Sari la conținut

7. Liqui Moly Motorrad Grand Prix Deutschland - Sachsenring


frigider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 349
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 3 ore, damager a spus:

Pana la urma MM are dreptate. Doar Zarco putea evita, el ce sa faca? sa inchida gazul ca iese cineva de la boxe?


 

Din ceea ce am vazut pe inregistrari, Zarco era pe exteriorul virajului, nu se afla pe trasa, ca sa incomodeze pe cineva. De fapt, nici macar nu depasise marcajul bretelei de intrare pe circuit, in momentul impactului.  Nu prea avea ce sa evite Zarco.  Nu a fost vina lui ca a cazut MM si nici a lui MM ca a cazut exact in locul ala. Insa este deranjanta declaratia lui MM, la adresa lui Zarco, acuzele pe care i le aduce si care nu au legatura cu realitatea. Si nu este el cel care ar trebui sa faca asemenea declaratii. 

 

 

 

Ce sesiune Q1 au facut Binder si MM... 

Vin, din nou looser... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam de rahat Honda aici, nu au lucrat la mobra cu care a cazut in Q1 si acum o bibilesc pe aia cu care a cazut in Q2.

A stricat MM cu cazatura nr 3 din calificari ultimele minute o gramada de tururi rapide. Deja cred ca are o hala industriala refrigerata cu carne.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 35 minute, PzKpfW a spus:

Cam prost Marc.

Cel mai dăștept din curtea școlii, laolaltă cu fo' câțiva forumiști dă p-aici! :moron:

Acum 35 minute, RuInCV a spus:

un capitol la pariuri pentru de cate ori o culca MM pe weekend

De 3 ori doar în ultima oră, cred că e record... 🤦‍♂️  A terminat HRC stocul de piese, deja demontează de pe alte 🏍, nu pot ei avea cât poate mm rupe! :crack:

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, ENEOS a spus:

.... nu pot ei avea cât poate mm rupe! :crack:

:lol::lol:

 

Ce ippon seoi nage a luat in Q2... ma intreb daca nu pisa sange dupa ce da cu rinichii de pamant in halul ala... 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, RuInCV a spus:

Cam de rahat Honda aici, nu au lucrat la mobra cu care a cazut in Q1 si acum o bibilesc pe aia cu care a cazut in Q2.

Avea elemente prea multe si complexe de reparat pentru a se incadra in 15 minute. In plus, moto aia era cu setup de ud, foarte diferit de ala de uscat, inclusiv furca si bascula

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 28 minute, RuInCV a spus:

Cam de rahat Honda aici, nu au lucrat la mobra cu care a cazut in Q1 si acum o bibilesc pe aia cu care a cazut in Q2.

A stricat MM cu cazatura nr 3 din calificari ultimele minute o gramada de tururi rapide.

 

Norocul lui ca e singurul pilot Honda si pot dezmembra piese de cele ale alora de acasa sau din spital. :)

 

Acum 18 minute, ENEOS a spus:

De 3 ori doar în ultima oră, cred că e record... 🤦‍♂️  A terminat HRC stocul de piese, deja demontează de pe alte 🏍, nu pot ei avea cât poate mm rupe! :crack:

 

Urmeaza ca Brembo sa anunte ca vor incepe fabricarea de carene, pentru o franare mai buna 💪

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, PzKpfW a spus:

Cam prost Marc.

Urmareste interviul de pe btsport dat cu o zi inaintea incidentului cu Zarco. Omul nu e prost, doar ca va calca pe cadavre pentru a isi atinge scopul.

Singura persoana apropiata dintre cei de la start de frac-su, restul sunt o motivatie in a ii descalifica si invinge. Pe scurt, merge tare si calca pe cadavre. Profesional cel mai bun, personal... o javra. 🎯

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, frigider a spus:

:crack:

 

poate nu ați observat dar zarco zice că nici el nu a fost vinovat atunci, că a fost lovit din spate, nu că i a luat aerul/spațiul de frânare lui Morbi.

Pai a fost lovit din spate!

Mi se pare ca se judeca cu dubla măsura.Acum când AM a trecut printre 3 pe frane și a ieșit de pe circuit și a zis ca s-au mișcat aia pe frânare și I.au luat downforce ul a fost vina...cui?A lor sau a lui AM?

Acum 6 ore, damager a spus:

Pana la urma MM are dreptate. Doar Zarco putea evita, el ce sa faca? sa inchida gazul ca iese cineva de la boxe? Problema e de fapt iesirea pe exteriro de la boxe. Ar tb sa schimbe iesirea dupa viraj.
 Dar, eu sunt doar curios ce ar fi declarat dc era invers situatia☺️.

Da,ok,el a forțat (ceea ce normal) și a greșit (ceea ce se întâmplă pe un circuit când forțezi) dar după cum bine a zis Zarco,nu poți face asa declarații în presa pt ca MM indirect a dat vina pe Zarco,ceea ce e pur și simplu aberant : auzi sa stai pana trece lumea marș maa,pai el asa stătea nu?Haida de.

Ok,intradevar breteaua de ieșire e pur și simplu stupid poziționată dar totuși nu poți spune ce a spus MM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, RuInCV a spus:

Cam de rahat Honda aici, nu au lucrat la mobra cu care a cazut in Q1 si acum o bibilesc pe aia cu care a cazut in Q2.

A stricat MM cu cazatura nr 3 din calificari ultimele minute o gramada de tururi rapide. Deja cred ca are o hala industriala refrigerata cu carne.

Pe langa asta, l a ajutat indirect pe Peco in pole.

Deci...naspet pt campionat :)

Acum 1 oră, Le Mertois a spus:

Acum râcâie să scoată abțibildurile cu număru' lu Mir, și să pună cu 93, că nu se știe...

:crack:

Nu zici deloc rău.

Ai stofa de angajat HRC. :D

 

 

Nu va merge pt honda MM la anu.

Nu are cum frate.

 

Știu, nu sunt locuri.

Și ce?

Nu se poate rula o echipa cu 3 oameni cum s a mai făcut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, frigider a spus:

Știu, nu sunt locuri.

Și ce?

Nu se poate rula o echipa cu 3 oameni cum s a mai făcut?

Si daca totusi nu se poate sa mearga la alta echipa macar organizatorii sa-l lase pe el sa aiba doua motociclete de rezerva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, therocketscientist1 a spus:

Si daca totusi nu se poate sa mearga la alta echipa macar organizatorii sa-l lase pe el sa aiba doua motociclete de rezerva.

Asta da concesie.

Și poate alea 2 in plus sa fie Ducati.

 

Când se trage linie e pe 7.

Nu e f rău.

Totuși șanse mici să câștige.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, nike said:

Urmareste interviul de pe btsport dat cu o zi inaintea incidentului cu Zarco. Omul nu e prost, doar ca va calca pe cadavre pentru a isi atinge scopul.

Singura persoana apropiata dintre cei de la start de frac-su, restul sunt o motivatie in a ii descalifica si invinge. Pe scurt, merge tare si calca pe cadavre. Profesional cel mai bun, personal... o javra. 🎯

 

 

Mă refeream la căzăturile repetate din Q, cu precădere căzătura inutilă din Q1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...