Sari la conținut

Iasi, media 50 km/h


Constantin
 Share

Postări Recomandate

Ieri 12 oct  si astazi 13 oct am facut Iasul. La dus clasic, Buzau, Focsani, Barlad, Vaslui. Apoi am luat-o pe un drum secundar prin Balteni, Com. Scanteia.

La inapoiere de la Barlad am trecut peste dealuri la Podu Turcului, Adjud, Focsani, Buc. Total ceva peste 900 km.

Media cca 50 km/h. Cu alimentat, gresat, pauze de dezmortire, etc.

Mobra, Yamaha Tracer 9 GT, 120 CP, are acceleratia buna. Unii zic 3 s/100. In Iasi, Vaslui, Adjud au fost dopuri ca in Bucuresti. As fi luat-o pe acostament dar mobra nu se preteaza. Mers din m in m prin orase.

Ma gandesc sa incerc cu capra, Honda CRF 300 Rally, 28 CP. Pe unde stateam in trafic imi spuneam ca as fi trecut cu capra. Nu zic si de costuri. Km parcurs e cam dublu cu cea mare ( cost mobra, consum 2,5 fata de 5, baia de ulei dubla, etc).

Am facut topic separat deoarece poate ati experimentat faza.

TimePhoto_20231012_134012.jpg

TimePhoto_20231012_161632.jpg

TimePhoto_20231012_172957.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 hours ago, Constantin said:

Ieri 12 oct  si astazi 13 oct am facut Iasul. La dus clasic, Buzau, Focsani, Barlad, Vaslui. Apoi am luat-o pe un drum secundar prin Balteni, Com. Scanteia.

La inapoiere de la Barlad am trecut peste dealuri la Podu Turcului, Adjud, Focsani, Buc. Total ceva peste 900 km.

Media cca 50 km/h. Cu alimentat, gresat, pauze de dezmortire, etc.

Mobra, Yamaha Tracer 9 GT, 120 CP, are acceleratia buna. Unii zic 3 s/100. In Iasi, Vaslui, Adjud au fost dopuri ca in Bucuresti. As fi luat-o pe acostament dar mobra nu se preteaza. Mers din m in m prin orase.

Ma gandesc sa incerc cu capra, Honda CRF 300 Rally, 28 CP. Pe unde stateam in trafic imi spuneam ca as fi trecut cu capra. Nu zic si de costuri. Km parcurs e cam dublu cu cea mare ( cost mobra, consum 2,5 fata de 5, baia de ulei dubla, etc).

Am facut topic separat deoarece poate ati experimentat faza.

TimePhoto_20231012_134012.jpg

TimePhoto_20231012_161632.jpg

TimePhoto_20231012_172957.jpg

:cheers: , imi place! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Iasi se poate ajunge si prin Roman,Tg.Frumos,sosea mai lata decat cea de Vaslui,dar plina de radare.

Se mai aglomereaza prin Podu Iloaiei la calea ferata ,dar cu moto te mai strecori.

Cel mai frumos traseu este cel pe Vaslui.

 

PS:fac acest traseu saptamanal....si ma si plateste patronu'  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu scot cu masina medie 70 pe Bucuresti Vaslui sau Bucuresti Iasi....

:))

E aglomerat dar cu tracerul, depasesti din orice pozitie, agila, o turezi trage biiiine.

E ciudat traseul ales, spre Iasi cel mai bine se merge pe Bacau-Tg Frumos, nu pe Vaslui.

Apoi, drumul ala peste deal, Barlad, Podul Turcului, era cam praf acum niste ani. N am mai fost de mult pe acolo. Cum se prezinta?

La 14.10.2023 la 14:11, l.u.v a spus:

E85, cel mai oribil drum.

 

Eh, tine de adaptare. O banda plus urgenta se fac de fapt 2 benzi chinuite si aia aia e:))

Atentie la meseriasii care forteaza depasirea, si in rest mergeee.

De fapt drumul e oribil ca s tampiti soferii....dar asta i alta discutie.

 

Editat de Adrian M.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...