Sari la conținut

03 Red Bull Grand Prix of The Americas - COTA


Postări Recomandate

Acum 2 minute, tourist1 a spus:

E bine ca "majoritatea" ne uitam la curse dupa ce s-a intamplat in trecut in timp ce finii cunoscatori argumenteaza uitandu-se tot in trecut :) :) :) :) :) :) :). Ai uitat sa adaugi ca Bagnaia daca nu cadea si iesea pe primul loc de fiecare data anul trecut castiga toate cursele. Pe ce te bazezi cand zici de FB1 sau JM89? Sa nu-mi zici ca pe trecut...

 

Intelegi ce inseamna a avea sanse la victorie? Imi e greu sa cred ca un om asa efevescent citeste ceva si nu intelege. Era si un nume pentru cei care sunt asa, dar imi scapa acum :) :).

 

Scuza-ma pe mine ca am pareri. Promit ca o sa se mai intample.  

 

se bazeaza probabil pe faptul ca au cea mai buna motoreta de pe grila si ca in cele 2 curse de pana acum au aratat ca au viteza pt a lua locul 1. e presupunere bazata pe ce s-a intamplat sezonul asta, nu cel trecut :)

 

MM inca se adapteaza la mobra, oricat ne-ar placea e greu de crezut ca va lupta pt victorie, dupa FPuri vom putea face supozitii mai clare.

 

Rins cred ca are mai multe sanse cu Yamaha sa repete figura frumoasa de anul trecut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 297
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 31 minute, Cavaleru a spus:

 

se bazeaza probabil pe faptul ca au cea mai buna motoreta de pe grila si ca in cele 2 curse de pana acum au aratat ca au viteza pt a lua locul 1. e presupunere bazata pe ce s-a intamplat sezonul asta, nu cel trecut :)

 

MM inca se adapteaza la mobra, oricat ne-ar placea e greu de crezut ca va lupta pt victorie, dupa FPuri vom putea face supozitii mai clare.

 

Rins cred ca are mai multe sanse cu Yamaha sa repete figura frumoasa de anul trecut

Normal ca au cea mai buna motocicleta a inceputului de sezon, inteleg si sunt de acord. Dar este ridicola afirmatia aia cu majoritatea.

Dar tot asa ca idee despre trecut, anul trecut FQ20 a iesit pe 3. Dar din nou, daca nu cadea Bagnaia, nu se retragea Rossi si nu murea Printesa Daiana in accident probabil nu termina pe acel loc. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rins are 4 victorii aici... 

2 la MotoGP (cu Suzuki si 'Onda, ca au fost circumstante sau nu, nici nu mai conteaza..), plus cate 1 la Moto2 si Moto3

deci ii place circuitul

dar Yamaha e varza, as zice ca mai mult de locul 8 n-o sa prinda

 

Bestia a castigat aici in 2022, de urmarit atunci si anul asta

Acosta, Pecco si Morbido, Vinales au castigat la Moto2

JM la Moto3

 

va fi lupta neica, dogfight sa fie!

benzina si diiiii

_______________

 

 

 

 

 

PS. deci dupa MM, Rins e cel mai titrat pilot aici :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, nike a spus:

 

Majoritatea va uitati la aceste curse dupa ce s-a intamplat in trecut. De ar fi dupa unii ca voi nici n-ar mai trebui sa se tina MotoGP ul, ii dam lu Mizerie coispe titluri si declaram alianta taurului impotriva motocicletelor rosii.:clap:

 

Bai! Pecco anul trecut a cazut cand conducea detasat cursa. Martinator din cate tin minte parca nu a participat. Astia doi cand o sa aiba sanse sa castige la COTA?! Ahh... peste un an :crack:

Pai Pecco o sa cada din nou si anul asta, posibil intr-un clinci cu JM de data asta, batalia pentru locul 2. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, tourist1 a spus:

Si anul trecut tot mici erau. Si la cum a aratat restul sezonului a fost un eveniment de tip meteoric.

Ramane de vazut.

da, care-s sansele sa repete isprava? 

asta zic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, B.B. a spus:

Pai Pecco o sa cada din nou si anul asta, posibil intr-un clinci cu JM de data asta, batalia pentru locul 2. 

Da, și o sa câștige Marini cu 20sec avans față de Nakagami care va termina pe 2

Raul Fernandez pe 3 🙂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, frigider a spus:

da, care-s sansele sa repete isprava? 

asta zic.

Cu actuala Yamaha cand o sa concureze singur pe pista, asta daca nu cade in 21 de tururi. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 33 minute, frigider a spus:

da, care-s sansele sa repete isprava? 

asta zic.

Daca stiam exact cum o sa fie duminica imi puneam direct casa pe castigator. 

Eu doar am dat o varianta de lucru in conditiile in care Rins a mai castigat pe circuitul acesta, iar FQ20 a iesit anul trecut pe 3. 

Ramane sa vedem ce se va intampla. 

Acum 13 minute, frigider a spus:

nu cred ca detasat.

 

image.thumb.png.51410dc17985e99cbaeabed4f41676de.png

 

Pai ce faci aici? Aduci detalii care infirma teoria omului? Urat, foarte urat. 

Cine a vazut cursa stie ca Rins il impingea de la spate, dar na, detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, tourist1 a spus:

 Ai uitat sa adaugi ca Bagnaia daca nu cadea si iesea pe primul loc de fiecare data anul trecut castiga toate cursele.

 

Corect! A cazut doar de pe prima pozitie in ultimii 2 ani.

 

Acum 13 ore, tourist1 a spus:

Pe ce te bazezi cand zici de FB1 sau JM89? Sa nu-mi zici ca pe trecut...

 

 

Sunt principalii favoriti la titlu prin forma in care sunt. Motocicleta este mai buna decat anul trecut, la ani lumina de Honda sau Yamaha ce ar avea alti pretendenti la titlu

Singurul ce poate da socotelile peste cap este Acosta, si nu m-ar mira sa le mai invarta odata casca peste cap alora.

 

 

 

Acum 12 ore, apriliacluj a spus:

Rins are 4 victorii aici... 

2 la MotoGP (cu Suzuki si 'Onda, ca au fost circumstante sau nu, nici nu mai conteaza..), plus cate 1 la Moto2 si Moto3

 

 

Rins are sanse sa termine in primii 5 aici, asta din cauza motocicletei.

 

Acum 8 ore, B.B. a spus:

Pai Pecco o sa cada din nou si anul asta, posibil intr-un clinci cu JM de data asta, batalia pentru locul 2. 

 

Asta daca Marcel trece de Viniales :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca calculez eu bine cursa 1 o sa fie Sambata la ora 20

 

https://www.crash.net/motogp/news/1046668/1/free-way-watch-friday-and-saturdays-king-baggers-action-cota

 

Screenshot%202024-04-11%20095525.png.web

 

The King of the Baggers action this weekend is free to watch.

Tune in to the MotoGP YouTube channel or the MotoAmerica YouTube channel.

It is also available on MotoAmerica Live+ and MAVTV.

King of the Baggers is taking place at the Circuit of the Americas in Texas during the MotoGP round this weekend.

 

KING OF THE BAGGERS SCHEDULE

Friday 12 April
Mission Qualifying 2 and Challenge - 5pm ET (10pm UK)

Saturday 13 April
Race 1 - 1pm ET (6pm UK)
Race 2 - 4.45pm ET (9.45pm UK)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, ioio_viola a spus:

daca calculez eu bine cursa 1 o sa fie Sambata la ora 20

Ori tu ori aplicația MotoGP nu calculați bine! Mie îmi zice sâmbătă 23h my time cursa de sprint. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ziceam de cursa de Baggers care pare ca se tine impreuna cu MotoGP anul asta. Sprint-ul e la 23.

13:00 Eastern Time (ET) is 20:00 in Romania

Acum 3 ore, ioio_viola a spus:

KING OF THE BAGGERS SCHEDULE

Friday 12 April
Mission Qualifying 2 and Challenge - 5pm ET (10pm UK)

Saturday 13 April
Race 1 - 1pm ET (6pm UK)
Race 2 - 4.45pm ET (9.45pm UK)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu uitam ca anul asta JM a mers stelar,vad ca nu il dati nici unul in carti.

MM bazat pe palamares,ar trebui sa le invarta casca in cap aici.

 

Q si Rins as zice ca nu ii vom gasi in primii 5.

 

Acosta sunt curios ce face....COTA e high tyre wear,deci sub nici o forma nu va mai valsa ca la Portimao daca nu isi face temele bine cu managementul gumelor.

 

"I think I won't stay here" - Martin expects exit as Pramac rumours swirl

JM iar vorbeste cam aiurea - pe sistemul "ma doare in cwr cine le va da motorete la Pramac,eu oricum ma duc la "o" uzina". ok,ok ce zice el e foarte corect a zis si Borsoi ca nu prelungeste cu ei si el confirma samd.

Ar trebui insa sa se exprime mai diplomat - cum a zis Q "avem discutii,am fost abordat,tough choice" - cum ar fi fost sa zica "pai Yamaha mi-a dat 12,aprilia 4 - le-am facut cu mana din mers la aprilia ca sunt platit de 3 ori mai bine la Yamaha"?Nu,el a dat-o finut "am fost convins de proiect,avem multe planuri de improvement samd samd".

MM la fel vorbeste,finescu,elegant nu da cu bata in balta,Acosta care e mult mai mic tot la fel,diplomat  - pe JM insa"te poti baza" ca va spune fix aproape tot ce stie si intr-un fel foarte rudimentar si din topor...pt noi si pt presa e bine ca spune tot ca copiii mici,dar pt cariera lui nu cred ca e deloc benefic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yamaha boss addresses Quartararo renewal and satellite team rumours

"Big gap to close,many things to do,big investments to make" - Lin Jarvis face promisiuni mari.

Deocamdata pana acum au fost doar povesti...care s-au transpus in "rezultate" ce reflecta fix faptul ca sunt doar povesti si atat.

Sa vedem pe viitor - sper sa si puna in practica ce zice.

Un amanunt important - pana la Mugello vor declara daca vor avea pt la anul o echipa-satelit (si probabil care va fi).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

quartararo%20watch%20(1).png.webp?itok=1

Cine ia 12 mil/an poarta ceas de 300k.

Personal,mi se pare hidos ceasul,ceas de 100e,dar meh,poti sa te kci in gustul omului?

 

Pe langa Yamaha,se pare ca Mugello e un landmark si pt AE - a zis ca va "decide" pana la Mugello daca se retrage la sfarsit de an sau continua si in 2025 and beyound.

Eu o traduc printre randuri in sensul ca aprilia va decide daca il tine sau nu pana atunci,iar el nu vrea sa mai stea la alta echipa daca aprilia nu il semneaza.

Deci...2 iunie si Mugello cred ca va fi si raspunsul pe care il asteptam (cam toti,mai mult sau mai putin),pt ca odata ce se va sti cine vine pe locurile lui Aprilia,va fi destul de straveziu si cine va merge la Ducati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Method a spus:

 

Deocamdata pana acum au fost doar povesti...care s-au transpus in "rezultate" ce reflecta fix faptul ca sunt doar povesti si atat.

 

Deocamdata, cu povesti sau nu, Yamaha este in fata HRC, atat la constructori cat si la echipe. Si asta, iin conditiile in care, conform teoriei tale, Honda investeste... Si ceva imi spune ca si la sfarsitul sezonului tot in fata hondarilor vor fi. In realitate, nu ai cum sa stii ce este in bucataria lor, ce si cum lucreaza, cat investesc, etc. Si mie mi se pare ca sunt prea zen, raportat la situatia din clasamente, dar pe de alta parte, Jarvis si Yamaha nu au fost niciodata prea prezenti cu declaratii in presa, nici macar atunci cand erau referinta in competitie. Faptul ca sunt parcimoniosi in declaratii, nu inseamna ca nu fac nimic. Mie mi se pare ca tac si fac, nu intr-un ritm accelerat, dar fac.. au reusit sa faca in motor suficient de puternic, au angajat oameni pe motorizare, pe aero, luati de la concurenta, au reusit sa il pastreze pe Margelatu (nu as putea spune ca imi place, dar stiu ei mai bine ce au in ograda), nu stiu daca nu au venit si cu un sasiu nou, sezonul asta. Si toate astea, fara sa aibe macar echipa de client, deci nu prea vad unde sunt povestile. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Method a spus:

Cine ia 12 mil/an poarta ceas de 300k

Mă îndoiesc că nu e vreun contract de publicitate și l-a cumpărat din banii lui!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...