Jump to content

Accident Progresului.

Recommended Posts

On 07.09.2020 at 13:16, Dan Ny said:

Postarea a fost făcută cu două zile în urmă într-o comunitate moto, înainte de tragicul accident:

-”Întrucât vremea nu ne permite să ne bucurăm de mersul pe două roți, vă provoc să postați in comentarii o fotografie care sa conțină mobra voastra si un peisaj de pe traseul pe care ați fost recent. Nu uitati sa precizați locația. Încep eu cu o fotografie de pe Siriu. Asfalt uscat și conduceți preventiv! Pace și prietenie!”

Aceasta a fost ultima lui postare. La 27 de ani  toate visele i-au fost năruite. De părinți ce să spun............

Îmi aduc aminte de ce scria, cineva, cândva, într-o postare: ”Am devenit motociclist! Cât mai am de trăit?”

Dumnezeu să te ierte!

Nu este aceeași persoană. Uită-te pe grupul de unde ai luat postarea și vezi ca aceeași persoana postează și câteva zile mai târziu chiar pentru cel ce a decedat. 

Când nu suntem siguri poate ar fi bine să nu ne dam cu părerea. 

Acum 2 ore, Rebel19 a spus:

Nu este aceeași persoană. Uită-te pe grupul de unde ai luat postarea și vezi ca aceeași persoana postează și câteva zile mai târziu chiar pentru cel ce a decedat. 

Nu se merita sa te agit pentru ceva scris pe un forum .

Considera ca este ceva ....;;universal valabil '' ...azi sa scrii si maine ...primesti flori si ripuri ...chiar nu se merita 

Toate cele bune ✌️

Mulțumesc pentru mesaj! 🤗

Nu mă agit dar mi-a stat inima puțin pentru că pe cel ce a făcut postarea respectivă îl cunosc. Sigur că fiecare viața contează dar când este al tău te doare mai tare, cu siguranță. 

Din păcate la astfel de evenimente ne dăm cu părerea. De multe ori muuuuulllt pe lângă realitate. E ok să ne mai vedem și de treaba noastră. 

(Publicat: Sâmbătă, 05 Septembrie 2020 22:53 ...)

"Accident teribil în Capitală între o motocicletă și un autoturism. În urma impactului, ambele vehicule au luat foc. Motociclistul a fost readus la viață de salvatori la locului accidentului, dar a murit la scurt timp după ce a ajuns la spital. Martorii spun că de vină pentru accident a fost șoferița care nu a acordat prioritate."

https://www.romaniatv.net/accident-grav-in-bucuresti-o-masina-si-o-motocicleta-au-luat-foc_535749.html

"Când a ajuns la spital motociclistul a intrat din nou în stop cardio respirator, iar medicii nu l-au mai putut salva.

Polițiștii Brigăzii Rutiere au întocmit un dosar penal pe numele șoferului pentru ucidere din culpă."

La 09.09.2020 la 0:06, Rebel19 a spus:

Asta este valabil şi pentru respectabili jurnalişti sau pentru poliţişti ai Brigăzii Rutiere?

:eek: