Sari la conținut

7. Gran Premio d’Italia Brembo - Mugello


Postări Recomandate

Acum 10 minute, ilarionciobanu a spus:

Ai un link pentru declaratia asta? Unde o gasesc?

Nu gasesti pentru ca nu a zis asta :))

A zis ceva de genul: ar fi ridicol daca as primi penalizare. Nu cred ca o sa primesc penalizare.

Vazusem asta ieri pe undeva, dar nu mai stiu unde. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 742
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 24 minute, B.B. a spus:

Bai, inclusiv Domenicali a declarat ca avand doi piloti foarte buni încurajează concurența intre ei iar concurența nu poate duce decat la performanță.

Si un copil de 5ani poate intelege, nu stiu ce tot spui tu acolo.

 

O echipa nu are doi piloți ca unul sa fie de umplutura, ci sa concureze intre ei in primul rand. A cata mia oara sa iti spun?

 

Da da,cam asa a spus și Jarvis când l-a adus pe JLo la Yamaka,la fel și Puig când l-a adus pe Marquez la Honda și rezultatele au fost scandaluri paravane între boxele aceleiași echipe carnețele și acrosaje intre piloti cu diferite urmări.

Istoria cam contrazice teoria aia.

Dar ți-am zis - departe de mine gândul sa critic aducerea unui pilot puternic lângă Pecco fie ca va fi JM fie ca va fi MM,dimpotrivă eu ma bucur pt ca va fi spectacol în felul asta :D

 

Da păcat de turul lui Marquez și păcat și de greseala lui Maravilla din ultimul viraj - ar fi pus Aprilia în pole în fieful Ducati și astfel le-ar fi băgat mortul în casă :bounce:

Nu ma aștept sa fi făcut ceva fantastic în cursa Maravilla dar meh,era frumos un pole aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 25 minute, danypop a spus:

O găsești pe motogp. Sunt ambele declarații a celor 2 implicați 

Am inteles! Multumesc!

Cu engleza cum stai?

 

 

Acum 21 minute, tourist1 a spus:

Nu gasesti pentru ca nu a zis asta :))

Stiu :)

Am vazut ce a declarat.

Editat de ilarionciobanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MM sta pe trasa, se uita de 2 minute peste umar, pe aproape sa.l  trimita in boscheti pe Acosta, asta nu se penal8zeaza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Djenavar a spus:

MM sta pe trasa, se uita de 2 minute peste umar, pe aproape sa.l  trimita in boscheti pe Acosta, asta nu se penal8zeaza?

De când te uiți tu la motogp? Nu de mult, este? Dacă nu vezi diferența intre cele 2 situatii, îți pierzi timpul degeaba urmărind  acest sport 

1 oră în urmă, ilarionciobanu a spus:

Am inteles! Multumesc!

Cu engleza cum stai?

 

 

Stiu :)

Am vazut ce a declarat.

Daca pui "in traducere" și aroganța cu care dă acel interviu cam asa se traduce cum am scris eu. "cum adică sa fiu eu penalizat" 

1 oră în urmă, ilarionciobanu a spus:

Am inteles! Multumesc!

Cu engleza cum stai?

 

 

Stiu :)

Am vazut ce a declarat.

Daca pui "in traducere" și aroganța cu care dă acel interviu cam asa se traduce cum am scris eu. "cum adică sa fiu eu penalizat" 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, Djenavar a spus:

MM sta pe trasa, se uita de 2 minute peste umar, pe aproape sa.l  trimita in boscheti pe Acosta, asta nu se penal8zeaza?

Erau amândoi off-line.

MM nu era pe trasa ideala,dacă ar fi fost și îl incomoda pe Acosta care era pe tur rapid,da.

 

Oricum o sa îl doara în fiund pe Pecco de acea penalizare e prim candidat la win.

Acum 28 minute, PzKpfW a spus:

Asta da surpriză!

:D

Mai,măcar ce era logic s-a oficializat.So KTM closed cu Acosta și Binder.

Asteptam Ducati factory.

Apoi Aprilia.

După ce va alege MM,rămân 2 locuri foarte dorite (sau 1?dacă le da doar 1 factory bike) - Pramac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, Djenavar a spus:

MM sta pe trasa, se uita de 2 minute peste umar, pe aproape sa.l  trimita in boscheti pe Acosta, asta nu se penal8zeaza?

n-ai inteles, Acosta face show :laugh:

Acum 10 minute, Method a spus:

Oricum o sa îl doara în fiund pe Pecco de acea penalizare e prim candidat la win.

Acum 41 minute, PzKpfW a spus:

e periculos sa fii mai in spate, afara de asta clar nu e mare prob pt el.

Acum 10 minute, Method a spus:

Oricum o sa îl doara în fiund pe Pecco de acea penalizare e prim candidat la win.

Acum 41 minute, PzKpfW a spus:

e periculos sa fii mai in spate, afara de asta clar nu e mare prob pt el.

 

 

oricum multi au ritm bun de cursa, cei 3 favoriti dar si Acosta.

o sa fie smecher, sper sa nu cada niciunul.

 

 

oricum multi au ritm bun de cursa, cei 3 favoriti dar si Acosta.

o sa fie smecher, sper sa nu cada niciunul.

 

cursa trecuta JM a lasat de la el 5pcte, nu ma astept sa devina o regula asta.

 

cursa trecuta JM a lasat de la el 5pcte, nu ma astept sa devina o regula asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, frigider a spus:

cei 3 favoriti dar si Acosta.

o sa fie smecher, sper sa nu cada niciunul.

la Acosta primul obiectiv ar fi ca dupa 2 DNFuri macar sa termine cursa

ca si aici a trantit-o de 2 ori si odata a mai iesit in pietris...

deci, esenta e sa ramana pe mobra intre acele 2 linii albe din stg si dr lui.... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 31.05.2024 la 13:53, Method a spus:

Bai nene,a zis si omul ala in conferinta,am scris si eu mai sus,ce nu intelegeti :

MM : "am 3 optiuni din care 2 sunt pe Ducati - una la factory una sa raman aici (la Gresini,probabil pe un factory spec)."

 

La cealalta nu s-a referit,ne putem gandit la ce vrem noi - eu ma gandesc la aprilia,multi colegi la KTM,fiecare din noi cu teoriile lui.

 

Sanse are in mod sigur.

Insa a avea pretentia ca un pilot,chiar si briliant precum e MM,sa iasa campion in primul an de contact cu o moto noua,el mergand 10 ani pe o cu totul alta motoreta...e sf.

Pana la urma nu a spus nimic in plus fata de ceea ce banuiam si noi, in proportie de 90%. Ceea ce era mai important, care este celalalt constructor, cu care este in discutii, nu ne-a spus. 

 

La varianta cu Aprilia ma gandesc si eu, dar nici cu KTM nu se stie niciodata. 

 

Uiti repede! In 2013 a castigat titlul venind nu de pe un alt GP, ci de pe o motocicleta de Moto2. Performanta aia a fost un fapt, nu o pretentie.. ;) Anul asta, dupa 4 etape adaptarea la GP23 era, in mare, incheiata. Dupa 11 ani de dat pe Honda. Si asta este tot o realitate, nu SF. Ceea ce spui tu, este valabil pentru piloti gen Bagnaia, JM, Q si mai completezi tu cu cine doresti. MM nu intra in categoria asta. 

Acum 1 minut, Speedy.K a spus:

De ce nu e sprintul la 15:00?!

Ca regula, sprintul este programat la ora 16:00. Cel putin pentru etapele europene. 

Acum 1 minut, Speedy.K a spus:

De ce nu e sprintul la 15:00?!

Ca regula, sprintul este programat la ora 16:00. Cel putin pentru etapele europene. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

49 minutes ago, Method said:

So KTM closed cu Acosta și Binder.

 

Spaniolii de pe DAZN nu mai sunt atât de siguri despre Binder. Dar din câte știu, are contract cu eachipa oficială, nu doar cu compania, ca să-l poată muta la GasGas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, xt600 a spus:

Uiti repede! In 2013 a castigat titlul venind nu de pe un alt GP, ci de pe o motocicleta de Moto2. Performanta aia a fost un fapt, nu o pretentie.. ;) Anul asta, dupa 4 etape adaptarea la GP23 era, in mare, incheiata. Dupa 11 ani de dat pe Honda. Si asta este tot o realitate, nu SF. Ceea ce spui tu, este valabil pentru piloti gen Bagnaia, JM, Q si mai completezi tu cu cine doresti. MM nu intra in categoria asta. 

Nu are nici o legătură ce făcea Marquez in 2013 (și mai ales de pe ce motoreta) - a și zis cu subiect și predicat ca dupa accidentarea la mana nu mai e la același nivel ca în perioada Honda și mai ales ca "atunci când eram tanar".

Acum e 11 years later are 31 de ani nu 20 e pe o motoreta bună dar inferioara concurentei (vezi ce fac ceilalți pe Gp23) și la o echipa nu de mana a2a ci de a3a as zice.

O fi declarat el ca "adaptarea s.a incheiat" dar uite ca are probleme și prin quali și prin fp uri pe care abia pana la jumătatea sezonului poate poate le rezolva.

Tu poți sa ai ce pretenții vrei de la el,e treaba ta.Insa asta nu înseamnă că e logic sau corect și ca e un pretendent "indreptatit" ca să zic asa la titlu.E un outsider,un underdog,un pilot extraordinar însă abia revenit după o accidentare de 3 ani și sucit pe o moto cu totul nouă,sunt niște circumstanțe nu e chiar asa ca în filme.

Acum 7 minute, PzKpfW a spus:

 

Spaniolii de pe DAZN nu mai sunt atât de siguri despre Binder. Dar din câte știu, are contract cu eachipa oficială, nu doar cu compania, ca să-l poată muta la GasGas.

Guidotti tocmai a declarat live la englezi într.un interviu ca "Marquez it's not available and i understand that he wants to stay where he is"

Asta apropo de ce ziceau unii despr3 caracter : e foarte posibil sa ii fi promis vând a venit madamei ca nu pleacă de la ea decât la o echipa factory - poate de aia refuza varianta Pramac.

Și pe deasupra îl ajuta și pe frati-su pt ca na - acoperire mediatica bani sponsori care se răsfrâng asupra echipei și implicit asupra tuturor de acolo.

Zic și eu.

Acum 7 minute, PzKpfW a spus:

 

 

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, danypop a spus:

Daca pui "in traducere" și aroganța cu care dă acel interviu cam asa se traduce cum am scris eu. "cum adică sa fiu eu penalizat" 

Doar in varianta de traducere “Irina Margareta Nistor”.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, Method a spus:

 

Din cauza ambiției prostești s-a accidentat nu din cauza caracterului.

Ca și caracter mi se pare chiar ok băiatul,dar nu cred ca suntem noi prieteni cu el sa ii cunoaștem cu adevărat caracterul,insa ca și exprimare pe pista mi se pare un meltean,dar asta cred ca e tot din cauza ambiției nemăsurate.Si necontrolate de multe ori.

 

Un singur lucru pot sa îți zic și bag mana în foc pt el : dacă Marquez nu primește,într-un fel sau altul - nu contează cum,dar dacă nu primește pt 2025 și 2026 un Ducati factory spec,va pleca fara nici o remușcare.

Ambitia nemasurata este tot o trasatura de caracter. Ai grija la raporturile de cauzalitate. 

 

Pai si atunci de ce nu pleaca de pe acum, mai ales ca a declarat ca in afara de cele doua optiuni Ducati, mai are o optiune in alta parte. Si tot el declara zilele trecute ca o echipa de uzina ii poate oferi "more facilities". Logic este ca daca Ducati nu ii ofera fotoliul de la uzina (si ceva imi spune ca nu il va primi), sau plece la alta. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 26 minute, PzKpfW a spus:

 

Spaniolii de pe DAZN nu mai sunt atât de siguri despre Binder. Dar din câte știu, are contract cu eachipa oficială, nu doar cu compania, ca să-l poată muta la GasGas.

Miller cum are?

Doreau sa l aducă pe Acosta de anul asta la uzina dar nu a vrut el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 ore, B.B. a spus:

Reminder pt Ducati.

Cine e MM :D

https://www.facebook.com/share/v/Xuz13qE75rGAGprb/

 

La clipul postat de tine, pot pune vreo 10 compilatii cu jocurile de popice pe care le facea pe circuit + alte meltenisme. Sa nu il idealizam, totusi... Dincolo de performantele briliante, are si multe bube mari si urate pe cariera lui. Si sunt convins ca va mai face si altele... 

Acum 35 minute, Method a spus:

Nu are nici o legătură ce făcea Marquez in 2013 (și mai ales de pe ce motoreta) - a și zis cu subiect și predicat ca dupa accidentarea la mana nu mai e la același nivel ca în perioada Honda și mai ales ca "atunci când eram tanar".

Acum e 11 years later are 31 de ani nu 20 e pe o motoreta bună dar inferioara concurentei (vezi ce fac ceilalți pe Gp23) și la o echipa nu de mana a2a ci de a3a as zice.

 

O fi declarat el ca "adaptarea s.a incheiat" dar uite ca are probleme și prin quali și prin fp uri pe care abia pana la jumătatea sezonului poate poate le rezolva.

 

Tu poți sa ai ce pretenții vrei de la el,e treaba ta.Insa asta nu înseamnă că e logic sau corect și ca e un pretendent "indreptatit" ca să zic asa la titlu.

 

Nu o mai da la intors. Tu ai sustinut ca sunt pretentii si SF-uri sa vina sa ia titlul cu o motoreta noua, dupa 11 ani de Honda. Eu ti-am demonstrat ca in cazul lui nu este nimic SF si nici "pretentii" nefondate. Nici eu nu il vad campion mondial anul asta (si cu mare probabilitate nici la anul, daca nu este pilot la o uzina), dar nu din motivele pentru care spui tu ca este SF, ci pentru ca concureaza pe o troaca veche de un an si pentru ca este pilot la o echipa de client "with no facilities". Cat despre forma lui fizica, dupa accidentare, ca  mai batran cu 11 ani... sa fim seriosi, este intr-o forma mai buna ecat cei mai multi piloti de pe grila actuala. Rezultatele o confirma. ;) 

 

Daca ai merge la o intrecere prieteneasca si toti concurentii ar veni cu beembe iar tu cu loganu', ce crezi, ai avea probleme in FP-uri si Quali??? Exagerez, desigur, dar sper ca intelegi ideea. Omul merge pe o vechitura, in conditiile in care toti cei care au un uvant de spus la victorie sunt pe modele 2024, Ducati, Aprilia, KTM... 

Acum 35 minute, Method a spus:

Nu are nici o legătură ce făcea Marquez in 2013 (și mai ales de pe ce motoreta) - a și zis cu subiect și predicat ca dupa accidentarea la mana nu mai e la același nivel ca în perioada Honda și mai ales ca "atunci când eram tanar".

Acum e 11 years later are 31 de ani nu 20 e pe o motoreta bună dar inferioara concurentei (vezi ce fac ceilalți pe Gp23) și la o echipa nu de mana a2a ci de a3a as zice.

 

O fi declarat el ca "adaptarea s.a incheiat" dar uite ca are probleme și prin quali și prin fp uri pe care abia pana la jumătatea sezonului poate poate le rezolva.

 

Tu poți sa ai ce pretenții vrei de la el,e treaba ta.Insa asta nu înseamnă că e logic sau corect și ca e un pretendent "indreptatit" ca să zic asa la titlu.

 

Nu o mai da la intors. Tu ai sustinut ca sunt pretentii si SF-uri sa vina sa ia titlul cu o motoreta noua, dupa 11 ani de Honda. Eu ti-am demonstrat ca in cazul lui nu este nimic SF si nici "pretentii" nefondate. Nici eu nu il vad campion mondial anul asta (si cu mare probabilitate nici la anul, daca nu este pilot la o uzina), dar nu din motivele pentru care spui tu ca este SF, ci pentru ca concureaza pe o troaca veche de un an si pentru ca este pilot la o echipa de client "with no facilities". Cat despre forma lui fizica, dupa accidentare, ca  mai batran cu 11 ani... sa fim seriosi, este intr-o forma mai buna ecat cei mai multi piloti de pe grila actuala. Rezultatele o confirma. ;) 

 

Daca ai merge la o intrecere prieteneasca si toti concurentii ar veni cu beembe iar tu cu loganu', ce crezi, ai avea probleme in FP-uri si Quali??? Exagerez, desigur, dar sper ca intelegi ideea. Omul merge pe o vechitura, in conditiile in care toti cei care au un uvant de spus la victorie sunt pe modele 2024, Ducati, Aprilia, KTM... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

24 minutes ago, frigider said:

Miller cum are?

 

Nu știu, dar nu cred că este relevant. Contractul lui Miller se încheie anul ăsta.

 

24 minutes ago, frigider said:

Doreau sa l aducă pe Acosta de anul asta la uzina dar nu a vrut el.

 

Ei ar fi vrut ca Acosta să mai stea 1 an în Moto2, ca să nu fie nevoiți să-l scoată la pensie anticipată pe Pol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, Method a spus:

Cam identic JM vs Bestia cu Bagnaia vs MM de la începutul sezonului.

Au ramas sa se dueleze acum castigatorii celor doua intalniri. Sa vedem cine pe cine o sa imprastie in duelul asta dintre JM89 si MM93.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...iar Oliveira care anul trecut la Portimao era furibund ca l.a lovit Q deși acesta nu avea unde se duce ,acum sa taca naibii din gura ca a comis.o în ultimul hal.

 

Auci JM

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...