Sari la conținut

7. Liqui Moly Motorrad Grand Prix Deutschland - Sachsenring


frigider
 Share

Postări Recomandate

1 oră în urmă, ilarionciobanu a spus:

„in patul tau si pe muzica ta …“

Nominalizez la Postul anului 2023 :crack:

 

Io cred că nu doare încă.

Daca nu intra in q2 - atunci da.

Acum 2 ore, PzKpfW a spus:

 

Dacă are contract pe 2 ani (cum cred că este cazul), la ce-l ajută?

Sa nu și rupă fiecare os din corp?

Să iasă în viața din contract?

 

Toți câștiga daca iese.

 

 

 

Screenshot_2023-06-16-20-05-51-99_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

1 oră în urmă, ilarionciobanu a spus:

La o saptamana dupa ce a fost nesimtit la iesirea de la boxe cand a vazut clar ca cineva venea lansat, tine lectii teoretice despre cum se iese

Vezi că și tu ești pe lângă.

MM nu a greșit cu nimic fara trecută, nu o zic eu ci comm englezi, foști raceri (nu de blvd) etc.

Acum 7 minute, xt600 a spus:

A facut-o deja. Din ceea ce stiu, Q merge pe configuratia 2021, cu motorul omologat pentru sezonul asta. 

Degeaba, motorul e de vina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 349
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

9 minutes ago, frigider said:

Toți câștiga daca iese.

 

Din contră, ar pierde ambele părți. Mir ar pierde aproape 1 an de activitate și poate mai mult. Honda ar pierde un pilot care a dovedit că poate fi rapid și nu ar avea cu cine să-l înlocuiască cel puțin până la anul (în afara unui pilot de teste).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, frigider a spus:

 

Degeaba, motorul e de vina...

Pai  realizezi ca nu poate avea rezultate cu o struto-camila 2021-2023... motorul ala nu se pupa cu sasiul, cu elementele aero, cu electronica... 

 

Btw.. ce draq a mai facut Mimisor? Nu am apucat sa vad nimic astazi. Un video, ceva? 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, xt600 a spus:

Pai  realizezi ca nu poate avea rezultate cu o struto-camila 2021-2023... motorul ala nu se pupa cu sasiul, cu elementele aero, cu electronica... 

 

Btw.. ce draq a mai facut Mimisor? Nu am apucat sa vad nimic astazi. Un video, ceva? 

https://www.motogp.com/en/video_gallery/2023/06/15/top-videos/365690?n=457538

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, xt600 a spus:

Btw.. ce draq a mai facut Mimisor?

A stricat o frumusete de furca cu o troaca ce nu face atat💩

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Cavaleru a spus:

MM a luat-o razna, da vina pe Zarco ca a fost lovit... 

Când moto e jos doar Omu care iese de la boxe poate face ceva. Gen sa nu iasă daca vine lumea tare.

Nu a zis că e vina lui zarco

El când a pus-o jos, nu a mai avut niciun control.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 35 minute, frigider a spus:

Vezi că și tu ești pe lângă.

MM nu a greșit cu nimic fara trecută, nu o zic eu ci comm englezi, foști raceri (nu de blvd) etc.

 

Am auzit comentariul de care vorbesti.

Un alt baiat, tot englez si fost racer, tot cu microfon acum, a avut o parere usor diferita. Dar nu despre asta e vorba.

E vorba ca acum explica o chestie de care el nu a tinut cont saptamana trecuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, therocketscientist1 a spus:

Pe langa verificarea crengilor daca sunt intregi nu ar strica in cazul lui ca examenul medical sa presupuna si evaluarea elicopterului. Imi e teama ca o sa lase pe cineva cu sechele pe viata din cauza haiduciilor pe care le face. Este doar o chestiune de timp. Cotetul ala de Honda isi paradeste constant pilotii, iar MM93 are capacitatea de a imparti oase rupte si altora.

A pierdut fața.

Și asta e haiducie?

 

Acum 4 minute, ilarionciobanu a spus:

Am auzit comentariul de care vorbesti.

Un alt baiat, tot englez si fost racer, tot cu microfon acum, a avut o parere usor diferita. Dar nu despre asta e vorba.

E vorba ca acum explica o chestie de care el nu a tinut cont saptamana trecuta.

Nush man, scuze pentru ieșire că ești pe lângă.

E de inteles că în orice situație vor fi 2 tabere, una pro și una contra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, ilarionciobanu a spus:

Am auzit comentariul de care vorbesti.

Un alt baiat, tot englez si fost racer, tot cu microfon acum, a avut o parere usor diferita. Dar nu despre asta e vorba.

E vorba ca acum explica o chestie de care el nu a tinut cont saptamana trecuta.

Compari două circuite diferite, cu trase diferite în primul viraj. Chiar dacă MM a fost nesimțit la Mugello, nu l-a pus în pericol pe Pecco, doar l-a încetinit. Dacă Pecco pierdea fața pe linia dreaptă dinaintea virajului 1, nu avea șanse să îl ia pe făraș pe MM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, nike a spus:

A stricat o frumusete de furca cu o troaca ce nu face atat💩

A stricat mai mult de o furcă. :)

Chiar acum, Geologu a spus:

Compari două circuite diferite, cu trase diferite în primul viraj. Chiar dacă MM a fost nesimțit la Mugello, nu l-a pus în pericol pe Pecco, doar l-a încetinit. Dacă Pecco pierdea fața pe linia dreaptă dinaintea virajului 1, nu avea șanse să îl ia pe făraș pe MM.

Chiar mă gândeam la asta, e mult mai sigur când de la boxe ieși pe interior.

Daca vine cineva tare, îl lași și aia e.

Și dacă e sa cada tot nu ajunge in tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, danypop a spus:

Haha, aveți material de rumegat/hate-uit

Spor🤣🙂

Ca lovește el, că e lovit, că e prezent pe circuit, ca acasă pe canapea sau cu gagica în parc, MM e de vina pentru tot raul din lume. Fixed🙂

Linge Popica.,linge!Nu te opri.

Acum 6 minute, Geologu a spus:

Compari două circuite diferite, cu trase diferite în primul viraj. Chiar dacă MM a fost nesimțit la Mugello, nu l-a pus în pericol pe Pecco, doar l-a încetinit. Dacă Pecco pierdea fața pe linia dreaptă dinaintea virajului 1, nu avea șanse să îl ia pe făraș pe MM.

Tu clona cui esti?Ca sa stiu pe cine sa mwiesc?

Editat de adiy32
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, ilarionciobanu a spus:

Zarco iesea de la boxe si s-a inotrs sa se uite unde sa iasa si/sau a auzit o mobra franand cu carenele.

Aaa,acum am vazut ca breteaua de iesire de la boxe e pe partea unde era Zarco,am uitat ca tot circuitul asta e invers :P

Nu intelegeam ce cauta Zarco pe exteriorul virajului 1,am crezut ca iesirea e pe interior si de aia m-am gandit ca gresise si el franarea in 1 si de aia era acolo.

Acum 2 ore, Cavaleru a spus:

Eee,e aberant sa spuna asa ceva.

Una e sa zici "ba am gresit franarea l-am luat si pe ala nevinovat pe faras,asta este" si alta e sa zica "doar Zarco putea evita accidentul asta".Sa fim seriosi,aici chiar bate campii 🤦‍♂️

Iar e Zarco vinovat ca exista si ca se afla pe circuit?Zarco saracul abia a mai avut timp sa isi ridice piciorul sa nu ii dea aia in picior sa il rupa.wtf...

A zis foarte bine Zarco in interviu - MM vorbeste fara el,ar fi trebuit sa taca naibii din gura,si in primul rand ar fi trebuit sa se duca la Zarco sa vada daca e ok,asa era frumos,pt ca se daduse red flag deja,nu mai era graba.Si e bine ca aduce aminte de accidentul de la Rb Ring,unde iarasi a cazut el de gugustiuc.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, nike a spus:

A stricat o frumusete de furca cu o troaca ce nu face atat💩

A sărit furca aia la Ducati de zici ca era prinsa cu poxipol :lol:

1 oră în urmă, Method a spus:

Aaa,acum am vazut ca breteaua de iesire de la boxe e pe partea unde era Zarco,am uitat ca tot circuitul asta e invers :P

Nu intelegeam ce cauta Zarco pe exteriorul virajului 1,am crezut ca iesirea e pe interior si de aia m-am gandit ca gresise si el franarea in 1 si de aia era acolo.

Eee,e aberant sa spuna asa ceva.

Una e sa zici "ba am gresit franarea l-am luat si pe ala nevinovat pe faras,asta este" si alta e sa zica "doar Zarco putea evita accidentul asta".Sa fim seriosi,aici chiar bate campii 🤦‍♂️

Iar e Zarco vinovat ca exista si ca se afla pe circuit?Zarco saracul abia a mai avut timp sa isi ridice piciorul sa nu ii dea aia in picior sa il rupa.wtf...

A zis foarte bine Zarco in interviu - MM vorbeste fara el,ar fi trebuit sa taca naibii din gura,si in primul rand ar fi trebuit sa se duca la Zarco sa vada daca e ok,asa era frumos,pt ca se daduse red flag deja,nu mai era graba.Si e bine ca aduce aminte de accidentul de la Rb Ring,unde iarasi a cazut el de gugustiuc.

Pai privind din postura lui Marquez e vina lui ca a cazut exact când Zarco era acolo?

Sau iar o dam in aia ca a cazut intenționat... 

Exact cum a zis si MM singurul care putea face ceva acolo era Zarco, vede ca e cineva pe tur rapid nu iese... Simplu.

E ca si cum iesi pe autostradă trebuie sa arunci ochii nu iesi ca bivolul.

Ba cum dracu s-a nimerit exact Zarco si nu oricare altul, poti răspunde la asta? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Method a spus:

Una e sa zici "ba am gresit franarea l-am luat si pe ala nevinovat pe faras,asta este" si alta e sa zica "doar Zarco putea evita accidentul asta".Sa fim seriosi,aici chiar bate campii 🤦‍♂️

Iar e Zarco vinovat ca exista si ca se afla pe circuit?Zarco saracul abia a mai avut timp sa isi ridice piciorul sa nu ii dea aia in picior sa il rupa.wtf...

A zis foarte bine Zarco in interviu - MM vorbeste fara el,ar fi trebuit sa taca naibii din gura,si in primul rand ar fi trebuit sa se duca la Zarco sa vada daca e ok,asa era frumos,pt ca se daduse red flag deja,nu mai era graba.Si e bine ca aduce aminte de accidentul de la Rb Ring,unde iarasi a cazut el de gugustiuc.

 

MMizeria este plina de frustrari si nu m-ar mira ca in goana lui dupa Rossi sa o mierleasca fortand limitele fizicii asa cum ne-am obisnuit.

 

 

 

Acum 4 ore, B.B. a spus:

A sărit furca aia la Ducati de zici ca era prinsa cu poxipol :lol:

La naiba, mobrele alea nu sunt facute de Volvo pentru teste EuroNCAP. Altfel Hondele ar fi fost prevazute cu Crashbar d-ala de stunts :crack:

 

Acum 4 ore, B.B. a spus:

 

Pai privind din postura lui Marquez e vina lui ca a cazut exact când Zarco era acolo?

 

Asta CLAR!!! Acum ma intreb ce naiba mai cauta restul in motogp :banana:

 

Acum 4 ore, B.B. a spus:

Exact cum a zis si MM singurul care putea face ceva acolo era Zarco, vede ca e cineva pe tur rapid nu iese... Simplu.

 

 

Care tur rapid? cand timpii dintre cei doi sunt la o distanta de +1.5s?

 

image.thumb.png.8801bbb3263c80fff47a3483a91aff63.png

 

Pana si Morbido cu pianul ala era mai rapid ca el :crack:

 

Acum 4 ore, B.B. a spus:

E ca si cum iesi pe autostradă trebuie sa arunci ochii nu iesi ca bivolul.

 

Eu zic ca ar trebui sa le puna tuturor oglinzi! Iti dai seama ce ar elemente aerodinamice ar face Ducati din ele ?!!? :)))

 

Acum 4 ore, B.B. a spus:

Ba cum dracu s-a nimerit exact Zarco si nu oricare altul, poti răspunde la asta? 

DA! Zarco este un specimen prostutz fara noroc in viata.

Editat de nike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, MirceaB a spus:

Pe foarte bune.

Deci tu zici că echipei de uzină Aprilia i-ar conveni mai mult să rămână cu Maverick, eterna speranță, și cu Aleix, veteranul cu o singură victorie în 11 sezoane de MotoGP, decât să îl aducă pe MM93, care le-ar crea mai multe probleme decât au acum. Am înțeles bine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am și eu o teorie  cu ce căuta Zarco acolo. A fost manevră, l-au zis ăia de la Ducati, că e mai ''tăbăcit'' , ieși în fața lu' MM, el pierde fața, te lovește motorul lui, cazi și te tăvălești ca fotbaliștii la un fault, MM vine să vadă ce faci, și nu mai prinde să mai facă un tur rapid...Da MM vulpoi bătrân, s-a prins, a văzut că Zarco se preface, și a fugit direct la boxe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MMizeria a luat o razna👽🤕

 

Cica nu si a cerut scuze Honda si bossi ei pt rabla facuta😆😆😆

 

https://www.crash.net/motogp/news/1028911/1/marquez-shares-details-key-talks-honda-didn-t-apologise-i-don-t-expect-it

 

Ce cota o avea asta sa termine cursa fara sa cada?😆😆

 

Hondanuihonda🤭

Editat de nike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Geologu a spus:

Deci tu zici că echipei de uzină Aprilia i-ar conveni mai mult să rămână cu Maverick, eterna speranță, și cu Aleix, veteranul cu o singură victorie în 11 sezoane de MotoGP, decât să îl aducă pe MM93, care le-ar crea mai multe probleme decât au acum. Am înțeles bine?

Nu, nu ai înțeles.

Nu știu ce le convine celor de la echipa de uzina Aprilia și ce planuri de viitor au în privința piloților.

Părerea mea este ca la modul cum se comportă și cum pune problema MM,  cred că exista  variante mai bune și în mod sigur mai ieftine pt Aprilia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, B.B. a spus:

Ba cum dracu s-a nimerit exact Zarco si nu oricare altul, poti răspunde la asta? 

:crack:

 

poate nu ați observat dar zarco zice că nici el nu a fost vinovat atunci, că a fost lovit din spate, nu că i a luat aerul/spațiul de frânare lui Morbi.

 

plm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, B.B. a spus:

A sărit furca aia la Ducati de zici ca era prinsa cu poxipol :lol:

Pai privind din postura lui Marquez e vina lui ca a cazut exact când Zarco era acolo?

Sau iar o dam in aia ca a cazut intenționat... 

Exact cum a zis si MM singurul care putea face ceva acolo era Zarco, vede ca e cineva pe tur rapid nu iese... Simplu.

E ca si cum iesi pe autostradă trebuie sa arunci ochii nu iesi ca bivolul.

Ba cum dracu s-a nimerit exact Zarco si nu oricare altul, poti răspunde la asta? 

 

nu a zis nimeni ca a facut-o intetionat, comportamentul lui dupa prostia facuta si cele spuse sunt problema

 

Zarco era pe linia de iesire de la boxe, a lasat loc suficient pentru pilotii rapizi, departe de orice trasa, daca te uiti pe filmare abia iesise de pe linia boxelor si intra pe breteaua care il aduce pe circuit, moment in care intoarce capul si il vede pe MM venind taras spre el. 

 

nu exista nu intrii daca vine cineva pe tur rapid. intrii dar o faci fara sa il incurci si fara sa intrii pe trasa ideala (contra exemplu MM runda trecuta)

 

este incident de cursa, dar sa zici ca Zarco e de vina ca era pe circuit e o mare mizerie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca s a mers cam departe cu interpretare a-la-media.

 

Cuvântul "vinovat" nu a fost folosit.

In fine, trece și asta.

 

Inițial am zis că clar își va onora contractul cu honda.

Dar brusc MM a început să se poarte a-la-Vinales, ceea ce mă face să cred ca sunt șanse să iasă urat.

 

Timpul ne va spune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma MM are dreptate. Doar Zarco putea evita, el ce sa faca? sa inchida gazul ca iese cineva de la boxe? Problema e de fapt iesirea pe exteriro de la boxe. Ar tb sa schimbe iesirea dupa viraj.
 Dar, eu sunt doar curios ce ar fi declarat dc era invers situatia☺️

btw, stie cineva ceva de Oncu? Concureaza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...