Sari la conținut

7. Gran Premio d’Italia Brembo - Mugello


Postări Recomandate

Slab mm, a zis doar ca Basti are ritm.

Ciudat ca Basti a stat asa târziu (ultimul tur parca?) sa depășească 2 inși dar a ieșit bine pana la urma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 742
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uitasem de Bastianini cat de bine gestioneaza cauciucurile, ultimele 2 ture au fost perfecte. 

@Method: in mod normal ti-as da dreptate la faza cu ghinionul, dar avand experienta a ceea ce inseamna o accidentare cand vorbim de performanta sportiva, am mai multa intelegere pt situatia lui. Ma bucur insa ca azi a aratat ce poate, sper sa-l tina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8 minutes ago, frigider said:

 

La unii printre care și mm parca și Basti ieșea "fum" la intrarea pe linia dreapta.

Oare atingea moto cauciucul sau ce?

cica setare incorecta la "hole shot"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, wolfybv a spus:

Uitasem de Bastianini cat de bine gestioneaza cauciucurile, ultimele 2 ture au fost perfecte. 

Da da e tzipla.O data pe an.

(N-am văzut cursa dar am înțeles ca nu s-a întâmplat nimic)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Quartararo a pilotat iar peste posibilitatile motocicletei. Daca nu ar fi el, s-ar duce drk Yamaha.. Astazi locul 18, la peste 30 de sec de lider. Bine asa! Asteptam testele de maine.. sunt curios daca o sa ii placa ceva... :) 

Acum 9 minute, Lup69 a spus:

cica setare incorecta la "hole shot"

Interesant..

Acum 9 minute, Lup69 a spus:

cica setare incorecta la "hole shot"

Interesant..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase ambele depasiri ale Bestiei, pacat ca s-a activat cam tarziu, nu in cursa ci in campionat, e drept ca aici se simte si el ca acasa, nu?:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, Method a spus:

 

(N-am văzut cursa dar am înțeles ca nu s-a întâmplat nimic)

Ooo, ba da! Q a pilotat magistral... ;) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-am zis ca s-a activat peco de la cursa trecuta. sa vedeti voi cum leaga cartonu victoriile ca margelele lu Q20 :))

 

JM ciudat de calm si relaxat, o fii din cauza ca a semnat sau se pregateste de asta.

 

mi s-a parut mie sau l-a momit un pic Peco pe ultimele ture si l-a facut sa forteze un pic. tre sa ma uit pe timpi sa vad, stiu ca pierduse niste zecimi aiurea peco la un moment dat.

 

mi-a placut ce frumos a depasit EB23 si la MM si la JM

 

yamaha si honda par pierdute ... 

 

yamaha si honda par pierdute ... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, Lup69 a spus:

Frumoase ambele depasiri ale Bestiei, pacat ca s-a activat cam tarziu, nu in cursa ci in campionat, e drept ca aici se simte si el ca acasa, nu?:rolleyes:

A mai avut ritm super pe final de GP Basti dar era prea în spate din diverse motive.(Long lap, etc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, Cavaleru a spus:

V-am zis ca s-a activat peco de la cursa trecuta. sa vedeti voi cum leaga cartonu victoriile ca margelele lu Q20 :))

Se apropie jumatatea sezonului, urmeaza circuite care ii plac. Plus ca dupa vacanta, vor aparea diferente si la motocicleta, odata cu up date-urile pe care le va primi. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, tourist1 a spus:

Are clauza in contract sa-l lase pe Bagnaia sa castige campionatul.

F posibil.

 

1 oră în urmă, Lup69 a spus:

cica setare incorecta la "hole shot"

La aiogura ion holeshot-ul e ceva abstract, "a reușit holeshot-ul" când ia cineva un start bun etc. Un fel de Irina Margarina Dristor care traducea "gaură de fund" când ziceau ăia "asshole" în film. :crack:

 

1 oră în urmă, Lup69 a spus:

cica setare incorecta la "hole shot"

La aiogura ion holeshot-ul e ceva abstract, "a reușit holeshot-ul" când ia cineva un start bun etc. Un fel de Irina Margarina Dristor care traducea "gaură de fund" când ziceau ăia "asshole" în film. :crack:

 

1 oră în urmă, Cavaleru a spus:

V-am zis ca s-a activat peco de la cursa trecuta. sa vedeti voi cum leaga cartonu victoriile ca margelele lu Q20 :))

 

:lol:

1 oră în urmă, Cavaleru a spus:

V-am zis ca s-a activat peco de la cursa trecuta. sa vedeti voi cum leaga cartonu victoriile ca margelele lu Q20 :))

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, ENEOS a spus:

La aiogura ion holeshot-ul e ceva abstract, "a reușit holeshot-ul" când ia cineva un start bun etc. Un fel de Irina Margarina Dristor care traducea "gaură de fund" când ziceau ăia "asshole" în film.

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Martin cu d'astea nu prea își justifică locul la uzină, dar poate a avut directive. :what:

Mai surprins am fost de cum a stat crashquez capră și s-a lăsat violat. Cum era, ceilalți pot sta acasă dacă se urcă pe Ducati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Garantat a fost blat cursa asta.

D-asta si-au si pictat mobrele ca sa semene cu Pramac de la distanta. Ca sa bage deruta. De fapt ce mi se pare mie e ca de fapt in locul lui Bagnaia a mers Morbi, iar la final cand nu se uita nimeni la ei au facut schimb de motociclete. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 24 minute, ENEOS a spus:

Mai surprins am fost de cum a stat crashquez capră și s-a lăsat violat. Cum era, ceilalți pot sta acasă dacă se urcă pe Ducati?

O fi ca Q doar ca nu a făcut public.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 49 minute, apriliacluj a spus:

Anul asta inca se adapteaza si are cotetz gp23

Sa vezi la anu' cand o sa primeasca GP25 cum o sa invarta castile la toti!

:) :) :) :)

Cine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...