Sari la conținut

Rateuri pe evacuare.


zapata
 Share

Postări Recomandate

Salut, 

 

 

Am un 125 cu o toba akrapovic fake, si vreau sa știu dacă voi credeți ca o fisura în galerie pe lângă catalizator pe unde mai ies gaze poate sa îmi influențeze rateurile de pe evacuare. Țin sa precizez ca motorul da și asa câteodată niște rateuri frumoase, dar nu cum as vrea eu. Dacă ii astup acea fisura și nu va mai pierde gaze va fi mai ok? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 53 minute, zapata a spus:

Salut, 

 

 Țin sa precizez ca motorul da și asa câteodată niște rateuri frumoase, dar nu cum as vrea eu. 

Salut,

Poti sa-mi explici cum ai vrea sa sune rateurile, sa fie exact pe gustul tau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum ti-au spus colegii mai sus mai sus,din fabrica nu ai nicio fisura in galerie asa ca,mergi la cineva sa o astupe cu sudura.Sa nu uiti sa dai bornele bateriei jos cand sudeaza.

Cum suna rateurile.e alta treaba,una de ureche muzicala. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, zapata a spus:

Salut, 

 

 

Am un 125 cu o toba akrapovic fake, si vreau sa știu dacă voi credeți ca o fisura în galerie pe lângă catalizator pe unde mai ies gaze poate sa îmi influențeze rateurile de pe evacuare. Țin sa precizez ca motorul da și asa câteodată niște rateuri frumoase, dar nu cum as vrea eu. Dacă ii astup acea fisura și nu va mai pierde gaze va fi mai ok? 

Mnoa, acum ce e mai important: sigla Akrapovic (ce conteaza ca e fake) sau rateurile?
P.S. Nu pot sa inteleg pasiunea asta pentru sigla, mai ales cand nu ai bani. Dar, hai sa nu dam in "hatereala", ca si asa i-a mers vestea acestui forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca are fisura ...nu ar trebui sa aibe rateu ! 

Grosier asa , din ce stiam , rateu are daca amestecul e prea bogat , nu arde bine , si din cauza temp , pe la toba face poc poc ...sau , daca supapele( supapa )  de evacuare nu inchid bine 

....toate astea presupunand ca are 4T ....nu stiu ...poate gresesc 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista o gramada de explicatii pentru asta, are pana si pagina dedicata pe Wikipedia, deci intrebarea are deja raspuns. Asa ai putea sa intrebi si de ce ar da cineva sute de Euro in plus pe o Akrapovic reala cand are deja toba stock, si aia are raspuns. Inca exista loc pe lumea asta pentru toate gusturile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...