Sari la conținut

2. Grande Prémio Tissot de Portugal


Postări Recomandate

Acum 1 oră, PzKpfW a spus:

 

Nu se va întâmpla, și nu are legătură cu MotoGP sau Dorna. Circuitul nu are facilitățile necesare pentru echipele de MotoGP. Și pe vremea când era etapă acolo, era doar de GP, Moto2/250cc și Moto3/125cc nu participau. Un alt motiv este că nu le permite legislația locală în ceea ce privește zgomotul.

 

 

Din punct de vedere spectacol chiar ar fi un lucru pozitiv. Dar atât: motocicletele alea erau mult mai periculoase și, mai ales, nu ar mai investi nimeni într-un motor 2t de capacitate "mare", fără nicio aplicabilitate comercială.

Laguna Seca e unul din cele mai periculoase circuite pt auto,decum pt moto !

A murit Salom la Montmelo care e un circuit super safe pt ca deși zidul era departe, nu aveau gravel trap,decum la Laguna unde sunt 5m pana la orice zid.Daca greșești ceva în corkscrew afiș te faci !

 

2t e...oldies but goldies.

Nu mai are însă nici o aplicabilitate nici pe strada nici în curse.Sa dai 30 de ani în spate doar pt o nostalgie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 372
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 12 ore, B.B. a spus:

Poate scapam de dominatia spaniolă.

niste labagii pe mood urakian care canta la chitara cand e cald  afara:clap:

Acum 11 ore, apriliacluj a spus:

si Hayden cam de umplutura a fost saracu'.....

 

vremea lui K. Roberts, Wayne Rainey, E. Lawson, Kevin Schwantz, Freddie Spencer s-au dus, n-o sa mai fie piloti ca ei, max doar chiloti de conjunctura, cum au fost Hayden sau K.Roberts jr

Americanii sunt morti dar la teveu sunt smekeri. In mom de fata nu mai au nimic, murii cultura lor.🙈

Acum 7 ore, B.B. a spus:

Nu exista asa ceva, acolo adevarul e unul,

Adevarul e la mijloc cand e vorba de relatii inter-umane, evenimente povestite la a treia a patra ureche, etc.

Aia am vazut-o cu ochii mei. 

E ca poola trasa pe ceva umed! :haha:Daca nu e umed, nu e poola!!!!! Bwhahhahahahahhah

N-ai vazut nimic! O sa vezi COTA! acolo dpdvdv va fi show intre Acosta si mizerie :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 28 minute, Method a spus:

KTM pe COTA?

Imi vine greu sa cred...cat sa poata si ridica Acosta nivelul motoretei?Nu merge.

uiti ca anul trecut a castigat Rins pe Honda?

complet din senin.

sunt curios pe yamaha ce o sa faca.

 

nu e vb strict de moto.

uite ca cu toate sistemele etc vine un gigel pe o moto praf si castiga.

 

unii spun ca pilotul nu mai conteaza asa de mult.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, frigider a spus:

unii spun ca pilotul nu mai conteaza asa de mult.

Asta e clar! Cu Ducati pot câștiga mai mulți piloți,  cu restul 🏍🏍 când se aliniază planetele mai scoate vreunul capul.

Încă 2 săptămâni, pfff, o să tot pritocim... Mă mir (nu Mir) că s-a răcit treaba cu trânta dublă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, nike a spus:

 

N-ai vazut nimic! O sa vezi COTA! acolo dpdvdv va fi show intre Acosta si mizerie :10:

Hai că deja te lungești.. tu crezi ca gas-gas ala mai merge mult sau ca ala micu e lipit de asfalt? E cam vremea sa o comită.

 

Acum 7 ore, frigider a spus:

uiti ca anul trecut a castigat Rins pe Honda?

complet din senin.

sunt curios pe yamaha ce o sa faca.

 

nu e vb strict de moto.

uite ca cu toate sistemele etc vine un gigel pe o moto praf si castiga.

 

unii spun ca pilotul nu mai conteaza asa de mult.

A câștigat conjunctural ca a picat cel de pe locul 1.. nici nu mai stiu cine era.

Iar cu motocicleta aia MM a luat pole pe Portiamo si probabil si podium DACA nu se împrăștia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, PzKpfW a spus:

Marc Márquez are cele mai mari șanse să câștige la CotA.

La fel ca Bag si JM.  Eu zic ca intre astia se va da bataia, desi si ktm posibil sa fie puternic. Nu stiu ce sa zic de aprilia, teoretic ar tb sa mearga bine pe virajele 2-10, dar nu mai poti sa prezici nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, Marquez nu a câștigat degeaba de atatea ori acolo.. ceva click face el cu circuitul ăla. Bine poate nu cu Dukaty.. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, PzKpfW a spus:

Marc Márquez are cele mai mari șanse să câștige la CotA.

Achesez.E si logic - pe COTA si Sachsen are procentaj de win aproape 100%,doar cine a dormit din 2013 incoace poate spune altceva.

Acum 10 ore, frigider a spus:

uiti ca anul trecut a castigat Rins pe Honda?

complet din senin.

sunt curios pe yamaha ce o sa faca.

 

nu e vb strict de moto.

uite ca cu toate sistemele etc vine un gigel pe o moto praf si castiga.

 

unii spun ca pilotul nu mai conteaza asa de mult.

Lui Rins,ca si lui MM,ii place COTA,iar daca "te stii" pe curbele alea de viteza imensa (acolo unde a cazut Pecco cand nu stia de ce si unde l-a luat Martin pe sus pe AM),poti face o diferenta.

Unii piloti au un edge si o predilectie pt anumite circuite a remarcat demult Marquez cu Lorenzo atunci cand a zis...pe la Mugello sau Montmelo?Aragon?Pe oricare din ele Lorenzo mergea avion,desi Yamaha nu mergea stralucit.E aceeiasi situatie aici cu Rins si Honda anul trecut la Cota.Sau Silverstone.

La fel si cu MM pe COTA,Sachsen sau...Motegi nu?Nu cred ca va conta motoreta - omul are un edge pe acele circuite.

Acum 1 oră, frigider a spus:

Peco a cazut de pe 1 dar totusi , iesea pe 2. 

DAca baba avea un cwoi....

Daca JM nu cadea de pe 1 la Mandalika 2023,poate iesea campion.Daca...povesti.

Acum 32 minute, damager a spus:

La fel ca Bag si JM.  Eu zic ca intre astia se va da bataia, desi si ktm posibil sa fie puternic. Nu stiu ce sa zic de aprilia, teoretic ar tb sa mearga bine pe virajele 2-10, dar nu mai poti sa prezici nimic.

Nu nu, nu "la fel".

E o mica mare diferenta intre sansele lui Marquez pe COTA si ale lui PEcco si/sau JM.Marquez are sanse mult mai mari de a castiga,are un palmares aproape impecabil aici,o data sunt si eu de acord cu colegul @B.B. :D

Eh,don't get me wrong - eu nu afirm ca MM va castiga la COTA - ci doar ca are o sansa mult mai mare decat oricare alt pilot din grila.

Hai sa o spunem asa - la pariuri va avea cota cea mai mica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E din Caragiale și prin urmare e la mișto.Incerc sa ma iau (eu,pe mine) la mișto,nu trebuie luat mot-a-mot...

Nu am pretenția ca sunt cel mai curat din punctul de vedere al exprimării de aici.

Acum 7 minute, apriliacluj a spus:

E din Caragiale mai...O noapte furtunoasă....c'mon

"Achesezi și tu la amoarea mea?"...sau asa ceva

Dacă îl scriu corect nu mai e glumă...e foarte nașpa sa încerci sa explici dumele și deja spiritul și amuzamentul s-a dus când diseci și explici totul.You get it or you don't.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 28.03.2024 la 18:19, Method a spus:

 

 

2t e...oldies but goldies.

Nu mai are însă nici o aplicabilitate nici pe strada nici în curse.Sa dai 30 de ani în spate doar pt o nostalgie...

2 timpi,a fost omorat de normele de poluare.Un doi timpi de 1000 ar ucide toare ragaliiele cu aero actuale.

Sunt curios pe cate doi timpi te-ai dat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 45 minute, ioio_viola a spus:

 

:crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack::crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...