Sari la conținut

7. Gran Premio d’Italia Brembo - Mugello


Postări Recomandate

Fanii lui MM viseaza la 10 titluri, dar daca Acosta va confirma ceea ce banuim majoritatea de pe aici (ca e material de alien si va fi in cativa ani acolo langa numele deja considerate ca fiind extraterestri in sportul asta), sa spuna merci daca ia MM93 si titlul 9.

Daca ati urmarit declaratiile lui Acosta, el in cursa il studiaza mereu pe MM93, nu zice niciodata (sau nu am vazut eu astfel de declaratii) ca l-a studiat pe Pecco, pe JM89 sau pe BB33. Pt el exista doar MM93 ca target si cu el se va lua la tranta de fiecare data cand va avea ocazia. Mai degraba il vad pe Acosta cu 10 titluri decat pe MM93, dar timpul ne va confirma sau infirma teoria asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 742
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acosta trebuie musai sa castige primul titlu in urmatorii doi ani. Daca nu reuseste, pierde momentum-ul si va fi din ce in ce mai greu. Pentru binele acestei competitii, sper sa il ia cat mai curand. Problema lui este ca in momentul de fata nu are o motocicleta pe masura potentialului sau, cu care sa poata ataca titlul mondial.  

Acum 4 ore, Method a spus:

 

In alta ordine de idei,Quartararo ne "ameninta" ca Yamaha isi va reveni :

"We will come back. When exactly, I don't know. But I can tell you that Yamaha has never worked like this in the six years I have been here. And also the mentality."

Interviul suna mai degraba a discurs motivational. Nici el nu crede ce spune... :bounce:Chiar daca Yamaha va reusi sa puna la punct o motocicleta performanta, nu cred ca Q va mai lua un titlu. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Total de acord la faza cu momentum-ul.

Cu motocicleta mai ramane de vazut... noi l-am luat pe BB33 drept referinta si credeam ca atata poate motocicleta aia (JM43 e un tip ok, dar nu e sub nicio forma omul care sa duca KTM-ul ala la limita), dar apoi a venit Acosta si vorba unor colegi de aici, i-a invartit casca pe cap lui BB33, spunand in acelasi timp ca inca nu a descoperit limita motocicletei. S-ar putea sa avem o surpriza la anul (eu cred ca si anul asta Acosta va castiga cel putin o cursa) si sa-l vedem cum se bate parte-n parte cu JM89, MM93 si Pecco pt titlu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, xt600 a spus:

Acosta trebuie musai sa castige primul titlu in urmatorii doi ani. Daca nu reuseste, pierde momentum-ul si va fi din ce in ce mai greu. Pentru binele acestei competitii, sper sa il ia cat mai curand. Problema lui este ca in momentul de fata nu are o motocicleta pe masura potentialului sau, cu care sa poata ataca titlul mondial.  

Interviul suna mai degraba a discurs motivational. Nici el nu crede ce spune... :bounce:Chiar daca Yamaha va reusi sa puna la punct o motocicleta performanta, nu cred ca Q va mai lua un titlu. 


Uite parerea lui MM despre Q. Pe o mobra performanta se va bate iar la titlu

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, damager a spus:


Uite parerea lui MM despre Q. Pe o mobra performanta se va bate iar la titlu

 

La o comparatie directa, da, Q este peste Bagnaia (stim cum a luat Bagnaia titlurile, mai ales pe cel din 2022), insa MM a spus doar ca Q este mai talentat, dintre cei doi. Nu rezulta, din spusele lui,ca va mai lua vreun titlu... pana la proba contrarie, imi mentin parerea ca momentul lui a trecut. Cu adversari precum MM, JM, Acosta, greu, foarte greu sa mai spere la vreun campionat. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 1-2 ani victoriile se imparteau intre 7-8 insi, daca nu mai multi.

acum ducati e in fata / Peco si JM prea in forma / restul sunt jos.

 

in mod normal in era moderna cu moto spec A si la client e greu sa legi niste titluri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 50 minute, frigider a spus:

acum 1-2 ani victoriile se imparteau intre 7-8 insi, daca nu mai multi.

acum ducati e in fata / Peco si JM prea in forma / restul sunt jos.

 

in mod normal in era moderna cu moto spec A si la client e greu sa legi niste titluri.

A fost o exceptie generata de Ducati si KTM, dar mai ales Ducati. Pana inainte de ei nu se discuta despre echipele client sa aiba vreo pretentie. 

Sa nu uitam, pana in epoca de dupa 2020 victoriile se dadeau doar intre 2-3 piloti de uzina. Acum problema e ca EB23 si FM21 nu sunt la inaltimea colegilor lor pentru ca altfel 4 piloti, adica 2 de uzina si 2 de client, se bateau la victorii. KTM se bazeaza pe Acosta care e Rookie, iar Aprilia se bazeaza pe mama omida cu AE41 si MV12.

Marini este singurul care nu a castigat sprint sau cursa sezonul trecut. Daca luam in calcul configuratiile aero ca element diferentiator au castigat toate cele 3 iteratii de Ducati GP care au concurat in 2023. 

DAR. Anul trecut MB72 s-a inteles foarte bine cu motocicleta. Anul acesta, nu. La fel si AM73. Diggia mai are timp sa se inteleaga cu moto pana inainte sa-si ia direct sut din MotoGP. Morbi o sa castige si el, probabil, cursa sau sprint. La fel si MM93. 

Sa asteptam pana la finalul sezonului, zic.  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 ore, Method a spus:

Ai vazut ca ei au alta strategie vis-a-vis de piloti.

Mult mai constructiva zic eu.

Pt ca,repet,aceasta strategie cu "dream team" tot timpul absolut tot timpul s-a terminat prost.

Cea mai buna/constructiva strategie din punctul meu de vedere (si vad ca si al KTM) este cu o sageata pt titlu si un pilot suplinitor care sa aduca si el puncte pt campionat.

Nuu - Acosta se inchina la statuia lui MM (o are in baie pe pian) si asteapta ca (noul) tribun sa se retraga in glorie cu X titluri mondiale pt ca sa poata si el sa ia vreunul fara ca desigur sa nu deranjeze marea legenda.Ne-am prajit de tot? :moron:

Il doare pe Acosta in fiund de dorintele si sperantele lui MM,sau ale fanilor lui MM sau whoever - toti pilotii de top au un singur scop : me me me !

Vrea sa castige.Punct.Cum e si normal pt orice pilot la acel nivel.

Nu il intereseaza "detrimentele".

 

Vezi ca majoritatea celor enumerati de tine sunt mai rapizi decat maestrul emerit.Or fi ei de carton...dar stai pana (si daca) ii bate.Nu zic,e foarte probabil sa le dea o mama de bataita grava (de fapt de Pecco vorbim pt ca ceilalti nu sunt in masura sa ii tina piept de pe motoretele pe care le au in dotare),dar asta nu inseamna ca le va da.

Exista si o sansa sa mai faca un Jerez 2020,nu il da deja castigator atotputernic.Pana nu e.

Si vezi ca (atrag atentia ca se uita),MM a cazut grav (atat la Sepang 2019 cat si la Jerez 2020) urmarind campionul de carton Q pe care nu l-a prins,si vezi ca Pecco nu e blandul Dovi - e in top 5 piloti de pe grila ca si viteza,e cel mai bun pe frane si are fix acelasi material.Si remember Portimao 2024 - nu va da inapoi.E complicat cu "campionii astia de carton",nu sunt ca Lorenzo sau Pedrosa eleganti sa le dai un bump si sa dea inapoi.

Va fi deranj mare la anul pt MM (cat si pt Pecco) - abia astept :bounce:

...nu ca anul asta n-ar fi,pt ca nu mai trebuie nici unul sa fie politically corect - zarurile deja au fost aruncate si contractele semnate,nu mai trebuie sa o arda diplomatic.

Cred ca in cursele urmatoare vom vedea un mic switch in comportamentul celor 3 :D

:10:

Dupa cum bine zici,track team'ul nu primeste destul credit pe cata contributie are la rezultatele lui Pecco.El vineri e la 1s in spatele celor de la varf sambata pac first row iar duminica top dog ca si race pace.Pai de unde?Cine le face toate astea?Track team Ducati Spa.

Marcelino? "we couldn't find the settings,etc etc"

JM - "we don't have the exact pace as Pecco"

De unde vin toate astea?SETARI.Si gasite ff repede si foarte corect pt conditiile de pista si pt respectivul circuit.Pai?

 

Ok ok pilotul are (inca) un cuvant greu de spus in economia campionatului - sa ne uitam la diferenta dintre un pilot foarte bun (Binder) fata de unul ce se prevede a fi stelar (Acosta) si cat de mult poate ridica performantele unei motorete nu chiar stralucite,dar echipa are un aport puternic.Sa nu subestimam aportul ei la rezultatele bune din curse ale lui PEcco - si sa nu uitam ca nu au dat balbe never? (poate nu imi aduc eu aminte) in timp ce atat Gresini cat si Pramac nu au fost deloc la nivelul lor in multe ocazii,si anul trecut dar si in 2024.

 

Vezi ca ala de la KTM a declarat ca Pedro vrea sa castige un titlu cat timp MM este inca activ, asta e targetul lui.

Acum 16 ore, Method a spus:

Eu cred ca Acosta vrea sa castige titluri.Si va lupta impotriva whoever incearca sa il impiedice,indiferent ca se numeste Marquez,Bagnaia,Quartararo,Binder,Lopez,Aldeguer - nu conteaza.El vrea the prize.Cum au vrut si ceillalti dinaintea lui.

 

Da da,fara discutie nu au acelasi material - eu vorbeam despre anul viitor cand vor fi pe material identic MM cu Pecco.

 

In alta ordine de idei,Quartararo ne "ameninta" ca Yamaha isi va reveni :

"We will come back. When exactly, I don't know. But I can tell you that Yamaha has never worked like this in the six years I have been here. And also the mentality."

Bai nene, citește si tu dreak niste articole si nu te mai contrazice aiure. Stii tu mai bine ce vrea Acosta decât el...

Normal ca vrea sa castige titluri cine plm nu vrea. Dar mai presus de toate asta vrea: sa-l bată pe MMel.

Screenshot_2024-06-13-07-30-27-99_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.3d8d891dd783f2244ab0fd802dc1f284.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, danypop a spus:

https://www.facebook.com/story.php?id=100063579733583&story_fbid=981032334026082&locale=ro_RO

L-a deranjat venirea lui Martin 😅

Deci taximetristul motogp-ului nu mai are loc la Ktm sau poate nici în motogp🙄

se pare ca a meritat sa sacrific oaia aia.

 

Mai mult noroc de atat nu putea sa aiba Aprilia :crack:

1 oră în urmă, danypop a spus:

https://www.facebook.com/story.php?id=100063579733583&story_fbid=981032334026082&locale=ro_RO

L-a deranjat venirea lui Martin 😅

Deci taximetristul motogp-ului nu mai are loc la Ktm sau poate nici în motogp🙄

daca gaseste Mav loc tre sa gaseasca si JM. 

din pacate pt noi.

 

 

sa vedem cine vine langa Martin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, frigider a spus:

 

 

 

sa vedem cine vine langa Martin.

Bez, tot mai multe voci zic că Bez va veni la uzina Aprilia

Acum 13 minute, frigider a spus:

 

daca gaseste Mav loc tre sa gaseasca si JM. 

 

 

 

O singura asemănare este între cei doi :Inconstanța. În rest Cangurul nu se apropie de viteza lui Mă veriku

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, danypop a spus:

O singura asemănare este între cei doi :Inconstanța. În rest Cangurul nu se apropie de viteza lui Mă veriku

aia de top nu, dar viteza media a lui JM probabil e muuuult mai mare :)))

Acum 2 minute, danypop a spus:

Bez, tot mai multe voci zic că Bez va veni la uzina Aprilia

Acum 16 minute, frigider a spus:

dubios, adica Bez nu a mers la  Pramac pe spec la zi dar schimba producatorul? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, wolfybv a spus:

Fanii lui MM viseaza la 10 titluri, dar daca Acosta va confirma ceea ce banuim majoritatea de pe aici (ca e material de alien si va fi in cativa ani acolo langa numele deja considerate ca fiind extraterestri in sportul asta), sa spuna merci daca ia MM93 si titlul 9.

Daca ati urmarit declaratiile lui Acosta, el in cursa il studiaza mereu pe MM93, nu zice niciodata (sau nu am vazut eu astfel de declaratii) ca l-a studiat pe Pecco, pe JM89 sau pe BB33. Pt el exista doar MM93 ca target si cu el se va lua la tranta de fiecare data cand va avea ocazia. Mai degraba il vad pe Acosta cu 10 titluri decat pe MM93, dar timpul ne va confirma sau infirma teoria asta.

Nu ai urmarit TOATE declaratiile lui Acosta - nu il studiaza DOAR pe MM,ii studiaza pe toti cei de la varf - l-a inclus si pe Pecco si pe JM in cei dupa care se ia pt a invata "a lot".

Pana Acosta va face un challenge serios la titlu,vor trece 2-3 ani.Nu pt ca Acosta nu e capabil,ci pt ca KTM.Ori Memelu (daca nu face un Jerez/2020),la anul e prim candidat la titlu.Si in 2026 tot asa.La ce procentaj de win are el (vezi 2013-2019) as zice ca in urmatorii 3 ani va impusca 2 titluri minim.

Intradevar - cand se va ridica Acosta+KTM la nivelul MM+Ducati,atunci eu cred ca procentajul de win al lui MM se va diminua considerabil.

Pana atunci insa,vise ude.

Acum 13 ore, xt600 a spus:

Acosta trebuie musai sa castige primul titlu in urmatorii doi ani. Daca nu reuseste, pierde momentum-ul si va fi din ce in ce mai greu. Pentru binele acestei competitii, sper sa il ia cat mai curand. Problema lui este ca in momentul de fata nu are o motocicleta pe masura potentialului sau, cu care sa poata ataca titlul mondial.  

Interviul suna mai degraba a discurs motivational. Nici el nu crede ce spune... :bounce:Chiar daca Yamaha va reusi sa puna la punct o motocicleta performanta, nu cred ca Q va mai lua un titlu. 

Nu are cum sa castige in urmatorii 2 ani - am zis mai sus de ce : nu atat din cauza lui,cat pentru ca motoreta lui nu e la nivel de contender la titlu,exact precum zici.

Ce spune Q este faptul ca lucreaza total diferit de cum sunt ei obisnuiti,ca el nu i-a mai vazut lucrand in acest fel in cei 6 ani de cand e la Yamaha.

Doamne-ajuta ! eu sunt primul care contest metodele japonezilor,dar poate a venit nenea ala de la Ducati si le schimba ideile lor imbatranite.Poate il asculta.N-o fi ramas nici Q de nebun la ei, 12 mil 12 mil dar cred ca s-a uitat mult si la potentialul de performanta.Cel putin asta zice.

Acum 11 ore, damager a spus:

Uite parerea lui MM despre Q. Pe o mobra performanta se va bate iar la titlu

+1

Am expus si eu parerea lui MM despre Q (pe care a enuntat-o in mai multe randuri in 2019 dar si in conferinta de la Jerez 2020) - absolut tot timpul l-a vazut ca pe adversarul lui principal la titlu.Tocmai pt ca MM a sesizat faptul ca Q e extrem de rapid si - lucrul cel mai periculos - e rapid fara a gresi si rezista extraordinar de bine la presiune.Faptul ca 1.era super fast si 2.gresea/cadea infim fiind atat de rapid,asta l-a facut sa fie enemy nr.1 in ochii lui MM.

 

Dar deh,colegul e hater Q - de ce : pt ca la venirea lui Q in gp in 2019, a facut IDENTIC ce face acum Acosta cu BB - le-a dat telemetria peste cap si lui Rossi si lui Vinales care plangeau de 3 ani ca motoreta sucks,iar Q a inceput sa castige cu ea - ori asta nu s-a pliat deloc pe discursul tribunului.

La fel si acum - un fan BB ar fi hater Acosta,la fel si atunci - pt toti fanii Rossi,performanta lui Q nu a "picat" bine.Tribunul a recunoscut-o,insa tifossi mai greu,de aia "Q nu e in stare,pilot neperformant samd".Old habits die hard :D

Acum 11 ore, xt600 a spus:

La o comparatie directa, da, Q este peste Bagnaia (stim cum a luat Bagnaia titlurile, mai ales pe cel din 2022), insa MM a spus doar ca Q este mai talentat, dintre cei doi. Nu rezulta, din spusele lui,ca va mai lua vreun titlu... pana la proba contrarie, imi mentin parerea ca momentul lui a trecut. Cu adversari precum MM, JM, Acosta, greu, foarte greu sa mai spere la vreun campionat. 

Pai normal ca nu rezulta din spusele lui ca Q va mai lua vreun titlu - mentalitatea lui MM este ca EL va lua toate titlurile,daca ar gandi ca Q va mai lua vreun titlu ar fi...n-ar mai fi campion that's for sure.MM a fost interbat pe cine il vede contender mai puternic,nu daca Q va mai lua vreun titlu sau nu.O nuantezi.

 

E normala parerea ta,atata timp cat Yamaha nu are o motoreta nici de locurile 3-5 si sunt perfect de acord cu ea.Daca insa Yamaha va (mai) avea o moto de podium macar,sau daca Q va trece la o moto mai performanta,se schimba tot.

Si tin sa iti (re)amintesc faptul ca MM s-a imprastiat in 2020 incercand sa il prinda pe Q la Jerez.Asta vis-a-vis de ultima ta propozitie.Gay-gay dar nu trebuie subestimat.Eu l-am subestimat masiv la venirea lui in 2019 si am gresit.

Acum 1 minut, danypop a spus:

Bez, tot mai multe voci zic că Bez va veni la uzina Aprilia

Doamne-ajuta ! Bez e un pilot putin rautacios dar fantastic overall.Stilul lui Rossi.

Insa iata - destul de putin adaptabil - MM de pe Honda vine pe GP23 si da mucu',iar el (si Bastianini),de pe GP22 trec pe GP23 si sunt pe niciunde.

Scoala lui Rossi - fatza si iar fatza,scoala clasica.Daca nu le place cum se simte fatza,nu mai au incredere - si nu mai pot forta.

Trebuie sa treaca putin peste faza asta si sa adopte scoala noua,in care motoreta are 2 roti :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, Doctor X a spus:

FB_IMG_1718262615948.thumb.jpg.3cdfbed1ba64acd8425d8d705c7b9e50.jpg

asta e informarea ca JM43 si celalalt om de nu prea apare pe tv sunt pa.

destul de crud.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, B.B. a spus:

Vezi ca ala de la KTM a declarat ca Pedro vrea sa castige un titlu cat timp MM este inca activ, asta e targetul lui.

Bai nene, citește si tu dreak niste articole si nu te mai contrazice aiure. Stii tu mai bine ce vrea Acosta decât el...

Normal ca vrea sa castige titluri cine plm nu vrea. Dar mai presus de toate asta vrea: sa-l bată pe MMel.

Screenshot_2024-06-13-07-30-27-99_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.3d8d891dd783f2244ab0fd802dc1f284.jpg

@Method, ce-mi place cand te faci ca nu vezi.. esti magnific!! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Method a spus:

 

Pana Acosta va face un challenge serios la titlu,vor trece 2-3 ani.Nu pt ca Acosta nu e capabil,ci pt ca KTM.

Pana atunci insa,vise ude.

Nu are cum sa castige in urmatorii 2 ani 

 

Am expus si eu parerea lui MM despre Q (pe care a enuntat-o in mai multe randuri in 2019 dar si in conferinta de la Jerez 2020)

 

Dar deh,colegul e hater Q 

 

E normala parerea ta,atata timp cat Yamaha nu are o motoreta nici de locurile 3-5 si sunt perfect de acord cu ea.Daca insa Yamaha va (mai) avea o moto de podium macar,sau daca Q va trece la o moto mai performanta,se schimba tot.

 

Si tin sa iti (re)amintesc faptul ca MM s-a imprastiat in 2020 incercand sa il prinda pe Q la Jerez.Asta vis-a-vis de ultima ta propozitie.Gay-gay dar nu trebuie subestimat.

 

Scoala lui Rossi - fatza si iar fatza,scoala clasica.Daca nu le place cum se simte fatza,nu mai au incredere 

Daca KtM nu ii pune la dispozitie o motocicleta performanta, cu care sa ia titlul in urmatorii 2 ani, probabilitatea sa il mai ia vreodata se reduce simtitor. Se fâsâie! Sau s-a nascut talent si va muri speranta. Sa tii minte ce ti-am spus. Ar fi mare pacat sa se intample asta, pentru ca de la venirea lui MM in motomondial, este cel mai bun produs al acestei competitii. 

 

2019? 2020? O eternitate! O vesnicie.. Tu inca te bazezi pe informatii atat de expirate? Cu siguranta Q nu mai este pilotul din 2019-2020. 

 

Nu, nu sunt hater, sunt doar nemultumit de felul in care a luat-o in jos motocicleta, de cand este el pilotul nr. 1 la Yamaha.. si are o mare parte din vina.  Am spus  "o mare", nu toata. 

 

Poti sa il pui pe Q pe GP24, un alt titlu nu va mai lua. Sau, hai sa nu fiu atat de categoric, ... este putin probabil ca va mai lua. 

 

Nu-l subestimez, doar il compar cu alti baieti care se bat la titlu. Si nu prea rezista comparatiei. I-ar MM nu s-a imprastiat la Jerez din cauza lui Q. S-a imprastiat, pentru ca asa se imprastie el. S-ar fi imprastiat in cursa aia, indiferent cine ar fi fost in fata, pentru ca asa vede el rosu in fata, cand stie ca poate castiga. Q este total nevinovat in ecuatia asta. Asta este doar una din teoriile tale, fara o baza in realitate. Repet, asa este MM. Cade! Anul trecut a cazut de 32 de ori. Cu siguranta, nu din cauza lui Q. 

 

Ce scoala a lui Rossi? Cred ca tu esti mai obsedat de Rossi, decat fanii lui. Motoretele din ziua de astazi, nu se mai pot pilota old school, cu fata. De fapt, Ducati nu s-a putut pilota niciodata asa. Iar dai vina pe bietul Rossi pentru tot ce merge prost. Nu uita ca si Bagnaia este tot elevul lui Rossi si se bate la podiumuri si victorii. Tot cu fata si ala??? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, apriliacluj a spus:

astia doi sunt mai buni decat ceilalti 2 care au primit pa :)

 

in sfarsit are si KTM niste piloti decenti

ciudata alegere.

Acosta apare si merge bine.

te cam pune pe gnaduri.

 

Imi pare rau ca Basti n-a avut rabdare - as fi vrut sa aj la aprilia.

Acum 5 minute, B.B. a spus:

@Method, ce-mi place cand te faci ca nu vezi.. esti magnific!! 

asa e cand esti la ingore :)

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 24 minute, frigider a spus:

asa e cand esti la ingore :)

Eeeeee... asa da!! 

 

@Method  Methoooooooooddddd! Unde m-ai bagat!!!? 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

mama cat de mult s-au schimbat treburile in doua luni jumate :)))). Mai raman de confirmat: Bezz la Aprilia, Pramac la Yamaha, Mir la Pramac/Trackhouse, Miller la Honda?

 

Line_up-initial-2025-16_9-3_06.jpg?width

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 35 minute, apriliacluj a spus:

in sfarsit are si KTM niste piloti decenti

KTM da,Tech 3 NU

Mi se pare o prostie din partea lui Vinales - ma intreb ce l-a nemultumit la Aprilia FACTORY ?

Raznaaa

Acum 32 minute, B.B. a spus:

@Method, ce-mi place cand te faci ca nu vezi.. esti magnific!! 

Am vazut,ce vrei sa iti zic?Mi se pare ca luati o declaratie NORMALA a omului si o intoarceti pe toate partile pana va da ce vreti voi sa va dea,atat tu cat si colegul.De asta am ales sa nu comentez.

 

Acosta NU ARE o mare tinta pe MM,si nici Beirer.NU.Acosta vrea sa castige campionate ACUM (adica incepand de la anul,doh),si concluzia pe care a tras-o Beirer e - normal si logic - ca va vrea sa castige campionate in timpul activitatii lui nea MM,nu ca o sa doarma 5-6 ani pana iese ala la pensie,ca dupa aia sa zica "pfii s-a pensionat asta,hai ca ma activez si eu".

Pe Acosta nu il intereseaza ca e MM,Bagnaia,JM,Q whoever - el se va bate cu oricine "nu il lasa" sa ia campionatul.The usual suspects.Normal ca MM e vazut de toti (mai ales acum dupa semnarea cu Ducati) drept cel mai puternic rider din gp si nominalizat ca atare.

WTF - spun niste platitudini monumentale,nu ar trebui sa fiu nevoit sa explic asa ceva,de aia nici nu am comentat asta...

Ce naiba ma reveniti-va,haideti sa nu mai batem apa in piua si sa cautam declaratii belicoase acolo unde efectiv nu exista doar pt a genera un mic scandal sau pt a naste vreun conflict.Plictiseala maxima pe voi...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot ce am comentat eu pe marginea declaratiei citita acolo a fost ca Pedro e ambitios. Atat.

Ce vrea el de fapt nu ai de unde sa stii nici tu.

Normal ca vrea sa bata pe toata lumea, asta e FUCKIN OBVIOUS dar acea mini-declaratie a tatucului de la KTM nuanteaza un pic faptele ca ar fi misto daca ar lua un titlu cu MM pe ciruit. Lucru care imi pare iarasi foarte normal.

Din contra, nu pricep de ce despici tu firul in 14 si comentezi pagini intregi despre un subiect absolut banal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, aia de la KTM nu stiu ca MV12 este prafao? MV12 o sa fie primul pilot care castiga cu 4 constructori diferiti. 

 

Adevarul e ca la momentul acesta KTM nu prea are ce sa ridice de la Moto2, iar un om cu experienta lui MV este mult mai valoros decat un rookie de pluton. Sau decat JM43 sau AF37. AF37 a avut niste sclipiri in 2023, dar in 2024 e tamaie. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...