Sari la conținut

1. Qatar Airways Grand Prix of Qatar


Postări Recomandate

Mda.

A castigat o cursa si dupa aia a continuat sa faca nimic.

In fine,doamne-ajuta sa mearga bine,imi e simpatic dar...i just don't see it.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 472
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 1 oră, Method a spus:

 

Eu cred ca Bestia nu va mai fi semnat....si imi vine f greu sa cred ca dupa sezonul trecut in care a fost execrabil,anul acesta vom vedea o renastere la el....

Ramane de vazut. Eu cred ca ducatistii si-au facut strategia pentru piloti in felul urmator: l-au securizat pe Bagnaia cu un contract pe doi ani, inainte de startul sezonului, iar al doilea loc il lasa la bataie intre Bastianini, JM si MM (?). Nu este nimic batut in cuie. Este abia inceputul sezonului de shoping. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, xt600 a spus:

Este abia inceputul sezonului de shoping. 

Este dar nu știm dacă va tine pana la sfârșit.

Unii se vor grăbi, ca Peco. Parca și Binder e semnat pe multi ani?

 

 

Mama abia aștept prima victorie mm.

De ce prima?

Pai atunci va fi începutul sfârșitului pt restul :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu tind sa cred ca JM89 nu e in mod real pe lista pentru Ducati Lenovo. Sau poate o sa fie daca ii bate rau pe toti in prima jumatate a sezonului. O sa plece la final de 2024 catre o echipa de uzina.

Din punctul meu de vedere bataia pentru locul al doilea din echipa este intre EB23 si MB72. Nu cred ca cei de la Ducati vor sa-i aduca lui FB1 un coleg de echipa precum MM93.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, tourist1 a spus:

.... Nu cred ca cei de la Ducati vor sa-i aduca lui FB1 un coleg de echipa precum MM93.

castiga juma' din curse Morbido, si merge el la Uzina :)

 

 

...dar realistic vorbind, si el daca nu face ceva minuni, cred ca e pe faras din MotoGP....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 32 minute, tourist1 a spus:

Nu cred ca cei de la Ducati vor sa-i aduca lui FB1 un coleg de echipa precum MM93.

Tine minte ca nici EB23 nu se anunța a fi un coleg "bun".

 

 

Nu contează ce a fost, JM chiar a fost pretendent la uzina.

 

Vedem anul asta.

Acum 27 minute, apriliacluj a spus:

castiga juma' din curse Morbido, si merge el la Uzina :)

 

 

...dar realistic vorbind, si el daca nu face ceva minuni, cred ca e pe faras din MotoGP....

Nimic nu e bătut în cuie,niciodată nu a mers fix cum ne așteptam.

Acum 58 minute, apriliacluj a spus:

porcul flamand ghinda viseaza :) :)

Poate și omul,poate și moto,poate și echipa.

Naibii era sa iasă și EB campion.

 

Nu e ca și cum aștept prima victorie de la Zarco ;)

 

Când luminile roșii se sting numa unu e MM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, frigider a spus:

Tine minte ca nici EB23 nu se anunța a fi un coleg "bun".

Vor avea grija Jiji, Ciabatti si Tardozzi sa fie. Doar stii cum se fac lucrurile la Ducati. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am făcut un pariu deja, nu are rost sa va mai spun cine a semnat deja pe celălalt loc la Ducati. Pe la jumătatea sezonului o sa vă anunțe si pe voi... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, xt600 a spus:

Vor avea grija Jiji, Ciabatti si Tardozzi sa fie. Doar stii cum se fac lucrurile la Ducati. 

daca ambii vor fi in fata evident ca li se va spune sa nu faca vreo prostie.

dar nimic stupid de genu "Stii, peco tre sa castige" ca la faza asta iese EB in fata si spune la tv.

 

 

ori poate GP-ul modern e un fel de WWE masluit si deja se stie cine iese :)  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, tourist1 a spus:

. Nu cred ca cei de la Ducati vor sa-i aduca lui FB1 un coleg de echipa precum MM93.

Hai ca ai dat cu bata.n balta, daca si mm93 se poate numi coleg, atunci este ceva de vise rele😃😃😃😃

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 ore, xt600 a spus:

l-au securizat pe Bagnaia cu un contract pe doi ani, inainte de startul sezonului, iar al doilea loc il lasa la bataie intre Bastianini, JM si MM (?). Nu este nimic batut in cuie. Este abia inceputul sezonului de shoping.

Seems fair.Desi toti acesti 3 piloti au particularitati specifice care ii fac destul de greu de manageriat ca sa zic asa :

- Bestia ar fi cel mai ok de pilot 2 dar daca si in 2024 va merge ca in 2023,nu are sens alegerea lui.

- JM e probabil cel mai rapid si cu cel mai mult potential,si pe deasupra super-mega ambitios,insa are performante inconstante,dar cred ca luandu-l pe JM vor declansa invariabil o lupta in interiorul echipei,lupta din care nu stiu daca vor iesi bine dpdv PR,pt ca JM vorbeste mult si prost si improasca cu noroi aiurea.Si pe deasupra ar putea sa il si bata pe italianul Pecco,ceea ce...meh.

- Memelu...Memelu e bani multi (la Gresini o fi venit pe cat a putut Nadia sa ii dea,dar la Ducati Spa ar veni pe salarii bomba)...iar pe deasupra Memelu e greu de stapanit si manageriat,si nu pot sa cred ca oricare din sefii Ducati viseaza ca Memelu ar veni in postura de pilot 2.

 

So...zic o vorba - sa nu cumva sa avem parte de o mare supriza la semnarea pilotului 2 de la Ducati,pt ca nici unul din pilotii pe care i-ai enumerat nu sunt de fapt "material" de pilot 2 - daca Gigi&Co. cauta intradevar un pilot 2 care sa aduca puncte la echipa si sa nu il forteze/conteste pe Pecco,doar la Bastianini ar trebui sa se gandeasca dintre cei 3,ceilalti 2 nu pot fi piloti nr.2.

It's the silly season :bounce:

Acum 12 minute, frigider a spus:

vrea sa arate bine in conferinta de retragere :)  

Ahahaaha true true :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, Method a spus:

greu de stapanit si manageriat

ce te face sa spui asta?

omu e f chillax in declaratii.

Acum 31 minute, Method a spus:

daca Gigi&Co. cauta intradevar un pilot 2 care sa aduca puncte la echipa si sa nu il forteze/conteste pe Pecco,doar la Bastianini ar trebui sa se gandeasca dintre cei 3

Lol 

 

basti venise cu gandu sa puna presiune max pe Peco, man, nu tii minte?

l-a presat enorm cand Peco se batea la campionat, iisuse, sunt fapte pe circuit, nu doar declaratii.

 

anyway...

 

 

nu vine nimeni ca pilot 2, toti vin cu speranta ca vor fi ei pilotul 1.

 

*exceptie cine a venit la HRC cand era MM.

nebun sa fii sa crezi ca vei fi peste MM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 43 minute, frigider a spus:

*exceptie cine a venit la HRC cand era MM.

nebun sa fii sa crezi ca vei fi peste MM.

Pe DP27 l-a gasit acolo, apoi a venit JL99, am dubii ca a venit cu gandul de a fi nr. 2, iar apoi PE44 cand MM oricum era mai mult la spital decat la bal. Cred ca e posibil ca gandul asta de pilot nr. 2 sa nu se fi aplicat nici macar la HRC. Dar e posibil sa se aplice acum la Gresini :v. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Method a spus:

- Bestia ar fi cel mai ok de pilot 2 

-  sefii Ducati viseaza ca Memelu ar veni in postura de pilot 2.

 pilotului 2 de la Ducati,pt ca nici unul din pilotii pe care i-ai enumerat nu sunt de fapt "material" de pilot 2 - daca Gigi&Co. cauta intradevar un pilot 2 ceilalti 2 nu pot fi piloti nr.2.

Notiunea asta de pilot 2 pur si nu exista! E incredibil ce va bese mintea unora care n-aveti nici macar mobre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, adrianm a spus:

Notiunea asta de pilot 2 pur si nu exista! E incredibil ce va bese mintea unora care n-aveti nici macar mobre

Lol.

Take a chill pill.

 

Regula nr 1 e sa îți bați colegul.

 

Ai multa furie în tine, îți face rău.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, frigider a spus:

Lol.

Pilotul 2 e paharul gol al politistului (pune pe noptiera un pahar plin si unul gol, noaptea poate ii vine sete, poate nu), e calul mort pentru pariuri, e "diversitatea"? Explica-mi tu de unde "emerge" pilotul 2 si de ce ar avea nevoie o echipa (pardon un "team") de un "prostul familiei". PS cand aveti ceva linkuri din Qatar puneti si voi in sectiunea aia muribunda ca eu n-am Canal+

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 31 minute, adrianm a spus:

Pilotul 2 e paharul gol al politistului (pune pe noptiera un pahar plin si unul gol, noaptea poate ii vine sete, poate nu), e calul mort pentru pariuri, e "diversitatea"? Explica-mi tu de unde "emerge" pilotul 2 si de ce ar avea nevoie o echipa (pardon un "team") de un "prostul familiei". PS cand aveti ceva linkuri din Qatar puneti si voi in sectiunea aia muribunda ca eu n-am Canal+

cati coechipieri termina la egalitate de puncte?

cati termima la diferenta mica? 5-10 puncte?

cati termina la diferenta semnificativa?

 

am impresia ca orice argument e inutil asa ca ma opresc la intrebarile alea.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, frigider a spus:

cati coechipieri termina la egalitate de puncte?

cati termima la diferenta mica? 5-10 puncte?

cati termina la diferenta semnificativa?

 

am impresia ca orice argument e inutil asa ca ma opresc la intrebarile alea.

Mestere, am impresia ca nu intelegi poanta. Colegul dtale de forum-viteza (si mai putin al meu de motociclism-strada), insinueaza ca uzinele astea au un preferat, un no ONE iar mai apoi vin cu un comblé asa-zisul pilot 2, ceva de umplutura care sa-i tina lui no ONE trasa, spatele ca sa nu vina MM cel rau, chestii d'astea. Ori uzinele cauta ce-i mai bun, nu exista "specializarea" pilot 2 in MGP.

Aia devii dupa ce ai fost recrutat no ONE dar ai patit chestii.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu ceva cu numaratorile :

 

am intrat la misto pe site motogp.com si era un timer:

 

image.thumb.png.ee4068068e733a9f0f38c935ef497584.png

 

or incepe conferinte etc?

 

 

nu mare lucru

 

 

image.thumb.png.614fade61405b58cdc6971dada205eb3.png

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, frigider a spus:

basti venise cu gandu sa puna presiune max pe Peco, man, nu tii minte?

l-a presat enorm cand Peco se batea la campionat, iisuse, sunt fapte pe circuit, nu doar declaratii.

Aaa,dar nu am contestat asta,imi aduc aminte foarte clar felul cum mergea EB cu GP21 si cata presiune punea pe Bagnaia.In 2022.Eram unul din cei cativa de pe aici care spuneam ca daca va continua asa ii va pune reale dificultati lui Pecco,chiar il va bate.Visul s-a naruit...Anul trecut?Somn de voie.

Daca va merge in 2024 precum a mers in 2022,jos palaria si dupa cum am zis anterior,chiar mi-as dori pt ca omul imi e super simpatic.

Vorba lui Mircea Lucescu - esti judecat in functie de ultimul rezultat.Ok,nici asa,dar cand 1 an nu faci nimic...repet,m-as bucura sa ma insel.I just don't see it.

Acum 3 ore, adrianm a spus:

Notiunea asta de pilot 2 pur si nu exista! E incredibil ce va bese mintea unora care n-aveti nici macar mobre

Notiunea de pilot 2 nu exista....pt ca spui tu ca nu exista...sau?Notiunea de pilot 2 exista si in F1 si aici - s-a dat mai sus exemplul MM-HRC - oricine altcineva ar fi venit la HRC cand era MM acolo,automat era pilot 2,HRC lucra DOAR pt MM,si toti pilotii care s-au perindat au spus asta.Invariabil si la Ducati,vezi declaratiile lui Gigi despre Pecco.Tu poti sa spui ca nu exista,dar asta nu inseamna ca stii despre ce vorbesti,asculta pe cei angrenati in sport si vezi faptele - pilotii nr.2 exista de cand lumea.

La Yamaha pe vremea lui Rossi,coechipierii lui cum se numeau?Piloti principali?Mhmmm,sigur :D

 

Referitor la atacurile personale,ti-as zice sa te linistesti - ca sa ai o opinie despre motogp trebuie doar sa urmaresti competitia,nu sa ai o motoreta.Nu inseamna ca e o opine corecta,nici incorecta.Fiecare are dreptul la parerea lui,si eu si tu si colegii.Nu ne mai da tu peste nas.Ne dai peste nas cu Hornetul din 2006?Serios capabilule si racerule?

Dar,daca faci referire la mine am avut/am/voi avea motorete din clasa supersport/sbk,putin mai performante decat trotineta aia de o ai tu in poza la avatar,basca ca am si mai multe (ceea ce incepe sa devina o problema din toate punctele de vedere dar mai ales cu concubina,insa asta e alta poveste),DAR toate astea nu ma fac nici pe mine mai stiutor in ale mtoogp'ului putem sa punem si cotul pe jos ca tot suntem habarnisti despre acea disciplina,nu are a face.Deci revino-ti din recte si pastreaza realitatea.

Acum 1 oră, frigider a spus:

am impresia ca orice argument e inutil asa ca ma opresc la intrebarile alea.

Lasa-l ca omu are cruciade de purtat.

Cruciade de pe Hornet :lol: Honda'i Honda nu?

 

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...