Sari la conținut

5. Michelin® Grand Prix de France - Le Mans


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 237
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

....și Acosta pe 3 :D

Genial baiatul.

Și aprilias au mers bine.

 

Marcelino a greșit pe ultimul tur.Dar plecase bine,plecase cu roșu.Insa a greșit destul de mult în ultimele tururi când era nevoit sa scoată fastest lap.

Maine m-as mira sa prindă Q2.

Sa speram ca în sprint/cursa nu i se pune (iar) roșu pe ochi dacă merge în pluton.Sau dacă i se pune,măcar sa nu lovească pe alții...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 37 minute, Method a spus:

Marcelino a greșit pe ultimul tur.Dar plecase bine,plecase cu roșu.Insa a greșit destul de mult în ultimele tururi când era nevoit sa scoată fastest lap.

Maine m-as mira sa prindă Q2.

Fantastic learning curve! :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, Method a spus:

 

Bagnaia subliniaza foarte pe cine ar vrea langa el la echipa : "lucrez foarte bine cu Enea si daca echipa va coopta pe altcineva trebuie sa restartam tot procesul dar asta e".

Ramane de vazut cata greutate are parerea lui Bagnaia pt Gigi.Dar meh,i-au dat 10mil/an nu?Tin la parerea lui as zice eu.Sa vedem,oricum e foarte interesant tot acest silly season,i like it :bounce:

tot de aici deducem ca nu va fi Enea..

Acum 5 ore, xt600 a spus:

Cuvintele lui Jiji sunt clare: "Decizia noastra  se va baza pe istoria celor trei rideri in competitie, nu (doar) pe rezultatele sezonului 2024". Declaratia nu ridica probleme de interpretare/intelegere, nu ai ce croseta pe marginea ei. Insa depinde cu ce unitati de masura va judeca Jiji istoria fiecaruia dintre cei trei. Doar stii ca Jiji una spune, alta face... 

Daca este sa o luam strict pe palmares, nu exista in acest moment, pilot cu "istoria" lui MM, in spate. Si nici nu cred ca va fi, multa vreme de acum incolo, deci alegerea logica, pe acest criteriu, este MM. Cel mai probabil, declaratia lui Gigel, pregateste  o decizie in favaoarea spaniolului. Trebuie sa mai avem in vedere inca un fapt, care poate fi adaugat la "istoria" lui MM: in acest moment, Cabroncito genereaza cel mai mare interes mediatic pentru aceasta competitie. Nu in aceeasi masura ca Rossi, dar la ora actuala este principalul vector de interes al publicului pentru MotoGP. Nici Dorna si nici noul proprietar, Liberty Media, nu isi permit sa il piarda pe Mimisor sau sa il lase pe linie moarta, la o echipa de mana a treia. Acestea fiind zise, este logic sa presupun ca si promotorii competitiei trebuie sa se fi implicat in negocieri, iar vorbele eminentei cenusii de la Ducati reflecta aceste negocieri. Iti aduci aminte declaratiile evazive ale lui jiji si ale  celorlalti bossi Ducati, cand venea vorba despre o posibila venire a  lui MM, in ograda lor. Cum erau ei foarte incantati de garnitura puternica de piloti tineri, pe care o au, carora le acorda intreaga incredere, bla, bla... Acum, dintr-o data, o dau pe criteriul "istoriei" pilotului in acest sport.... Nu ar fi exclus, ca la finalul acestui sezon sa vedem un campion mondial cu Ducati, pus pe liber si ajuns la cine stie ce echipa, pe un salariu echivalent cu ... treizeci de arjinti... :D  Adica, tot sarak, dar campion mondial.. ;) :D 

Asa cred si eu. La Mugello va fi anuntul pentru presa. 

Good posting!

Acum 59 minute, ioio_viola a spus:

 

 BB care nu-si gaseste ritmul ...

 

Eu am un ritm foarte bun la tot ce am facut si inca fac azi, nu stiu la ce te uiti tu.

 

:D 

Acum 50 minute, Method a spus:

....și Acosta pe 3 :D

Genial baiatul.

Și aprilias au mers bine.

 

Marcelino a greșit pe ultimul tur.Dar plecase bine,plecase cu roșu.Insa a greșit destul de mult în ultimele tururi când era nevoit sa scoată fastest lap.

Maine m-as mira sa prindă Q2.

Sa speram ca în sprint/cursa nu i se pune (iar) roșu pe ochi dacă merge în pluton.Sau dacă i se pune,măcar sa nu lovească pe alții...

iar au pus zahar in benzina la Grisinnii, nici el nici fra-su nu sunt pe felie

 

Eu am uitat complet ca weekendul asta e cursa drept si prin urmare acasa fiind nu am urmarit aceste FP-uri!

Lasa ca e si maine o zi! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, B.B. said:

Eu am uitat complet ca weekendul asta e cursa drept si prin urmare acasa fiind nu am urmarit aceste FP-uri!

Lasa ca e si maine o zi! 

 

Vezi că pe Gigi Șprot merge să vezi în aplicație reluări dar la antrenamente dacă știi rezultatele nu mai are niciun farmec

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, mikonos a spus:

 

Vezi că pe Gigi Șprot merge să vezi în aplicație reluări dar la antrenamente dacă știi rezultatele nu mai are niciun farmec

Merci. 

Nu am gigisprot, eu sunt cu orange.

Da nu sunt disperat dupa FP-uri.

Azi nu mai uit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, B.B. a spus:

eu sunt cu orange.

Cea mai proasta si scumpa companie :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, Method a spus:

....și Acosta pe 3 :D

Genial baiatul.

Și aprilias au mers bine.

 

Marcelino a greșit pe ultimul tur.Dar plecase bine,plecase cu roșu.Insa a greșit destul de mult în ultimele tururi când era nevoit sa scoată fastest lap.

Maine m-as mira sa prindă Q2.

Sa speram ca în sprint/cursa nu i se pune (iar) roșu pe ochi dacă merge în pluton.Sau dacă i se pune,măcar sa nu lovească pe alții...

A avut și ghinion cu steag galben în penult tur.

Dar asa se int când stai pana în ultimele 2 ture.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai dar am și eu o curiozitate ca nu ma obișnuiesc : nu-i asa ca anul asta sunt mai repede calificările?

Ca știu ca anii trecuți erau pe la 2-3 acum vad ca sunt la 12 pe circuitele din Europa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, Method a spus:

Bai dar am și eu o curiozitate ca nu ma obișnuiesc : nu-i asa ca anul asta sunt mai repede calificările?

Ca știu ca anii trecuți erau pe la 2-3 acum vad ca sunt la 12 pe circuitele din Europa

Asa sunt calificarile de cand a fost introdus sprintul. Deci din 2023.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vestea buna e ca mm a salvat o a la MM.

Vestea proasta e ca pleacă de pe 13 :)

Acum 1 minut, xt600 a spus:

Cu MM in linia a 5-a, ma tem ca vom avea competitie de popice, la startul celor doua curse... :D 

Maine cică plouă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oliveira i-a băgat mortul în casa :D

Acum 58 minute, tourist1 a spus:

Asa sunt calificarile de cand a fost introdus sprintul. Deci din 2023.

Nu știu de ce aveam eu impresia ca în 2023 a fost diferit...dar probabil țin minte perioada de dinainte de sprinturi.

 

Maine ploua?va fi urat.

Yamaha (Q) e cu fix 1s/tur mai slow decât Ducati.Nice.

Retractez - 1.5s/tur

 

Au căzut toți.Pacat de Bestie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Estimez 2 podiumuri pt mm.

Vin campion.

 

 

Sunt curios cat îți va afecta la cap pe Peco și JM acest incident în quali.

 

OK in cursa nu forțezi așa mult ca în quali.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma întreb de ce Aprilia e rapida aici - nu era teoria aceea ca e rapida doar pe circuite cu viteza mare pe viraj?LeMans asta e un fel de Jerez - mic strâmt înghesuit și tehnic.Ok Ok Vinales e meserie pe quali,dar și AE a mișcat aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, frigider a spus:

Estimez 2 podiumuri pt mm.

Cică sunt mai multe pregătite pt el, dar sunt mici și ascunse în pietriș, tre să sape după ele! :lol:

Nu pot prevedea decât 🎳.

Chiar acum, Method a spus:

Ma întreb de ce Aprilia e rapida aici

Și de ce sunt calificările așa devreme, întrebări întrebări...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Method a spus:

Cea mai proasta si scumpa companie :rusinica:

Pentru mine e cea mai buna pt ca sunt singurii care mi -au bagat fibra optică in curte. Nu e scumpă deloc.. eu am fost la fostul Telekom si am prins preturi bune si asa au rămas. 

Acum 3 ore, Method a spus:

Timp sub 1.30 pe LeMans pt țiganul spaniol - joac-o pe asta nea Gigi :D

Degeaba, n-auzi că - contează tot palmaresul.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...