Sari la conținut

8. Motul TT Assen


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 151
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 33 minute, tourist1 a spus:

Asa spune statistica.

A fost un meteorolog celebru care și-a ales pe baza statisticii perioada ideală pt a face creasta Făgărașilor și l-a plouat de l-a rupt! :moron:

Șansele lui Martin la titlu s-au risipit, avem un viitor triplu campion. Sigur, mai e King of the gravel care și-a depus candidatura, doar că ar trebui să rămână toți acasă ca să câștige el, cred că de fapt așa a vrut să spună Crutchlow. 😝

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, ENEOS a spus:

Ești hater! A demonstrat că merge la max, mentalitate de campeon etc.

Se mai îndoiește cineva că o să ia Bagnaia titlul nr.3 anul ăsta (dacă nu comite ceva și se rupe)?

Deloc.Mi se pare normal sa fiu ironic hater etc când face numa prostii.

Ori memelu a avut 2 greșeli personale în 2 sesiuni.daca greșea și în Fp2 sa nu între în primii 10 era golden.De Odobești 😛

 

Eu îl vad pe JM mult mai matur în lupta pt titlu.Va fi greu dar JM va fi mai puternic decât anul trecut.

Acum 7 ore, xt600 a spus:

Sa nu dam cu pietre. Din cate am vazut, a agatat vibratorul cu ceva.. ciudat momentul. De n ori a trecut exact la fel pe vibratorul ala. 

Greșeală personala.

Ceilalți de ce nu au agățat,era vibratorul mai ridicat când a trecut el?

Mi s a părut ca spatele a împins cumva fata probabil din acel ride height lăsat prea jos sau idk

Oricum problema și greșeală lui proprie și personala.

După cum el cu guriță lui a zis - no excuses.

 

Sa îl vedem maine în cursa...unde probabil se va termina și va merge la locul 3.  Ca nu are sanse de altceva aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si viziunea lui Pernat despre ce s-a intamplat cu transferurile de acum. Si eu am zis la fel: Ducati au riscat cu gaina batrana si au lasat puii tineri de perspectiva sa plece la rivali.

 

https://m.gpone.com/en/2024/06/28/motogp/carlo-pernat-the-winners-of-the-rider-market-are-marc-marquez-and-dorna.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

12 minutes ago, ioio_viola said:

au riscat cu gaina batrana si au lasat puii tineri de perspectiva sa plece la rivali.

Gaina batrana stie sa caute viermisorii prin pietris, nu ca astia tineri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, ioio_viola a spus:

Si viziunea lui Pernat despre ce s-a intamplat cu transferurile de acum.

 

https://m.gpone.com/en/2024/06/28/motogp/carlo-pernat-the-winners-of-the-rider-market-are-marc-marquez-and-dorna.html

Cum am tot spus, Ezpeleta a avut un rol foarte important in tot ce s-a intamplat. Si sunt convins ca si altii. Insa vom vedea ce sprijin va mai primi JM si Pramac de la Jiji, pana la sfarsitul sezonului. Am mari indoieli. 

 

MM o sa isi uite si capul: https://www.gpone.com/en/2024/06/29/motogp/video-marc-marquez-comes-out-of-the-box-and-forgets-his-knee-sliders.html?related=1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A vrut să-și zăpăcească adversarii! Sau știa că palpatorul va agăța vibratorul.

Nimic nu știți, e treaba cu mentalitatea de campeon! A, și inteligența, era să uit. 😈

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, ioio_viola a spus:

Si viziunea lui Pernat despre ce s-a intamplat cu transferurile de acum. Si eu am zis la fel: Ducati au riscat cu gaina batrana si au lasat puii tineri de perspectiva sa plece la rivali.

 

https://m.gpone.com/en/2024/06/28/motogp/carlo-pernat-the-winners-of-the-rider-market-are-marc-marquez-and-dorna.html

Carlo Pernat...acest Flavio Briattore al motogp'ului...asta cred ca se imbata cu prietenul Iannone si atunci incepe sa dea pe gura numai trosneli...dar overall,titlul nu se poate combate - e clar ca MM a luat partea leului din acest silly season,si Dorna nu are cum sa nu fie castigatoare.

Ce balmajeste el mai departe in articol insa...zici ca e scos din emisiune de la defunctul OTv ma asteptam sa vad poza cu el in studio la DanDiaconescuDirect :D

 

E interesant mai degraba ce zice Campinotti :

Pramac boss hints that Ducati’s Marc Marquez decision was key to their exit

Sunt convins ca au ramas niste resentimente acolo fata de cum a fost tratat Martin al lor de catre Ducati.

Dar heh,pt Martin...poate tot raul va fi spre bine cu aprilia.

Acum 7 ore, ENEOS a spus:

meteorolog celebru

Busu ? :bounce:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca Pracmyass era o mega echipă in the 1st place atunci de ce nu a rămas Jorge la ei? Cum plm poti susține ca tu esti mega echipă când piloții nu vor sa stea acolo?

Cum poți să-ți închipui ca un pilot ca Marc Marquez va merge la tine in echipă cand tu esti o echipă satelit?

Sau Pramac este totuna cu Ducati Lenovo ca nu înțeleg... 

Factory e Factory si un copil de 6ani înțelege iar Campenoti ala sau cum il cheamă ar trebui sa isi vada lungul nasului.

In afara de pepiniera nu a fost niciodată nimic altceva. 

 

---

Pramac au ieșit din hora Ducati pentru ca isi dau seama ca nu mai au ce piloti să aducă care să poată concura din 2025 si să pună probleme echipei mamă. Sau sa producă piloti care pot fi promovati ulterior.

2025 si 2026 deja e full la Ducati Lenovo.. si cine stie ce-o mai fi după.

Iar Ducati cu young riders policy au obținut ce voiau, il au pe Pecco.. cam câți le mai trebuie in următorii ani?

Pramac credeau ca o sa mearga asa la infinit, in fiecare an ei produc un nou campion pt Ducati?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Method a spus:

Busu ?

Nope, ăla e decât un actoraș. Topor îl chema, cred că eu nici nu eram născut când s-a petrecut isprava, tata i-a fost însă ghid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

La 29.06.2024 la 8:19, Method a spus:

Sper insa ca Morbi sa nu mai puna mana la anul pe un Ducati spec A.Nu il merita.

 

Omul nu stie prea multe, dar dupa ce se adapteaza.. poate castiga curse. Cu pianul ala de la Yamaha nu avea ce sa faca, nu sunt diferente atat de mari in clasamant intre el si Rins cu aceeasi mobra.🙈

Din pacate partea cu adaptarea e mai inceata decat la Bagnaia care in fiecare an isi revine la mijlocul sezonului.:ok:

Acum 16 ore, B.B. a spus:

A fost erectia de început de sezon pe jucărie nouă, se pare ca s-a plictisit repede sau nu mai are nimic de demonstrat. Si el e cu sacii in căruță.

 

 

Acum 13 ore, B.B. a spus:

Vorbeam de Tirbușon, atât.

Am văzut sprintul tot, nu, nu am nimic altceva de comentat.

 

Incredibil cum de te-a linisitit atat de mult transferul astuia. De la amenintari ca anul acesta MM castiga campionatul, pana la se va intampla la anul.. n-a fost decat o semnatura. :)))

Editat de nike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Djenavar a spus:

Frumoasa cursa la moto3, agresivi, rai😀😀

:rock:

Acum 19 minute, Djenavar a spus:

Ce Țeapa pe Aldequer🤕

Meh

A ieșit prea elegant pana la urmă.Ogura azi a fost bun.

 

Sa vedem ce fac la clasa mare,pana acum la clasele mici chiar a fost spectacol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, Method a spus:

:rock:

Meh

A ieșit prea elegant pana la urmă.Ogura azi a fost bun.

 

Sa vedem ce fac la clasa mare,pana acum la clasele mici chiar a fost spectacol.

Nu o sa fie nici un spectacol😀😀😀 le da Bagnaia 1#63 cu planeta in cap😁💯

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, B.B. a spus:

Daca Pracmyass era o mega echipă in the 1st place atunci de ce nu a rămas Jorge la ei? Cum plm poti susține ca tu esti mega echipă când piloții nu vor sa stea acolo?

Cum poți să-ți închipui ca un pilot ca Marc Marquez va merge la tine in echipă cand tu esti o echipă satelit?

Sau Pramac este totuna cu Ducati Lenovo ca nu înțeleg... 

Factory e Factory si un copil de 6ani înțelege iar Campenoti ala sau cum il cheamă ar trebui sa isi vada lungul nasului.

In afara de pepiniera nu a fost niciodată nimic altceva. 

 

---

Pramac au ieșit din hora Ducati pentru ca isi dau seama ca nu mai au ce piloti să aducă care să poată concura din 2025 si să pună probleme echipei mamă. Sau sa producă piloti care pot fi promovati ulterior.

2025 si 2026 deja e full la Ducati Lenovo.. si cine stie ce-o mai fi după.

Iar Ducati cu young riders policy au obținut ce voiau, il au pe Pecco.. cam câți le mai trebuie in următorii ani?

Pramac credeau ca o sa mearga asa la infinit, in fiecare an ei produc un nou campion pt Ducati?

 

Nu știu ce frustrari mai ai în legătură cu JM/Pramac ca doar ți-a ieșit pasiența.

Omul și-a spus punctul de vedere și anume le-a reproșat ca pilotul lui nu a fost ridicat la echipa mare,iar punctul lui de vedere mi se pare foarte corect dacă ești Campiontti.

 

În nici un moment nu a reproșat faptul ca MM nu a vrut sa vina la ei.

 

 

Acum 6 minute, Djenavar a spus:

Nu o sa fie nici un spectacol😀😀😀 le da Bagnaia 1#63 cu planeta in cap😁💯

Nu știu câte grade sunt...

Dacă se face cald cald și trebuie sa pună hard ul...se cam schimba toate treburile.

In mod normal însă da,Pecco e greu de ucis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urata cazatura lui Rins!!!

 

Digia merge excelent, daca se mentine in sa ramane pe podium!!!

 

MM asteapta ploaia? sau ultimele trei tururi?

Digia nu a reusit, Bestia are ocazia sa ii ia locul pe podium...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...