-murderer" mi se pare deja aberant - e similara faza cu cea in care Iannone l-a luat pe faras cu Lorenzo si dupa aia spunea ca Lorenzo a gresit pt ca a franat prea devreme.

Zarco il depaseste si apoi se baga pe exterior pe franare,similar lui Miller - Miller a luat acea trasa curioasa pe interior la absolut fiecare tur - e trasa gumata,Zarco e in fata poate sa isi aleaga trasa,care e problema frate?Dc e de vina Zarco ca ala a a venit bolovan si s-a rupt in el?Aceeiasi trasa o vad in F1 de n ori - depasire pe linia dreapta si apoi tinut interior pe franare ca sa nu vina cel depasit la interior.Morbi unde se uita,la stele?wtf?Morbi nu era pe trasa aceea,si el s-a dus tot pe acolo.

Dar repet - chiar l-am remarcat pe Miller tot cu Ducati care numa asa a franat acolo fix pe aceeiasi trasa tur de tur.

 

Daca cursa trecuta spuneati ca era vinovat Zarco pt ca Pol era in fata cu juma de roata,acum Zarco era in fata cu 2 lungimi de moto - si-a ales trasa si a stat pe ea,si tot el e de vina?

Morbi cum dracului s-a dus talan in el cand el era 2m in stanga?De ce a venit si el pe acolo si s-a bagat in el?Foarte ciudat accidentul oricum.

Iar Rossi - bulanos ca de obicei.Noroc ca nu l-a lovit motoreta lui Morbi ca il nenorocea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...