Sari la conținut

7. Liqui Moly Motorrad Grand Prix Deutschland - Sachsenring


frigider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 349
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

frustrari maxime pe MM, dupa ce arata .i.. motoretei ca a era sa dea cu el de pamant, dupa cateva minute i-o coace iar.

 

Noroc ca era si Zarco cu capu intors ca altfel il schilodea impactul ala daca prindea picioru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia am înțeles-o, a vrut să fie pregătit în caz de orice. Ceea ce n-am înțeles este de ce a ieșit atât de târziu după stragul verde (am impresia că n-a mai prins niciun tur cronometrat). Probabil au avut nevoie mecanicii să-i pregătească motocicleta de rezervă?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Cavaleru a spus:

Noroc ca era si Zarco cu capu intors ca altfel il schilodea impactul ala daca prindea picioru

Nu mi a lăsat impresia că Z a avut timp să facă ceva.

Acum 2 ore, therocketscientist1 a spus:

"If he dies, he dies" - Ivan Drago, Rocky IV

:laugh:

 

Încep să am mari dubii ref ultimul an de contract.

Clauzele ale posibil sa fie astronomice...

Acum 2 ore, therocketscientist1 a spus:

Parca prea se aduna in dreptul lui evenimentele, chiar daca nu a facut-o intentionat.

Da, nu prea ai cum sa nu observi asta.

Acum 2 ore, PzKpfW a spus:

Márquez pe circuitul lui preferat merge în Q1.

Nu de asta mi fac eu griji.

Ar trebui sa ajungă în q2.

Acum 1 oră, prafrau a spus:

Nu stiu de ce a mai fugit la scuter cand era clar ca o sa fie steag rosu, ala era intins pe asfalt.

Că sa intre in q2 probabil.

Daca se grăbea puțin avea timp de 1 hot lap / accident spectaculos. 😐

 

Poate e mai bine că nu s a grăbit :D

Acum 52 minute, PzKpfW a spus:

Aia am înțeles-o, a vrut să fie pregătit în caz de orice. Ceea ce n-am înțeles este de ce a ieșit atât de târziu după stragul verde (am impresia că n-a mai prins niciun tur cronometrat). Probabil au avut nevoie mecanicii să-i pregătească motocicleta de rezervă?

Poate era iar risc prea mare?

Ar trebui sa intre fără emoții în q2.

Dar totuși, de ce a mai ieșit? Daca tot știa că nu prinde tur rapid.

 

In fine.

 

 

A zis cineva că mir e dubios cu accidentarea și că se zvonește că e posibil să zică "pas" la restul sezonului cu HRC (Hârb Răgălie Conservă)

Asta au zis o pseudocomentatorii Gigi.

 

 

Frate și când te gândești că unii pe aici lătrau că ia MM campionatul.

Dezaxați total.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

26 minutes ago, frigider said:

A zis cineva că mir e dubios cu accidentarea și că se zvonește că e posibil să zică "pas" la restul sezonului cu HRC (Hârb Răgălie Conservă)

 

Dacă are contract pe 2 ani (cum cred că este cazul), la ce-l ajută?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

"Rep: how do you reflect on the Friday?

MM: difficult Friday "

 

:crack: sa mor nu altceva 

 

Și în rromulana:

Reporter:ce părere ai despre vinerea asta?

MM: o vineri dificilă

 

https://www.motogp.com/en/videos/2023/06/16/must-see-m-marquez-on-middle-finger-rage-zarco-clash/457606

 

Chiar au avut mult noroc.

Z s a dat rău cu capu de asfalt, cu ceafa.

Nu m as mira sa îi găsească contuzie sau ceva de genul sa nu îl lase să partikipe..

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, PzKpfW a spus:

Aia am înțeles-o, a vrut să fie pregătit în caz de orice. Ceea ce n-am înțeles este de ce a ieșit atât de târziu după stragul verde (am impresia că n-a mai prins niciun tur cronometrat). Probabil au avut nevoie mecanicii să-i pregătească motocicleta de rezervă?

Exact

Am văzut și eu ultimele 5min în reluare pe motogp.com

Reactia lui a fost foarte bună as always când a căzut jos s.a dus instant la moto a văzut ca ghidonul e rupt a fugit la scuter.

Nu am înțeles de ce shit a ieșit asa târziu,își lua alta casca își tot freca dopurile de urechi...și mai erau gen 2min.Si eu ma gândesc același lucru : i.a zis barbosul "stai flex ca nu avem motoreta pregătită,nu ne așteptăm să cazi de 2 ori pe sesiune".Adică ori e prost și nu s.a uitat nici el nici barbosul la ceas,ori nu era gata moto de schimb.

 

Acuma sa nu facem un caz din faptul ca MM a greșit o frânare și omg omg era sa îl omoare pe Zarco...La fel cum s.a facut când Morbi a greșit o frânare la RBR și I.au dat penalizare lui Zarco ca s.a miscat pe frane în fata lui,hai sa nu o dam în tiganeli.

MM forța și a greșit.Tot timpul exista acel pericol - cred ca si Zarco a forțat în prealabil și a greșit frânarea nu?de aia era pe exteriorul curbei în afara mergând cu 30kmh.

Zarco a zis ca l.a văzut oricum și și a tras piciorul.

Honda a dat în roata față a Ducatiului și efectiv l.a rupt in 2.

Lucky Zarco oricum.Asta a avut niște căzături puternice la viata lui 🤭

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, B.B. said:

Timpii difera foarte mult in functie de meteo, pneuri, piloti, etc... nu mi se pare relevant.

Ducati nu au evoluat, s-au prostit ailalti. :D 

Ducati sucks

Exista niste proverbe/zicatori nu doar la romani ci si la alte popoare, ideea de baza este de ce sa schimbi calul care castiga?? De ce sa modifice ceva Yamaha la mobra castigatoare? Ce o fi fost in capul lor?Poate din cauza ca au vazut cu ochii lor, nu cu ai forumistilor, ca Suzuki(mare pacat!), Ducati, Aprilia, KTM au performante mai bune?Neeeeeh, prosti japonejii, au cheltuit o gramada de bani (in viziunea lor) pentru ... ce..????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, damager a spus:

 

Eu sper la MM la Aprilia :D...poate asa s-ar bate si Aprilia la podium.

Doar ca astia sunt zgarciti, nu dau ei banii care-i vrea MM

Sa fereasca soarta de un asa rau. La cat de batuti de soarta au fost cei de la Aprilia, asta le mai trebuie. 🙈

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, PzKpfW a spus:

Márquez pe circuitul lui preferat merge în Q1.

De-a lungul anilor, a mai avut 2-3 situatii in care a trecut prin Q1. De data asta, insa, trebuie sa doara rau. La modul „in patul tau si pe muzica ta …“

 

1 oră în urmă, Method a spus:

Am văzut și eu ultimele 5min în reluare pe motogp.com

 

 cred ca si Zarco a forțat în prealabil și a greșit frânarea nu?de aia era pe exteriorul curbei în afara mergând cu 30kmh.

 

Pare ca ai facut-o degeaba.

Zarco iesea de la boxe si s-a inotrs sa se uite unde sa iasa si/sau a auzit o mobra franand cu carenele.

 

Partea naspa e ca s-a ales cu un set de softuri distruse. Doar ce le pusese. Ar trebui sa ia unul din cota alocata lu‘ MM

Omu‘ e ancorat bine in lumea lui si nu mai iese de acolo. La o saptamana dupa ce a fost nesimtit la iesirea de la boxe cand a vazut clar ca cineva venea lansat, tine lectii teoretice despre cum se iese. Citat aproximativ: cand iesi de la boxe trebuie sa te uiti si, daca vezi ca vine cineva, trebuie sa te opresti pe linia boxelor.

Dupa care, pluseaza: daca cineva putea evita acest accident, acel cineva e Zarco.

 

Minunat! Absolut minunat!

Editat de ilarionciobanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 32 minute, Cavaleru a spus:

Pe langa verificarea crengilor daca sunt intregi nu ar strica in cazul lui ca examenul medical sa presupuna si evaluarea elicopterului. Imi e teama ca o sa lase pe cineva cu sechele pe viata din cauza haiduciilor pe care le face. Este doar o chestiune de timp. Cotetul ala de Honda isi paradeste constant pilotii, iar MM93 are capacitatea de a imparti oase rupte si altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Method a spus:

 

Ar trebui sa faca ca MM in 2015 cand la jumatatea sezonului,vazand ca nu inregistreaza progrese cu v2015,a cerut (si i s-a dat) v2014 si a inceput iarasi sa fie competitiv.Era prea tarziu in economia campionatului pt a remedia ceva,insa si-au regasit directia buna.Poate asta ar fi o rezolvare si pt Q/Yamaha...

A facut-o deja. Din ceea ce stiu, Q merge pe configuratia 2021, cu motorul omologat pentru sezonul asta. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...