Sari la conținut

Lucrari in metal


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 233
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu e cazul ca vine montata pe CNC. Mai am putin de lucru si e gata masa de 3000/1500mm pentru taiere cu plasma. Astept bateriile pentru masca de sudura, daca iti vine sa crezi... M-iam scos ochii aseara ca s-a consumat bateria.

Acum 1 minut, cinezicealae a spus:

Nu e cazul ca vine montata pe CNC. Mai am putin de lucru si e gata masa de 3000/1500mm pentru taiere cu plasma. Astept bateriile pentru masca de sudura, daca iti vine sa crezi... M-iam scos ochii aseara ca s-a consumat bateria.

 

16956400395087661256298724016470.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
Acum 3 ore, Tzitzicat a spus:

Il faci pt incalzitorul cu motorina?

Nuuuu...E ciubuk🤣

Acum 42 minute, ENEOS a spus:

Și până la urmă ce-a ieșit din astea?

Masina de cusut😁😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Da, asta da! Pe asta il iubesc sincer! Nasul meu cel mic are unu' resuscitat care deja simt ca o sa arate beton dupa finalizare...sper sa-l prind pe ursuletu' rosu candva jos de pe elevator si sa-l pozez...e 99% original, refacut cu multa migala, arta! Nici asta nu arata rau...si prevad ca a ajuns pe maini bune! Spor! Si revino cu poze!:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, e un model emblematic dar cu o caroserie f slabă din păcate. Dacă mergi o săptămână cu amortizoarele față duse fug oalele de amortizor în toate direcțiile. Și asta de când aveau <10 ani vechime, nu de la rugină. 😖

Să mă laud și eu cu cea mai recentă realizare, că la rubrica "de unde cumpărăm scule de calitate" nu prea merge (cred).

Menționez că eu sunt praf la capitolul sudură.

Înainte mă chinuiam cu un crocodil de 3t pe care îl luam pe umăr și îl așezam pe o traversă pe rulmenți, mult mai firavă, totul fiind cam nesigur.

20240129_143902.jpg

20240129_144922.jpg

Autodotare sau autoutilare i de spunea pe vremuri. 😎

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, binox a spus:

pare ca se tine doar in burduful de cauciuc.

Burduful de cauciug are în interior o coloană telescopică,  nu e doar o bășică. 😉 E f stabil, mai ales prin faptul că ridică mașina din 2 puncte și efectiv nu are cum să basculeze în lateral așa cum făcea 🐊 pe care îl foloseam anterior bazându-mă doar pe puntea vehiculului rămasă pe sol + frâna de mână pentru stabilitatea laterală. 😨

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 26 minute, pinnochio a spus:

 

1707118573881790607668356264714.jpg

Rezolvare parțială pt că fuge tot în toate direcțiile, inclusiv luftul dintre aripa față și ușă de-a lungul stâlpului A devine triunghiular, se deschide și U-ul dintre oală și coama pe care se prinde aripa... 😖

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...