Sari la conținut

17. Qatar Airways Australian Motorcycle Grand Prix


Postări Recomandate

1 oră în urmă, Kagemusha a spus:

știu că în spatele lor e un efort 

Nu este, stai chill  :) 

1 oră în urmă, Kagemusha a spus:

Nu @ENEOS a spus asta, ăi de au zis-o nu mai prea intră pe aici, au băgat capul ca struțu'...

Scuzele mele, îmi pare agresiv ref mm :D

Acum 9 minute, loco a spus:

Multumesc!

N aveți pt ce, comunitatea m a ajutat de multe ori,dau și eu înapoi.
Și dacă nu ma ajuta nimeni tot le puneam ca mi e mila de oamenii care asculta comentariul 'românesc'.

Nimeni n ar trebui sa îndure asa ceva, nici dușmanii mei.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 2 ore, Method a spus:

 

Eu nu mai sunt la curent,niciodata nu am pretins ca stiu despre ce vorbesc precum insinuezi,dar asta nu înseamnă că teoriile conspirației pe care le scoți au vreo valoare.

Sa-ti spun drept, prefer o teorie a conspiratiei incitanta in locul uneia bazate pe informatie 0 sau pe informatii rasuflate de mult. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Lup69 a spus:

Cursa celor mici a fost ca aproape de fiecare data foarte spectaculoasa...

Te cred,dar dacă e jucat camp..

Și oricum e nebunie acolo,prea multe depășiri :))

Acum 15 ore, Cavaleru a spus:

  

FB_IMG_1729385762704.jpg

S a întors roata

IMG_5206.jpeg

pacat de motorul ala bubuit al lui MM frate, cine stie unde era acum?..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce chestie, daca JM avea azi la sfarsit 25 puncte in fata lui Peco

putea sa termine toate sprinturile si cursele pe 2 si Peco sa le castige pe toate si tot castiga camp cu 1 pct avans.

(n-am chef sa verific, cred comentatorii pe cuvant)

 

 

zice lume prin sat ca JM e slab psihic, a stat cu mm in ceafa ture bune si nu a gresit.

 

 

 

acum vad interviurile si astia de la TNT cica Peco ar vrea niste piese, da nu le poate primi, ca ducati ar putea face mai mult pentru el, dubios rau.

 

 

haha JM s-a-ntors cu spatele cand se uitau la reluari :D 

dadea din cap si cand l-a depasit MM.

 

imi pare rau pt el, Basti, acum MM, dar campionatul pare ca e al lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 20.10.2024 la 11:08, damager a spus:

La Sepang o sa vedem diferenta intre ele... 2 viraje cu franari f agresive si iesiri cu linii drepte, dintre care una foarte lunga

True true.

Pe accel GP24 e fulminant fata de GP23.

 

...iar la Valencia vom vedea putina manutza de pilot (daca nu face JM iar vreo prostie).

Mai,cum se zice "a luat o optiune serioasa" pt campionat - e aproape o cursa intre ei.DACA nu face vreo tampenie in urmatoarele 2 curse (Sau daca nu e dat pe jos de vreun suicide dive din asta perfect legal),s-ar putea sa fie bine bine pt el.

Pecco are presiune pe el acum.Sa vedem care din ei e mai calm,isi pastreaza sangele rece (in mod normal Pecco).

Eu totusi sper sa castige JM.Doar pt faza cu uite locul nu e locul pe care i-au facut-o.

Acum 23 ore, frigider a spus:

A fost mai spre mijloc camp,și pe cat a terminat?

E combinatia lui,intradevar.Dupa cum se vede si aici,reuseste de multe ori sa salveze o situatie ce la inceput pare potrivnica intr-un rezultat de podium sau close.De aia tot sustin ca Pecco (inca) are prima sansa.

 

@tourist1 : Eu nu ma agit deloc,tu te agiti,pentru mine "semintele acelasi gust are",vorba poetului.Am spus foarte clar de foarte multe ori ca nici unul din noi nu are habar despre ce vorbeste aici si toti ne dam cu presupusul.Me included.Si tu la fel.Este o axioma - toti care activeaza pe acest forum sunt habarnisti.pentru ca nu au cum sa fie altfel,daca ar fi avut cunostinte de specialitate sau ar fi in vreun fel angrenati in acest sport nu ar sta pe forumuri.

Toti suntem fani.Nimic altceva.Daca pleci de la alta premiza....

Pe forumul de F1,pt ca tot vad ca ma intrebi (intr-un ton zeflemitor desigur) nu mai activez tocmai pt ca dintr-un spatiu in care se strangeau niste fani ai sportului (printre care ma numaram in trecut,nu mai e cazul), si care dezbateau tot felul de teme,s-a transformat,cu largul concurs al vreo 3-4 trolli frustrati,intr-o zeflemea continua.Asta pe langa faptul ca eu nu mai urmaresc acel sport cam de multisor si din lipsa de timp si din exasperarea faptului ca o dominatie de 7 (sapte) ani a AMG a fost inlocuita de o dominatie a RBR (de cati ani?) si pe langa exasperarea faptului ca nu il suport pe Max Verstappen.

Nu am cum sa imi dau cu parerea despre ceva la care efectiv nu ma mai uit,nu mai sunt interesat,nu?

Esti foarte ingurgutat insa,am impresia ca ai ceva de impartit cu mine,eu nu am cu tine,sa fii sanatos.Salut salut.

Acum 21 ore, Lup69 a spus:

Cursa celor mici a fost ca aproape de fiecare data foarte spectaculoasa...

Am auzit ca Alonso iar a rupt norma.Daca are cineva vreun link cu cursa de moto 3,pls postati.

Acum 15 ore, frigider a spus:

zice lume prin sat ca JM e slab psihic, a stat cu mm in ceafa ture bune si nu a gresit.

 

 

 

acum vad interviurile si astia de la TNT cica Peco ar vrea niste piese, da nu le poate primi, ca ducati ar putea face mai mult pentru el, dubios rau.

 

 

haha JM s-a-ntors cu spatele cand se uitau la reluari :D 

dadea din cap si cand l-a depasit MM.

 

imi pare rau pt el, Basti, acum MM, dar campionatul pare ca e al lui.

Pai este.

 

Da,nu ii dau lui Pecco cadrul.Dar l-au pus sa il testeze  :bounce:sa vada cat de misto e.

 

Am vazut si eu faza si eu m-am gandit la acelasi lucru - nu i-a placut iti dai seama.Ai vazut si declaratia "i knew he would try something in 4....of course (desigur ca a intrat ca talanul),he's got nothing to lose".

Nu i-a convenit lui JM,dar nu a fost coleric (vezi 2023) a fost foarte calm.Alta atitudine fata de anul trecut.Doamne-ajuta sa fie campionatul lui :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Method a spus:

o dominatie de 7 (sapte) ani a AMG a fost inlocuita de o dominatie a RBR (de cati ani?)

Vezi că între timp a scos capul McLaren, mai mișcă și Fierrarii câteodată!

Bine, cursele sunt la fel de anoste...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma mai uit,pt ca efectiv se inlocuieste o dominatie a unei echipe tehnice cu alta.Mai demult dominatiile tineau 1 maxim 2 ani,acum vad ca sunt perene.

Pilotii nu mai au de fapt nici un aport,oricat de buni ar fi,nu mai conteaza.So,pt mine cel putin,nu mai are sens.Si nici timp nu mai am sa pierd 2 ore sa nimic.

O sa ma mai uit cand o sa fie o competitie reala intre piloti.Deci probabil niciodata.Deci da.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 ore, Method a spus:

@tourist1 : Eu nu ma agit deloc,tu te agiti,pentru mine "semintele acelasi gust are",vorba poetului.Am spus foarte clar de foarte multe ori ca nici unul din noi nu are habar despre ce vorbeste aici si toti ne dam cu presupusul.Me included.Si tu la fel.Este o axioma - toti care activeaza pe acest forum sunt habarnisti.pentru ca nu au cum sa fie altfel,daca ar fi avut cunostinte de specialitate sau ar fi in vreun fel angrenati in acest sport nu ar sta pe forumuri.

Toti suntem fani.Nimic altceva.Daca pleci de la alta premiza....

Pe forumul de F1,pt ca tot vad ca ma intrebi (intr-un ton zeflemitor desigur) nu mai activez tocmai pt ca dintr-un spatiu in care se strangeau niste fani ai sportului (printre care ma numaram in trecut,nu mai e cazul), si care dezbateau tot felul de teme,s-a transformat,cu largul concurs al vreo 3-4 trolli frustrati,intr-o zeflemea continua.Asta pe langa faptul ca eu nu mai urmaresc acel sport cam de multisor si din lipsa de timp si din exasperarea faptului ca o dominatie de 7 (sapte) ani a AMG a fost inlocuita de o dominatie a RBR (de cati ani?) si pe langa exasperarea faptului ca nu il suport pe Max Verstappen.

Nu am cum sa imi dau cu parerea despre ceva la care efectiv nu ma mai uit,nu mai sunt interesat,nu?

Esti foarte ingurgutat insa,am impresia ca ai ceva de impartit cu mine,eu nu am cu tine,sa fii sanatos.Salut salut.

Mi-ai zis ca bat campii, ti-am aratat ca nu si tot tu esti cu gura mare. Penibil.

Acum o bagi pe asta ca am ceva cu tine. Combinatia perfect: gura mare si victimizare. Vezi sa nu-ti sara volanta cand faci asta. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am zis ca bati campii cu teoria conspiratiei si o sa iti zic tie si oricui altcuiva sustine asemenea elucubratii pe care le-ai sustinut tu acelasi lucru.

Ti-am pus la indoiala afirmatia cu privire la upgrade'urile primite pe GP23's,mi-ai dat argumente,nu am mai contestat acest lucru.Imi pun tarana in cap,insa chiar nu mai sunt la curent de jumatate de an cu progresele tehnice,am contestat acest lucru pt ca stiam ca modelele anterioare nu se upgradeaza pt ca nu se mai face r&d pe ele,logic.

Dupa aceea te-ai lansat intr-o intreaga pledoarie despre mine cum am "fugit de pe forumul de F1" pt ca Mercedes nush ce a facut si mi-a luat mie (cuvant jignitor) de la caruta sau asa ceva,lucru care ma face sa cred ca de fapt tu ai niste frustrari ramase de demult (eu nu mai intru pe acel forum de 2 ani cred) si de aceea am conchis ca ai niste issues.Nici macar nu ma intereseaza ce probleme ai tu cu mine,dupa cum ti-am zis,sa fii sanatos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Method a spus:

 

Ti-am pus la indoiala afirmatia cu privire la upgrade'urile primite pe GP23's,mi-ai dat argumente,nu am mai contestat acest lucru.Imi pun tarana in cap,insa chiar nu mai sunt la curent de jumatate de an cu progresele tehnice,am contestat acest lucru pt ca stiam ca modelele anterioare nu se upgradeaza pt ca nu se mai face r&d pe ele,logic.

Ceea ce stiai tu, a fost valabil pana anul asta. Intre timp s-au intamplat lucruri, care duc la decizii care poate nu au logica pentru tine, pentru mine, dar au pentru aia care diriguiesc destinele MotoGP-ului. In definitiv este o afacere in care niste baieti au investit si asteapta randament. Nu se impiedica ei de reguli, regulamente sau logica fanilor de pe forumuri. Trebuie sa iti actualizezi informatiile, inainte de a te lansa in teorii. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Method a spus:

Ti-am zis ca bati campii cu teoria conspiratiei si o sa iti zic tie si oricui altcuiva sustine asemenea elucubratii pe care le-ai sustinut tu acelasi lucru.

Ti-am pus la indoiala afirmatia cu privire la upgrade'urile primite pe GP23's,mi-ai dat argumente,nu am mai contestat acest lucru.Imi pun tarana in cap,insa chiar nu mai sunt la curent de jumatate de an cu progresele tehnice,am contestat acest lucru pt ca stiam ca modelele anterioare nu se upgradeaza pt ca nu se mai face r&d pe ele,logic.

Dupa aceea te-ai lansat intr-o intreaga pledoarie despre mine cum am "fugit de pe forumul de F1" pt ca Mercedes nush ce a facut si mi-a luat mie (cuvant jignitor) de la caruta sau asa ceva,lucru care ma face sa cred ca de fapt tu ai niste frustrari ramase de demult (eu nu mai intru pe acel forum de 2 ani cred) si de aceea am conchis ca ai niste issues.Nici macar nu ma intereseaza ce probleme ai tu cu mine,dupa cum ti-am zis,sa fii sanatos.

Nu. Mi-ai zis ca bat campii la treaba cu upgradeurile. Te rog, nu-mi mai insulta inteligenta cu incercarile acestea de a o da cum nu a fost si de a dispersa penibilitatea. 

 

Cam toti cu un minimum de 2-3 ani pe internet au inteles ironia din "teoria conspiratiei". Din nou, nu mai veni cu prosteli.

 

Stai linistit ca mi se rupe volanta de interventiile tale, doar era o remarcare a modului in care te pozitionezi foarte ferm pe niste teme, iar cand se ajunge la un nivel de *poti intruduce tu cuvantul* o dai la intors sau dispari. S-a demonstrat si mai sus. Doar iti pun oglinda ca sa te vezi si ca sa-ti mai temperezi mesajele cand ne citezi pe mine sau pe altii 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 ore, tourist1 a spus:

Nu. Mi-ai zis ca bat campii la treaba cu upgradeurile. Te rog, nu-mi mai insulta inteligenta cu incercarile acestea de a o da cum nu a fost si de a dispersa penibilitatea. 

 

Cam toti cu un minimum de 2-3 ani pe internet au inteles ironia din "teoria conspiratiei". Din nou, nu mai veni cu prosteli.

 

Stai linistit ca mi se rupe volanta de interventiile tale, doar era o remarcare a modului in care te pozitionezi foarte ferm pe niste teme, iar cand se ajunge la un nivel de *poti intruduce tu cuvantul* o dai la intors sau dispari. S-a demonstrat si mai sus. Doar iti pun oglinda ca sa te vezi si ca sa-ti mai temperezi mesajele cand ne citezi pe mine sau pe altii 

Dupa un timp te obisnuiesti sa iei mesajul ca atare ☺️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...